Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

bulawaio

Neskutečná uchylárna, to se musí nechat. Je fakt, že tenhle druh humoru nesedne každýmu a konzervativním lidem se to musí zdát odporný, ale mě se to dost líbilo. Skvěle přesvědčivý herci doplnění výbornými maskami. Děj naprosto zmatený, ale to není důvod proč se na tento film dívat. Ve vetšině hudebních filmů mě hudba štve, ale tady byla většina kousků příjemná. No to dělají ta semdesátá léta. Nápad s transvestitama z vesmíru originální. Jen škoda, že toho nejvetšího úchyla na konci zabijou. Suma sumárum to pro mě dělá neskutečně odreagující filmek s hudebním námětem, který je velmi odvážný na svůj rok vzniku. ()

Misterioso

Nejdřív jsem hodnotil třemi hvězdičkami, po pár hodinách jsem se rozmyslel a jednu přidal a vzhledem k tomu, že byť se mi písničky z týhle bezvadný úchylárny zkraje nelíbily a teď si některé sem tam (možná i častěji :-)) pouštím, mám pocit, že po další projekci (na kterou mám nezvykle velkou chuť) budu "nucen" přihodit ještě jednu. EDIT: Tak, a má slova se naplnila! 5* ()

FandaF odpad!

To hodnocení nemyslíte vážně!!! Větší kravinu jsem v životě neviděl. Stráta času. Ne úlet, ale sračka je to správné slovo. ()

Martiiiiinka

Tak na tomto místě můžu svatosvatě odpřisáhnout, že RHPS je největší bizarnost, jakou jsem kdy v životě viděla. A taky že už dlouho jsem se u ničeho tak příšerně nenasmála. Bože v jaké choré mysli se něco takového může vylíhnout?! A co moje nadšení z něčeho takového, proboha, vypovída o mně?! ()

Thomak

Tak jako dost divný to bylo, o tom žádná, ale kromě Curryho mě nic příliš neuchvátilo. Originální, mimo, muzikál, nevim, nevim..nakonec docela zábava-ač nemám tušení co si o tom myslit. ()

Rian_witcher

recept jak namíchat kvalitní 4 hvězdičky: Vezmi oskarový Moulin Rouge, přihoď 15-20 pacientů z psychiatrické léčebny, vypreparuj přebytečnou romantiku a naopak přidej scifi-horovou omáčku s odkazy na klasiku žánru. Třešničkou na pomyslném dortu je dokonale úchylácký Tim Curry a sexy mladá Susan Sarandon. ()

Ilus

Hudebně to alespoň na parodii není ku podivu úplně od věci, ale jinak na tom neshledávám nic zábavného. Tyhle filmy, kde se tvůrci snaží do časového úseku nacpat co nejvíce úchyláren a bizarností, mě neskutečně nudí. ()

Ibea

Šialený, uletený, absurdný - asi tak by sa dal zhrnúť film Rocky Horror Picture Show. Aj napriek tomu, že prvá polovica je omnoho lepšia ako druhá, nebudete sklamaní. Výkon Tima Curryho je vskutku nenapodobiteľný, no nezaostávajú ani Susan Sarandon a Barry Bostwick. Ideálny párty film. ()

Jack_F. odpad!

Jeden z "kultů", který mě absolutně nepobavil. Pro mě naprosto nevkusná kýčovitá sračka. Muzikál, pfuj. ()

Stelletta

Skoro pět hvěz, jednu strhávám jen za to, že mě občas příběh svou zmatečností nudil...ale jinak naprostá pecka. Dokonalá hudba, která se vám zasekne v hlavě na pěkně dlouho.Prostě úžasná pecka, která v 75 musela Ameriku pěkně šokovat . ()

Carnosaurus

Stylový úlet za hranice normálnosti do komického světa blonďáků ve zlatejch slipech, vesmírnejch tranďáků a ujetejch muzikálovejch čísel. Doteď nechápu, proč se mi to vlastně líbí. Asi ta hudba, jo ta hudba. ()

bmx6

Nevím,jak to vidí většina,ale mě to na jednu stránku přijde jako filmový brak,jenomže na na druhou stránku to je něco,co se ani nedá popsat.Bizarní podívaná!!!! ()

Amalberga

Kdo by byl řekl, že Tim Curry ,nebo kterýkoli jiný muž, může být v podpatcích a svůdném prádélku tak sexy? Já tedy ne. Jinak co se týče děje, moc se toho nestalo, a to co se stalo, příliš nedávalo smysl. Písničky byly dobré, tři z nich si i ráda poslechnu znova. Celá ta plejáda barev a oslava nevázanosti se mi líbila, závěr mě dojal a celou dobu jsem se bavila, film mě nenudil. Rozhodně není dokonalý a má nějaké chyby, ale stejně stojí za to ho vidět. ()

brasek

Na rok vzniku vcelku dobré a fanúšik hororu si tam nájde svojich obľúbencov. Dnes podľa všetkého kultový snímok, aj keď osobne už nemám nejaký veľký vzťah k príbehu a k niektorým postavám mám asi aj odpor. Hodnotenie nechávam podľa nadšenia zo 70. rokov. ()

MorraEddie

Já vlastně ani nevím jak to mám hodnotit. Na jednu stranu geniálně ujeté včele s úžasně perverzným Currym, ale na druhou stranu ořividně levné a místy až moc mimo mísu. Cejch kultu, který si snímek během let získal díky své bizarnosti mluví za vše. V mém osobním hodnocení to vidím někde na 5/10. Na můj vkus je to prostě až moc ujeté. ()

Dr.SMoG

ta hudba je paraaadniii a perverzní ....,,touch a, touch a touch me...." celý děj je pěkně úchylný, ale něco tomu chybělo, konec moc rozvleklý...Tim Curry je ovšem úžasnej ()

vlaczech

V celém filmu (MUZIKÁLU) mne zaujaly pouze dvě písně - ta z titulků a pak ještě ta z meat loafem (ještě jedna tam měla celkem šťávu, ale už si ji nějak moc nevybavuju, a podruhé se na to už určitě dívat nebudu) Plus tedy ještě jedna vtipná scéna "janet! dr. scott! janet! brad! rocky! janet! dr. scott! janet! brad! rocky! janet! dr. scott! janet! brad! rocky!". Ale jinak? Film, který je postavený na poskakování v prádýlku, slabých písničkách, téměř neviditelné a nejasné režii (jakoby bez záměru, bez cíle) prodchnutý nepříliš silným výkony herců mě na prdel opravdu neposadí. Příběhu chybí jakákoliv vypointovanost, anebo alespoň pokus o ni... no zkrátka 40% ()

Emmyvision

Rocky horror picture show: nejvíc nejvíc nejvíc. Nejlepší postavy, které se kdy ve filmu objevily: Janet a Brad, cudný americký novomanželský pár, který jakoby vypadl z promo materiálů pro"sex after marriage", quasimodovský sluha Riff Raff, oddaná groupie Colombia, šílený vědec Dr. Everett.,árijec ze zkumavky Rocky Horror a pak konečně jeho stvůrce, geniální, přitažlivý, sladký transvestita z Transylvánie a nesmrtelná teta: Dr. Frank - N - Furter. A když se tyto kreatury dají dohromady v Zámku hrůzy, stojí to pochopitelně za to. Nezapomenutelná scéna: choreografie Let´s do the time warp again. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf