Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Takhle vypadá, když se do komediálního projevu pustí de Niro. Není to ani ta puberťácky odporná komedie, ani ta "za každou cenu vyvolávající smích" komedie, ale prostě komedie ze života, která přináší ještě komediální scénky se skvělým bavičem Stillerem. Místy trochu nudný a nic nenabízející, ale většinou k zemi popukající snímek, který stojí za to vidět.(14.8.2005)

Chudák bývalý agent CIA tuze miluje svou dcerušku a ta mu pořád tahá do baráku své nápadníky, samé neschopné kretény. Třeba ten poslední - strašný případ: jako by nestačilo, že ten ňouma pracuje coby zdravotní sestra, on se navíc jmenuje Greg (ve skutečnosti Gaylord!) Yebal a něco skrývá: polygraf při výslechu čmáral i po stole kolem papíru! Naštěstí tenhle nápadník na svém totálním znemožnění úspěšně pracuje sám, poyebe všechno, co se dá, a tatík se nemusí příliš snažit o eliminaci... Nemám ráda trapasy, nerada je zažívám na vlastní kůži a skoro stejně nerada jsem jejich svědkem u druhých - i když jde o herce trapasící podle scénáře. Logicky teda ode mě nemůžete čekat vysoké hodnocení. "Fotr je lotr" je snesitelná romantická komedie na jedno potlemení s pár decentními úsměvy a více kladů ze mě nevydojíte, ať mě zmáčknete sebevíc a za cokoliv... 51%(18.2.2013)

Tahle komedie se mi líbila. Byly v ní vtipné hlášky i situace. Pravda, některé scény byly dost nepravděpodobné a až moc odlišné od normálního života, ale jinak dobré. Někdy jsem Grega litovala, jaký to byl smolař... Na konci mi už rodina Pamely nebyla sympatická a nedoufala jsem, že se ještě dají dohromady...(11.6.2014)

Kdyby Greg Yebal (jehož jméno se vyslovuje jak se píše) nebafal kouzelnýho dráčka, nedojil kočky které coby záchod použijí urnu s popelem matky jeho budoucího tchána a nezahrál si vodní pólo (,,Jo křídla, ty feťáku.") měl by film o dvě hvězdy méně. Škoda že De Nirova minulost coby agenta CIA je zmíněna, ale naprosto nevyužitá.(21.1.2009)

Když se někdo jmenuje Yankee Echo Bravo Alfa Lima tedy Yebal, tak se může směle zařadit do dlouhé řady Šukalů, Jebavých či Kakáčů a psychicky se připravit na znevažování svého dobrého jména od školních smradů. Ovšem v USA se dá na směšném jméně a netradičním povolání zdravotního bratra postavit celý film. Je to trochu smutné, protože trapný jednosměrný humor tomuto snímku poměrně dominuje, ale na druhou stranu ten síajej tatínek byl prostě k sežrání a já bych si s ním hned dal souboj na detektoru lži. Takže za tři, ale s výhradami pro příští semestr.(30.6.2014)

• - Když Greg (Ben Stiller) hodí krabičku cigaret na střechu, je "vzhůru nohama“. Když však poté honí po střeše kocoura, je krabička naopak. (Mr.Hudson)

• - Ben Stiler řekne před motlitbou, že není žádný rabín. Postavu rabína přitom hrál v předešlém filmu. (don corleone)

• - Příjmení Focker vymyslel Jim Carrey, který se zajímal o hlavní roli a přispěl svým dílem i do scénáře. (don corleone)