Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Streeper

Moje hodnocení se liší od ostatních a u tohoto snímku mně to zrovna mrzí. Postava Jamese Barrieho je úžasná, plná fantazie a skvělých příběhů a nápadů, okamžitě jsem si tu postavu oblíbila, stejně tak malé děti a Petera, kteří byli skvělou inspirací pro vytvoření kouzelného příběhu o Petru Panovi. Líbilo se mi, že režisér ve filmu ukázal, že pouhé štěstí a dětské hry a fantazie může pomoct spisovateli k napsání, tak neuvěřitelného příběhu. Bohužel to je ale všechno, co mně na tomto snímku zaujalo. Když budu hodnotit film celkově, tak je to nuda, která se mi místy zdála až příliš nekonečná, což je škoda, protože film má obrovský potenciál. ()

Crawler-D

Hledání Země Nezemě nabízí (nejen) úchvatnou podívanou, v níž se dostaneme jak do vizí Jamese Barrieho (v podání excelentního Johnnyho Deppa, který dokazuje, že umí hrát i normální role, kterým propůjčí osobité kouzlo a emocionálně uvěřitelný základ), tak do hloubek duše. ()

ifa

Já bych tak chtěla navštívit Neverland, ale asi to jen tak nejde. Díky tomuto filmu jsem do ZEMĚ-NEZEMĚ nakoukla a ten letmý pohled se velmi zalíbil a zkouším to stále dál, třeba se brány otevřou... ()

starbrejkr

Malý a půvabný příběh o muži, který nevyrostl, mě zaujal od začátku do konce. Má znalost Petra Pana začíná a končí filmem Hook od Spielberga, který však patří k mým milovaným dětským filmům a díky tomu jsem si hned našel i k Hledání svou cestu, dokonce si chvílemi zavzpomínal i na ty strašně zvláštní milé pocity, které jsem jako dítě při sledování Hooka měl. Příběh autora Petra Pana je krásným příběhem zajímavého muže, zde naprosto přesvědčivě zahraného Johnny Deppem (oproti svýn jiným rolím působí až chameleónsky). Linie okolo Kate Winslet byla sice už od počátku čitelná, přesto byla podána tak upřímně, že mě vzala. Snad jen kdyby film končil oním jejím krokem do Země Nezemě, bylo by to ještě působivější a poetičtější.... ()

boogieman

Takto nejak si predstavujem európsky ekvivalent hollywoodskych výpravných veľkofilmov. Gilliam by to však natočil lepšie. ()

cubajz

krásný životopisný snímek o muži, který se ani v dospělosti nestydí uchylovat do dětských fantazií - konec přináší triumf a zármutek naráz a zaručeně dojímá, i když je jasné jak bude vypadat už tak od půlky filmu. ()

DruidKarel

787. hodnocený film: Jedna obrovská romantika a touha být divákovi průvodcem ve vymyšleném světě - tak by se dal v krátkosti okomentovat tenhle snímek. Docela mě mrzelo, že Johny Depp, ačkoli tu stvárnil hlavní roli, byl naprosto oproštěn od jakékoli mimiky. Jeho herecká kolegyně Kate Winslett, to bylo jiný kafe. Rozum a cit z ní přímo čišel a představitelé dětských rolí byli také skvělí... 4* by byly slabým ohodnocením, proto dávám 5*. 5* ()

Wladi.mir

Nádherný film, který jsem opravdu proplakal (stydím se). Prostě kouzelné, má to podobnou atmosféru jako filmy Tima Burtona. Johnny Deep a Kate Winslet vytvořili skvělé herecké duo, které jen přidává na kráse tohoto nenápadného filmu. Nemám co vytknout, líbilo se mi to a ty slzy! ()

