Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

adriane9

Ve své podstatě kravina a v mojí podstatě tak nějak srdcová záležitost.Depardieu za totálního blba a můj oblíbenec Reno v komedii? No jasně! "Hovnooo" je legendární a ač tento styl komedií nemusím sedla mi neskutečně! ()

Brtniik

Film jsem viděl v autobusu při přejezdu na poznávacím zájezdě. Jelikož ho vybrali mlaďoši (vesměs 3* mladší než já) trochu jsem se bál (už ten název!), ale byl jsem mile překvapený. Depardieuho jsem poznal až po chvilce, zato Reno (vedeme ho jako Godefroy udatný) o5 nezklamal! Báječně jsem se bavil. ()

Tet.Ew

Tohle se hodně povedlo ! Ke komediim jsem hodně kritický. Jen zřídka dávám plné hodnocení. Tady ovšem neváhám. Depardie výborný . Vždy se k němu rád vracím ()

Pradlík

Jean Reno předvedl že není žádný komik už v průměrném filmu Návštěvníci, ale když se doplňuje s Gerardem Depardieuem v jedné z nejlepších francouzských komedií, je to pastva pro oči, ale také a hlavně pro bránici. Příběh rozhodně není z nejlepších, ale ty srandovní gagy a scény člověk jen tak nezapomene. Depardieu jako prosťáček Quentin, který jak říká doktor není blázen, ale neuvěřitelný blbec, a jako drobný zlodějíček přitápí spoluvězňům, ale i ostatním okolo něj. A pak když se dá dohromady s Rubym (Jean Reno), který je nerudný a toužící po pomstě mafiánskému bossovi vzniknou ty pravé vtipné eskapády a blbosti, vedoucí až ke "šťastnému" konci a nakonec třeba i k bistru v Montargis, viď Quentine? policista: Vykradli obchod s žertovnými předměty - 15€ a prdící polštářek. ()

IvcaG

Pěkná francouzká komedie pro takový oddych po celém pracovním tydnu. Výdorné obsazení! Jean Reno a Gérard Depardieu, tento film dostali výš než je průměr. ()

Vodny

Velmi chytrá, zábavná a skvěle obsazená komedie. Depardieu není téměř k poznání, má perfektní ksichty, hlášky i chytré poznámky. Reno jako vždy hraje jakoby mrtvého brouka, vážně, ale bez kompromisů. Tahle dvojka prostě k sobě tak nějak nepatří a zároveň patří. Příjemné překvapení a povinnost pro všechny milovníky franc. komedií. ()

hazaba

Nádherná komedie plná gagů s mistrovskými výkony hlavně Deparieua. Tak skvěle jsem se už dlouho nebavila. ()

mala_kea

Ano, francouzské komedie patří mezi jedny z nejlepších. U této stejně jako u Návštěvníků to není jinak. Jean Reno a Gerard Depardieu jsou prostě výtečná dvojka a málo kdo se jim vyrovná. Američani, zamyslete se, co je vůbec komedie a natočtě něco pořádného jako Francis Veber. Něco co má štávu, děj, nechybí trochu akce a hlavně se objevuje jen minimum klišé ()

ivamka

Začalo to jako kdysi skvělé komedie s Belmondem, Richardem nebo Fuńasem. Depardieu skvěle zahrál, Jean Reno snad ani nehrál, ale veškerá sranda skončila, jak vyhodili prdící pytlík. Od této chvíle jsem začala přemýšlet, co budu dělat zítra na oběd a pak mi ta honička a kradení aut už připadaly úplně zbytečné. Konec nestál vůbec za nic, bylo to utahané. Střihy taky trošku mimo, snad to byl záměr, ale ne dost výstižný. Nasmála jsem se, ale zůstalo ve mně prázdno a otazník. ()

herech

Viděl jsem teda i vtipnější francouzské komedie, ale to neznamená že tato vtipná nebyla. Dva pro mě skvělí francouzští herci si spolu zahráli v celkem zábavném snímku. Gérard Depardieu zde hrál pako neboli blbce přesvědčivě a dobře mě pobavil (hlavně jeho prdící polštářky a Renovi koní oči). Po většinu času jsem se sice za břicho smíchy nepopadal ale od toho jsou jiné typy komedií. ()

Heavyman

Já tenhle film a vůbec nějak ani nechápu proč zkrátka žeru, asi kvůli prdícímu polštářku a krávě v krabici!! ()

bulbasaur

masaker...komedialny herecky vykon uja Depardieu drzi cely film.... scena s hračkou s kravím zvukom ...no proste LOL... velmi zabavne..velmi kukatelne..odporucam ()

strikeman

Na téhle laskomině jsem si pochutnal už podruhé a opět jsem brečel smíchy. Renovi komediální role vždycky seděly a Depardieu by měl debily hrát častěji:-)) ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů