Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Přiznám se, že tento film mě čas od času baví, když nemám náladu pouštět si něco v originálním jazyce a na jisté nejmenované televizní stanici(všemi jistě velmi oblíbenou)se tento film nachází dalo by se říct docela pravidelně. Baví mě Robert De Niro se svým prověřováním snoubence jeho dcery a různým znemožňováním, ale jméno Jebal mi přijde zase docela dost přemrštěné a zvykla jsem si tak trochu méně obdivovat herectví Bena Stillera, jelikož hraje v takovýchto podobných filmech neustále.(17.2.2013)

Já tak nemám ráda tyhle komedie, které staví na ztrapňování hlavních hrdinů. Tady ale jsou oba hlavní hrdinové doopravdy fajn a film to až tak nepřehání, takže se to dá zvládnout. Chudák Greg, nechtěla bych se jmenovat Geylord Focker (Jebal). A chudák Jack, takových problémů co Greg zavinil, nedivím se, že ho nesnáší... 54%(18.10.2013)

• salahadin

Robert de Niro...to jediné, co na filmu stojí za řeč. Tvůrci povolili fantasii uzdu a vymýšleli jeden ťunťovský vtip za druhým, aby Bena Stillera absolutně znemožnili, a tím de facto celý film. Vtipy jsou nucené, z prstu vycucané a pouze na oko, většina jich je na stejné brdo, prostě toho musí Gaylobard co nejvíc rozbít, zničit, zkazit dovolenou, podpálit altán a nechat vytéct septik...je to legrační? Navíc je humor až hříšně předvídatelný, samozřejmě že Yebal poruší všechna přiblblá pravidla! A film se přes jeho četné patálie dokodrcá do předem jasného konce, který je tak samozřejmý, že jsem na něj ani nečekal a raději se pokoušel o spánek. Levná a docela podprůměrná komedie, která by se spíš hodila do televizního varieté.(25.4.2006)

Už jednou jsem tenhle film viděl a ohodnotil jsem jej 3*, ale to jsem jej tenkrát moc dobře nedocenil. Naprosto dokonalá ukázka toho, jak se nastávající vaší dcery snaží vám zalíbit a posere vše, co se jenom posrat dá. Skvělé herecké výkony hlavně v podání Bena Stillera a taky Roberta De Nira. Musím tedy říct, že jeho bych za tchána nechtěl, ani náhodou... Bezva příběh a opět se tu ukázal můj oblíbenec Owen Wilson... 4* jsou proto zcela na místě. 4*(31.12.2008)

Soundtrack Randy Newman: 1. Fool In Love ,2. Poor Me ,3. I've Got My Mojo Working ,4. Give Me a Sign ,5. Meet the Parents ,6. Could You Milk Me? ,7. Greg Loses Jinx ,8. Burning Down the House ,9. Wrong Cat ,10. The Car Race ,11. Broken Hearted ,12. Pam's Problem ,13. Jack to the Rescue ,14. Together Again ,15. I'm Your Puppet ,16. Ya Ya ,17. Big Chief ,(3.6.2011)

• - Kevinův (Owen Wilson) bazén má odrazové prkno. Když však hrají vodní pólo, mají vodu do pasu. Nikdo by se do takto mělkého bazénu zajisté neodvážil skočit. (dydy79)

• - Když Greg (Ben Stiller) hodí krabičku cigaret na střechu, je "vzhůru nohama“. Když však poté honí po střeše kocoura, je krabička naopak. (Mr.Hudson)

• - Když Jack (Robert De Niro) čte báseň o své matce, nemá brýle. Při dalším záběru má však nasazené brýle na čtení. (Mr.Hudson)