Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Většina chlapů má problémy se svými tchýněmi – pač dokáží být pěkné svině – zvlášť když se vám třeba na týden nastěhují do baráku „prý že vám pomůžou…“, no a s tchánem si zas rádi vypijí pivko, pokecají o životě…Jenže zdejší hrdina to má opačně. Jeho budoucí tchán je pěkný pedant a ještě k tomu bývalý agent CIA, co si dává sakra velký pozor na všechny, kdo by se chtěli dostat pod sukni jeho milované dcerušky. No a nedej bože, když jste takové jelita jako náš Gaylord. Ben Stiller se své role chopil velmi dobře a tentokrát měl po ruce zdatného společníka - Robert De Niro totiž rozhodně není žádné béčko a tady s ním byla i docela prdel. Teri Polo sexy, jen kdyby tam nebylo těch několik nepříliš záživných pasáží, u kterých jsem se trochu nudil. Ne všechny vtípky totiž byli povedené …60%(23.6.2018)

• salahadin

Robert de Niro...to jediné, co na filmu stojí za řeč. Tvůrci povolili fantasii uzdu a vymýšleli jeden ťunťovský vtip za druhým, aby Bena Stillera absolutně znemožnili, a tím de facto celý film. Vtipy jsou nucené, z prstu vycucané a pouze na oko, většina jich je na stejné brdo, prostě toho musí Gaylobard co nejvíc rozbít, zničit, zkazit dovolenou, podpálit altán a nechat vytéct septik...je to legrační? Navíc je humor až hříšně předvídatelný, samozřejmě že Yebal poruší všechna přiblblá pravidla! A film se přes jeho četné patálie dokodrcá do předem jasného konce, který je tak samozřejmý, že jsem na něj ani nečekal a raději se pokoušel o spánek. Levná a docela podprůměrná komedie, která by se spíš hodila do televizního varieté.(25.4.2006)

Takhle vypadá, když se do komediálního projevu pustí de Niro. Není to ani ta puberťácky odporná komedie, ani ta "za každou cenu vyvolávající smích" komedie, ale prostě komedie ze života, která přináší ještě komediální scénky se skvělým bavičem Stillerem. Místy trochu nudný a nic nenabízející, ale většinou k zemi popukající snímek, který stojí za to vidět.(14.8.2005)

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Nejsem zrovna fanoušek Bena Stillera, ale napodruhé se mi film už dost líbil, i vzhledem k skvělému fotříkovi De Nirovi. Ovšem druhý díl (tj. Jeho fotr, to je lotr!) je výjimečně ještě o dost lepší komedie než tato jednička. Trailer: http://www.csfd.cz/film/11981-fotr-je-lotr/videa/(21.2.2009)

Obrovský potenciál bohužel nebyl využit v plné míře. Film nezachrání ani pár skvělých vtípků. Ben se snaží a Robert by měl dostat nějakou pořádnou hlášku. Hlavní problém však je v tom, že scénář využívá herce jen částečně a na druhé třetí podívání nenajdete v komedii nic navíc... Sympatické vtípky a pohledy prostě nefungují donekonečna. Snad bude dvojka o něco lepší.(16.6.2004)

• - Domácí video Teri Polo, které je umístěno na začátku filmu, natočil její manžel Tony Moore a pochází z rodinného archívu. (don corleone)

• - Filmový institut nechtěl povolit ve filmu jméno "Focker", pokud tvůrci nenajdou alespoň jednu skutečnou osobu s tímto dvojsmyslným příjmením. (don corleone)

• - Když Jack (Robert De Niro) vchází na letiště, je v odrazu prosklených dveří vidět kamera. (dydy79)