Epizody(6)

Jako žena mocného politika se má Sophie skvěle. Na povrch ale vyplují skandální tajemství, manžel James musí čelit vážnému obvinění a její život se otřese v základech. (Netflix)

hazaba

Nebylo to špatné. Některé scény jsou zapamatování hodné a v záplavě seriálu se to může řadit k lepšímu průměru. ()

lemonova

Príbehovo aj psychologicky veľmi slabé. V podstate to asi len malo za cieľ pridať ďalší kúsok k  novému "me too žánru", ako podobne plytké The Undoing. ()

ER

Tradičně podaná story, která sleduje mechanismus vzestupu člověka do sféry moci ve vazbě na jeho politickou kariéru, kdy je jako ministr obviněn ze znásilnění. Vzhledem k tomu, že tvůrčí tým má za sebou Undoing nebo Big Little Lies, tak jsem čekal větší divácký zážitek, ale nakonec jsem dostal rutinu s okoukanými "triky" . Ani solidní herecké obsazení tomu nedokázalo dodat potřebný šmrnc. Po formální stránce tu nelze nic vytknout, jen bych ubral z častých prostřihů. ()

bearmeedek

Mohlo to být lepší - kdyby. Například kdyby to bylo kratší. Podání bylo s méně grády, než se sluší. A hlavně na mě děj působil často nereálně. Může to být tím, že žiju na jiném kontinentu. Manželka vysokého politika žije spořádaný rodinný život, a jakmile se dozví, že jí byl manžel skoro půl roku intenzivně nevěrný, ihned mu odpustí, jen když tam nebude znásilnění. Postupy u soudu také v chápání občas kolísají. No, a po téměř happy endu Sophie udělá něco, co úplně odporuje jejímu dosavadnímu chování a mě to nenadchlo ani filmově. ()

clara.bow

Docela koukatelná miniserie s Michelle Dockery a Siennou Miller.  Raději bych ovšem celou serii brala jako dlouhometrážní film a tak trochu prostříhala, protože místy to bylo na úkor spádu, nicméně koukatelné... ()

Dan

Seriál se snaží vykreslit různé perspektivy a způsoby vnímání sexuálních vztahů. Zaměřuje se především na podezřelého, který je průběžně konfrontován s tvrzeními, které nezapadají do jeho příběhu. Přišlo mi škoda, že se tvůrci více nezaměřili na prožívání obětí a poroty. I když divák ví celkem dobře, jak věci byly, bylo by zároveň zajímavé lépe poznat důvody rozhodnutí jednotlivých aktérů. ()

sunfreedom

Je to nahoru dolu. Má to dobré momenty, ale pak zase horší. Myslím, že se to téma dalo zvládnout o dost lépe. Herci dobří. ()

Hrabovo

No, nechtěla bych v takových kauzách rozhodovat. Linie s žalobkyní zcela nesmyslná. Casting si dal práci najít zcela nepodobné herce mladým verzím postav! ()

ESNYR

Osobně jsem to neviděl, to určitě ani nebudu zkoušet ale manželka se vyjádřila že pokud se takhle budeme chovat i nadále a budeme pořád mužům dávat najevo jak je nikdo nepotřebuje a že být dnes bílí je vlastně dost na pytel, nemá lidstvo šanci na přežití. Po všech těch masírkách co dostáváme ze všech možných stran, se vlastně divím že ještě není uzákoněno že každá svobodná žena nad 15 let, musí mít za muže nějakou tu přičmoudlou verbež. Místo toho aby chlap pořád ještě byl za gentlemana, stává se z něj snadná potrava pro jakoukoliv tupou krávu která se chytne propagandy "Chlap je zlo, je třeba se jej zbavit" Už tak je to po celém světě dost na houby a tyhle výplachové sračky tomu moc nepomáhají. Proto je potřeba každou ženu zdvořile odmítnout slovy "Jste sice krásná a určitě i chytrá ale raději půjdu domů sám aby vás třeba za 5 let nenapdlo že jsem vám v taxiku bez vašeho souhlasu, položil ruku na rameno, což je považováno za sexuální násilí" Nuže milé dámy, poděkujte i takovým tvůrcům jako jsou scénáristé této hovadiny, za to že na vás chlapi začnou z vysoka kašlat. Dobře vám tak. ()

doriana.g odpad!

