Inspektor Eddie Chan (Jackie Chan) dostane za úkol chránit bohatého hongkongského magnáta pana Wonga. Navzdory jeho snahám ale dojde k únosu a při náročné akci zemře i pár policajtů. Neznámí zločinci požadují výkupné šedesát milionů dolarů, a proto je třeba vypátrat, kdo za únosem stojí dříve, než se Wongova žena rozhodne zaplatit nehorázně vysokou sumu peněz. Vyšetřování zavede Chana do Taiwanu, kde při policejní razii dostane podezření, že do únosu je zapletený přímo jeden z jeho kolegů.... (oficiální text distributora)

Mol

Kriminálka s Chanem podle skutečné události. Není to špatný film a na kopance, střílení a rozbíjení aut se taky dostane. Příjemné večerní pokoukání. ()

eye candy

Crime Story není ničím originální. Vlastně je vystavěné na jedné z nejprofláklejších zápletek žánru. Srdcem tohoto filmu je ale napětí a dokonale řemeslně zvládnutá akce. Bez přestání proudí tepnami do neonových uliček a temných zákoutí Hong Kongu a dodává tomuto krimi neskutečně hutnou atmosféru. . Skvělý -tentokrát herecký- výkon Jackieho Chana už je jen příjemným překvapením navíc.. ()

haj

JC hraje policistu, který řeší případ únosu zámožného muže. Jeden z mála vážných Jackieho filmů, založený na pravdivém příběhu, ve kterém téměř chybí humor a i akce (hlavně bojů) je o poznání méně. Za herecký výkon byl Jackie odměněn filmovou cenou (Zlatý kůň). ()

JohnSmith

Tahle vážná role Chanovi moc nesedla. Krom toho příběh není nic moc a ani akce není taková, na jakou je člověk u Chana zvyklý. Škoda ()

fabecc1222

Jestli se nemýlím, tak jeden z prvních Jackieho pokusů zkusit to na vážnější notu, a výsledek je aspoň pro mě spíše rozporuplný. Přišlo mi, že film je záměrně točený výhradně pro Čínské publikum, a všechno tak působí pro našince dost specificky a odlišně od klasické filmové práce. Celková atmosféra a pojetí filmu mě tak nechalo dost chladným. Jackie tu spíš rutinně vyšetřuje, nedostane moc prostoru na pořádnou akci, což je rozhodně škoda. ()

Giggs

Jeden z mala "važnych" Chanovych filmov, ktory je napinavy od začiatku do konca. Deju sice schadza originalita, ale to je spôsobene tym, že je inšpirovany skutočnou udalosťou. Kedže gro pribehu tvori vyšetrovanie, tak tradične vybornych akčnych sekvencii je tu pomenej. Važne filmy Jackiemu sedia (neskôr to dokazal aj v New Police Story), škoda že ich nie je viac. ()

krvavamera

Absence hudebního doprovodu při přestřelkách působí silně surovým dojmem, zařazení tísnivého motivu v ostrém kontrastu s diegetickou hudbou pak působí přímo brutálně. A samotný film je zrovna takový: v téhle Chanovce není prostor pro úsměvy a taškařice, v pěkně vážným a drsným detektivním příběhu zůstává jen místo pro kung-fu a skvělé stunty Jackieho Chana. Stejně mi běhal mráz po zádech jen u Města zločinu (Shinjuku Incident, 2009). Mistrně podaný příběh podle skutečné události. ()

