Osudová přitažlivost

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

• peiton

Kedže sa tu jedná o tému,ktorá bola a aj bude v mnohých filmových žánroch ,,častým hosťom" téma klasického manželského trojuholníka.Téma hádam max.opotrebovaná,nič neponúkajúca,naviac všetkými smermi poobracaná.A práve preto divák v tomto tu celom hľadá nejaký bonus navyše,niečo sofistikovanejšie,mazanejšie,kedy si poviete nadšené ,,woooow??!!" Bohužiaľ žiadne nadšenie sa nekonalo,skôr naopak.Dej sa drží striktne podľa šablony,žiadne plusy alebo bonusy neponúka a bez problémov vpláva do samotného klišé záveru. Michael Douglas už ako štandardne v dobre padnúcom obleku s vysokopostaveným kufríkom právnika vedie žabo-myšiu vojnu so svojou milenkou.Nič umelé a nič neoriginálnejšie si hádam vari ani neviem predstaviť.Film do ,,šuflíka" s názvom Z núdze cnosť.(5.11.2014)

Pro mě tento film ukázkovým thrillerem. Ohromné herecké výkony (mimo postavy dcerky, u které je téměř v každém záběru poznat pomoc štábu) - kdy jsem tomu jiskření mezi 3ma hlavníma postavama fakt věřila... :) :) Je tam tak krásné syrové napětí, kdy se nechává situace opravdu dojet až do konce a není to zbytečně vystřižené, zkrácené, ale je to prostě tak krásně "realistické" - a to si vybavuji u málo filmů....Napětí se tam dá opravdu krájet a ukázka toho, jak se může změnit život během krátké chvilky, jelikož prožijete 2 krásné večery a upnete se na svou novou "lásku"...Ok - hodně - a to nejen ženských - dokáže být takto šílených :D :D A jsou schopné se pro Vás "rozkrájet", pobavit Vás či Vám uvařit třeba i králíka k večeři :D :D Pro mě je tento film krásně šílený a klasikou v oblasti thrillerů.(12.3.2016)

Tak nevim, mám hodně rozporuplný pocity. Nevim, jestli by se taková relativně dáma, jakou Glenn hrála, tak neskutečně zbláznila kvůli chlapovi, a jestli by takovou ošklivku vůbec někdo chtěl. Chápu ale oba dva, to zas buďme realisti, protože lidi prostě podváděj a ženský dělaj kvůli mužskejm věci, který by bez nich ani nevymyslely a který jsou pod jejich úroveň. (možnej spoiler, záleží na vaší fantazii;)...) Konec už byl jenom snad jedinym možnym vyvrcholenim, i když to klasický "zmrtvýchvstání" si mohli odpustit.(2.1.2012)

Ačkoliv se Lyne čas od času pokusil o ambicióznější projekt (např. Jakubův žebřík), jeho prvoplánová režie vždy rozdrtila veškeré snahy o nějakou změnu!! Vychutnává si erotické sekvence, používá hloupé motivy a kýčovité symboly, snaží se být za každou cenu efektní.. Přesto ale mnohdy velmi trefně obsadí herečku (Diane Lane v Nevěrné či právě Glen Close), která suverénně předčí svého hereckého kolegu a i přes nastavovaný konec se Lyneovi v thrilleru Osudová přitežlivost daří uchovat atmosféru a napětí a se svým oblíbeným tématem nevěry pracuje vcelku důstojně!!(8.12.2005)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ježíši Kriste, ta děvka, úplně zešílela !!" Jeden by řekl, že spíš zešílel Adrian Lyne, když si myslel, že mu sežeru neatraktivní, neženskou a doslova asexuální Glenn Close, byť svoji sociopatickou zrůdu zahrála naprosto parádně, v jeho dalším kousku na téma nevěra, sex a jejich vše kolem ničící fatální následky !! To by se jeden, o Michaelu Douglasovi ani nemluvě, musel řádně zlískat, aby se nechal svést od takové androidky, přivedl si ji domů a nakonec jí ještě návdavkem naštěkal do boudy !! ;) Tím se velmi hlasitě nabízí srovnání s Diane Lane v režisérově Nevěrné či Demi Moore v Neslušném návrhu, ale není třeba rozebírat, která z dam by se stala vítězkou soutěže ženské krásy či přitažlivosti !! Michaelu Douglasovi ve vlastní několikáté variaci téhož darebáka, či přinejmenším proutníka samozřejmě není absolutně co vytknout, patří k velmi malé skupině herců, kteří mě doposud žádnou ze svých rolí ani v nejmenším nedokázali zklamat !! Celou dobu sledování Fatal Attraction jsem se snažil nalézt ty slibované prvky neonoiru, byl jsem však zřejmě nesoustředěný, na čemž nese vinu nejen celkově velmi podivná práce castingu, protože díky té herecké lůze Douglas strhává veškerou pozornost na sebe, navíc si nejsem vůbec jist, zda měli Gallagherovi syna či dceru, ale i Jarreho nudný soundtrack či Lyneova režijní sterilita !! A to zmrtvýchvstání ve vaně už si ani nezasluhuje komentář.. Celkově si myslím, že tato Osudová přitažlivost právě tu již několikrát zmiňovanou přitažlivost směrem k divákovi úplně postrádá a řadím ji k nejslabším Lyneovým snímkům, za který jsem doposud bláhově považoval 9 1/2 týdne.(23.7.2013)

• - Glenn Close konzultovala profil svojej postavy trpiacej istou formou obsesie (známej pod označením De Cherambaultov syndróm) s niekoľkými psychiatrami. Po natáčaní musela pomoc psychoanalytikov vyhľadať znova – tentokrát pod tlakom vedomia, že ju americká verejnosť stotožňuje s najnenávidenejšou ženou USA. (marlon)

• - Všimněte si nevídané výdrže, která provází sex u kuchyňského dřezu. Podle hodin na zdi začínají v 4.45 a končí v 6.35. (StevenW.)

• - Zháňanie financií zabralo viac než 4 roky, čiastočne kvôli obavám štúdia z toho, že hlavný hrdina bude publiku pripadať príliš nesympatický. (marlon)