Fotr je lotr

• USA Meet the Parents (více)

Greg Jebal pracuje jako zdravotní sestra v Chicagu. Když se chystá požádat svoji přítelkyni Pam o ruku, volá jí její otec a sdělí jí novinu, že se její sestra bude vdávat. Greg usoudí, že by bylo lepší nejdříve požádat o svolení otce Pam a tak s žádáním o ruku zatím počká. Greg tedy letí s Pam ze Chicaga do  New Yorku na svatbu a zároveň se tam jede seznámit s jejími rodiči, které doposud neměl možnost vidět. Greg má plán požádat o ruku Pam až poté, co požádá jejího otce o svolení. Gregovi ale hned po příletu nepřijde kufr a tak musí zatím jet bez něj. V kufru má prstýnek pro Pam, takže je to na začátek menší komplikace. Další začnou přicházet, když se seznámí s otcem Pam Jackem. Ten má na partnera své dcery zvláštní požadavky a od začátku se na něj dívá skrz prsty. Při úvodním představování Greg zjistí, že Jackovým oblíbeným zvířetem je kočka Jings. Kočky ale Greg nemá rád a Pam to rodičům trochu neprozíravě prozradí. Greg poté jede s Jackem na nákup a přitom zjistí, že Jack si něco bere od neznámého muže. Greg zatím neví co to je, ale ví, že Jack něco tají. Greg pak večeří s rodiči a Pam. Když pak otevírá šampaňské, neschválně rozbije urnu Jackovi matky, která je tam vystavená. Jack v noci objeví tajnou dolní místnost, kde má Jack detektor lži a další věci pro špióny. Jack pak Grega vyslýchá a udělá mu test na detektoru. Pam pak řekne Gregovi, že její otec pracoval pro CIA. Ráno přijede sestra Pam Deborah se svým snoubencem Bobem a jeho rodiči. Na programu je návštěva Bobova svědka, kterým je Kevin. Kevin je ale bývalý přítel Pam, takže se Gregovi návštěva tolik nezamlouvá. Greg má půjčené věci od bratra Pam, který kouří marihuanu. Jack pak uvidí svého syna, jak vzal ze své bundy, kterou si Greg odložil dýmku na kouření marihuany. Syn ale říká, že to tam měl Greg. Jack si pak vezme Grega na pohovor. U Kevina se hraje volejbal a Greg nešťastně trefí Deborah do obličeje. Když se vrátí zpět do domu rodičů, Jack obviní Grega, že spláchnul záchod, který neměl a na zahradu vytekl septik. Gregovi pak přijde kufr, ale ten není jeho. Když ho Jack tajně prohlíží, najde tam věci na sexuální hrátky. Greg navíc neschválně zapálí cigaretou oltář, který Kevin vyrobil. K tomu ještě utekl kocour Jings. Greg se nabídne, že ho najde. V útulku ale není, a protože se chce Greg zavděčit, obarví jiné kočce ocas, aby vypadala jako Jings. Greg na chvíli stoupne v očích Jacka. Na společné večeři v restauraci, ale volá Jack na svůj záznamník a zjistí, že jeho soused Jingse našel. Jack ví, že mu Greg lhal a dá mu to najevo. Když jede Greg z oslavy, chce být doma dřív než Jack a tak řídí druhé auto a závodí s Jackem. Doma najdou všichni velký nepořádek. Falešná kočka všechny věci rozházela po bytě. Jack pak řekne, všem, že Greg je lhář a že kočce nastříkal ocas, aby vypadal jako Jings. Greg se pak přizná, že zapálil i oltář. Grega to ale zároveň naštve a tak řekne všem o Jackových tajných aktivitách a operaci Ko Samui. Greg totiž už dříve slyšel Jacka mluvit thajsky a v jeho tajné místnosti našel papírek popsaný operace Ko Samui. Jack pak všem vysvětlí, že to není žádná vládní operace, ale jen tajný svatební dárek, výlet na ostrov do Thajska jménem Ko Samui. Greg je v nemilosti a tak si sbalí věci a odjede... (TV Prima)