maty39

Předchozí Jackieho (a Sammovo) drama Heart of dragon v kinech propadlo a Jackie prohlásil, že takto ho jeho fanoušci nechtějí vidět. Proto se mu moc nechtělo, když producenti Golden Harvest přišli o pár let později s dramatem na základě skutečných událostí o únosu bohatého developera. V kinech ale zrovna byla drsnější akční dramata žádaná po mega úspěchu Lepšího zítřku a tak se Jackie nechal umluvit. Crime story je opravdu akční kriminálka bez špetky humoru. Spíše než Jackieho pěsti a kopy zde hovoří jeho zbraň. Pokud na ně dojde, tak je to úspornější, než obvykle. Film má tři větší akční scény. Úvodní únos a pronásledování únosců, kde najdeme pár zajímavých automobilových stuntů. Pak je tu přestřelka mezi policií a gangstery a Jackieho pronásledování šéfa gangsterů. Zde dostane Jackie na chvíli prostor i na svou akrobacii a klasické bitkaření. Na závěr je explozivní finále, kde se zase vyřádili pyrotechnici. Příběh samotný má vyvážené tempo (tzn. není překotný jak je občas zvykem v hk filmech ale ani nemá uspávací tempo), herci, včetně Jackieho, jsou výborní a za mě je to jeden z nejlepších Jackieho filmů. Minimálně mezi jeho dramatickými rolemi. Režie byla svěřena Kirku Wongovi, který předtím natočil několik kriminálek  a zde dodal to co od něj bylo požadováno. ()

Puol

Chanovka bez humoru, ale akcie si v tejto kriminálnej dráme užijeme viac ako dosť. Hneď úvodné sedenie u policajnej psychologčky prekladané flashbackmi na krvavú prestrelku, má poriadne grády. Tento film ponúka i iný, drsnejší pohľad do filmografie Jackieho Chana. Vrelo odporúčam. Možno ako kompenzáciu nakrutil v tom istom roku totálne uleteného City Huntera. ()

Rathalos

Mne osobne tento film nesadol a je to tym,ze jednoducho nie som zvyknuty na Jackieho Chana v takejto ulohe,nepristane mu to,ovela ovela viac mu sedi komedialny zaner a jeho srandicky,takze 3 hviezdicky...:-) ()

Joey(1)

Slušný akční kousek, postavený na reálném příběhu únosu. Když jsem zde zaregistroval relativně tvrdou kritiku na herecký výkon Chana ve vážnější roli, trošku jsem měl obavy, ale musím říct, že mi nakonec seděl mnohem víc než jeho groteskní postavy z 80. let. ()

Sign

No je to rozhodně jedno z nejlepších děl ve kterém se jackie Chan ukázal, herecké výkony výborné včetně Jackiho, u sledování tohodle filmu jsem už opravdu měl pocit že odpůrci jackiho si spíše vnucují pocit že hrát neumí, tady totiž jednoduše hrál podrážděného a čestného policistu ve vážném kriminálním filmu. ()

subic

Hongkong a začátek devadesátek. Místy docela akční "Jackie Chanovka" se spoustou akce nejen na silnici a kulkami a krví se tu taky nešetří. Ale příběh není zase tak chytlavý. V porovnání s pozdější a o hodně dospělejší New Police Story (2004) to přeci jen má pár komediálních prvků, co to změkčuje. Tentokrát jsou v policejních řadách ti největší loupežníci a zabijáci. ()

johnsnow

Parádne drsná kriminálka. Vždy am poteší ked je Chan vo vážnej úlohe a absentuje humor to to vyšlo. Príbeh je dobrý a čo sa týka akcie tak je slušná a rozmanitá a každá akčná pasáž stojí zato. ()

Grimaldi

Jackie v nezvyklé pozici bez špetky humoru zato nacházející se v kruté realitě.Snímek se nás stále snaží množstvím akce ohromit,ale kdyby tvůrci trochu ubrali a přidali na brutalitě,hodilo by se to do daného konceptu lépe.A proto jsem rozpolcen.Není to čistě akční snímek ale ani drama,je to mix a takové jsou i moje pocity. ()

