Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Nejsou to zcela čisté čtyři hvězdičky, ale o naprostý průměr také rozhodně nejde. Slabou stránku jsem shledala především v tom, že postava Roberta De Nira nebyla tak šílená a nebezpečná, jak jsem očekávala. Doufala jsem v Nirovskou bláznivou hereckou excelenci, podobně jako v Přeber si to, ale Fotr je lotr byl prezentován spíše jako klidný, vyrovnaný, nicméně svým zásadám, práci a kočce stále pevně oddaný muž. Bena Stillera mám ráda, role milých, dobrotivých a trotlovských chlapců mu skvěle sedí. Lehce mne znechutila scéna se spláchnutým záchodem a pojmenování letušky v letadle, to si Ben vážně mohl odpustit:) Zábavných a nechtěně komických scének pro nás, stejně jako trapných a nečekaných "drobných" nehod pro hlavního hrdinu, je zde mnoho, takže já měla o úsměv na tváři vystaráno. Jen ten Robert mohl být více démoničtější:)(21.1.2012)

Chudák bývalý agent CIA tuze miluje svou dcerušku a ta mu pořád tahá do baráku své nápadníky, samé neschopné kretény. Třeba ten poslední - strašný případ: jako by nestačilo, že ten ňouma pracuje coby zdravotní sestra, on se navíc jmenuje Greg (ve skutečnosti Gaylord!) Yebal a něco skrývá: polygraf při výslechu čmáral i po stole kolem papíru! Naštěstí tenhle nápadník na svém totálním znemožnění úspěšně pracuje sám, poyebe všechno, co se dá, a tatík se nemusí příliš snažit o eliminaci... Nemám ráda trapasy, nerada je zažívám na vlastní kůži a skoro stejně nerada jsem jejich svědkem u druhých - i když jde o herce trapasící podle scénáře. Logicky teda ode mě nemůžete čekat vysoké hodnocení. "Fotr je lotr" je snesitelná romantická komedie na jedno potlemení s pár decentními úsměvy a více kladů ze mě nevydojíte, ať mě zmáčknete sebevíc a za cokoliv... 51%(18.2.2013)

Nečekala jsem to, ale docela jsem se pobavila, což je důkaz, že člověk nemá nad americkými komediemi ohrnovat nos předem. Jakkoli to žádný zázrak opravdu není, De Niro je v pro něj nezvyklé roli tak přesvědčivý, že je člověk rád, že představování se partnerově rodině má už nějaký ten pátek za sebou.(1.7.2007)

• Davson

Nic úžásného a nádherná ukázka jak zkazit dobrý námět. Nápad vypadá dobře: starostlivý otec Robert de Niro nemá zájem, aby někdo zkazil jeho prvorozenou dcerku a proto potenciálního zetě "zmáčkne". Nakonec se z toho ale vyklube soubor "vtipných" scének, ve kterých dominuje největší smolař pod Sluncem Ben Stiller. To už tu bylo, někdo pouze změnil prostředí, postavy, trochu ty trapasy a vykouzlil komedii vhodnou na zabití času během dlouhého večera. Žádné záchvaty smíchu. Jinak Robert de Niro zvládá svou úlohu velice dobře a to tak dobře, že mě šíleně iritoval už v půlce fimu (koneckonců to celá Byrnsovic famílie, ve které se jednotlivé postavy předháněly, kdo je nejnamyšlenější idiot na Zemi).(14.9.2004)

Originální, vtipné, nápadité filmové dílo, kterému dominují herecké výkony Bena Stillera a Roberta De Nira... Co víc dodat? Je to prostě v mých očích už klasika, která mne dokáže spolehlivě rozesmát a na kterou se rád kdykoliv podívám znovu a nikdy nebudu zklamán. Řada humorných situací, řada vtipných scén, to je to, co tento film dělá filmem, a proto dávám čtyři hvězdičky... Přece jen na některé pětihvězdičkové snímky tenhle film z mého pohledu nemá, ale je natolik kvalitní, že mu ubírám pouze jednu hvězdičku...(21.10.2007)

• - Ben Stiler řekne před motlitbou, že není žádný rabín. Postavu rabína přitom hrál v předešlém filmu. (don corleone)

• - Kocour Mr. Jinks byl pojmenován podle komiksového seriálu z padesátých let. (don corleone)

• - Když Grega (Ben Stiller) podezříval Pamelyn otec (Robert De Niro), že bere drogy, tak mluvil o magickém dráčkovi. Tím se odkazoval na píseň "Puff The Magic Dragon" od skupiny Peter Paul & Mary. O písní se říká, že je o drogách, nicméně se jedná pouze o velmi rozšířený mýtus, který vyvrátil autor písně. (Harroc)