Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Greg Yebal chtěl jenom požádat o Pamelinu ruku jejího otce, ale nyní již lituje, že přijal jeho pozvání k přátelskému posezení na detektoru lži. Bývalý agent CIA totiž zkušeným okem sleduje Yebalovu tepovou frekvenci a není ani trochu spokojen s výsledky testu nemotorného zdravotního bratra. Výsledky jasně ukazují, že před ním sedí blbeček nehodný lásky jeho dcery, která by se měla okamžitě vzpamatovat a vrhout se do náruče vhodnějšího nápadníka.(29.11.2008)

Přiznám se, že tento film mě čas od času baví, když nemám náladu pouštět si něco v originálním jazyce a na jisté nejmenované televizní stanici(všemi jistě velmi oblíbenou)se tento film nachází dalo by se říct docela pravidelně. Baví mě Robert De Niro se svým prověřováním snoubence jeho dcery a různým znemožňováním, ale jméno Jebal mi přijde zase docela dost přemrštěné a zvykla jsem si tak trochu méně obdivovat herectví Bena Stillera, jelikož hraje v takovýchto podobných filmech neustále.(17.2.2013)

• salahadin

Robert de Niro...to jediné, co na filmu stojí za řeč. Tvůrci povolili fantasii uzdu a vymýšleli jeden ťunťovský vtip za druhým, aby Bena Stillera absolutně znemožnili, a tím de facto celý film. Vtipy jsou nucené, z prstu vycucané a pouze na oko, většina jich je na stejné brdo, prostě toho musí Gaylobard co nejvíc rozbít, zničit, zkazit dovolenou, podpálit altán a nechat vytéct septik...je to legrační? Navíc je humor až hříšně předvídatelný, samozřejmě že Yebal poruší všechna přiblblá pravidla! A film se přes jeho četné patálie dokodrcá do předem jasného konce, který je tak samozřejmý, že jsem na něj ani nečekal a raději se pokoušel o spánek. Levná a docela podprůměrná komedie, která by se spíš hodila do televizního varieté.(25.4.2006)

Chudák bývalý agent CIA tuze miluje svou dcerušku a ta mu pořád tahá do baráku své nápadníky, samé neschopné kretény. Třeba ten poslední - strašný případ: jako by nestačilo, že ten ňouma pracuje coby zdravotní sestra, on se navíc jmenuje Greg (ve skutečnosti Gaylord!) Yebal a něco skrývá: polygraf při výslechu čmáral i po stole kolem papíru! Naštěstí tenhle nápadník na svém totálním znemožnění úspěšně pracuje sám, poyebe všechno, co se dá, a tatík se nemusí příliš snažit o eliminaci... Nemám ráda trapasy, nerada je zažívám na vlastní kůži a skoro stejně nerada jsem jejich svědkem u druhých - i když jde o herce trapasící podle scénáře. Logicky teda ode mě nemůžete čekat vysoké hodnocení. "Fotr je lotr" je snesitelná romantická komedie na jedno potlemení s pár decentními úsměvy a více kladů ze mě nevydojíte, ať mě zmáčknete sebevíc a za cokoliv... 51%(18.2.2013)

Počin, který překlopil De Nira do zlověstných vod komedálních rolí. Někdy se zadařilo lépe, někdy hůře, ale až na pár výjimek se z nich už nikdy nedostal. Už jen za to nelze mít ten film příliš v oblibě, ale druhá věc je neménně očividná. Robertova postava tady má obrovský potenciál a možnosti, které jsou naprosto trestuhodně nevyužity. A Sám Stiller na super zábavu nestačí. Má to jakž takž solidní filmařskou úroveň a několik humorných scén, které jsou dotaženy do totálního absurdna. Ty drobné detaily jsou ale spíše trapné, nikoliv vtipné. Díváš se na to a občas je ti stydno snad ještě více, než filmovým hrdinům. Rutinnérství na sobotní odpoledne, nikoliv prime time.(11.10.2017)

• - Kevinův (Owen Wilson) bazén má odrazové prkno. Když však hrají vodní pólo, mají vodu do pasu. Nikdo by se do takto mělkého bazénu zajisté neodvážil skočit. (dydy79)

• - Když Jack (Robert De Niro) vchází na letiště, je v odrazu prosklených dveří vidět kamera. (dydy79)

• - Postavu Jacka Byrnese mohl hrát také Christopher Walken, který byl druhou volbou. (don corleone)