Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

PanPaniscus

Někdy je přemíra chvály od přátel to nejhorší, co mě může před zhlédnutím filmu potkat. A to se přesně stalo u tohoto kultu, u kterého jsem usínal. ()

Lavinia

Absolutní kult, u nás zatraceně zanedbávaný. Nutno vidět vícekrát, aby si to člověk zamiloval, u mě až na potřetí, ale od té doby láska na třetí pohled. I když motto filmu: "Sex vždy a pro každého" se může jevit trochu vedle. ()

DaveSmith

Při prvním shlédnutí jsem si říkal "Co to ku... bylo?" Ale po dalších shlédnutím jsem si zamiloval hlavně hudbu, ale i všechny ty šílenosti okolo a nemůžu jinak. 5 z 5ti ()

BarMaja

Tenhle film nepotřebuje žádný komentář. Je to prostě jízda na vlně bizárních podivností, které do sebe podivuhodně zapadají a vy k tomu nepotřebujete ani to LSD. ()

Knor

Uznávám, že se něco takovýho jen tak nevidí. Je to především parodie na béčka, horory, sci-fi a celej film jsem si to musel neustále připomínat. Ale ať jsem se snažil sebevíc, tohle mi prostě nesedlo. Nebejt Susan Sarandon v podprdě a naprosto šílenýho Tima Curryeho, nedalo by se na to skoro ani koukat. Nevadí mi ta ujetost ani ty písničky, ale skoro nic mi to neřeklo. Očekával jsem mnohem větší srandu. ()

Uesbe

Je to tak kvalitná paródia (come on, paródia tu má 77%), až to nie je veľmi vtipné.....a to je chyba. Jedná chyba. ()

Tarhiel

Vlažný film, ktorý zo svojej priemernosti zachraňuje geniálne zahraná transka v podaní Tima Curryho zo svojím: Anticip-ation! ()

maeb

Naštvalo mě to. Naštvalo mě, že mi takový úžasný film tak dlouho unikal. Dokonale úchylný parodický muzikál s perfektní muzikou (zvlášť skladba Timewarp mě opravdu nadchla) a skvěle zahraný. Tim Curry jako "sweet transvestite from Transexual, Transylvania" je ďábelský. Od chvíle, kdy na mě na začátku vykoukla ta ústa, jsem měl pocit, že koukám na něco opravdu vyjímečného, a tento pocit mě po celou dobu neopustil. A takovým filmů nelze dát méně než 5 hvězd. ()

Averelli

myslela jsem že po tom, co jsem viděla Evu Holubovou v negližé v českém filmu Líbáš jako bůh, mě už nic nedokáže znechutit... až dodnes..proboha už ne, jen už nezpívejte :D a hlavně, nesvlíkejte tomu chlapovi plášť, jestli ho ještě jednou uvidím v podvazcích tak se ze mě stane lesba :) ale celkově jsem se zasmála, a Susan byla fakt dokonale afektovaná, takže 3*, ale vidět znovu to nehodlám :D ()

Pitryx odpad!

Tak zde skutečně nevím, oč šlo. O horor? Komedii? Muzikál? Vlastně je to jedno, protože ať to bylo co to bylo, byla to podívaná jaká se jen tak nevidí. Kecání do děje, tedy dle autorů asi vyprávění, chvíli "zpěv", chvíli mluvení, děj, pokud byl, ubohý. Prostě odpad všech odpadů. Hluboce podprůměrná "podívaná". CI 16112010 9310/9558 ()

Mikel LetsGo

film sází skoro z 90% na efekt a pouze zbylých 10% je příběh, což u mně moc nezabodovalo a hodnotil sem slabýma třema hvězdama, ale když sem si pak dva dny v kuse broukal melodii z Time Warp...mněl sem co dělat abych nedal plnej počet :-D ()

obscurite

Muzikál, který mě bavil od prvního záběru až do pádu opony. Úžasná hudba, úchylné texty, nekonvenční kostýmy a šílený Tim Curry jsou koktejlem něčeho tak rytmického a na pohled jedinečného, že pět hvězdiček si zaslouží určitě. ()

wlk1

Neskutečně jeblý film, který jsem nějak nedokázal překousnout. 3* za Tima Curryho :)) Doteď nechápu, co ten chlap dokázal dělat na těch podpatcích! ()

McMastamind

Muzikál ovlivněný dobou, kdy frčel glam rock, všechno bylo trans- a divné nebo bizardní. Prostě glam. Přijde mi ale, že si z toho fenoménu také trochu utahuje, což je jedině dobře. Klasický britský představitel záporáků Tim Curry se ve své první větší roli mění na bláznivého mimozěmšťana a naprosto exceluje. Z těch xichtů jsem umíral. Stejně jako ze soundtracku. Z prvního smíchy z druhého štěstím. Tak krásná muzika v dalším filmu už není. Bohužel to ale Sharman moc nezmákl po stránce režisérské (asi proto už potom nic moc nenatočil) příběh je podivně rozlétaný, dějová linka slabá a i když originální, tak se ztrácí v detailech a občas přechází do nepřehledného spletence. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf