poster

Pozemšťané (neoficiální název)

 • USA

  Earthlings

Dokumentární

USA, 2005, 96 min (Director's cut: 130 min)

Scénář:

Shaun Monson

Hrají:

Joaquin Phoenix (vyp.), Persia White

Producenti:

Shaun Monson

Střih:

Shaun Monson
(další profese)
 • MrPierc
  odpad!

  Po 20ti minutách jsem musel vypnout. Chápu, že dokument se snaží ukazovat zrůdnosti páchané na zvířatech, ale pokud to ukazuje nonstop a v brutálních detailech, tak se snaží jen šokovat a znechutit. Zvířata mám rád a nikdy bych jim zbytečně neublížil. Maso jím, ale kvůli tomu se nemusím dívat, jak pouští tvárnici praseti na hlavu, dávají smrtící injekce nebo plynují psy v komorách smrti. Autor chtěl lidi upozornit, ale dokument by se dal pojmout trochu méně extrémně.(2.12.2011)

 • laik_60
  *****

  Nechcem byť marxista, ale v jednom mal Engels pravdu. Za všetko môže ekonomika. Tá je určujúca od kedy zliezol pračlovek zo stromu a začal vyrábať potraviny ktoré sa stali tovarom . Neplatí pre potravinu uživiť sa ale zarobiť na nej. A aby bol čím výnosnejším tak vznikajú farmy s tisíckami dojníc z ktorých sme urobili stvor päťlaktačne biolaboratorie- výrobne mlieka, tak vznikli hydinárne s tromi štyrmi obratmi výkrmov hybridov s použitím kadejakých biopreparatov, tak vnikli morské továrne na lov rýb, velerýb a plodov mora. A všade všade vzniká odpad, s ktorým sičlovek nevie rady. :( Som zvedavý, ako to dopadne s potravinami po uzavretí obchodnej dohody o výmene tovarov medzi EÚ a Amerikou. :( Mám dojem , že keby sme boli v opačnom garde - extréme - celý svet vegetariánsky, dnes by sme pestovali hrachy veľké ako fotbalové lopty, nehovoriac o zemiakoch, ovocí ktorých pôvodná chuť už dnes začína miznúť z pamätí ľudských chuťových kanalíkov . Veľmi dobrý film s filosofickým podtónom - najmä v prvej stvrtine filmu. :) Neodporúčam divákom slabších pováh, niektoré zábery (skrytou kamerou) sú až príliš extrémne.(14.6.2016)

 • Mr.Husts
  *****

  Pokud pro vás tohle nebyl jeden z nejsilnějších zážitků v rámci audiovizuální tvorby, je čas zamyslet se nad vaší pozicí ve společnosti. Respekt všem vegetariánům a veganům. Smrt v utrpení všem co se dopouští nerespektu a tyranie na jakémkoliv druhu této planety. Navíc velice příjemný doprovodný komentář u kterého pro mě byla totální rána do hlavinky když jsem zjistil že patří zmrdovi z gladiátora, Joaquinu Phoenixovi. Nádherný andělský hlas!(13.5.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Lidská rasa dokázala ve své historii vyprodukovat mnoho zvěrstev a to nejen vůči zvířatům. Přestože má vina v tomto směru začíná a končí konzumací masité potravy, tak jsem ochoten se zvěři všeobecně a jednotlivým kusům konkrétně jménem lidstva omluvit. Přesto si myslím, že kdybych byl zvěří vyhodnocen jako chutné sousto a dal bych jí sebemenší šanci, tak by se se mnou také nepárala. Tento dokument mi přinesl dostatek znechucení, nulovou zábavu a kdybych v sobě našel sílu dokoukat ho až do konce, tak bych patrně šel s hodnocením ještě níž.(9.7.2012)

 • whack
  *****

  "Ale čo mám robiť, aj tak nič nezmením." Keby mal každý takýto názor, ešte tu je feudalizmus a otroctvo! Namiesto skutkov kecy, obmedziť sa, to nejde, vlastný pupok bolí vždycky viac. Každý jeden z vás, čo si kúpi kozmetiku, mäso, cigarety, kožu a pod, financuje tieto masakry, je za ne plne zodpovedný. Tak prestaňte nadávať, oni tie zvieratá zabíjajú kvôli vám. Tak začnite (aspoň) bojkotovať, v opačnom prípade vidím vo vašich poburujúcich komentároch iba pokrytectvo.(2.1.2013)

 • - Shaun Monson začal natáčet v útulcích v okolí Los Angeles roku 1999. Kvůli obtížnosti pořízování záběrů ze skryté kamery však trvalo natáčení celých 6 let. (Agita)

 • - Film, který šel do kin, sám o sobě řešení k závažným problémům popsaných ve filmu nenabízí. Na bonusovém materiálu však již ano. (maaan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace