Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Gretel13

Naprostá bomba! Po tomhle filmu tvrdím: Juckie Chan + Owen Wilson = nehorázná zábava až za hrob! Je to něco, na co se dá koukat pravidelně jednou týdně a neomrzí! Takýhle filmů by mělo být víc, ačkoli tuhle dvojku nelze nahradit nikým. ()

fanda_filmu

Ale to nejsou indiáni... jsou to židi!! :D :D :D Když jsem viděl poprvé netušil jsem kdo to byl John Wayne a spletl jsem si ho s Brucem Waynem XDDD ()

soukyd33

Určitě je větší zábava na začátku než na konci. Únos princezny se pěkně protáhne. Poznámka: Závěrečné nepovedené scény jsou super. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Najlepší posmrtný film Johna Waynea. Teraz vážne, po Križovatke smrti pre Jackieho spolu s rytiermi druhá najvtipnejšia a "najnormálnejšia" americká zastávka, tentokrát rovno na Divokom západe a so skvele sekundujúcim Wilsonom, kde si užijeme typickú akčnú nálož i dobré humorné vsuvky. ()

Little_Sawy

Shanghai Noon by se dal říct jen tolik že J. Chan a O. Willsen jsou docela komediální dvojka, hromu a blesků, mě se to líbilo a ostatné názory jsou mi u prdele. ()

Sa.sa

Jackie Chan je opravdu borec a tato role i film byl napsán pro něj... Slušný děj, hlášky i akční scény... Ta scéna u Indiánů s tou dýmkou míru a následného rána s "manželkou" opravdu stála za to...!!! "v noci si nestěžoval..." ()

draxxi

Vazne nemusim J. Chana a to jeho debilni pitvoreni. V tyhle dvojce je ale v pohode, a vazne jsem se dobre bavil... 26/1/2022 77% ()

ado7

Do tohto filmu som Jackieho mal rád pre jeho neuveriteľné kaskadérske kúsky. Od tohto filmu ho mam rád aj ako herca :o) Uno mas??? ()

xmartas

Nemůzu si pomoci, ale tento typ komedií mě baví, je to oddechovka, žádné složitosti ani filosofování. Nejde se na něj dívat několikrát do roka, ale kdo by to taky chtěl dělat, že. Na 5* mu něco chybí - lepší scénář (který ale není špatný). Dávám 4*. ()

anjac

Svižná westernovská parodie s dvěma naprosto odlišnými hrdiny: Jackie Chan se svým šišlavým přízvukem a ohebnými končetinami a naproti němu Owen Wilson coby naprosto neschopný pistolník. Tento neodolatelný tandem spolu s hravým humorem tvoří jednu z nejlepších komedií s Jackiem Chanem vůbec... ()

Janh

Jackie Chan si mě získal svým téměř věčným úsměvem. Nenechám si ujít ani jeden z jeho filmů. Odcházím vždy dobře naladěn. ()

Profík

Některé scény jsou spíš trapné než vtipné, ale dvojka Jackie Chan a Owen Wilson je dostatečně charismatická, aby v pohodě vytáhla film do velké pohody a naštěstí jsou tam pěkné akční scény a mnohem víc dobrých než špatných fórů. A taky roztomilá princezna Lucy Liu a krásná indiánka. 85%. ()

len.tilka

Typický film s Jackiem Chanem :) málo děje, krásná podívaná na do detailů propracované bojové scény :) tentokrát okořeněné o upovídaného Owena Wilsona :) tato dvojice se podle mě docela povedla ;) ()

Freakyy

Stejný jak Rytíři, bojovný, vtipný, neohraný, dobrej scénář atd. + + + + + + + + samý plusy. Svěží film na letní večery u nás na východě. xD ()

SatchS

Najlepšia filmová dvojica! Štefan Skrúcaný a Miro Noga zažívajú dobroružstvo na divokom západe. Jeden je bandita, ten druhý je člen cisárskej stráže. Jeden je vtipný, ten druhý je Jackie Chan. Zábava pre celú rodinu. ()

Mountain

Dlouhovlasý Chan v kovbojských hadrech, už to samo o sobě budí úsměv, takže když film pokročí k patřičným scénám a spolupráci s druhým hrdinou, není o zábavu nouze. A samozřejmě ani o povinně groteskní akci. Ta zde není naštěstí přitažená za vlasy, byť hmátnout po Chanově kštici je lákavé. :-) ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)