Jean Lucas je propuštěn z vězení, kde si odpykával pětiletý trest za bankovní loupeže. Komisař Duroc, který ho zatýkal, na něj čeká před věznicí, aby mu sdělil, že nevěří, že by vedl vzorný život a hodlá ho sledovat. Až ho znovu zatkne, bude povýšen. Lucas však hodlá žít jako slušný občan a najít si práci. Má nějaké šperky, které prodá a utržené peníze si chce uložit v bance. Má však hroznou smůlu protože banku přepadne zmatený Francois Pignon, který si navíc Lucase vybere jako rukojmí. Ve Francii není jediný policista, který by pochyboval o tom, že to byl právě Lucas, který přepadení provedl. Pignon donutí Lucase, aby nasedl do jeho auta, a odjedou. Je však tak nešikovný, že nechtěně Lucase postřelí do nohy. Lucas chce k lékaři, ale Pignon si nemůže dovolit jít do vězení. Musí se starat o svou šestiletou dceru Jeanne, se kterou zůstal sám. Zaveze tedy Lucase ke svému známému veterináři, kde ho ošetří. Pignon je zoufalý a proto se odhodlal k tak zoufalému činu. Kdysi býval vedoucím obchodního oddělení, ale před třemi lety byl propuštěn a poslední rok žije jen ze sociální podpory. Jeho dcerka po smrti matky přestala mluvit a on má nyní jedinou šanci, odjet s ní a penězi do zahraničí, kde by začali nový život. K tomu potřebuje falešné doklady a prosí Lucase o pomoc. Lucas se ho chce zbavit a domluví mu schůzku s Labibem, který by mu doklady mohl obstarat. Problém je v tom, že Labib nevěří, že z loupeže má jen 84 tisíc a chce za doklady půl milionu... (TV Prima)

zahadum

Naprosto ale naprosto dokonalá komédia kde sa nie každú minútu ale každú sekundu mení situácia...hore..dole..dvaja perfektní herci..absurdné nápady....živé prostredie...dnes už takúto komédiu od srdca neuvidíte...prečo ? dnes to musí byť infantilné...povrchné...vulgárne...musí sa tam prdieť..grgať..prcať..srať...a pod....škoda...ešte,že nám ostáva bohatá minulosť.... ()

inachisio

Začátek byl úžasný, pak to trošku sláblo, ale stále se jedná o velmi zajímavý a povedený film s nádhernými a dojemnými i veselými až neuvěřitelně vtipnými momenty. ()

Pradlík

Pierre Richard se drží svého tradičního humoru a to je jenom dobře, protože tím vznikl nový vynikající film, ve kterém mimo jiné září i Gerard Depardieu. Hlavní hrdinové jsou oba zlodějíčci, které v nešťastný moment spojí útěk před policií následovaný mnoha vtipnými momenty. ()

Heavyman

Moc vtipný mi to nepřišlo, jsou lepší francouzské komedie, jak jsou někde malý děti tak se to ztracený. Film se motá kolem holčičky, která se ve filmu pozvrací. Ale pár humornejch okamžiků se tam najde jinak je to nechutně dojemný. Divim se, že se na konci neuzavřeli registrované partnerství. ()

Wolvie

Depardieu a Richard? Ano prosím! Nejlepší Richardova komedie a důkaz,že Francouzi opravdu uměli.Škoda že je to poslední dobou tak trochu přešlo... ()

Hapretor

Tuto opravdu podařenou komedii s velkym "K" jsem poprvé viděl velmi dávno o dost mladší. Po dokoukání mě napadlo, že jsem se smál nejen jako blázen, ale i snad nejvíckrát během filmu. O hodně let později jsem si to pustil znovu a ze zvědavosti si dělal čárky. Co čárka, to smích. Výsledek byl 7 čárek u upřímného dlouhého zasmání, 10 čárek u krátkého nenuceného zasmání. Buď jsem dosud nedospěl a proti infantilnímu humoru této komedie nejsem imunní, nebo zkrátka mi je tento druh humoru nejblíže a nemám potíže to přiznat. Excellent fun! Jsem zvědavý, jestli toto skóre někdy nějaká komedie přebije. Dosud se to nestalo! Duo Richard-Depardieu neporazitelné. ()

