Americká dvoudílná minisérie vychází z biografického románu Anna Franková od Melissy Müllerové a z původního výzkumu a rozhovorů Kirka Ellise. Některé scény filmu lze rovněž najít ve známé knize "Deník Anny Frankové".
V úvodu říká dospívající Anna: "Chci se stát bruslařskou mistryní a spisovatelkou. Chci svou fotografii ve všech časopisech. Možná ze mě bude filmová hvězda. Chci být jiná než všechny ostatní holky. Chci být moderní ženou, chci cestovat... a studovat jazyky. Chci dělat všechno."
Osud jí však nepřál. V rámci genocidy, již nacisté nazývali "konečným řešením", bylo zavražděno půl druhého milionu dětí. Příběh Anny Frankové je příběhem pouze jednoho z nich. "Deník Anny Frankové" se prodal ve více než 30 milionech výtisků a byl přeložen do 60 jazyků. Je po bibli druhou nejčtenější nebeletristickou knihou světa.
Film režiséra rumunského původu Roberta Dornhelma (nar. 1947), který vznikl v koprodukci s Českou republikou, byl nominován na 3 Zlaté glóby a získal řadu dalších ocenění. V hlavní roli uvidíme Hannah Taylor-Gordonovou a Bena Kingsleyho. (oficiální text distributora)

rivah

Ilustrace některých textů z Annina deníku protažená až do koncentráku. Bohužel poznamenané americkým pojetím.(50%) ()

aa12

Emocionální požitek z tohoto filmu je obrovsky silný, prostě i když každý ví jak to dopadne tak pořád jeto obrovské drama a člověka to až dohání k slzám. Film je si myslím dostatečným uctěním památky již ve svém věku neuvěřitelné spisovatelky Anne Frankové. Četl jsem i knihu, ale přece když to člověk vidí a navíc výborně zfilmované tak z toho plyne větší zážitek. ()

s_c_o_r_p

Příběh dospívající dívky, která si přála být co nejdříve ženou. Měla svůj svět, své sny, toužila poznat první lásku... Neskutečně dojemný a krutý životní osud. Film na něj nahlíží s větším rozhledem, v knížce se Anna zpovídá zejména ze svých pocitů a myšlenek. Doporučuji projít si obojím - pohled na Annu a její život se tak vzájemně doplní. Aspoň mě se pak lépe hledaly odpověďi na otázky, které mě napadaly. Je těžké uvěřit tomu, že se tenkrát děla taková hrůza. Představa čím vším si tito lidé museli projít ve mě vyvolává velkou lítost a zároveň vztek. Pátrám ve své paměti....co jsem dělala,když mi bylo 13, 15 let? Vzpomínky na první lásku... Ale i pocity coby matky nad myšlenkou, že mi někdo bere děti s vědomím toho, že už je nikdy neuvidím. Hodně smutná jsou ta úmrtí těsně před osvobozením táborů. Nezbývá než si přát a věřit tomu, že se to již nebude opakovat. Rozhodně film doporučuji, vzhledem k tématu je moc pěkně udělaný. ()

viky13

Celý film je natočený hodně reálně. Je zajímavé že ze začátku se mnou tenhle film ani nehnul ,ale jakmile ze rozběhly závěrečné titulky ,bkdo jak umřel rozbulela jsem se jako želva.! ()

Jezkobezko

Anna Frankova je moja slabost. Cital som jej dennik a samozrejme som paranoidne ocakaval, ze film bude citovo vydierat, ale bolo to nakoniec realisticke, ako by sme to asi ani nechceli vidiet...ako pisal TRIATLET, chceme verit tomu, ze nakoniec to dobre dopadne, ale vieme, ake krute to nakoniec bude...za 5. ()