Já bych teda dnes být chlap nechtěla. Protože ona tě napřed líbá a povzbuzuje, ale pa "ztuhne" a neřekne "ne". Ztracený čas, nedívejte se, je to blbost. A hlavně Holly, to je úplně scénaristická kosočtvercovina. no, prostě NFsračka ()

TesterX

Uplne nerozumim, proc ten kkt, co ejakuluje v kazdym prispevku da tomuhle odpad, ale to pominu - jinak mne jeho nechutne a hlubokomyslne slovni hricky samozrejme bavi. A ted real. Ma to 6 dilu. Prvni dva jsou uklouzana nuda a hrozne nevyrovnana vypln polstare, co vzdycky bude nepohodlny. Navic vedomi, ze vite od zacatku, jaka je ve skutecnosti ta hlavni pravda, tomu opravdu nepomaha. Ale. Ale ta serie je opravdu velmi civilne natocena, herci jsou uveritelni a to dulezitejsi - v pulce prichazi velmi zajimavy zvrat, ktery okoreni az dokumentaristicky vypravenou vypoved. Druha polovina najednou tezi ze zajimavych vypovedi, stripku z minulosti a navic audiovizualnich hratek mezi pritomonsti a soucastni, coz celkove osvezuje statickou cast soudniho dramatu. verbal je mimo. Je to kokot, co da odpad tomuhle a hvezdu litajicimu zralokovi. To ne. Chci jenom rict, ze pokud mate radi pomalu plynouci dramata, ktere obsahuji nevyzivnou vatu, ale furt disponuji evokaci, ze se to rozjede do zajimaveho smeru, a to nejenom v poslednim dile, tak urcite tahle serie stoji za to. Suma sumar je to vlastne lepsi prumer, protoze to neni nic extra, ale taky to neni prumerna nuda a pro milovniky soudnich prestrelek a zvratu v detailnich nuancich pribehu je to vlastne super. ()

Kubasino

Zívačka jak blázen. Nuda k uzoufání, ale z nějakého důvodu jsem to dal skoro na 4 díly. Nevím ani proč. Casting otřesný (ani jedna sympatická postava), příběh o ničem, předvídatelné a filmařský trapné (ta kamera!!!!). ()

Pignon

Slušně natočené agitační díko o pozůstatcích zlých bílých mysoginních fujmužů, kteří patří na smetiště dějin. K tomu ať jim (hodným a vždy pozorným, nikdy nepodvádějícím ženuškám) dopomáhá kat. ()

Annaroz

Jestli to má být seriál o tom, jaké jsou ženy zneužívané chudinky, trpící pod nadvládou zlých, zhýčkaných, bohatých mužů, tak se to jaksi minulo účinkem. Bývalá ošklivka-šprtka, která si své mindráky léčí prostřednictvím soudu, jehož členové by měli být absolutně nepředpojatí, zhrzená milenka, které teprve kámoška (po dvou týdnech od incidentu) musí sdělit, že byla znásilněna a bonzačka manželka. To je opravdu trio reprezentující ty správné ženy. Tři hvězdy za to, že mě zajímalo, jak to bude dál. ()

JakubAkurat

Pri hodnotení som naozaj dlho váhal či udeliť 3 alebo 4 hviezdy, no vzhľadom na to, ako veľmi ma to bavilo a s akou chuťou som seriál nakoniec dopozeral som sa rozhodol prihodiť tú jednu hviezdu navyše. ()

Jankocour odpad!

Celou dobu jsem fandil hlavnímu hrdinovi a nakonec když ho porota po právu osvobodila, zradí ho vlastní manželka, která stála celou dobu na jeho straně. Neskutečná krávovina. ()

TonySoprano odpad!

predvidatelny prvoplanovy dej, rychle prestrihy, zmatok, miestami spomalene zabery a pohlady, nuda, hlavne clovek uz v prvej casti tusi ako to dopadne. strateny cas. ()

stret

Prijemne Britske realie. Co sa tyka obsahu, ide o pomerne agresivnu MeeToo agendu, ktora vlastne skoli divaka v tom, ze to o com mozno uspesne pochybovat ci ma znaky znasilnenia JE jasnym a hroznym znasilnenim. ()