Reklama

Reklama

Byl jednou jeden... vesmír

(seriál)
  • Francie Il était une fois... L'Espace (více)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Byl jednou jeden vesmír je dalším z cyklu animovaných seriálů Byl jednou jeden? Jako ve všech řadách se i zde setkáváme s Maestrem, vousatým průvodcem dětí historií těch nejdůležitějších objevů a objevitelů-od starověkých mořeplavců až po dobývání kosmu. Diváci České televize mohli sledovat několik řad zábavných, naučných animovaných sérií Alberta Barillé. Jistě si pamatujete i další díla tohoto velkého režiséra a popularizátora vědy - Byl jednou jeden člověk, Byl jednou jeden život, Byl jednou jeden vynálezce, Byl jednou jeden objevitel. Režisér, autor a producent kultovních seriálů Byl jednou jeden... André Barillé nás opustil 11. února 2009 ve věku 88 let. Připomeňme si jeho slova, umístěná na stránkách seriálů: "Veďme naše děti k touze po poznání, probuďme jejich zvídavost. Jednejme s nimi jako se sobě rovnými, kteří chápou mnohem víc, než si my dospělí myslíme. Stanou se silnější a jednou nám za to budou vděčné." (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Víteček 

všechny recenze uživatele

Řádově horší než všechny ostatní Byl jednou jeden seriály. Částečně se to snaží být ryzím sci-fi příběhem ,ale částečně stále edukativním dílem a ať se to snaží, jak chce, nejde to příliš dohromady. Ke konci se to zlepší, opustí to různé dinosaury, Inky a spol. a má to ucelený relativně normální sci-fi příběh, ale i tak to prostě nedostačuje. navíc mám problém odpustit tu nespravedlnost, že i kdy má nejmenší přínos pro řešení nastalých potíží, tak je Petr jediný z týmu povýšen a vzhlíží se k němu jako k hrdinovi, zatímco ostatní utřou nos. Strašně z toho čiší touha být jako vzdělávací Star Trek, ale nepodařilo se. 40 %. ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Jestliže předchozí série Byl jednou jeden... byla založena na faktech, u vesmíru tomu tak není. A z hravé poučné série v pohádkovém hávu animovaného světa se přesunul do něčeho, co lze spíše vnímat jako fikci, budeme-li hodně shovívavý. Nemá to náboj předchozích "sérií" a už vůbec ne jejich vypovídací hodnotu. 65% ()

Reklama

pepa3rd 

všechny recenze uživatele

Další seriál z vynikajícího naučného univerza tentokrát nepochopitelně vybočuje z řady. Upřímně, nechápu jeho účel, protože krom grafického zpracování do celého cyklu naučných animovaných seriálů vůbec nezapadá. Co hůře, ve většině dílů dokonale mate směsicí historie Země, ovšem umístěné na rozličné planety, a velmi nepovedené fikce. Nedrží se jednotného konceptu ani sám k sobě, natož v rámci celé série. Pamatuji si, jak jsem si při sledování "Byl jednou jeden život" kdysi přál, aby vznikl seriál, kde "vesmírné lodě" bílých krvinek budou brázdit skutečný vesmír. Přání se mi vyplnilo, ale bohužel v tak mizerné scénaristické kvalitě, že snad tento sriál neměl vůbec vznikat. Do vesmíru tak příště raději s Ládínkem. 40 % ()

Santa666 

všechny recenze uživatele

Nejhorší "spin-off" cyklů Byl jednou jeden... Na jeho brášcích bylo atraktivní zejména spojení faktů a dětsky pojatých vysvětlení za které by se nemusel stydět nejeden dokument pro ty "mentálně vyspělejší"...:-) Vesmír je ale o něčem jiném, jelikož každý tuto sérii zná, tak čeká zajímavosti o galaxiích, planetách a vůbec o celém vesmíru. Jediné, čeho se tady dočkáme, je smyšlený sci-fi příběh, pojednávajicí o vyspělém celovesmírném společenství. Kdesi se ztratilo kouzlo originálu a většina dílů je jak přes kopírak. Škoda, no... ()

GuderianVoss 

všechny recenze uživatele

Tak pomalu nevím, jestli se Albert Barillé dočista pomátl z toho anime, nebo tohle myslel opravdu vážně. Rozhodně, nepopírám, že scénář musí být zajímavý, aby publikum zůstalo zaujaté i při nudném vysvětlování vesmírných jevů, ale k tomu očividně nedošlo. Každý si někdy musí vymyslet nějakou pohádkovou blbost. Přece jen tolik vědeckých pořadů by snad nevymyslel ani Steven Hawking. Takže pokud pátráte po nějaké levné podívané se středně dobrým příběhem, tak Vám je tento seriál souzen. Ostatně, já sám jsem velkým fanouškem anime a tento seriál dobře ukazuje, co se stane se scénářem, pokud se na něj díváte příliš. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (2)

  • V tomto seriálu je řečeno, že mimozemšťané způsobili na Zemi umělou evoluci a z lidoopů se vyvinuli lidé. Další filmy s touto tématikou jsou Vetřelec vs. Predátor (2004) – mimozemšťané druhu Yautja naučili starověké civilizace stavět, byli uctíváni jako bohové a používali lidi jako hostitele pro vetřelce, se kterými později bojovali. Dále Zámotek (1985) – mimozemšťané pomáhali budovat zaniklou Atlantidu; Indiana Jones a království křišťálové lebky (2008) – podobně jako ve filmu Vetřelec vs. Predátor mimozemšťané pomáhali vytvářet starověkou civilizaci); Thor (2011) – obyvatelé z planety Asgard objevili na Zemi starověké severské kmeny a pomáhali jim v bitvách); Hvězdná brána z roku 1994 – mimozemšťané pomáhali stavět egyptské pyramidy); nebo Prometheus (2012) – mimozemšťané, přezdívaní jako inženýři, zřejmě pomohli vytvořit život na Zemi). Nutno dodat, že se tímto tématem zabývá i seriál Vetřelci dávnověku (od r. 2009). (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama