Prodané životy

Hell Drivers

Velká Británie, 1957, 108 min

Film se vzdáleně podobá Mzdě strachu (i když vypadá poněkud starší). Jako klukovi se mi to hodně líbilo, těžké náklaďáky, tvrdí chlapi, záporák a hrdina, prostě správné dobrodružství. Jen mě míchá, že se už asi 15 let žádná televize neobtěžovala s reprízou.(25.5.2010)

No na tu dobu hodně podařenej film, kdysi jsem ho viděl a pak se po něm slehla zem, nepamatoval jsem si název a nemohl ho nikde sehnat, ale shodou okolností jsem na něj kápnul, a dost kámošů bylo nadšenej. Nezapomínejte, že jde o film z roku 1957, v té době jezdily auta ve studiu, teda spíš stála, a na zadní skolo se promítal děj, Každej hlupák typu "dobytka" se bude smát, nepochopí, že technicky je to jiná doba, podobný mi přijde třeba film " mzda smrti ", kde hraje skvěle Montand, taky rok 1957, mě tahle doba Hollywoodu přišla asi nejlepší, navíc Horrory mistra Hitschcoka, já osobně jako poslední silnej film ameriké provenience beru Magnoliu, rok 2000, pak se zasekli, hnus a nuda.m.(20.4.2014)

• dobytek

Na tento film se můžete podívat na TyTrubko a udělejte si svůj vlastní dojem. Za sebe jenom řikám, že ty zrychlený záběry mi naprosto zkazily celej film. Netušim, jestli to mělo vypadat akčně, ale je to akorát k smíchu. Víc mě snad rozesmála akorát bitka mezi hlavnim hrdinou a hlavnim záporákem, při který oba měli ruce proklatě nízko, neustále se k sobě otáčeli zádama a hlavní záporák měl navíc skoro celou dobu v hubě cigaretu. Trošku to připomíná česko-sovětskej film Trasa.(26.5.2010)

Tento film jsem viděl hodně dávno, s titulky. Mladík z Walesu se nechá zaměstnat jako řidič nákladního vozu. Denně musí splnit naprosto šílený limit patnácti fůr. Což není žádný problém pro jeho značně agresivního kolegu s přezdívkou *Red*, který jich dokáže přivézt osmnáct. Na několik detailů si vzpomínám: "ručička na tachometru ti nikdy nesmí klesnout pod třicet" (mil za hodinu). - A proč nejezdíte vy?- ."Policajti mi sebrali řidičák."(28.7.2007)

Plno znamych tvari v kultovnim filmu o pilotech nakladaků... Film plny napeti a zrychlenych zaberu na auta ujizdejici "silenou" rychlosti pri honbe za dalsi furou... Pribeh rovny jako pravitko a obrazky prekrasne. Za TU zenu, je zde Peggy Cummins. :-)(27.7.2009)