Osudová přitažlivost

• USA Fatal Attraction (více)

Dan Gallagher je úspěšný newyorský právník, který žije v poklidném manželství s půvabnou manželkou Beth a šestiletou dcerou Ellen. Když Beth s Ellen odjedou na víkend pryč z města, Dan si užívá milostnou avantýru s Alex Forrestovou, ženou, s níž se právě seznámil. Je to nová zástupkyně šéfredaktora v jedné z klientských agentur Danovy firmy. Pro Dana to je jen aférka na jednu noc bez zvláštního významu. Ovšem Alex si od toho slibuje mnohem víc, jak stihne dát ještě před koncem víkendu dostatečně najevo. Když jí Dan vysvětlí, že jejich vztah nemá žádnou budoucnost, Alex ho začne uhánět. Neustále mu volá buď domů nebo do práce, a dokonce ho i navštíví v jeho bytě, který je na prodej, kde se setká s Beth. Alexina posedlost nezná hranic. Stává se čím dál násilnější a ohrožuje na životě Dana i jeho rodinu. (Cinemax)

Trailer

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $156,645,693Tržby Celosvetovo $320,145,693║ V prvom rade ten dramatický dej kazí nechutná alebo teda úplne nesympatická Glenn Close, by som fakt neuveril že dokáže z toho hranatou tvárou nabaliť Douglasa, tam teda casting prestrelil, ináč by to mohol byť aspoň priemerný thriller, aj keď nejde o nič prevratné má to nejaké lepšie chvíľky ale ako hovorím tá Glenn mi to fakt zhnusila. /45%/ (sakriš toto malo 6nominacii na Oscara??? su fakt normálni akademici) ()

kleopatra

...." Jo hochu, chceš nahodilý sex? Ve dřezu i s nádobím? Se špagetama, Madam Butterfly a Chateauneuf-du-Pape? Tak jo, ale tvrdě za to zaplatíš....králíkem, dítětem, kariérou, osobní svobodou......". Psychopatickou intelektuálku hrála Glenn Close tak, že si po shlédnutí tohoto filmu asi hodně zadaných chlapců rozmyslelo...... ()

Djoker

Konečně jsem mohl doplnit seznam hereček, které mají zákaz vstupu do mojí postele. On to vlastně ani není seznam, ale jen papír s nápisem Glenn Close. Líbí se mi, jak tady všichni pouze naznačují, takže to napíšu na férovku. Ta ženská je fakt hnusná a obsadit babochlapa do role sexuálního magnetu může jen totální magor. Nemůžeme se tomu však moc divit, když do role dcery obsadí něco silně připomínající kluka. ()

tron

Mohlo by sa zdať, že Osudová príťažlivosť patrí do vlny erotických trilerov, odpálených úspechom Základného inštinktu, ale v skutočnosti vznikla päť rokov pred ním. V rámci stalkerských trilerov priemerná, ničím výnimočná, ale ani vyložene zlá fuška. So Škandalóznym odhalením (a samozrejme Základným inštinktom) asi najslabší film z Douglasovej "sexuálnej trilógie". A Glenn Close je pekne nesympatická. Vlastne to ani nie je erotický triler. Len triler. ()

dobytek

Myslel jsem si, že uvidim Jane Krakowski za mlada, ale ta se tam mihla hned na začátku asi na 10 vteřin a to byla její celá role. Místo toho jsem byl nucen koukat na škaredej xicht Glenn Close. Proč zrovna ona dostala roli femme fatale, je pro mě naprostou záhadou. To by musel bejt chlap asi hodně velkej zoufalec, aby si ho taková ošklivá a nesympatická pani omotala okamžitě kolem prstu. Film sám o sobě neni špatnej, ale ta Glenn Close mi tam prostě neseděla. A ještě ta finální scéna v koupelně je teda neskutečně blbá. Škoda, že tam radši nenechali ten původní konec. ()

• Všimněte si nevídané výdrže, která provází sex u kuchyňského dřezu. Podle hodin na zdi začínají v 4.45 a končí v 6.35. (StevenW.)
  • Film vznikl tak, že britský scenárista James Dearden natočil v roce 1979 středometrážní snímek s názvem Rozptýlení. Když ho uviděli producenti, koupili od něj práva. (Zdroj: kniha Slavná světová filmová klasika). (M.B)
  • Hoci snímka získala šesť nominácií na Oscara, nepremenila žiadnu. (ash99)