MickeyStuma

Třetí v řadě z trojice snímků ve spolupráci Veber, Richard, Depardieu. A je to další výtvor který nestárne a stále i po tolika letech dokáže pobavit. Oba představitelé tu ztvárnili to, co jim jde nejlépe. Depardieu tvrďáka, který nemá k ráně daleko, a Richard ztřeštěnce a smolaře. Oba se tentokrát starají o malou roztomilou Jeanne, která je 'Richardova' dcera a chtějí pro ní to nejlepší. Zápletka je originální, dobrodružná i zábavná. Povedená klasika, která si zaslouží své místo. ()

helloween93

Zábavná komedie z francouzské dílny s výborným Pierrem Richardem a mladým Gérardem Depardiem. Rozhodně zábavnější než remake, který Francis Veber natočil o 3 roky později. Scéna se psem mi vždy dokáže rozesmát. 4* ()

GMVajgl odpad!

Film působil dobrým prvním dojmem díky slibnému komediálnímu začátku a i díky hodnocení tady na čsfd. Bohužel těch vtipných situací má film jen pár a to spíše jen na začátku (prvních 20 minut). Později se z toho stává lopotný útěk před policií, což je nakonec jen filler, a postupně se vše začne točit kolem 5 leté holky a jejích vztahů s dvěma dospělými mužskými protagonisty. Základ těchto vztahů mi není jasný a vzhledem k tomu, že muži dívenku různě zvedají, líbají, zachraňují a koupají, tak hraničí s pedofilií. Konec je emaskulující a vzbuzující cringe. ()

FeriusParfax

Nevěděla jsem,  čemu se smát dřív. Trapně přehrávajícimu se Richardovi, nebo nevtipné postavě Depardieua? Od francouzské komedie jsem nic nečekala. Od těchto "komedií" nikdy nic nečekám. A dostala jsem opravdu jen omezený trapnohumor. Není to zkrátka nic pro mě. Jediné pousmáti přišlo se zvěrolékařem. Příběh mě taky nijak zvlášť nenadchnul a při vážné a zřejmě dojemné lince mnou žádné smutné emoce neproplouvaly. ()

Joeey

Opravdu výborná komedie s vážnějším (až dojemným) nádechem. Krásná hudba, která k filmu perfektně sedí. Nejvíce mne pobavila scéna s opilým doktorem ke konci filmu... (kterou jsem v americké verzi postrádal) "Doktore, co to vyvádíte? - Měřím si tlak, necítím se dobře." :-D ()

Kaučuk03

Často jsem se smál a často dělál sáhodlouhé "óóóóóhhh." Málokdy se mi líbil Gérard v komedii, jako tady no a Pierre to je klasa. Bláznivé, ale při tom ne stupidní. Trochu kýčoidní apel na city, ale ne podbízivý, prostě skvělá pohodovka. Nebýt kapánek roztáhlého konce, dal bych 5*, ale i tak je to spíš za 4,5. ()

Torgal

Miestami neskutočne zábavné (šibnutý zverolekár rulez!), ale väčšinu stopáže nevybočujúce z vôd priemeru. Pozerá sa na to dobre, ale prílišné tlačenie na pílu s tou malou mi dosť prekážalo. 6+/10 ()

Al44...

Zpočátku opravdu velmi dobrá zábava a legrace. Nicméně po zpackaném přepadení banky úroveň zábavy začne klesat a ke konci bych řekl, že film již "mele z posledního". Samotné zapojení malé dcerky lupiče do příběhu mi připadlo velmi umělé a nepřirozené. ()

tranquill

"A já se jmenuji jak?.. Táta.. A on?.. Máma!" Jedna z nejlepších komedií Richarda i Depardieho. Akční, dobrodružná, bláznivá, ale také i citlivá! "A nechcete ho utratit?" ()

fandalehy

Jedna z posledních vynikajicích komedií s Pierrem Richardem. Navíc jsou Uprchlíci i takovou poslední pomyslnou KLASICKOU francouzskou komedií. Hvězdné obsazení a mnoho zábavy dali předpoklad úspěšné podívané. ()