tomtomtoma

Velmi dobře kvalitně odvedená práce s pořádkou dávkou dojemnosti, kterou podtrhuje hudba. Zidealizovaný příběh o spisovateli a divadelním dramatikovi Jamesi Matthewovi Barriemu (dobrý Johnny Depp), který umně probouzí dětskou fantazii, která se s dospělostí vytrácí nenávratně pryč. Příběh nás zavádí do Londýna počátku 20. století a fantazie Země-Nezemě je zde prezentována jako oáza před všedností, jako útočiště před strastmi, jako zásobárna energie do normálního života, S fantazií je život zábavnější, barevnější, příjemnější a uklidňující. Příběh nám ukazuje vzájemně inspirující působení Barrieho a rodiny vdovy Sylvie Llewelyn Davies (dobrá Kate Winslet) a jejich dětí Petera (Freddie Highmore), Jacka (Joe Prospero), George (Nick Roud) a Michaela (Luke Spill). Zvláště poté, kdy plně vyjde najevo Sylviinina nemoc. Je ukázáno odcizení Barrieho s manželkou Mary (elegantní Radha Mitchell), která marně čeká na manželovu pozornost. Z dalších rolí zaujmou Sylviinina matka Emma du Maurier (Julie Christie), jejíž tvrdost se zjemňuje se zhoršováním stavu její dcery, a upřímný divadelník Charles Frohman (Dustin Hoffman), který opakovaně věří v úspěch Barrieho her. Výsledkem je dojemná a povzbuzující hra o Peteru Panovi, kde je hodně fantazie, pod kterou se skrývá lidský strach. Fantazie, která zjemňuje ty největší neštěstí vlidském životě, včetně smrti. Fantazie, kde se můžeme skrýt, a tím překonat ty největší chmury, abychom se dokázali zvednout a dál čelit tvrdosti života. ()

Kwaichi

Pekný príbeh o sile ľudskej vôli a fantázie. Životný príbeh sira Jamesa Berrieho ma zaujal, zvlásť jeho pohľad na čarovný svet okolo nás. Myslím, že režisér nemohol zvoliť lepšie herecké obsadenie. Všetky ocenenia a nominácie, ktoré boli filmu udelené sú zaslúžené. ()

TomikZlesa

Fungující filmeček, bohužel však od prvních minut mi bylo jasný tak to dopadne a to sem absolutně neznalý spisovatele či jeho děl. K dokonalosti je hodně daleko. ()

laik_60

silny dojímavý príbeh , plný predsátv a fantázie, je krásne veriť, že predstavy sa stanú skutočnosťou a to čo je zlé ako predstava skončí. Johny depp bol super, a ten malý fagan highmore mu pekne sekundoval Zaslúžených 5 + bodov. ()

C0r0ner

Forster je jeden z režisérů, který dokáže točit filmy o kdečem. A to kdeco mělo pro jednou moc hezkou podobu krásného a dojemného příběhu, který na plný počet vyhodili špičkoví herci. Má to ale jednu nevýhodu, která mi hlavou běžela celou dobu - je to strašlivě naivní a nereálné a v lidech to vzbuzuje nesplnitelná očekávání. Ale jinak paráda. 90% ()

Flynn

Hrozně příjemný film, skvělý Johnny Depp, krásný příběh, krásné zpracování, a příjemná hudba, tenhle film prostě pohladí po duši. Příběh veselý i smutný, drama i pohádka , takový je Finding Neverland. Doporučuju. ()

darm

Moc nevím, jak všechny moje pocity z Finding Neverland popsat. Nebudu se ani pouštět do žádného dlouhého filozofování, byla to prostě nádhera! Hlavně poslední třetina filmu - tou jsem proplul se zatajeným dechem, úžasem a slzou na krajíčku - naprosto po právu nominace na Oscara i 5*! ()

Wormboy

Prekrasny film o detoch, ktore sa v nas skryvaju a ktore by sme v sebe nemali potlacovat, ale niekedy spolu s nimi upustit uzdu nasej fantazie a oddavat sa snom, ktore sa predsa len obcas stanu skutocnostou a vtedy to skutocne stoji za to:) ()

Dannysek4U

Možná jsem jen melancholická cíťa, jeden z mnoha, a možná, že tenhle film vzniknul jen proto, že Miramaxovic věděli, že takových nás jsou miliony. Každopádně i tak pro mě bylo Hledání Země Nezemě nádherným zážitkem, prolitejch slz nelituju a jsem rad, že si ještě někdo váží fantazie a dokáže jí dát přednost před útrpným lpěním na realitě. Všeho s mírou, ale nikdy nepřestat... ()

Fallen_One

Nevím mno, váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ale vesměs mě to nějak pořádně nezaujalo. Johnny Depp hraje jako vždycky, žádná odchylka, jinými slovy dobrý. Příběh taky fajně zpracovanej, ale asi bych se musel dlouho přemlouvat, abych si to pustil znovu. I když kvůli té jedné specifické scéně ke konci možná i jo :-) ()

lakikaki

Tento film má na päť hviezdičiek už len svojimi kvalitami (réžia, herci, hudba, maximálne rozprávková atmosféra). Ale za to, že mi do očí nahrnul slzy, a to hneď niekoľkokrát, tak za to by som mu udelil ešte ďalších päť. ()

danecek24

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (5) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Johnny Depp, Nejlepší režie - Marc Forster, Nejlepší scénář - Magee David, Nejlepší hudba - Jan A. P. Kaczmarek ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly