Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Už jednou jsem tenhle film viděl a ohodnotil jsem jej 3*, ale to jsem jej tenkrát moc dobře nedocenil. Naprosto dokonalá ukázka toho, jak se nastávající vaší dcery snaží vám zalíbit a posere vše, co se jenom posrat dá. Skvělé herecké výkony hlavně v podání Bena Stillera a taky Roberta De Nira. Musím tedy říct, že jeho bych za tchána nechtěl, ani náhodou... Bezva příběh a opět se tu ukázal můj oblíbenec Owen Wilson... 4* jsou proto zcela na místě. 4*(31.12.2008)

Dostať sa do rodinného kola dôvery penzionovaného agenta CIA, Jacka Byrnesa, nie je veru jednoduché. Špecialista na psychologiu vypočúvania teroristov si poriadne preklepne mladého, roztržitého Žida, ktorý sa živí ako zdravotná sestra, pokiaľ ho prijme za zaťa. Svoju milovanú dcéru Pam nemieni zasnúbiť s hoci jakým niktošom. Obzvlášť nie s takým, čo sa volá Gaylodr Jebal (Gaylord Focker), fajčí trávu a nemá rád kočky. Parádna komédia pri ktorej som sa výborne bavil. Ben Stiller a Robert De Niro v hlavných úlohách sú excelentní. ****(14.9.2009)

Já se z toho POSERU!!! Koněčně komedie po které mě bolely lícní kosti a pupek k zbláznění. Vole, jak jen jsem tenhle kousek mohl tak dlouho nevidět!?! Nechápu! Že jsem se po tom nikdy nepídil... Úchvatnej Stiller, kterej je jako jídelní vůz popoháněnej ještě úchvatnější mašinou morousem De Nirem, kteří zastínili naprosto vše a všechny!!! Scénka s plavečkama, vodní voliš, mazlíček kocourek, první zmínka s otázkou na příjmení Jebal... Super!!! A to jak na konci přijelo PPLko s doručenkou pro Jebala, GAYLORDA Jebala, tak to mě rozsekalo, jako dlouho nic. Gaylord Jebal, ach bože!!! 90%(25.3.2015)

Když se někdo jmenuje Yankee Echo Bravo Alfa Lima tedy Yebal, tak se může směle zařadit do dlouhé řady Šukalů, Jebavých či Kakáčů a psychicky se připravit na znevažování svého dobrého jména od školních smradů. Ovšem v USA se dá na směšném jméně a netradičním povolání zdravotního bratra postavit celý film. Je to trochu smutné, protože trapný jednosměrný humor tomuto snímku poměrně dominuje, ale na druhou stranu ten síajej tatínek byl prostě k sežrání a já bych si s ním hned dal souboj na detektoru lži. Takže za tři, ale s výhradami pro příští semestr.(30.6.2014)

Tento film nie je absolútne dokonalý, napriek tomu si z mojej strany zaslúži plných päť hviezdičiek. Prečo, k tomu sa hneď dostanem. Po prvé, tento film som videl fakt nespočetne ráz, a vždy, opakujem vždy som sa bavil takmer rovnako - výborne. A čo je najdôležitejšie, ani na minútku som sa nenudil. Ostatne, Ben Stiller je pravdepodobne môj najobľúbenejší súčasný komik a Robert De Niro, aj keď je to samozrejme predovšetkým predstaviteľ vážnych úloh, taktiež naplno predviedol svoj nesporný komediálny talent, ktorého zárodky sme už mohli badať v jeho starších snímkach ako Kráľ komédie, Polnočný beh alebo Analyzuj. Navyše, neboli to len spomínaní páni, ktorí sa vo filme postarali o prvotriednu zábavu, na tom má zásluhu aj viac ako dobrý scenár obsahujúci dostatok pamätných situácií a samozrejme hlášok. Suma sumárum, ja osobne považujem Roachov film za jednu z najlepších (nutno dodať, že aj za jednu z najnedocenenejších) komédií posledných X rokov...(29.5.2007)

• - Příjmení Focker vymyslel Jim Carrey, který se zajímal o hlavní roli a přispěl svým dílem i do scénáře. (don corleone)

• - Kevinův (Owen Wilson) bazén má odrazové prkno. Když však hrají vodní pólo, mají vodu do pasu. Nikdo by se do takto mělkého bazénu zajisté neodvážil skočit. (dydy79)

• - Julia Stiles se účastnila konkurzu na roli Pam, ale nakonec se rozhodla pro jiný film. (don corleone)