Za sny až na Mars

Romantická sci-fi komedie se odehrává v budoucnosti, kdy je Mars osídlen a kolonizován elitou lidstva. Dva nesourodí vysokoškolští studenti se spojí a nastoupí do kosmického raketoplánu, aby se vydali na Rudou planetu za svými blízkými. (HBO Max)

MickeyStuma

Hluboce naivní neonová romantická komedie pro náctileté, u které nelze ani věřit, že je to v produkci Warner Bros, neb něco takového vždy plodilo studio Disney. No, pod záštitou to má HBO. A hned ze začátku aby bylo jasno. Film obsahuje kodex LGBT…, takže se tu vyskytují lesbičky a samozřejmě i kodex o míchání ras, takže tu je bílý kluk uhánějící Asiatku, která ale chodí s černochem. Romantická šablona je zachována a příběh skutečně naivní, až hanba. Máme tu příběh Walta, který se zamiluje do Asiatky Ginny a fanaticky se dopouští stalkingu. A to tak dlouho, až Ginna povolí a zůstane ruka v rukávě. A je fuk, že ona zrovna letí za svým černošským klukem. A celé se to odehrává v kosmickém korábu, kde ona letí legálně a on tajně. Nic víc, nic míň. Neonový svit je skutečně po celou stopáž, což na LCD obrazovkách vypadá krásně, ale hodně brzy to začne být otravné. Oni to osvětlení mají i ve ventilačních šachtách. Nepochopitelné. Vývoj děje v podstatě žádný. Jen přímočará linka plná negativních vlastností, jako třeba naprosto zbytečné sexuální narážky, byť nejsou fekální, která by vystačila i na půlhodinovou filmovou povídku. A že to patří do žánru sci-fi? Nebýt občasných kosmických skafandrů a kratičkých záběrů povrchu Marsu, ani to není poznat. Diváci Disney teenagerovských počinů si tohle užijí, ale ostatní jistojistě odvrátí zrak. ()

silentname

"Moonshot" v jadre nie je žiadnym filmom, ktorý by mal prednosti na to vyhrať nejaké veľké filmové ocenenie, ale ako jednoduchá romantická komédia to splní svoj účel a nenudí. Má to myšlienku, má to okey hlavných hrdinov, má to zaujímavý koncept, ktorý som bol celkom ochotný sledovať, má to pár zaujímavejších prekvapení, no v jadre je to predvídateľné od A do Zet. Čo ma osobne asi jedine prekvapilo bol fakt, že je to tiež jeden z filmov, ktorý ukazuje, že niekedy môžeme síce dosiahnuť to, čo sme chceli, no potom si tak nejako uvedomíme, že to vlastne je celkom nuda a možno to ani nestálo za to. Má to ale celkom dobrú atmosféru a hlavne som rád, že mám opäť možnosť vidieť Lanu Condor, ktorá si túto rolu očividne užívala. Ak máte náladu na nejakú ľahkú romantickú komediálnu oddychovku, kľudne si to čeknite. Myslím si, že vás to na tých 100 minút celkom zabaví. Hodnotenie: B- ()

Arsenal83

Ja ostanem radšej pri zemi a na Zemi a na nejaký život na Marse sa vykašlem. Aj tak tu z toho sci-fi bolo dokopy nula nič, šlo čisto o akože romantickú komédiu pre dnešnú mládež, lenže tá romantika je úplne bez chémie a komédia bez humoru. Lana Condor by mala začať chodiť do fitka a menej sa napchávať toxínmi z McDonaldu, bacuľatí sa stále viac. ()

Marze

Cinanka Sophie s americkym troubou Waltem, to je zrejme romantika po americku. Zadne dialogy nejsou zapamatovatelne, ale Condorova a Sprouse hraji sve role tak vazne, ze si nemuzete pomoct. Zadna romanticka komedie zasazena do vesmirneho prostoru nemuze byt tak obycejna, jako tahle. Winterbauer se snazi rezirovat s lehkosti a hravosti a oba hrdinove si uzivaji dobrodruzstvi a divak reflexi lidskych rozhodnuti. Pobavily me nektere nekorektni  jazykove vtipy jako "jsem pripravena jit nakoupit kdykoli chces",  "kdyz se s ni vyspim, vim ze mi potom bude dluzna" ci povolani "key assistant". ()

Jirka_Šč

Není to zlé a měl jsem na to docela náladu. Nízkorozpočtové, nenáročné, ale vypadá to fajn. Mars a romantika nejsou až tak časté spojení. ()