Damielka

Mně to přišlo legrační, nemůžu si pomoct. Ben Stiller se docela šikovně chytil a v roli Yebala mi ho bylo často opravdu líto. Já mít doma tchána bývalého agenta CIA Roberta De Nira, kterému už na první pohled nepadla do oka ani má osoba, ani můj život, ani má práce a už vůbec ne to, že se mám stát členem jeho rodiny, tak asi vezmu do zaječích. Ben Stiller alias Yebal místo toho setrvává po boku své lásky Teri Polo a je šrotován nepřetržitým řetězem průšvihů a trapasů, který ale pochopitelně jednou skončí a na jehož konci to ještě bude tchán, který bude budoucímu zeťákovi nabízet ruku své dcery. Jsou ale filmy, kterým předvídatelný děj s čistým svědomím odpustíme, no ne? ()

Yardie

70%. Jako vždy musím pochválit Roberta za jeho neskutečné grimasy a hlášky. Fakt ho v komediích zbožňuju. Hlavně díky němu je film jaký je a to celkem vtipný. Má samozřejmě svá hluchá místa, ale není jich zase tolik. Je to prostě mírně nadprůměrná komedie, která pobaví a to i vícekrát. Howgh! ()

Ollie235

Cokoliv se může pokazit, pokazí se. Docela dlouho to u mě fungovalo, ale po půlce už to začíná lézt spíš na nervy. Už mi bylo chvílemi za Fockera tak trapně, že jsem se ani nemoh smát. I tak ale nadprůměrná komedie, kde mě potěšil především Robert De Niro. ()

Mikino00

Již tak dost prohlédnutelný námět okořenili tvůrci sérií špatných vtipů, trapných situací a nedorozumění, což mě osobně spíše nervuje než rozesmívá. De Niro je sice dobrá volba do role zetě, ale to nemůže přebít fakt, že o zábavu v tomto případě nejde. ()

Piri

Dodnes nechápem, ako sa táto recyklovaná holly šablóna mohla stať úspešným filmom, aj keď finančná návratnosť neznamená apriori aj kvalitný film a takisto naopak. Bol som v šoku, keď sa do tejto roly dal De Niro. Paradoxné je, že práve on bol producentom tohto výplachu. A keďže tento film zarobil viac ako sa očakávalo, "dočkali" sme sa aj pokračovaní. Bohužiaľ. Je to tak na 50-55%. ()

Renfield

Sice to neznamená, že by Jack a jeho přátelé/rodina byli ve všem nevinně, ale pravdou je, že si Gaylord mohl za většinu situací úplně sám. Každopádně na jeho místě bych být nechtěl, i když jsem na Fotra dostal náladu právě po jednom tématicky lehce podobném večeru... hold každý si najde. Jay Roach měl vynechat přehnané romantizování děje, v těchto pasážích film nefunguje, často přímo nudí. Naopak vzájemné konverzace Grega a Jacka jsou jeho velkým kladem a to i herecky, především Robert De Niro je klasicky výborný. Celkově je to ovšem velmi solidní komedie, vůbec z dnešního pohledu. 65% ()

FunThomas

Dobrý námět, tradičně skvělý výkon Roberta De Nira a i Ben Stiller stál za to. Přesto patří film podle mého názoru spíš k průměrným než k lepším. ()

Emzet

Potenciál, pravda, nebyl plně využit, přesto se najde docela dost dobrých gagů a De Niro je skvělý. Jako vždy. ()

Lachvos

Tenhle styl humoru prostě není můj šálek kávy, a i když netvrdím, že je Stiller nějaký best of herec, má na víc. Vyjadřovat se k dalším dílům by bylo škoda slov... ()

Andresito

Stiller hrozně otravný a nesympatický, celou stopáž jsem se za něj cítil tak neskutečně trapně, až jsem měl chvílemi chuť se na film vykašlat. De Niro byl skvělý, Owen by si zasloužil mnohem víc prostoru a nejspíš i trochu praštěnější charakter. Neříkám, že jsem se nezasmál, ale už dlouho jsem se kvůli jedné zpackané filmové postavě nechtěl tak moc propadnout do země. 50% ()

Olaf7

Skvělá komedie, která má pár slabších míst, ale i tak je to na jedničku, Scéna z letiště je nejvíc. ()

petikacka

Je to sice kravina, ale za to s velkým K...Díky sqělému obsazení a dokonce i vtipným scénám se na to vždy ráda podívám...Za mě 85% ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2