Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Nápaditá a zábavná komedie těžící z konfrontace muže se svým budoucím tchánem, který se snaží svatbu své dcery překazit použitím jakýchkoliv prostředků. Ben Stiller je výborný komik a spolu s vážností De Nira vytváří naprosto rozdílný a charismatický pár, který si "jde po krku". 65%(22.12.2007)

Nejsou to zcela čisté čtyři hvězdičky, ale o naprostý průměr také rozhodně nejde. Slabou stránku jsem shledala především v tom, že postava Roberta De Nira nebyla tak šílená a nebezpečná, jak jsem očekávala. Doufala jsem v Nirovskou bláznivou hereckou excelenci, podobně jako v Přeber si to, ale Fotr je lotr byl prezentován spíše jako klidný, vyrovnaný, nicméně svým zásadám, práci a kočce stále pevně oddaný muž. Bena Stillera mám ráda, role milých, dobrotivých a trotlovských chlapců mu skvěle sedí. Lehce mne znechutila scéna se spláchnutým záchodem a pojmenování letušky v letadle, to si Ben vážně mohl odpustit:) Zábavných a nechtěně komických scének pro nás, stejně jako trapných a nečekaných "drobných" nehod pro hlavního hrdinu, je zde mnoho, takže já měla o úsměv na tváři vystaráno. Jen ten Robert mohl být více démoničtější:)(21.1.2012)

Originální, vtipné, nápadité filmové dílo, kterému dominují herecké výkony Bena Stillera a Roberta De Nira... Co víc dodat? Je to prostě v mých očích už klasika, která mne dokáže spolehlivě rozesmát a na kterou se rád kdykoliv podívám znovu a nikdy nebudu zklamán. Řada humorných situací, řada vtipných scén, to je to, co tento film dělá filmem, a proto dávám čtyři hvězdičky... Přece jen na některé pětihvězdičkové snímky tenhle film z mého pohledu nemá, ale je natolik kvalitní, že mu ubírám pouze jednu hvězdičku...(21.10.2007)

• Webb

[5/10] (DreamWorks SKG, Nancy Tenenbaum, Tribeca, Universal) (Barevný /// Produkce: Robert De Niro, Jay Roach, Jane Rosenthal, Nancy Tenenbaum /// Scénář: Jim Herzfeld, John Hamburg /// Kamera: Peter James /// Hudba: Randy Newman /// Nominace na Oscara: Randy Newman (píseň)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.12.2008)

Nečekala jsem to, ale docela jsem se pobavila, což je důkaz, že člověk nemá nad americkými komediemi ohrnovat nos předem. Jakkoli to žádný zázrak opravdu není, De Niro je v pro něj nezvyklé roli tak přesvědčivý, že je člověk rád, že představování se partnerově rodině má už nějaký ten pátek za sebou.(1.7.2007)

• - Filmový institut nechtěl povolit ve filmu jméno "Focker", pokud tvůrci nenajdou alespoň jednu skutečnou osobu s tímto dvojsmyslným příjmením. (don corleone)

• - Když Jack (Robert De Niro) a Greg Ben Stiller) jedou do Kevinova (Owen Wilson) domu, jsou na zadních sedadlech auta opěry pro hlavy, které ale při zpáteční cestě mizí. (Mr.Hudson)

• - Kocour Mr. Jinks byl pojmenován podle komiksového seriálu z padesátých let. (don corleone)