M.i.k.e

při všech těch jedničkách a dvojkách bych čekal průser a ona je to ve finále jen obyčejná, místy dokonce příjemná romantická komedie se snadno odhadnutelným vývojem a koncem, která sice úplně nenadchne, nicméně ani neurazí...50% ()

honajz2

Dokud se to odehrává na Zemi, je to celkem příjemná teenagerská komedie, která sice má hlavního hrdinu jak z dvojky Atomového gymnázia, ale i tak mě docela dokázala pobavit a příjemně navnadit na další vývin zápletky. Jenže po přesunu do lodi z toho vypadne tuctová teenagerská komedie, která je spíš trapná než vtipná a celá romantická sci-fi zápletka spojená s plněním nesplnitelných snů upadne do něčeho tak obyčejného a očekávatelného, že mě to postupem času stále více přestávalo bavit. A na Marsu už mi to přišlo tak zoufale vedené, že to u mě už definitivně ztratilo šanci na (aspoň) slabé tři hvězdy. Samozřejmě nechybí povinné plnění moderních témat, takže tu máme třeba lesbický pár, který se na lodi zasnoubí a pak už se ve filmu vůbec neobjeví, takže to tam rozhodně není přidané na sílu, že... Ale tak jako tak to je jako celek dost podprůměrné a zajímavých scén či hlášek se tam najde minimum, takže dneska už potřetí budu muset dát dvě hvězdy. Holt jsem nepoučitelný, co se týče sci-fi natočených vyloženě pro streamovací platformy. Skoro vždycky jsou špatné a stejně mě vždycky nějaká další zláká, abych se na ni někdy podíval... Btw, je celkem vtipné, jak moc se to snaží echt průměrně smýšlejícího hlavního hrdinu ukázat jako zároveň velkého snílka a někoho, kdo si zaslouží splnění svých snů a obdivu ostatních jen tak, protože existuje, aby to ten film ke konci skutečně s ním udělal i přímo v tom filmu. Teď si nejsem jistý, jestli jsem to napsal dostatečně srozumitelně, ale je to zajímavý paradox. 2* ()

Lenka.Vilka

Film splnil všechno, co slíbil...v roce 2022. Schéma je stále stejné, pouze trasu NY-L.A. vyměnila trasa Země-Mars. Ale bavila jsem se. Na každou lásku dvou krásných mladých lidí se kouká vždycky dobře. Navíc to bylo strašně milý. Všem klukům trilogii jsem neviděla, protože jsem nedočetla knihu, ale Lana Condor byla prostě roztomilá, tak zkusím nakonec alespoň filmy  :) ()

Johnny.ARN

Teen romantárna, kde je seriozne viac farebných ako normálnych. Pri odmyslení týchto nedostatkov je to proste len teen romantárna v kulisách vesmírnej stanice, kde vtip nie je vtipom a kde sa tlačí na lásku a na odhodlanie. S takýmito filmami to snáď nemyslíte vážne. 1 z 5 ()

Adramelech odpad!

Film Za sny až na Mars považuji za naprosto nanicovaný. Původní anglický název Moonshit mi přijde mnohem výstižnější. Než abych nudil uživatele výčtem nedostatků tohoto díla, dovoluji si vložit sem vlastní námět na filmový scénář. Příběh se rovněž týká Marsu. Jedná se autentický záznam snu, který by se do podoby scénáře samozřejmě musel teprve rozpracovat (včetně retrospektiv). Žánr je stejný: Komedie / Romantický / Sci-Fi.      Sen o Marťance      (v noci z 24. na 25. prosince 2021)        Sleduji video na webu. Na Zemi se patrně v důsledku nějaké časoprostorové anomálie objevila Marťanka. Jeden australský farmář našel na svém pozemku vyčerpanou a zmatenou ženu, která hovořila neznámým jazykem. Vzal ji k sobě domů a nabídnul jí občerstvení. Žena tam už zůstala, protože neměla kam jít. Rychle se naučila anglicky a protože jevila zájem o farmaření, začala muži vypomáhat na farmě. Jakmile zvládla jazyk, začala se dotazovat, kde vlastně je. Pojem Austrálie jí nic neříkal, mapa světa také ne. Posléze jí muž ukázal na webu nákres sluneční soustavy, aby pochopila, kde je planeta Země. Žena schéma poznala a označila za svůj domov Mars. Na mužovu námitku, že na Marsu není život, odvětila, že se mýlí, protože ona tam má manžela, děti a farmu. Muž se s ní nechtěl přít a neodporoval jí. Ve snaze legalizovat její pobyt v Austrálii se s ní oženil. Ztráta dokladů a částečná ztráta paměti jeho nastávající nepředstavovala pro úřady nijak zásadní překážku.      O několik let později si Marťanky všiml nějaký antropolog a upozornil na ni vědce. Nejprve ji zkoumali psychologové. Zjistili, že má IQ 130, že její znalosti o Zemi vykazují mezery a jsou patrně získané z internetu, a že trpí utkvělou představou, že je Marťanka. Tím to však neskončilo, protože žena přece jenom vypadala trochu neobvykle. Vědci jí udělali rozbor DNA, který ukázal, že její DNA se od lidské DNA liší natolik, že asi nebude schopná počít dítě s pozemšťanem, což bylo během jejího pobytu na farmě ostatně již prověřeno. Nyní se do věci vložil farmář a označil genetické zkoumání své manželky za projev rasismu. A jestli si jeho žena myslí, že je Marťanka, tak ať si to myslí. Některé ženy mají i horší vrtochy.      Dívám se na rozhovor s Marťankou. Žena měří něco přes 160 centimetrů, má štíhlou, pěkně tvarovanou postavu a černé vlasy. Vzhledem připomíná Asiatku. Nápadná je jenom béžová, lehce našedlá barva její pleti a její výrazné, veliké šikmé oči mandlového tvaru, přičemž dojem šikmosti nevzniká tvarem víček, jako u Asiatek, nýbrž tím, že má oči zasazené v hlavě opravdu mírně našikmo. Celkové působí vysloveně rozkošným dojmem. Vůbec se nedivím, že si ji ten chlápek vzal domů.      Žena je dotazována na poměry na Marsu. Popisuje mírumilovnou civilizaci, která to s technickým rozvojem moc nepřehání. Většina obyvatel pracuje na polích kvůli produkci potravin. Mohla by divákům říct něco marťansky? Žena zazpívá nesmírně působivou píseň. Mohla by přeložit její text? Jistě. Je to milostná píseň, v překladu asi takto: „Hory jsou vysoké, pole jsou úrodná. Kde jsi, můj milý? Vím, seješ (nepřeložitelný název nějaké plodiny). Až budeš hotový, nasedni na svého (nepřeložitelný název jízdního zvířete) a přijeď mě také obdělat.“      Reportér ukazuje ženě panoramatické snímky povrchu Marsu pořízené pozemskými sondami. Ženě vstoupí slzy do očí. „Vím o tom, tyhle fotky jsem už viděla. Ale až na Zemi zanikne život, bude to tady vypadat ještě hůř než u nás. Ani žádné pořádné hory tu nemáte, jenom samé mrňavé kopečky.“ () (méně) (více)