Mykhaluu

V první fázi filmu, kdy se schylovalo a pak schovávalo mi vadila Anna. Možná to bylo i tím dabingem. Jinak atmosféra ponorkového dusna vskutku reálně realistická! Vše se definitivně zlomilo příjezdem do koncentračního tábora, kdy už jako by snad Annu ani nehrála stejná herečka! Byl bych se tam pro ni nejraději rozběhl a vysvobodil ji! Ale jak?!? Ta osudová marnost lidskosti vs. zrůdná mašinérie z obrazovky přímo stékala! Závěrečné momenty, zvláště Ben Kingsley v pokojíku dcer mi rozdrtily již tak stažené hrdlo! Ale slzy jsou tak úlevné... ()

jafuska

film o koncentračním táboře jak to vidí mladá dívka Anne, a její osud a celé její rodiny a přátel v době druhé svétové války šíření nacistických vojsk po Evropě, měl by to být povinný film , ayb se na tyto dějiny nikdy nezapomínaly, co dokázaly za zvěrstva udělat gestapo a kolik nevinných Židů muselo zemřít. ()

adamix

Myslel som si, že celé tie tri hodiny budú len v tom byte, ale potom došlo k ich odhaleniu a následnom transporte do táborov a tam to začalo byť veľmi smutné a drsné. Knihu som čítal a bola geniálna ale samozrejme vo filmovom spracovaní pôsobí tá pasáž v byte predsa len nudnejšie. To nič nemení na tom, že aj skrz televízne pomery je ten film úderný a drsný, hlavne keď sa z komornejšieho a monotónneho diania v byte rodiny presunú do koncentračných táborov, kde je to potom tragické. Detská herečka akoby Frankovej z oka vypadla a Ben Kingsley tu hrá v podstate druhého Izáka Sterna zo Schindlerovho zoznamu. Film má hlbokú spoveď a zaslúži si preto vysoké hodnotenie a väčšiu pozornosť. ()

AdrianaLarman

Měla jsem možnost shlédnout všechna filmová zpracování Anny Frankové a musím uznat, že toto zpracování bylo ze všech 3 opravdu nejlepší. Zbylá 2 byla také kvalitní, ale tohle mě dokázalo neuvěřitelným způsobem vtáhnout do děje, což se mi stává málokdy. Jedna hvězdička také za Bena Kingsleyho a Hannu Taylor-Gordon.Takže plných 5*, které si tento film zaslouží. ()

pafka

Skvele zpracovani v cele s vynikajicim Benem Kigsleym. Pomerne znacna cast se odehrava po lagrech, ktera je natocena velmi slusne, dokonce bych se odvazil tvrdit, ze lepsi zpracovani jsem zatim nevidel. Odehrane vsemi skvele a myslim, ze zde i zazarila Klara Issova, ktera ma zde epizodni roli, ale presto je hodne viditelna. Rekl bych, ze nejsilneji pusobi cast, ktera se odehrava az po valce. To je neuveritelne pusobive! Kez by nekdo chtel natocit Denik Oty Wolfa.... ()

honzic

Poměrně zdařilý film, ovšem nedosahuje kvalit jiných válečných filmů. Chybí mi tam větší spjatost s postavami. Bylo to taková dokumentární moc. Hodnocení: 70 % ()

darkdaze

Tak tenhle film mě dokázal chytit, i přesto že mám pocit, že už jsem těch filmů z II.světové války docela přejezená. ()

jaňule

Filmy tohoto typu jsou přesně můj šálek kávy. Na pět hvězdiček to není, i když je mě film velice bavil, pořád jako by ale něco scházelo. Další celkem realistická ukázka toho, jak to za války chodilo. Všichni žili ve strachu, proto dělali věci, kterých možná později litovali. Nakonec se malá Anna F. stala slavnou, i když ne za takových okolností, jak by si sama přála. ()

girasollle

Téměř tři hodiny budete věřit v naději, i když už víte, že to špatně dopadne. Příběh Anny Frankové a její rodiny je jedním z mnoha... ()

GzL

Italská domácnost v utajení! Silný příběh, ale provedení trochu pokulhává. Myslím, že by u nás sousedi brzy zvonili, kdybychom se chovali jako oni. ()

ElisR

Při každém filmu z 2.sv.v. mi zůstává rozum stát..Co všechno byli lidi schopni..Film o Anně Frankové měl hluboký příběh, emocionální pasáže a celkově se moc dobře vyvedl. Za mě 5* naprosto oprávněně ()