Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

Tsuki003

Á... já jsem se výborně bavila. Jackieho Chana celkem žeru a Owen Wilson tady taky stál za to. Akce a vtip je super kombinace. Neříkám, že úplně všechno mělo hlavu a patu... ale co? ()

mucho3

Ústřední dvojice hrdinů v podání Jackieho a Owena,mně výtečně bavila po celý film.Děj zasazený na divoký západ bylo trefou do mého indiánského srdce.....souboje originální a vtipné,jak už to u Jackieho bývá letitým zvykem...5***** howgh. ()

Devilskitten

Senzační hlavní dvojka, tvoří povedený komediální tým. Film je svižný, plný vtipných momentů. Ani minutu se divák nenudí. ()

robfi

Je to sice prastene, ale mnohem lepsi, nez soucasne pojeti, kam se hrabe takovy Johnny Depp a jeho Lone Ranger, napriklad. ()

HKstars

Nový hollywoodský film Jackieho Chana byl velice napjatě očekáván. Po slušné Křižovatce smrti sice HK fenomén dál natáčel perfektní filmy ve své vlasti, ale všichni fanoušci se zatajeným dechem čekali, jestli jeho jedinečný styl nezadupe do země neúprosné producentské komando. Všechny mohu potěšit, když potvrdím, že se tak nestalo. Naopak, větší rozpočet filmu dovolil aranžovat i rozmáchlejší záběry (které jsou doplněny skvělou hudbou). Jackie opět všem dokazuje, že nápadů má plné rukávy a že zdaleka nepatří do starého železa. Je pravda, že v jeho amerických filmech je vždy o něco méně bojových scén (což je zarážející, když jeho HK filmy mají čím dál tím lepší bojové sekvence), ale... Jackie dokazuje, že s dobrým scénářem a kvalitním obsazením lze film utáhnout i s hrstí bojových scén (a nutno dodat, že velice dobrých scén). Film je tedy více komedie než akce, ale v tom je právě jeho síla. Tam, kde Křižovatce smrti docházel dech, tedy v konverzačních eskapádách hlavních hrdinů, tam Tenkrát na východě exceluje. Jackie a Owen Wilson se skvěle doplňují a tvoří dvojku k pohledání. Svojí mírou také k neskutečné pohodě filmu přispívá hromada komických postaviček, od zkouřených indiánů, přes cynického šerifa až po bývalou O´Bannonovu bandu. Tohle všechno se před vámi odehrává s neskutečnou rychlostí, která vám dovolí vydechnout až po závěrečné bitce. A bude to nadechnutí krátké, protože hned poté nastoupí tradiční závěrečné titulky s nepovedenými scénami. Jackie Chan prostě zase dokázal to, o co se pokouší mnozí. Natočil totálně oddechový film, při kterém vaše bránice nezůstane v klidu. Tentokrát sice nečekejte haldy vybroušených bojových akcí, ale těšte se na nefalšovanou a upřímnou legraci. Pokud vám Jackieho styl nesedí, zřejmě vás k návštěvě kina nepřesvědčím, ale pokud jste Jackieho fandové, můžete si k hodnocení přidat malou, bezvýznamnou, hvězdičku. Jackie je borec. 70% ()

PTuranyi

Humorný mix východných bojových umení a westernu. Z môjho pohľadu to však v tomto filme nefunguje. Sem tam je to úsmevné ale takmer z každého vtipu som mal taký pocit nepatričnosti. No a na záver ešte zázrak keď Roy O'Bannon, ktorý predtým netrafil nič, trafí jedinou guľkou šerifa a zabije ho zásahom do šerifskej hviezdy, ktorá zvyčajne zasiahnutého zachráni. Jediné čo tu funguje sú kung-fu bitky, hlavne tá v saloone. ()

jcall2bad

Wilsona nemám moc v lásce, naštěstí se ale na něj film příliš nesoustředí. Vlastně, tento film se dostatečně nesoustředí na žádnou z postav. Je to více méně klasická Chanovka zasazená do netypického prostředí a nabízí všechno, co můžete čekat. 4* za to, že jsem to viděl už tolikrát a stále se u toho skvěle bavím. 5* nemůžu dát vzhledem k tomu, co píšu v první větě. ()

Matth

Skvelé herecké obsadenie a svojský humor dostali film Tenkrát na východe do skupiny tých lepších westernových komédií. ()

violetangel

Dobré bojové scény Jackieho a neoposlouchaný humor Owena, zajímavý nápad dát Číňana na západ:-). Vcelku zajímavá podívaná. ()

marien1039

Bože, lidi na tomhle světě by sě měli podívat na nějaký kung-fu-Chanovský film z jeho země, pak by možná tuhle trapnou radoby ťongovskou komedii tak vysoce nepřeceňovali. Jako není to nejhorší snímek tohoto USA-kung-fu žánru, jsou horší (třeba Zakázané království), nicméně horší filmy nesnižují hrůzu a trapnost tohoto. ()

P@\/EL

Ucházející komedie, od které jsem upřímně čekal mnohem více. Co se týče humoru, tak mě film tolik nepřesvědčil ve srovnání s jinými filmy hlavních aktérů. Zde potěší zejména bojové scény, jež jsou díky své nápaditosti standardně na vysoké úrovni. Místy se mi děj zdál poněkud nudný a utahaný. Tento film mi zkrátka moc nesednul. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)