Byl jednou jeden... člověk

• Francie Il était une fois... l'homme (více)

Epizody(26)

Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

Slabšie 4  Určite nie tak dobre spracované a tak poučné ako Bol raz jeden život. Kvalita jednotlivých dielov dosť kolíše, vo viacerých dieloch je množstvo vaty, ktorá nie je ani zábavná, ani informačná. Ďalším neduhom je, že po takejto vate potom často príde chrlenie informácií v rýchlom slede, ktoré nedokáže spracovať ani dospelý, nieto ešte dieťa. Tiež tie fóriky sa dosť opakovali a keď Svalovec tresne päsťou Prašivca po stý krát, to už snáď nemôže pobaviť ani tých najjednoduchších divákov. Ale dosť bolo kritiky, aby to nevyzeralo, že sa mi seriál nepáčil. Naopak, chválim tvorcov, majú moje uznanie za záslužnú činnosť, a to vzdelávanie detí zábavnou formou. Takýchto diel a ešte v takej kvalite veľa nie je. ()

spiritus

Zdaleka ne tak povedené, jako byl jednou jeden život. Sice je to hezky naučné, ale nějak mi tu chybí spád, jako byl u Byl jednou jeden život. ()

waits

Slušný edukativní seriál. Novější díly ovšem do dětí kromě historie perou i současná francouzská moudra s celou řadou pouček pro malé diváky typu hodní chudí a rozvojoví, zlí bohatí a evropané, všudypřítomná ekologie atd. ()

Skarface

Klasický animovaný vzdělávací seriál který neurazí ani děti ani dospělé , já osobně když běží v televizi, nedokážu odolat ()

zdeny99

Nádherná animace a vůbec nádherně udělaný seriál, který pobaví a zároveň i poučí. [24351. hodnocení, 185. komentář, 89%, 32. nejlepší seriál, 315. nejoblíbenější seriál] ()

gumbo

85% - Bože (nebo spíše Maestro?) díky za tento a další podobné seriály. Možná bych bez byl jen bezduchým nevzdělancem. Viva La France ()

Hermi14

Poněkud nešťastně zpracovaná část skvělé edice Byl jednou jeden..., která bohužel působí dost nevyváženě a někdy i neuspořádaně. Zajímavé pasáže, které obvykle nebývají dlouhé, se vám snaží prezentovat ohromné množství zajímavých dat a údajů, které člověk sotva stačí zpracovat, aby byly záhy vystřídány dosti zdlouhavými a i dost nudnými fyzickými souboji hlavních hrdinů. Nevyváženě působí místy i některé historické epochy, kde se seriál u některých méně důležitých pasáží zastavuje až zbytečně dlouho a naopak některé velice významné události vynechává, nebo zmiňuje jen tak na okraj. Celá sága je pak zakončena apokalyptickým dílem, který líčí osud Země v těch nejhorších barvách. Nakonec sice přijde poučení, které si je asi třeba neustále připomínat, ale že by mu musel předcházet celý díl o tom, jak se lidstvo utopí v odpadcích a Zemi zničí nukleární válka, nepovažuji za zcela nezbytné. Malým dětem to asi něco dá, ale jinak to zas tak velkou vzdělávací hodnotu nemá. Je to víc zábavné než poučné a to je škoda. ()