poster

Prodané životy

 • Velká Británie

  Hell Drivers

Drama

Velká Británie, 1957, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  **

  Na tento film se můžete podívat na TyTrubko a udělejte si svůj vlastní dojem. Za sebe jenom řikám, že ty zrychlený záběry mi naprosto zkazily celej film. Netušim, jestli to mělo vypadat akčně, ale je to akorát k smíchu. Víc mě snad rozesmála akorát bitka mezi hlavnim hrdinou a hlavnim záporákem, při který oba měli ruce proklatě nízko, neustále se k sobě otáčeli zádama a hlavní záporák měl navíc skoro celou dobu v hubě cigaretu. Trošku to připomíná česko-sovětskej film Trasa.(26.5.2010)

 • Topco
  ****

  Malý britský kult! Dusný, chlapácky noir z prostredia šoférov nákladiakov, ktorý chytí už od otváracej titulkovej sekvencie. Typovo veľmi presne obsadený Stanley Baker – ako nový vodič vo firme s neznámou minulosťou – mi celý čas pripomínal drsnú verziu mladého Steva Martina :-). Ďalej tu máme ukážkovo odpudivého, šikanujúceho záporáka; začínajúceho Seana Conneryho a v upotenom mužskom svete poteší príťažlivá Peggy Cummins z Gun Crazy. K presným hercom, svižnému príbehu a hustej atmosfére si ešte prirátajte dynamickú, noirovú kameru a máte o zážitok postarané. 4,5*(19.3.2020)

 • sator

  Hell Drivers je britské filmové drama noir režiséra Cy Endfielda. Film je příběhem bývalého odsouzeného Toma Yatelyho (Stanley Baker), jehož pokusy po návratu z vězení jít životem rovně jsou zmařeny  ve chvíli když přijme práci řidiče v přepravní společnosti. Tom je přijímán po nástupu do práce všemi řidiči kromě Red ( Patrick McGoohan ), irského předáka a hlavního řidiče, který je nebezpečným násilníkem.(30.10.2019)

 • hosa666
  *****

  No na tu dobu hodně podařenej film, kdysi jsem ho viděl a pak se po něm slehla zem, nepamatoval jsem si název a nemohl ho nikde sehnat, ale shodou okolností jsem na něj kápnul, a dost kámošů bylo nadšenej. Nezapomínejte, že jde o film z roku 1957, v té době jezdily auta ve studiu, teda spíš stála, a na zadní skolo se promítal děj, Každej hlupák typu "dobytka" se bude smát, nepochopí, že technicky je to jiná doba, podobný mi přijde třeba film " mzda smrti ", kde hraje skvěle Montand, taky rok 1957, mě tahle doba Hollywoodu přišla asi nejlepší, navíc Horrory mistra Hitschcoka, já osobně jako poslední silnej film ameriké provenience beru Magnoliu, rok 2000, pak se zasekli, hnus a nuda.m.(20.4.2014)

 • vitekpe
  *****

  Plno znamych tvari v kultovnim filmu o pilotech nakladaků... Film plny napeti a zrychlenych zaberu na auta ujizdejici "silenou" rychlosti pri honbe za dalsi furou... Pribeh rovny jako pravitko a obrazky prekrasne. Za TU zenu, je zde Peggy Cummins. :-)(27.7.2009)