HKstars

Přemýšleli jste někdy o Jackie Chanovi jinak než o akční mlátičce rozdávající úsměvy na všechny strany? Co kdyby si zahrál ve filmu, kde vystupuje jako úplně normální řadový policista a jeho tvář je většinu stopáže zkřivena vztekem, při pohledu na bezvýchodnost situace? Inu vaše přání se může stát skutečností, pokud si někde seženete Crime Story... Eddie Chan (Jackie) si nežije zrovna růžově - navzdory skvělým výsledkům v akci, zůstává stále jenom inspektorem a navíc si ho policejní psycholožka neustále dobírá, kvůli jeho vzteku. Eddieho totiž jakýkoliv případ vybičuje do podoby agresivního pitbulla, který jde zločincům po krku až do posledního dechu... Nejinak je tomu i v případě únosu bohatého podnikatele Yat-Feie. Auto s únosci frnkne Eddiemu těsně před nosem a divoká honička si vybere své první oběti. Celé policejní oddělení se pouští do pátrání, ale netuší, že hluboko uvnitř celé mašinérie je velká krysa. Inspektor Hung (Kent Cheng) už jeden případ Yat-Feiova únosu zdárně vyřešil a má tak to nejlepší krytí jaké si vůbec může dovolit. Pod lampou bývá největší tma a Hunga už přestalo bavit pobíhání v uniformě za pár prašivých dolarů. Když celá akce vyjde, připíše se mu na účet kulaťoučkých 60 milionů dolarů a navíc potěší vysoce postavené členy Triád, kterým Yat-Fei už pěkně dlouho leží v žaludku. Eddie "pitbull" Chan splétá nitky případu pomalu, ale krůček po krůčku se blíží k finálnímu odhalení. Po neúspěšném převodu peněz se spolu s Hungem přesouvá na Tchajwan a celé vyšetřování začíná nabírat na obrátkách... Vlna filmů s mafiánským tématikou zasáhla na počátku devadesátých let celý Hong Kong a tváří v tvář tomuto trendu se musela postavit i hvězda největší, Jackie Chan. Možná tušil, že sám by napínavý thriller nenatočil a tak si na pomoc přizval Che-Kirk Wonga (Big Hit) a začal připravovat pecku, při které vám zmrzne úsměv na rtech... Nepřeháním, sledování Crime Story nepatří k oddechové zábavě v Jackieho stylu - zmizí prvoplánové gagy při soubojích, nevinné žertíky a úsměvy do kamery... jediné čemu se lze ironicky pousmát, jsou pokusy o pár "drsňáren" (soulož ve výtahu), ale jinak se film až křečovitě drží sugestivních výjevů a Jackieho kamenná tvář zachrání i scény s náběhem plným patosu. Nutno dodat, že jeho herecká zručnost vynikne především při konfrontaci s dalším velkým hercem (platí to doslova), Kentem Chengem, jenž ztvárnil záporáka opravdu dokonale. Nebudete se smát jeho kypré postavě, protože když do vás zabodne svoje očka, pochopíte, že si nedělá srandu. Akční scény jsou tentokrát až na posledním místě, jako nezbytné koření hutné atmosféry, a vtipné momenty střídá nebývalá vlna brutality (soucítím se všemi kaskadéry). Nejsou to hektolitry krve a hromady zlámaných kostí, kterými nás denně oblažuje Hollywood, Crime Story obsahuje skutečně drsné kaskadérské kousky, ze kterých vás zabolí za krkem (a možná nejen tam). Seriózní thriller, herecká exhibice, netradiční chanovka, výborný film - Crime Story má mnoho tváří a krom jiného dokazuje, že Jackie by si na stará kolena vystačil i bez bojových kejklí, které k němu neodmyslitelně patří. Pokud jste ho jako herce vždy trochu podceňovali, zkuste si Crime Story půjčit. Na změnu názoru není nikdy pozdě... 80% () (méně) (více)

fuskoric odpad!

Jackiemu dramatická rola nesadla. Keďže príbeh vychádza zo skutočných udalostí tak tu nie je priestor na klasické bitkárske pele-mele a väčšinou sa strieľa, humor chýba absolútne. P. S. A aby manželku uneseného sledovalo pri ceste do banky cez 50 agentov... no comment . ()