Kacitr

Pohodový film na večer. Kvalita postupně klesá, jak už tu někdo zmínil kapitola "Mars" je pomyslným hřebíkem do rakve...aspoň že hlavní hrdinové nejsou puberťáci, ale mladí dospělí kolem pětadvaceti. ()

ještěžiju

Všem klukům... čtvrté pokračování. tentokrát s fantaskní tematikou. Nic víc, nic míň...opět naivní, repetetivní, odhadnutelné... cílovka jasná.. vyždímat z té pózy nevinné dívenky Lany Condor vše, co se ještě dá.. ()

Razzor_82 odpad!

"Můžu se na něco zeptat? Proč zrovna Mars? Mým snem je zase aby se už netočily další takové nudné  vesmírné bludy. Absolutně nesympatické  herecké obsazení. Postavy jsou těžce naivní a bez vtipu. "Rozbil jsi mi moji kouli." 0/10 ()

dalziel

Studene, veterné nedeľné popoludnie ma po vyvenčení psa dohnalo k tej to puberťáckej scifi romanaci na HejBiDžou MINI a musím úprimne povedať že som bol milo prekvapený ako to zbehlo.Poctivých 60%. ()

Sundance.cz

Oujé, tak to byla jízda, tedy let na Mars. Pár vtipných hlášek střídá pár trapných, pro mě nesympatiční herci, především kapitánka vesmírné lodi...a nemůžu si pomoc, hlava Lany Condor mi připomíná menší meloun. Objeví se pár hezkých obrázků z vesmíru, ale jinak mi přijde, že film je především pro teenagegirls, které si při tom cvrknou do kalhotek. 40 % (**) ()

ESNYR

Až do "kapitoly" MARS, docela příjemný romantický film pro mladé a nebo mladší. Walt a Sophie jsou celkem příjemní a člověk jim to tak nějak přeje, dialogy nebolely, vtípky povedené a i ta linka s Marsem je docela v pohodě. Jenže po příletu to jde hodně dolů. Konec je prostě takový jak všichni čekají takže proč ne. Pobavilo mě jak ukázaly Waltovi že o něm celou dobu věděly :) "Dělejte že ho nevidíte" ..."Bože to je blb" ... "Všichni se tvařte že tu není" ... "On si snad myslí že je neviditelnej" ... Jak se ale začalo přesně v duchu romantických komedií tak trochu tlačit na závěr, tak to prostě nefungovalo. Hmm, hmm, budu hodnej a dám 3 za to že to alespoň není debilně trapné. ()

Heywood

Kritika oslavy průměrnosti a flákačstsví je přijata byť na pozadí rádoby romantického filmu, kde hlavní hrdinka vypadá skutečně hodně  hodně nepřitažlivě. Naštěstí vizuál to mírně vylapší. Soundtrack chválím. A ten globalista hrající si na Boha je také dobrá trefa na idioty moci a peněz. Za dvě kritiky dvě hvězdy, jinak je to spíš šmíra. ()