Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Počin, který překlopil De Nira do zlověstných vod komedálních rolí. Někdy se zadařilo lépe, někdy hůře, ale až na pár výjimek se z nich už nikdy nedostal. Už jen za to nelze mít ten film příliš v oblibě, ale druhá věc je neménně očividná. Robertova postava tady má obrovský potenciál a možnosti, které jsou naprosto trestuhodně nevyužity. A Sám Stiller na super zábavu nestačí. Má to jakž takž solidní filmařskou úroveň a několik humorných scén, které jsou dotaženy do totálního absurdna. Ty drobné detaily jsou ale spíše trapné, nikoliv vtipné. Díváš se na to a občas je ti stydno snad ještě více, než filmovým hrdinům. Rutinnérství na sobotní odpoledne, nikoliv prime time.(11.10.2017)

Chudák bývalý agent CIA tuze miluje svou dcerušku a ta mu pořád tahá do baráku své nápadníky, samé neschopné kretény. Třeba ten poslední - strašný případ: jako by nestačilo, že ten ňouma pracuje coby zdravotní sestra, on se navíc jmenuje Greg (ve skutečnosti Gaylord!) Yebal a něco skrývá: polygraf při výslechu čmáral i po stole kolem papíru! Naštěstí tenhle nápadník na svém totálním znemožnění úspěšně pracuje sám, poyebe všechno, co se dá, a tatík se nemusí příliš snažit o eliminaci... Nemám ráda trapasy, nerada je zažívám na vlastní kůži a skoro stejně nerada jsem jejich svědkem u druhých - i když jde o herce trapasící podle scénáře. Logicky teda ode mě nemůžete čekat vysoké hodnocení. "Fotr je lotr" je snesitelná romantická komedie na jedno potlemení s pár decentními úsměvy a více kladů ze mě nevydojíte, ať mě zmáčknete sebevíc a za cokoliv... 51%(18.2.2013)

Obsahuje spoilery: "Lásko, jak se cítíš?" - "Bezvadně. Až na to, že jsem znesvětil popel tvojí bábinky, zjistil jsem, že ses měla vdávat a tvůj fotr mě požádal, abych ho podojil." Ben Stiller pracující jako zdravotní bratr zamilovaný do učitelky, se chystá požádat tatínka své milované o její ruku. Bavil jsem se na výbornou s Robertem De Niro, Benem Stillerem a samozřejmě i s záchodovým kocourem. "Všechno, co má cecíky, se dá podojit." - "Já mám taky cecíky. Podojíš mě, Jebale?" - 80%. P.S: Takového budoucího tchána bych v životě opravdu potkal nerad. :D(6.5.2020)

Dobrá Stillerovka. Gaylord Focker trochu připomíná postavy Pierra Richarda. Na co sáhne, to se zkazí, jakýkoli pokus o nápravu končí ještě větším průserem.... a tak to graduje celý film až do totálního průseru. Zlatý hřeb filmu je tchánův výslech na detektoru lži a debata o významu textu v písni o dráčkovi. ((((o: De Nira bych za tchána fakt nechtěl. pozn. Po opětovném shlédnutí dávám pět kousků. Ať si milovníci "oduševnělého humoru" štěkají, Gaylordova karavana jede dál. (o:(24.9.2007)

Přiznám se, že tento film mě čas od času baví, když nemám náladu pouštět si něco v originálním jazyce a na jisté nejmenované televizní stanici(všemi jistě velmi oblíbenou)se tento film nachází dalo by se říct docela pravidelně. Baví mě Robert De Niro se svým prověřováním snoubence jeho dcery a různým znemožňováním, ale jméno Jebal mi přijde zase docela dost přemrštěné a zvykla jsem si tak trochu méně obdivovat herectví Bena Stillera, jelikož hraje v takovýchto podobných filmech neustále.(17.2.2013)

• - Ben Stiler řekne před motlitbou, že není žádný rabín. Postavu rabína přitom hrál v předešlém filmu. (don corleone)

• - Postavu Jacka Byrnese mohl hrát také Christopher Walken, který byl druhou volbou. (don corleone)

• - Filmový institut nechtěl povolit ve filmu jméno "Focker", pokud tvůrci nenajdou alespoň jednu skutečnou osobu s tímto dvojsmyslným příjmením. (don corleone)