poster

Osudová přitažlivost

 • anglický

  Fatal Attraction

 • slovenský

  Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • villon17
  ***

  Tak nevim, mám hodně rozporuplný pocity. Nevim, jestli by se taková relativně dáma, jakou Glenn hrála, tak neskutečně zbláznila kvůli chlapovi, a jestli by takovou ošklivku vůbec někdo chtěl. Chápu ale oba dva, to zas buďme realisti, protože lidi prostě podváděj a ženský dělaj kvůli mužskejm věci, který by bez nich ani nevymyslely a který jsou pod jejich úroveň. (možnej spoiler, záleží na vaší fantazii;)...) Konec už byl jenom snad jedinym možnym vyvrcholenim, i když to klasický "zmrtvýchvstání" si mohli odpustit.(2.1.2012)

 • akisha
  ***

  Glenn Close hrála přesvědčivě, což jí vynahradilo větší sexuální kouzlo, protože part psychopatky je přesně její parketa a předvedla se výborně. Douglas taky dobrej, ostatní vedlejší role solidní. Film pěkně ubíhá, Glenn Close se nádherně mění v magora a Douglas pomalu a jistě chápe, že si těžce zavařil. Konec je hodně zábavnej a trochu směšnej, hlavně scéna, kdy Douglas popíjí u krbu, podívá se na strop, zjistí, že přes strop protíká voda a nevzrušeně odkráčí, zatímco nahoře jde jeho manželce o život, ale co by se nějakou kapající vodou vzrušoval, že... 60%(20.1.2012)

 • FOCKE_WULF
  ****

  Hodně dobrý psychofilm. Hlavní hrdina se vykousne s atraktivní a náruživou, leč poněkud psychopatickou ženou, čímž si do budoucna zadělá na nemalé problémy. Michael Douglas hraje opět to, co mu asi sedí nejvíc, to jest muže v dobrém společenském postavení, zmítaného pudy. Glenn Close je také perfektní (oceňuju i to, že se nestyděla natáčet odhalené scény, není nic stupidnějšího a trapnějšího, než když je ve filmu znázorňován puritánský oblečený sex, takové to mazlení po milování, kdy ona má na sobě kalhotky a péřovku) a vůbec všichni herci a herečky jsou zde výborní, a to včetně té malé roztomilé holčičky.(19.5.2012)

 • curunir
  ****

  Reku nahrám si to a pozriem - vravím si, keď som videl, že budú tento podľa názvu slávny film vysielať v TV. V týchto ,,erotických thrilleroch", či lepšie thrilleroch s erotických nádychom mám značné rezervy, čakal som niečo v štýle ,,Základného inštinktu" alebo ,,9 a 1/2 týždňa", no nakoniec sa až do takýchto relácií dej nevyhrotil. Avšak čo ma výrazne prekvapilo a do istej miery aj ľutujem, že som tou informáciou disponoval ešte pred pozretím, bola skutočnosť, že aj napriek modrým číslam signalizujúcim skôr priemernosť, bol film nominovaný na 6 Oscarov vrátane najlepší film. Takéto nečakané pikošky vítam viacej až po pozretí, nuž doplatil som na svoju prílišnú zvedavosť a nič sa s tým už nedalo robiť. Tak teda konečne k filmu. Zo začiatku skôr poctivý priemer od ktorého som čakal, že sa viac-menej povezie na rovnakých koľajách ako vyššie zmienené filmy. No keď sa tieto správne horúce hrátky skončia, príťažlivosť sa zmení na posadnutosť postupne naberajúcu na sile a grandiózne vrcholiacu v tak atmosférickom finále, že by isto dal pred ním klobúk dole aj majster Hitchcock (chcel by som aby niečo takéto natočil on a zhudobnil to Herrmann). A odpustiť sa mu aj značná nadsádzka nielen v podobe klišového ,,znovuožitia". Glenn Close je taká aká je preto, že v skutočnosti nemá predstavovať zvodnú famme fatale, ale psychicky narušenú ženu. A aj keď nikdy nebola žiadna bohyňa na ktorej by chlap oči nechal, iskru tá ženská v sebe má, hernajs. (1691. hodnotenie, 69. komentár k filmu)(6.1.2012)

 • kleopatra
  ****

  ...." Jo hochu, chceš nahodilý sex? Ve dřezu i s nádobím? Se špagetama, Madam Butterfly a Chateauneuf-du-Pape? Tak jo, ale tvrdě za to zaplatíš....králíkem, dítětem, kariérou, osobní svobodou......". Psychopatickou intelektuálku hrála Glenn Close tak, že si po shlédnutí tohoto filmu asi hodně zadaných chlapců rozmyslelo......(1.2.2005)

 • - Kvůli přemíře nahoty ve filmu dostala Glenn Close za úkol shodit pět kilogramů. (-bad-mad-wolf-)

 • - S Glenn Close se do role Alex původně nepočítalo, nicméně poté, co se dokázala na konkurzu během necelé půlminuty proměnit z vyrovnané ženy v absolutního šílence, byla bez námitek přijata. (-bad-mad-wolf-)

 • - V psychoanalytikmi preplnenom New Yorku sa tvrdilo, že 70% pacientov s manželskými problémami je filmom doslova posadnutých. (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace