Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

film popisujici jednu z tech vubec nejstrasnejsich situaci, ktera muze chlapa potkat - 1. navsteva rodicu pritelkyne. navic je gaylord focker docela solidni nesika a loser, coz ma za nasledek slusnou demolici baraku budouciho tchana. nakonec se vsechno v dobre obrati, takze se dockame vytouzeneho happyendu. rozhodne nejvetsim kladem tehle (tragi)komedie je herecke obsazeni, hraji zde hned 3 z mych top ten hercu, ben stiller (nikoho lepsiho bych si v jeho roli nedokazal predstavit), bobby de niro a owen wilson (i kdyz ten jen v mensi roli), ale i ostatni delaji co muzou, takze z toho vylezla dalsi prijemna komedie. a tech neni nikdy dost.(16.8.2005)

Dostať sa do rodinného kola dôvery penzionovaného agenta CIA, Jacka Byrnesa, nie je veru jednoduché. Špecialista na psychologiu vypočúvania teroristov si poriadne preklepne mladého, roztržitého Žida, ktorý sa živí ako zdravotná sestra, pokiaľ ho prijme za zaťa. Svoju milovanú dcéru Pam nemieni zasnúbiť s hoci jakým niktošom. Obzvlášť nie s takým, čo sa volá Gaylodr Jebal (Gaylord Focker), fajčí trávu a nemá rád kočky. Parádna komédia pri ktorej som sa výborne bavil. Ben Stiller a Robert De Niro v hlavných úlohách sú excelentní. ****(14.9.2009)

Dneska už legendární patálie Gaylorda "matky Terezy" Fockera! Protože jestli mě někdy čeká taky taková serijózní seznamka s rodičma svej nevěsty, určitě to bude minimálně podobnej trapas, snad bude sirotek:) Jebale kouříš trávu?! Taky mám bradavky, podojíš mě? Já ti dám křídla ty feťáku... a prostě spousta dalších nesmrtelnejch ultrahlášek Jacka "american dad" Byrnese.(16.2.2013)

Už jednou jsem tenhle film viděl a ohodnotil jsem jej 3*, ale to jsem jej tenkrát moc dobře nedocenil. Naprosto dokonalá ukázka toho, jak se nastávající vaší dcery snaží vám zalíbit a posere vše, co se jenom posrat dá. Skvělé herecké výkony hlavně v podání Bena Stillera a taky Roberta De Nira. Musím tedy říct, že jeho bych za tchána nechtěl, ani náhodou... Bezva příběh a opět se tu ukázal můj oblíbenec Owen Wilson... 4* jsou proto zcela na místě. 4*(31.12.2008)

Výborná komedie, při které jsem se výborně zasmál. Předvším De Nera jsem si neuměl moc dobře v komedii představit, ale dnes vím, že opět nezklamal. Jako otec rodiny a bývalý agent nemá chybu, stejně jako Ben Stiler v roli nastávajícího zetě. Jsem poněkud překvapen poměrně malým hodnocením, protože by si snímek zasloužil být v "červené" barvě :)......(25.9.2007)

• - Když Jack (Robert De Niro) čte báseň o své matce, nemá brýle. Při dalším záběru má však nasazené brýle na čtení. (Mr.Hudson)

• - Když Jack (Robert De Niro) a Greg Ben Stiller) jedou do Kevinova (Owen Wilson) domu, jsou na zadních sedadlech auta opěry pro hlavy, které ale při zpáteční cestě mizí. (Mr.Hudson)

• - Postavu Jacka Byrnese mohl hrát také Christopher Walken, který byl druhou volbou. (don corleone)