Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy. (Bontonfilm)

PTomA

1) ten plakat je hroznej 2) občas jsem cejtil feel Páni kluci 3) každá postava má nějaký příběh, který je ale nedotažený a hlavně extrémně depresivní (návrat Čermáka je hodně wtf) 4) ti herci jsou lehce k smíchu 5) zase jsem si ale pobrečel ()

Alden_Larson

Velmi dobře zpracovaný snímek s trochu předvídatelným, ale i přesto docela působivým dějem. Celkově byl děj dobře napsaný, ale bylo v něm několik momentů, které mi přišly vnucené, jeden vedlejší děj mi taky přišel trochu zbytečný. Postavy se mi moc líbily, měly mezi sebou dobrou dynamiku a protagonistova archa se mi moc líbila. Herecké výkony byly dobré, dětem to ale v několika scénách moc nešlo. Prezentace byla moc dobrá, hlavně hokejové zápasy byly podle mě svěle natočené. Hudba mi místy přišla trochu kýčovitá, ale taky nebyla špatná. 8/10 ()

wowylgu313

Moc příjemné. Těch 65-70% bez debat ;-) ... Představte si že nejsem zrovna nějaký extra fanoušek hokeje a pozor?! I tak jsem byl s tímto filmem spokojený. Byl to takový pohodový návrat do minulosti. Té minulosti kdy největší problém byl že jsem nenakrmil Tamagočiho. Musím uznat že jsem se tak trochu viděl i v podání chlapce respektive vztahu otce a matky s ním. Herecké podání bylo dostatečné a na konci jsem jemnou slzu pustil, ani nevím proč ale prostě ukápla. Rozhodně příjemná podívaná, která opravdu nemá nic moc čím urazit. ()

JohnCoffe

Nejhřejivější, nejlaskavější a nejautentičtější český film poslední doby. Vrátil jsem se do dětství, kdy jsme taky hráli hokejbal na firemním parkovišti, kde o víkendu bylo prázdno a my mohli zažít naše Nagano proti Zarazičanům. Totální pecka za mě! ()

blondboss

Obyčajný prudko priemerný rodinný snímok, ktorými akýmsi klišé spôsobom vzdáva holt zlatej českej hokejovej reprezentácii z prelomu tisícročí. Každopádne ale je to klasický športový príbeh so šablónou prevzatou z amerických žánroviek podobného typu. Takže nič svetoborné nehľadajte, možno cameo Dominika Hašeka vás poteší. 55 % ()

ZHODNOTITEL

Příjemná blbost na vypnutí. Dětský film určený spíš dospělým. Škoda, že samotný název přiživuje už tak dost rozjetou alergii na slovo Nagano. ()

EddieIron

Líbilo se mi to moc, ale strašně mi vadí ty nedotažené příběhy, především u dívky Káti. To snad došly peníze, nebo jaký to mělo smysl? ()

Maraboy

Tak tady se hraje na nostalgickou notičku, kdo zažil Nagano, tak se tiše souhlasně pousměje. Byla to doba, kdy jsme všichni chtěli být Jágr, Hašek,Dopita ,Reichl ,Ručisnký , kdy jsme všichni seděli u rádia nebo u TV, ať ve škole nebo v práci. Tenhle film pobrnkává na sladký devadesátky a celkem se mu to daří. Slabší herecké výkony a některé dějové linky jsou ustřižené. Cením některé popkulturní odkazy, nicméně v některých scénách mi nedávali až tak smysl, prostě jen aby tam byly a byl tam tak zřejmý odkaz na devadesátky. Film určite diváka neurazí, ale více ho asi ocení ti co prožili Nagano. 55% ()

Dawe2

90%. Hvězdy : Čermák, Babčáková Brenton a Racková. Celý film má dobrou atmosféru a je narozdíl od jiných velmi reálný a uvěřitelný. Ono to tak nějak prostě funguje. S Naganem to moc společného nemá a ono je to nakonec dobře. ()

rigby

Nečekaně příjemný dětský film, který dává připomenout filmy o dětech z mého dětství. Čistý, prostý. Občas zableskne vážnější téma, ale naštěstí se neřeší před ostatními, diváci jenom vědí, že prostě existuje. A vlastně nejsou potřeba peníze, mobily, špičkové vybavení, zástupy šílejících rodičů. Důležité je hraní a svět, ve kterém jeden zápas proti klukům z vedlejší vesnice znamená všechno. ()

S.hort.Y

Nemůžu než nedat 5*. Stejně jako MikeCool, i já jsem cílovkou tohoto filmu. Na Nagano jsme se dívali ve škole místo vyučování, s kamarádem jsme na chatě hráli hokej na plácku, betony z molitanu, jako lapačka sloužila kšiltovka (jestli si to dobře pamatuju, tak jsem měl Raiders). :⁠-⁠) Film mě potěšil svou přímočarostí a v závěru i předvídatelností. Film si na nic nehraje - žádné zbytečné drama, které se mohlo rozvinout hned v několika linkách, žádné rádoby vtipné scény uměle zasazené do kontextu. Scény krásně navazují, děj příjemně odsýpá, nikdo se na sílu nesnaží předat poučení. Zkrátka typický rodinný film, jako by vypadl z americké produkce - ztroskotanci, kteří se vyhecují a nakonec se z nich stanou hrdinové. Jen s tou výhodou, že místo americké pop-kultury nabízí tu naši, devadesátkovou. Technicky se mi film líbil - kameramani i střihači odvedli dobrou práci. Co mi film dal: vrátil mi vzpomínky na dětství, za což panu Pánkovi děkuji. :⁠-⁠) Co mi film vzal: původní očekávání. Vůbec jsem nečetl popis filmu, netušil jsem, co mě čeká. Film na mě vyskočil jako doporučení na Netflixu, tak jsem to pustil v očekávání něčeho více dokumentárního. o⁠:⁠-⁠) ()

Toman

Nostalgie – jednoduchý a odhadnutelný příběh, kdybych tu dobu nezažil, moc by mi to asi nedalo. Vyrůstal jsem v Pardubicích, a v roce 1998 mi bylo 16, na hokej jsem chodil vcelku pravidelně a přesně Nagano z nás udělalo hokejbalisty, kdy jsme každý den lítali s tenisákem a hokejkou za barákem a dospělo to až do stavu Amatérské hokejbalové ligy v Dolní Rovni. Krásná léta, krásné vzpomínky. ()

FincherD.

Milé překvapení. Dětské filmy se navíc už moc netočí a je vidět, že si tvůrci dali s 90tkovou atmosférou záležet. Škoda jen těch prkených výkonů většiny dětských herců, ale ten film má srdíčko. ()