Osudová přitažlivost

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

• josieaddms

Nevím kdo co tímhle filmem sledoval. Jako že, nepodváděj svojí ženu nebo špatně dopadneš?? Vůbec nechápu Michaela Douglase, že když má doma Anne Archer tak ji půjde podvádět s nějakým jako je Glenn Close. - Ona je dobrá herečka, to určitě, ačkoli nechápu že se musí několikrát ve filmu předvést nahá, nebo alespoň v průhledném oblečení. Nám stačí říct tuhle miloval - a s touhle se jen vyspal. Nepotřebujeme podrobné záběry, divák si to domyslí, díky. Můj názor je: Anna Archer je hezká žena která dělá pro domácnost a jejich společný život úplně všechno, takže když ji Douglas podvedl, je idiot a může si za ty následky sám. Svým způsobem skoro až "Dobře mu tak"(8.8.2011)

Tve, Glen Close měla už tehdy placatý kozy, ale jinak všechna čest, na 40 tenkrát vypadala ještě dobře, ikdyž slovem hezká bych ji zrovna neoznačil. Jinak, nad úspěchem totohle paskvilu z dnešního pohledu jen kroutim hlavou. 2. nejvýdělečnější film roku '87?! 6 nominací na Oscara?! WTF?! Jinak rozhodně ponaučení: nikdy si nezačínejte s pošahanou vypsychlou emancipovanou hysterickou krávou. Ani kdyby vám stará už dlouho nedala.(6.4.2011)

• Flaxik

Rozhodně zajímavý film, který mohl být za víc, kdyby to nebylo celé založeno na tom, že Michael si to rozdává s takovou gorilou, jako je Glenn. Myslím, že v roce 1987 bylo k dispozici větší než malé množství hereček, které by zvládly psychopatku taky a vypadaly rozhodně lépe. Nesympatická a hnusná hranatá mužatka u mě osobně ten film hodně kazí.(3.7.2013)

Myslel jsem si, že uvidim Jane Krakowski za mlada, ale ta se tam mihla hned na začátku asi na 10 vteřin a to byla její celá role. Místo toho jsem byl nucen koukat na škaredej xicht Glenn Close. Proč zrovna ona dostala roli femme fatale, je pro mě naprostou záhadou. To by musel bejt chlap asi hodně velkej zoufalec, aby si ho taková ošklivá a nesympatická pani omotala okamžitě kolem prstu. Film sám o sobě neni špatnej, ale ta Glenn Close mi tam prostě neseděla. A ještě ta finální scéna v koupelně je teda neskutečně blbá. Škoda, že tam radši nenechali ten původní konec.(29.12.2018)

Glenn Close hrála přesvědčivě, což jí vynahradilo větší sexuální kouzlo, protože part psychopatky je přesně její parketa a předvedla se výborně. Douglas taky dobrej, ostatní vedlejší role solidní. Film pěkně ubíhá, Glenn Close se nádherně mění v magora a Douglas pomalu a jistě chápe, že si těžce zavařil. Konec je hodně zábavnej a trochu směšnej, hlavně scéna, kdy Douglas popíjí u krbu, podívá se na strop, zjistí, že přes strop protíká voda a nevzrušeně odkráčí, zatímco nahoře jde jeho manželce o život, ale co by se nějakou kapající vodou vzrušoval, že... 60%(20.1.2012)

• - S Glenn Close se do role Alex původně nepočítalo, nicméně poté, co se dokázala na konkurzu během necelé půlminuty proměnit z vyrovnané ženy v absolutního šílence, byla bez námitek přijata. (-bad-mad-wolf-)

• - Scéna, kdy Beth otírá zrcadlo v koupelně a spatří za sebou odraz Alex, je vypůjčena z českého filmu Ostře sledované vlaky, jak říká režisér Adrian Lyne. (M.B)

• - Zháňanie financií zabralo viac než 4 roky, čiastočne kvôli obavám štúdia z toho, že hlavný hrdina bude publiku pripadať príliš nesympatický. (marlon)