John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

goofey

Téma není nikterak nové. Boj dobra se zlem. Tentokrát do toho jsou ale zapleteny opravdu i "vyšší" moci, což se mi nezdálo až tak dobrým tahem, vzhledem k rozsahu, který zde autoři použili. Trikově dobře zvládnutý filmy, ale scénář... nic světoborného. Žádný hlubší odkaz a ani dojem z celkového filmu ve mě moc dlouho nezůstal. Spíše taková lehčí, akční podívaná. ()

Zdenda

Dávám 4*, ale ma to zatracený potencial na 5*. Videl jsem to ve spatne kvalite, s prapodivnym orezem obrazu, takze to je ta jedna. Avšak i přesto musim poznamenat, že atmoska a vubec vizualni ztvarneni je dechberouci!! Peklo je opravdu peklem... Pribeh radost pohledet, nadseni. jiz dlouho jsem se takhle nebal a abych pravdu rekl "neco na tom filmu je"... ()

Amadeo

Jeden z tých lepších komiksových filmov, s ktorými sa v poslednom čase roztrhlo celé vrece. Dobrá predloha, výborný dej, hudba , kamera a triky. Keanu síce skorej pripomína prefajčeného matrixového Nea než známeho komiksového hrdinu Constantina z ešte známejšieho komiksu Hellblazer - toto považujem za jediné mínus tohoto filmu. Tilda Swinton so svojim androgénnym výrazom je ako "vrchní padouch" s krídlami anjela - Gabriel okúzlujúca. Peter Stormare zvládol prvé knieža s ležérnosťou ruského kozmonauta z Armagedonu , ktorého nerozhádže ani vybuchujúci Mir či nebodaj unikajúca dušička hlavného hrdinu alebo nepodarený synátor. Vcelku sympatická oddychovečka, v ktorej je načo sa pozerať. ()

eredin

Povedený film mezi nebem a peklem. Výborný Reeves jako rutiní vymítač démonů a nejlepší filmový ďábel všech dob. ()

Hollister

Na poprvé docela zklamání. Po druhým shlédnutí už byl dojem lepší, Reevesovi podobné role opravdu sednou. Co ale nemůžu překousnout je konec. Ten chlápek přece nemůže přestat kouřit! ()

wef

Po odchodu z kina poněkud zklamání, ale omylem se ke mně dostalo DVD. Asi až po jeho shlédnutí jsem film pochopil. ()

curfew77

Constantine je filmem na pomezí žánru, rozhodně to ale není horor, jak se můžete občas někde dočíst. Není to ani temný comics, je to spíš jen tak trochu strašidelný comics, v němž Keanu Reeves hulí jak fabrika, protože zakázané nikotinové ovoce je v Americe patřičně cool, a triky jsou tak akorát na hraně toho, aby Constantine nespadl do béčkového pytle. Rachel Weisz hraje standard, to znamená nic velkého, a scénář se snaží zahušťovat atmosféru, jak to jen jde... a ono to moc nejde. Pro mě mírné zklamání, některé nadšené recenze slibovaly víc. Pár dobrých nápadů to nezachrání, na druhé straně - Keanu se do nebe tak jako tak dostane za první Matrix, který přepisoval filmovou historii :) Takové ambice Constantine nemá a ani mít nemůže, už proto, že nejde dostatečně vstříc do comicsu nezasvěceným divákům z mainstreamu. U mě s bídou 55 %. ()

Bigfuckman

Velice pěkně teda hnusně ztvárněné peklo a temnota. moc se mi tam chtít nebude :( Akorát ten konec filmu se nějak zvlášť moc nevyvedl. ()

nula87

Komiksová adaptace, která vsadila na silného hrdinu (a Reeves je jako ztroskotanec celkem dobrý), ale jinak snad až na pár odkazů na Vymítače ďábla a pár specifických pokusů o interpretaci víry není ničím vyjímečná. ()

Nessos

Napoprvé 4*, napodruhé 5* a konečné docenění tohoto výjimečného snímku. Keanu je fantastický, Rachel taktéž. Prostě nádhera. ()

ktzc

Skvěle zfilmovaný comics, který mě vtáhl do děje a pustil až se závěrečnými titulky. Cynický vymítač ďábla Keanu Reeves s věčně zapáleným cigárem bojuje proti hordám démonů. Výborný Peter Stormare jako ďábel a Tilda Swinton jako archanděl Gabriel. Povedené triky (vymítání pomocí zrcadla, peklo...) a atmosféra která by se dala krájet. Tenhle film je vážně skvelý zážitek. ()

Soubi

Moc se mi líbila atmosféra, výběr rolí a hlavně způsob, jakým se filmaři popasovali s tímto komiksem. A musím říct, že velmi dobře, moje hodnocení tomu nasvědčuje :). Plusem je i několik velmi "vychytaných" nezapomenutelných scén. No a samozřejmě Gabriel :) ()

HarlanWade

Komiksová adaptace, která těží velký úspěch především z dost netradičního pojetí. Není to žádná velkolepá vizuální podívaná plná akce a efetků, ale spíše tak trochu skromější thriller zakládající si především na atmosféře, na tom pocitu temnoty a na tom, že vám není vše tak jasné, jako u jiných komiksů. V první hodince (dobře, možná hodince a půl) vychází tenhle nápad fantasticky. Bohužel v tom zbytku už, částečně i díky dlouhé stopáži, dost dochází dech a celé to pohřbí podle mého dost zbytečný a debilní závěr. A přitom měl tenhle nenápadný thriller našlápnuto na to, stát se ve svém žánru legendou, mrazivou a neobyčejnou záležitostí. ()

J.McClane

"Vysokorozpočtový underground" ? Vůbec....Za kameru jedna hvězda a druhá za cynismus...Zakřiknutý katolík si to však může užít... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)