Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

cxxj

Hned na začátek: asi to není ofiko 40k ale ten Warhammer je prostě cítit snad všude - vizuály, jména postav, lodě, válka, čest a sláva, vládnoucí rok,... Hlavní postava je zajímavá. Moc o ní nevíme ale zajímá a má co nabídnout. Vedlejší postavy taky nejsou vůbec špatně napsané. Ono celkově prvních 60/70% času není moc co filmu vyčítat. Průšvih nastane v momentě, kdy dojde na veliký bossfight na konci filmu. Tady mi přijde, že tvůrci došli do bodu, kdy mají necelé dvě hodiny a film potřebují posunout úplně jinam, než se to vyvrbylo, tak udělá z jinak velice chytrých a obezřetných záporáků bandu idiotů, co nedávají pozor a z nějakého důvou umístí řídící prvek celé lodi do nejvíce zranitelného místa - ke střelci, který je chráněn sklem, které prorazí cápek s klackem. Tady v tu chvíli spadlo moje nadšení o dvě hvězdičky. Kai se zde taky zachoval jako idiot - neuvěřitelně silný konstrast proti jeho předchozímu hodinovému snažení, kdy dokázal přechytračit všechny - nějak jsem nepochopil, proč by chladný a výpočítavý člověk najednou potřeboval mít svůj egotrip a riskovat tím, že někomu předá nebezpečnou zbraň a přístup k tomu pustit ještě nebezpečnější vězně. Ten konec mě hodně mrzí, protože jinak měl ten film strašně fajn tajemný a zahalený lore, který obsahoval spoustu zajímavého: starý řád věrných androidů, stíny bývalé války, napětí ve vzduchu, kombinace primitivního zemědělství a scifi technologie,... Film aspiroval zpočátku na plnotučné ****. Hudba nebyla úchvatná ale nebyla špatná, kostýmy taky nebylo vůbec špatné a vizuály společně s obsazením překonávali roky Netflix tvorby dohromady... Nicméně velice slušně našlápnuté dílo skončila jako vesmírná loď na konci filmu - hořící trosky. ** za velice povedené první 2/3 filmu. PS. Jeden z filmů, který by zasloužil buď více dílů, nebo rovnou seriál. ()

VikkyASH

Pěkná hudba, zajímavá prostředí a kultury. Plno věcí, bytostí mělo velký potenciál, ale bez využití.. Film o ničem.. Postavy byli sice dobře zahrané, ale byli tááák depresivní.. až na jednu.. Spoiler: což možná byla nápověda, že je záporák.. Zprvu mě to nechytlo, pak tam na začátku byla malá část, která mě zaujala a dost jsem se těšila na postavu robota. Pak jsem ale zjistila, že ten tam není.. a vlastně tam není ani děj.. je to jen dlouhý film o nabírání kumpánů.. aby je pak ještě těsně před finální bitvou záporák znova představil.. Dvojce dám šanci jen kvůli tomu robotu.. ()

PhoenixTears

Nechápu hodnocení (nejen zde na ČSFD), ale celkově. Mně se film líbil a to hodně. Je to trochu jako 7 statečných vs Star Wars apod., ale má to koule, akce je od začátku do konce a druhý díl, je dle mého názoru lepší a akčnější. Celkově jde o velmi dobrý počin a doporučuji zhlédnou oba díly. ()

mich.chudy

Nechápu nízké hodnocení. Je to klasická Space Opera a původně to měli být Hvězdné války, což je na ději hodně vidět. Jako součást válek by to dějově krásně zapadlo do canónu, a děj postav by rozšířili pomocí comicsů a knih. Takhle samostatně se dá říct, že to klasické sci-fi vykrádá. Děj je předvídatelný, ale ten vizuál to zachraňuje. Proč to funguje u Avatar (2009) nebo v herním Mass Effectu, ale tady je za děj Zack Snyder (nar. 1966, USA) linčován? Tomu nerozumím. Na dvojku se těším. Prostě Sci-Fi popcornovka na vypnutí hlavy. ()

CHIPOSS

Děj a vizuální efekty super. Souboj na blízko, obzvlášť u hlavní hrdinky, opravdu oko drásající problém. Občas mi ty souboje připomínaly 90ky. ()

stuj

Drahá sci-fi pohádka, se slabým příběhem. Ze začátku to evokuje Star Wars, pak to vypadá na náběh 7 statečných ve vesmíru, kteří zachrání ohroženou vísku a pak se vše rozplyne v nevýrazném příběhu. Pár zajímavých scén tam bylo, ale většinu filmu jsem projel zrychleně. Slabé 3. Hlas Anthonyho Hopkinse byl velkým překvapením. Jen nechápu, proč do toho šel. Inu, drahá pohádka no. ()

ferdomravec

najviac uskodilo filmu to že bol marketing postavený na tom že to budu druhé starwars. Inak film samo sebe nie je zlý a 133 minut mi utieklo velmi rýchlo ()

FildasCZ

Asi mi uniká místní hodnocení. Problém jsem měl nejvíc, jak se často měnily barvy filmu, jako kdyby to byla chybu filmu a pak, že tam nebylo tolik akce. Jinak bych tomu rád dal 60%, kdyby to bylo kratší, protože po pulce filmu už se to táhlo. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze