Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Tahle komedie se mi líbila. Byly v ní vtipné hlášky i situace. Pravda, některé scény byly dost nepravděpodobné a až moc odlišné od normálního života, ale jinak dobré. Někdy jsem Grega litovala, jaký to byl smolař... Na konci mi už rodina Pamely nebyla sympatická a nedoufala jsem, že se ještě dají dohromady...(11.6.2014)

Vtipne, ani zdaleka ne celkove predvidatelne. lahudkovy De Niro, standartni Stiller. U tohohle filmu ale nejde o konkretni material - spis nez scenar, rezijni napady atd., jsou v nem dulezite urcite stylove prvky, ktere s sebou nese postava Bena Stillera, potazmo Owena Wilsona. cela jejich humoristicka skupina (+jack Black ad.) ma nezamenitelny styl, jejich filmy jsou vlastne jeden jako druhy a hodnotit jeden casto znamena, ze jakoby hodnotite vsechny. Navic to miru dobreho vkusu prekracuje jen velmi malokdy. mam tuhle parketu rad a nezklame me to prakticky nikdy. Pravda, obcas uz to zavani nastavovanou kasi, ale zrovna v tomhle konkretnim pripade mi to sedlo. Na sobotni odpoledne jako delane....(6.10.2007)

Skutecne povedena komedie, hlavne diky Benovi Stillerovi a Robertovi De Niro. Sice mi pride, ze Niro se do komedii moc nehodi, ale tady hraje bejvalyho agenta, takze mu role dobre sedla. Kdyz se k tomu navic prida Stiller, kterej ma celej film fakt desnou smulu, tak vzninke velice nadprumerna komedie. Samozrejme tu je dost klise, par scen je trapnejch a misty temto zadrhava, ale ty vtipne momenty prevazujou. A par scen je skutecne dokonalejch.(14.8.2005)

• Morien

(1001) Možná je pravda, že film nějakým zvráceným způsobem používá styl humoru němé grotesky, ale jsem si stoprocentně jistá, že Buster Keaton by na svého budoucího tchána septik nevypustil. Hádám, že film se na seznam 1001 dostal kvůli tomu, jak se stal v Americe kultovním, ale ve mně to akorát tak vzbuzuje nenávist k filmovým kritikům. To mají tak nízké sebevědomí, že musí za životně důležitý film prohlašovat generickou neinvenční komedii s laciným slovním humorem a nepříliš propracovanými fyzickými gagy (a ještě k tomu remake filmu z roku 1992), jejímž jediným "přínosem" bylo následné angažování Roberta De Nira v několika dalších béčkových projektech, kde komika pramení čistě z toho, že je to velký děsivý týpek s řádkou psychopatických rolí ve svém životopisu. A nyní si dáme náhodný (a přesto abecední) seznam filmů z roku 2000, které byly podle mě důležitější nebo zajímavější než tento a na seznam se nedostaly: Americké psycho, Čokoláda, Musíme si pomáhat, Písně z druhého patra, Pláž, Princezna a bojovník, Slepičí úlet a Život jako smrtelná choroba přenášená pohlavní cestou. Hernajs, to snad už i ti první X-Meni by si to místo zasloužili víc než tohle.(3.7.2015)

Přiznám se, že tento film mě čas od času baví, když nemám náladu pouštět si něco v originálním jazyce a na jisté nejmenované televizní stanici(všemi jistě velmi oblíbenou)se tento film nachází dalo by se říct docela pravidelně. Baví mě Robert De Niro se svým prověřováním snoubence jeho dcery a různým znemožňováním, ale jméno Jebal mi přijde zase docela dost přemrštěné a zvykla jsem si tak trochu méně obdivovat herectví Bena Stillera, jelikož hraje v takovýchto podobných filmech neustále.(17.2.2013)

• - Julia Stiles se účastnila konkurzu na roli Pam, ale nakonec se rozhodla pro jiný film. (don corleone)

• - Když Grega (Ben Stiller) podezříval Pamelyn otec (Robert De Niro), že bere drogy, tak mluvil o magickém dráčkovi. Tím se odkazoval na píseň "Puff The Magic Dragon" od skupiny Peter Paul & Mary. O písní se říká, že je o drogách, nicméně se jedná pouze o velmi rozšířený mýtus, který vyvrátil autor písně. (Harroc)

• - Domácí video Teri Polo, které je umístěno na začátku filmu, natočil její manžel Tony Moore a pochází z rodinného archívu. (don corleone)