Pozemšťané

(neoficiální název)
  • USA Earthlings
všechny plakáty
USA, 2005, 96 min (Director's Cut: 130 min)

Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna. (gjjm)

posh.exe

Predne, ten film je utrzkovita slepenina zaberu z roku 123, zaberu z rozvojovejch zemi a zaberu z vyhrocenejch situaci natocenejch skrytou kamerou, ktery jsou prokladany obrazkama jak od Attenborougha, podkresleny vlezle emotivni hudbou a pro lepsi pocit propagandisticky komentovany hollywoodskym hezounem. Cesta od vajicka k chlazenymu kureti na pult trva presne 35 dni. Tady je rozdil mezi lidma, ktery se podivaji na film, vyzvraci se, prestanou neco jist a mezi lidma, kteri se poskrabou na hlave a zacnou nad tim premejslet. Ted jde tady o to, jak nad tim premyslet, ne co jist nebo nejist. Dokument uz nepoukazuje na tu na hlavu postavenou filozofii, ze pokud je teda clovek na stejnym levelu jako zvire, pak je i rostlina na stejnym levelu jako zvire, a organicky na stejnym levelu jako anorganicky. A ted, nekdo neji maso, ale kolik stovek tel hmyzu zabilo predni sklo auta nebo autobusu, ve kterym jste jeli po dalnici? Potom je kazdou to jednou cestou takovej clovek vetsi zruda nez ja pri svym kazdodennim stejku. Jakkoli kdo muze namitat, ze je hmyz nizsi forma nez savec nebo ptak, uz si protireci. Motyl je taky prvne milimetrovy vajicko, nemotorna housenka, bezbranna kukla, ale jednou taky dospelec, kterej ma stejny zivotni instinkty, jako savec, tudiz prezit a rozmnozit se. A ted, kolik komaru jste zamackli, kolik mravencu jste nevedomky poslapali? Je rozdil ve velikosti? Kdyz zabijete malyho kluka, bude min mrtvej, nez kdyz zabijete dospelyho? Nejist maso. To vsak neresi hladomor, socialni rozdily, nabozensky valky, praci deti, zensky obrizky, diskriminace, apod. Svet je hodne kruty misto k ziti, ale porad muzete neco udelat jinak, napr. malochovy, popr. vlastni farma, eko, etc. Nejist maso a sklebit se nad nekolika drastickejma zaberama - ktery mimochodem nejsou o nic drastictejsi nez zebra zaziva roztrhana smeckou lvic ve volny prirode - a vlastne, podivejte se na jakejkoli potravni retezec a reknete mi, kterej predator zabije svoji korist eutanazii - to je jedna z nejpasivnejsich a bohuzel i nejvic nahovno forem, ktery muzete udelat. ()

sumperacek

Nelíbí se mi že dokument odráží pouze tu horší stránku problému a vybírá si schválně ty nejhorší příklady týrání a zacházení se zvířaty. Na většinu záběrů se dívá hodně špatně. ()

Eki

Pro slabší žaludky to určitě není, hlavně to velké množství různých zabití. Trošku se mě ale dotklo, že za současnou situaci podle dokumentu mohou všichni, ať už přímo nebo nepřímo. Mně osobně je líto zabít i mouchu. Ale nevím, co mám jako udělat pro zlepšení stavu. Vegetariánem se nestanu a oblékat se musím. Takže si to tady ohodnotím, napíšu komentář a to je tak vše. ()

Lucas87

Musím říct, že tenhle dokument je hodně brutální a někdy se mi z té krutosti točila i hlava, někteří si ani neuvědomují jak vznikla jejich zakoupena krabička masa. Fakt síla, a některé na těch jatkách to skutečně i baví, kdyby se tak chovali k psovi tak mají třeba problémy je třeba tento dokument ukazovat ostatním. ()

VerenaLord

Řešení je snad jasné, myslím, že jako člověk rozumný myslící nepotřebujeme návod na to, jak se chovat a jak pomáhat proti utrpení a útlaku! Zamyslete se nad tím, jak žijete, co jíte, co si oblékáte a přehodnoťte žebříček svých hodnot... ()

Allcinna odpad!

