Reklama

Reklama

Odnaždy v pustyně

  • Rusko Однажды в пустыне (více)

Obsahy(1)

Starobylé sýrske mesto Palmýra bolo nedávno oslobodené od ISIS. Špeciálny tím čistí cestu do mesta od výbušnín, ktoré tu zanechali teroristi. Ale čím bližšie sa dostávajú do centra Palmýry, tým ničivejšie sú výbušniny. Medzi mladým kapitánom jednotky a skúsenejšími členmi tímu narastá napätie. A napriek tomu, keď je kapitán náhle unesený, je to práve skúsený sapér, kto sa vydá na jeho záchranu. (Arsenal83)

(více)

Recenze (8)

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Pampúchovitý bibas, ktorému v hlave stále duní Čajkovskij, by sa naozaj skôr hodil na predavača blín a pelmeňov v nejakom rýchlom občerstvení než na odmínovanie. Kultúrne školenie o Sýrii zrejme odignoroval, inak by si nemyslel, že zbaliť moslimku a ešte sa s ňou aj vyspať, je to isté ako zbaliť Rusku na diskotéke v Irkutsku. Na druhej strane, má to spád, scenérie vyzerajú naozaj dôveryhodne, vybuchuje to vskutku spektakulárne a pátos v ruských (a vlastne aj amerických) filmoch tohto typu zásadne ignorujem, takže môže byť. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Bolo trochu hulákania aláhuakbar, kozosúložníkov s kalašnikovmi i trochu napätia pri odmíňovaní. Zo všetkého ale trochu a dokonca aj trochu romantiky sa snažili do toho zakomponovať. ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Jasný důkaz toho, jak je při výběru večerního filmu důležité nenechat se zmást zavádějícím názvem účelově evokujícím do ústního organu dujícího Lipku a též si zjistit, ze kterého konfliktu kakoj-to vojénnyj biják vlastně je, neboť v opačném případě si divák po pár minutách taky může připadat jako kolosální orgán. Zde perunžel nešlo o Afghán, ale o něco ve stylu Smerť žďjot vezdě, a to v úplně stejné pustyně, akorát zde odnaždy pozdněje i němnógo na západ, v hlavní roli s Ivanem Čonkinem nejen obligátně samohonkou nasáklým, ale též prudce inteligentním až do té míry, že mu vůbec není divné, že z někoho s vizáží důkladně vyžraného bravógo saldáta Švejka (v důchodu) na první dobrou zvlhne sýr ztepilé Syřanky, byť tato na rozdíl od něj nepamatuje nejen obléhání Stalingradu, ale patrně ani bombardování Grozného, a kterou k tomu všemu potkal bezprostředně před vskutku bombovým zážitkem. Nicméně pokud jeden při sledování příliš nehloubá ani nad tím, kdo že to ve zde líčeném zcela spravedlivém a upřímném boji proti tomu islamistickému zlu s páně Bašárovým požehnáním odnaždy důsledně srovnal se zemí Halabskou gubernii, přičemž tipjér bez mrknutí oka od Sahelu po Kavkaz verbuje kdejakou vymaštěnou hadrovou verbež a promptně jí lifruje krmit děla na Donbas, dá se to s logikou vysazenou na neutrál dohledět bez příliš opleskané čelní kosti. ()

Daddko 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušný film, Sýria a Ruskí snapperi vs Islámski radikáli. Žiadne pravidlá neplatia, Alah zavelil džihád a to je nadzákon. Slušné vojnové scény. Jediné čo môžem vytknúť je postava hlavného hrdinu. Vyzerá ako taký dobrosrdečný báťa, srdečný, kilečká navyše, taká čistá Ruská duša. Možno to tak malo byť, ale mne to do vojnového filmu nesadlo. ()

DJ Kritik 

všechny recenze uživatele

Film je jednou odyseou ruského vyslúžilého vojaka, ktorý má za úlohu trénovať pyrotechnikov v Sýrii na odstraňovanie mín a výbušnín z oblastí, ktoré sú potrebné pre život. Dostáva sa do situácií, v ktorých už často krát bol a vie, čo je potrebné urobiť, ale jeho konanie vzbudzuje u spolubojovníkov obavy. Takisto beznádejný je aj jeho osobný život a preto trávi vačšinu času v armádnych misiách. Film ukazuje, čo všetko stráca vojak, keď je v službe, čo všetko mu beží hlavou a je tu aj pár zaujímavých netypických nástražných systémov. ()

mdf 

všechny recenze uživatele

Až na pár výbuchu a stříleček,takové nemastné,neslané,příběh o jednom specialistovi v ruské odminovací skupině v Sýrii. ()

ChuckOnly 

všechny recenze uživatele

není to špatné, rusové nechtěně přiznávají vlastní neschopnost, když oddíl vojáků s protitankovými střelami, děly a obrněncem BTR nezastaví jednoho hadrníka v podomácku oplechovaném autu, aby vyhodil do vzduchu celou plynárnu, kterou předdtím tak pracně odminovávali.... jinak vizuálně to působí skvěle a hlavní geroj je takový starší pupkatý strejda, braindead válečný film jak má být. ()

Reklama

Reklama