Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Přijde mi, že čím je ten film starší, tím je méně zábavný. Poprvé mě docela bavil, teď mi tam docela chyběl humor. Těch pár vtípků nepostačilo. Z celé trilogie jasně nejslabší. Stiller je jako leklá ryba, De Niro mě v komediální linii baví více, než v jakékoliv jiné, ale i jeho postava je slabší (možná proto, že dost nesympatická). Ženské postavy zbytečně nevýrazné, což je třeba u sympatické Teri Polo velká škoda..(29.9.2019)

Počin, který překlopil De Nira do zlověstných vod komedálních rolí. Někdy se zadařilo lépe, někdy hůře, ale až na pár výjimek se z nich už nikdy nedostal. Už jen za to nelze mít ten film příliš v oblibě, ale druhá věc je neménně očividná. Robertova postava tady má obrovský potenciál a možnosti, které jsou naprosto trestuhodně nevyužity. A Sám Stiller na super zábavu nestačí. Má to jakž takž solidní filmařskou úroveň a několik humorných scén, které jsou dotaženy do totálního absurdna. Ty drobné detaily jsou ale spíše trapné, nikoliv vtipné. Díváš se na to a občas je ti stydno snad ještě více, než filmovým hrdinům. Rutinnérství na sobotní odpoledne, nikoliv prime time.(11.10.2017)

Takhle vypadá, když se do komediálního projevu pustí de Niro. Není to ani ta puberťácky odporná komedie, ani ta "za každou cenu vyvolávající smích" komedie, ale prostě komedie ze života, která přináší ještě komediální scénky se skvělým bavičem Stillerem. Místy trochu nudný a nic nenabízející, ale většinou k zemi popukající snímek, který stojí za to vidět.(14.8.2005)

Já tak nemám ráda tyhle komedie, které staví na ztrapňování hlavních hrdinů. Tady ale jsou oba hlavní hrdinové doopravdy fajn a film to až tak nepřehání, takže se to dá zvládnout. Chudák Greg, nechtěla bych se jmenovat Geylord Focker (Jebal). A chudák Jack, takových problémů co Greg zavinil, nedivím se, že ho nesnáší... 54%(18.10.2013)

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Nejsem zrovna fanoušek Bena Stillera, ale napodruhé se mi film už dost líbil, i vzhledem k skvělému fotříkovi De Nirovi. Ovšem druhý díl (tj. Jeho fotr, to je lotr!) je výjimečně ještě o dost lepší komedie než tato jednička. Trailer: http://www.csfd.cz/film/11981-fotr-je-lotr/videa/(21.2.2009)

• - Kocour Mr. Jinks byl pojmenován podle komiksového seriálu z padesátých let. (don corleone)

• - O zrežírování snímku projevili zájem i Steven Soderbergh a Steven Spielberg. (Delock)

• - Původně měla být honička v autech parodií na film Ronin, ale když filmaři viděli, jak rychle se mění světla na semaforech, tak scénu přepsali. Semafory se skutečně mění tak rychle, jak vidíme ve filmu. (don corleone)