To zase natočil nějaký hladový vegetarián. Každý normální člověk ví, jak se vyrobí ten kus masa, co požral někde v mekáči. A jak je patrno, drtivé většině naší populace je to lidově řečeno u prdele. Jooo, ono horší to bude, až ta zvířátka všechna dojdou (nebo pojdou?). Ale i pak nastoupí paní chemie a je vystaráno. Díky, ale nemusím hodinu a půl sledovat amatérské záběry brutálních denodenních vražd zvířat. Já si u toho nehoním. ()

myxomatoza

Můžu jen kroutit hlavou nad idiotstvím lidí, co zde komentují. Pokud chcete na sobě míst krev, kosti, kůži, tkáň a hlavně smrt čehokoli, co mohlo prožít dlouhý život bez strastí... Tak prosím. Připomíná mi to tu reklamu ''Kabelku byste neukradli. Pirátství je zločin.'' V tomto případě říkám: ''Zabili byste člověka tak brutálním způsobem, že by při tom jiní zavírali oči? Jatka jsou zločin.'' .. Ale jak to tak vypadá, je tu spousta suverénních vrahů. ()

IPajule

Jak řekl Mark Twain " Ze všech tvorů, kteří kdy žili, je člověk ten nejohavnější. Je to jediná bytost, která způsobuje bolest a přitom ví, že to bolí." Po 19 minutách jsem to stopla, ale nakonec jsem to dodívala. Nemohu neříci, že mi neukápla ani jedna slza, bylo jich spousty, hlavně v 1. části, ta mě dostala na kolena nejvíce. K velkému zamyšlení mě uvedla tato věta " Lidé by měli milovat zvířata opravdovou láskou pro jejich nevinnost a silnou láskou pro jejich zranitelnost. A celkově tento dokument vede k zamyšlení. Neřeknu k tomu nic jiného, než, že " Lidi jsou HOVADA" !! ()

anulka

Tento film (aj film The Cove) je jasným dôkazom toho, že ľudia nemajú žiaden rešpekt ku zvieratám ani k prírode. Sú tu šokujúce zábery zo skritých kamier z ktorých som mala nauzeu. Netreba si však pred nimi zatvárať oči, pretože toto je realita v tomto hlúpom svete! Životy zvierat majú cenu, pretože sú živé. Je to tak, ako u ľudí. ()

kluzo

Film ukazuje věci, které mne kdysi dávno donutily se zamyslet nad sebou samotným a nad svým neuvědomělým pokrytectvím. Kdy jsem na jednu stranu říkal, že mám rád zvířata, a na druhou stranu jsem se spolupodílel na těch věcech, které jsou ve filmu ukázané. I díky takovým filmům je dnes ze mě člověk stravující se (ke své velké spokojenosti a vyrovnanosti) vegansky. ()

mi-ib

Lidstvo (kam počítám i sebe) je největší pohroumou světa, která svým chováním směřuje k zániku. Ostatní Pozemšťané si oddychnou, až ten zánik přijde. Snad jich tu do té doby zbyde co nejvíce. ()

CharlieSs

Je strašně těžké tohle hodnotit. Bylo to odporné, nechutné, hnusné, zvrácené a nelidské, ale na druhou stranu nám to ukázalo věci, které nám (doufám, sakra) všem otevřely oči. Dokument je tak silný, že dokonce ani já to nevydržela. Nevydržela jsem pohled, ani zvuk a musela jsem odejít z místnosti ven (dívali jsme se ve škole s tím, že kdo nemohl vydržet pohled, mohl jít pryč). Bylo mi zle a stále je mi zle z nás, kteří si říkáme "lidi" zatímco děláme tohle tvorům, kteří jsou nám rovni a byli tu mnohem dřív, než my. Co si to dovolujeme... Nejsme lidmi. ()

filipes.lu

Skončil jsem u delfínů...dál to prostě nepustím. Tohle by (alespoň část) měl vidět každej. Ne, kvůli tomu, aby lidi přestali jíst maso, ale aby jsme si všechny uvědomili, co se kurva děje za zvěrstva! Už chápu, proč se říká: Opakem dobra není zlo, ale člověk. ()

mazic

šokující maximálně pro někoho, kdo přiletěl dnes na naši planetu. Vše záběry z roku raz dva. A závěr? nejezte zvířata, nenoste boty, nechoďte do zoo a cirkusu - frutariáni věří, že smíš jíst jen ovoce spadlé, pže jinak zraňuješ rostlinu. Prosím o dokument na toto téma. ()

renoarko

Dokumentu by sa dalo veľa vytknút po viacerých stránkach, ale ak mám hodnotiť subjektívny pocit z toho celého, tak dávam 5*. Problém je samozrejme v realite omnoho zložitejší, nedá sa zjednodušiť na pouhé "Staň sa vegánom.".Ak však prehodnotíte aspoň v niečom svoj vzťah a pohľad na zvieratá, tak dokument splnil účel. Zmena je nutná. ()