Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy. (Bontonfilm)

HNTR

Solidní rodinný film, který jsme opravdu večer shlédli jako rodina. Ovšem na opětovné shlédnutí mě v zásadě nic neláká. Období je vystihnuto skvěle. Dětské emoce dávají dokonalý smysl v pozadí s Naganem. Dětské postavy jsou sympatické, tedy ty které Vám být sympatické mají. Výhru v zápase jim v zásadě přejete. Občas film oživí i nějaký ten vtip. ()

Grimaldi

Tím že jsem se narodil rok po Naganu mě sice film neoslovil jako vzpomínka na náš legendární hokejový úspěch, zato ve mně úspěšně probudil nostalgické vzpomínky na mé dětství s kamarády, projížďky na kole a trávení společného času, kdy nic nebylo nemožné. Tyto krátké a bezstarostné okamžiky jsem stejně jako zdejší dětští hrdinové prožíval na maximum. Proto zcela subjektivně říkám že Děti Nagana není skvělý film, ale pro někoho kdo byl v školním věku součástí party kamarádů je to film více něž dobrý. ()

oskiii

Má kariéra “pouličního” gólmana započala o něco dříve, než turnaj v Naganu. A Hašek nebyl tím sportovním vzorem, který mě přiměl vyrobit si betony z molitanu, lapačku ze kšiltovky a sehnat si k tomu starou vestu s helmou zn. Okula. I přes těch 25 let jsem se v tom filmu “poznal”. Zavřít bránu a vyhrát jeden bezvýznamný zápas v dějinách lidstva…to bylo pro 12 letého kluka nejvíc. Není to herecký koncert s dechberoucí zápletkou. Je to pohodový rodinný film, se slušnými hereckými výkony a pořádným kusem nostalgie. ()

starydivak

Nostalgická návštěva do dětství. Nic jiného jsem od filmu nečekal a to jsem také dostal. A to i když jsem o generaci starší a hráli jsme si na Holečka, Holíka a jeho bráchu.. Trochu mě rušila neskutečná podoba hlavního hrdiny s Petrem Bajzou (Bylo nás pět). I přes odhadnutelný děj i konec mě dílko potěšilo a kdo nečeká filmařský majstrštyk, tak bude spokojený. Dětský, rodinný film se šťastným koncem. ()

Slepejsek

Klukovské sny jsou pořád stejné. Tady se podařilo navázat na tradici našich dětských filmů ze 70. a 80.let a nezkazit to žádnou pozdější modernizací. Sice mám výhrady k samotným sportovním scénám i celé linii, ale ponechme pohádku pohádkou... ()

Mrsina

Já jakožto obrovský hokejový fanoušek jsem si tenhle počin nemohl nechat ujít a musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Nenudil jsem se jedinou vteřinku. Má to super tempo, pěkný hudební podkres, skvělé herecké obsazení a dokonalé postavy, která každá z nich má pro tenhle film ten správný přínos, ať už to jsou emoce, zábava, rivalita, přátelství. Prostě super. Snad za jedinou výtku považuji, že tady Pavel Baťek ztvárnil postavu, které je až zbytečně velký kokot, ale to je tak malý nedostatek, že to můžeme bez obav přehlédnout. A ruku na srdce; kdo si někdy s kámošema taky nepinkal s míčkem, přičemž dočasně nesl jméno jednoho z našich velikánů? ()

ajaxx

Bylo to překvapivě dobré. Takový prostě obyčejný příbeh o klukovských snech. U mě to má plný počet a to i za nostalgii, protože v té době, byť jsem byl o chlup starší než protagonisté, jsme byly velmi podobní a vlastně celou tu dobu pan režisér vystihl celkem přesně. Jen se obávám, že ročníkům mladším Naganského turnaje a těm, kteří se o hokej nikdy nezajímali to bude připadat nudné a nic jim to nedá. ()

Trageeed

Staromilsky příjemný rodinný film, kterých se dnes moc do kina nedostává. Je tam rozehráno až moc příběhů a moc postav, ale celek drží pohromadě a hlavně dětští herci jsou super a nejsou otravní, jak to často u podobných filmů bývá. A kdyby ji Hynek Čermák natáhnul Petru Vršekovi, tak dám za 4*... ()

Dunno

Milý, neobyčejně normální film pro ty, co v sobě mají ještě alespoň kousek dětské duše. Skvělé herecké výkony, nepřehrávající, uvěřitelné a milé v čele s dětskými herci, kterým ti "dospělí" perfektně přihrávají. Příjemné překvapení a palec nahoru. ()

Karell840

Super rodinná podívaná. Jediné, co mi úplně nesedlo byly ty reálie. Buď na vesnici ty trendy chodily jinak nebo je to prostě autorský. Hokejový kartičky byly už v 97 roce zmačně mrtvá věc. Všichni sbírali a hráli pogy. Kartičky se sbírali tak v letech 92-95/96 - milovali jsme jak je to barevný a da se to obchodovat. Českej hokej byl klukům naprosto šumák. Sbiralo se to kvuli Jagrovi, Háskovi, Lemieux a Gretzkymu. To byl hvezdy. V 98 byly kartičky už totálně mimo . Pogy taky. Stejně tak mimo jsou kola - od r. 95  měly všechny děti levná horská kola. Na BMX se jezdilo těsně po revoluci, protože to bylo jediný dostupný a cool. Hokejbal byl masovka taky pár let před Naganem. Je možný, že na vesnici ty trendy byl pomalejší, ale spíš si myslím, že Nagano byl dodatečnej producentskej nápad, aby na to šlo víc lidí. Reálie mi nesedí a je to škoda. ()

HlySh1t

Sentimentální výlet do dětských let, kdy každá emoce působila desetinásobně a křivdy byly urovnány po jedné návštěvě cukrárny. Jde o průměrně natočený coming out of age story, kterému chybí silnější autorský podkres (pro porovnání stačí vidět Obecnou školu). Místo toho, aby dramaturgie přidala na plynu tam, kde na tom záleží tak se spíš snaží film držet v mantinelech české komerční průměrnosti. Ze střípků dětství se tak stává klasická 'tří-aktovka' s nedokreslenými vedlejšími postavami, klišovitými tropami, nezajímavou kamerou a neosobní režií. Výsledkem je rozporuplné dílo, odlehčená zábava na večery, která vystrkuje růžky poetičnosti, kde se mísí dětská naivita a fantazie se všední realitou současné české kinematografie. ()

Gluminator

Nostalgická lahůdka, která mě mile překvapila. Samozřejmě se najdou nějaké drobnosti (týrání Káti, naprosto mimo příběh a mísu a podle mě trochu zbytečné. Vzpomínání dědy na mládí v hokeji, kde ale jeho mladší verze sedí v šatně s moderníma betonama). Jinak film cílil na každého z nás a opravdu si myslím, že každý se v tom najde. Člověk si najednou uvědomí, jak ztratil to kouzlo slova, kdy prostě termín "tak v sobotu ve tři" prostě platilo, a žádnej mobil nebyl potřeba a všichni se sešli.  80% ()

mia.com

Takova prumerne mila nostalgie s fajn herci. Jen by to chtelo nektere linky prohloubit a dotahnout nebo je naopak radeji vynechat. ()

LoArmistead

Jsem dítě Nagana a proto jsem se dost těšil. I já vyrůstal na Haškovi a spol., i já se honil za tenisákem na plácku, i já vyrůstal v době, kdy byl hokej víc než sport. Jsem dokonce stejný ročník jako Dan Pánek, tak bych myslel, že to máme podobně. A proto mě strašně mrzí, že z tak důvtipného námětu vznikl film, který je sotva lehký nadprůměr. Vlastně skoro nic tu nejde pořádně do hloubky. Nosná linka je neoriginální, pozdně devadesátkových easter eggů je tu pomálu, některé herecké výkony nic moc a některé postavy ani nejsou dobře napsané. Na druhou stranu docela ujde atmosféra, chválím velmi originální námět (byť se z něj mělo vyždímat mnohem víc!!), Brenton s Čermákem jsou velmi dobří a Klára Issová je dokonce skvělá. Výsledkem je tedy film, který už asi podruhé neuvidím, na druhou stranu mě ale ničím zásadním neštve a v pár momentech mě dokonce dost bavil. ()

wof

Po dlhej dobe úplne rodinný film. Nehanbila by som sa to pustiť deťom ani starým rodičom. Žiadne nahotiny len pekný čistý film. ()

Peddro

Super nápad, nicméně je tam několik nepřesností. Plakát Ručínského v pokoji Dominika je z pozdější dob, než z období Nagana a když Dominik říká, že hokej se hraje 5 na 5, stejně, jako hokejbal, tak v době Nagana se v ČR hrál hokejbal 4 na 4. Hokejbal se začal hrát 5 na 5 až cca v sezóně 2004/2005. A učebnice angličtiny, ze které dělá Dominik vyrážečku je také mnohem novější. A také ještě nebyla nahrána písnička Burlaci na Volze od Kabátů :-D. Ale jako milovníka hokejbalu a hokeje, film přesto potěší. ()