Osudová přitažlivost

Fatal Attraction

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Pro mě tento film ukázkovým thrillerem. Ohromné herecké výkony (mimo postavy dcerky, u které je téměř v každém záběru poznat pomoc štábu) - kdy jsem tomu jiskření mezi 3ma hlavníma postavama fakt věřila... :) :) Je tam tak krásné syrové napětí, kdy se nechává situace opravdu dojet až do konce a není to zbytečně vystřižené, zkrácené, ale je to prostě tak krásně "realistické" - a to si vybavuji u málo filmů....Napětí se tam dá opravdu krájet a ukázka toho, jak se může změnit život během krátké chvilky, jelikož prožijete 2 krásné večery a upnete se na svou novou "lásku"...Ok - hodně - a to nejen ženských - dokáže být takto šílených :D :D A jsou schopné se pro Vás "rozkrájet", pobavit Vás či Vám uvařit třeba i králíka k večeři :D :D Pro mě je tento film krásně šílený a klasikou v oblasti thrillerů.(12.3.2016)

Tenhle film je hlavně o Glenn Close, která je značně rozporuplnou postavou. Je sice vzhledově skutečně odpudivá a vzhledem k tomu, jak má Douglas v tomto filmu fešnou ženu, pozbývá poněkud smysl tenhle úlet. Zároveň je ale Glenn Close v roli vyloženě démonická a v druhé půli filmu jde z té její hrozné hlavy opravdu strach.....Samotné finále je dost divoké, ale vzhledem k napětí, které mu předchází, ho beru.....Sice si nemyslím, že je to film na 6 oscarových nominací, ale ani na zdejší hodnocení, červený háv by mu sednul(19.3.2008)

Chlap jako oběť? Nenechte se vysmát! Nenadarmo se přeci říká, že kdo seje vítr, sklidí bouři. A Michael Douglas jen po zásluze sklidil, co, ehm, "zasel" během onoho památného divočení na kuchyňské lince... Touha po zakázaném uvolnění bývá přinejmenším nezměrná, stejně tak ale ony nežádoucí následky. [...] Lyne tyhle erotické psychárny prostě umí. Dokonale dokáže pracovat s pochybnými motivy omotanými okolo Freudovy naleštěné busty v bahnitých zakoutích lidské psychiky. Kdyby si na něm Míša býval udělal uzel, udělal by líp :-) Při závěrečných titulcích lze jen stěží myslet na něco jiného. Možná tak ještě na samaritánskou manželku hlavního hrdiny, která, místo aby svého drahého chotě drapla za pytel a vykopala ho ze dveří, je mu naopak oporou a pomáhá mu (a nakonec i sobě) celou tu delikátní záležitost nikoliv jen společensky ustát, ale hlavně přežít.(17.7.2012)

• tron

Mohlo by sa zdať, že Osudová príťažlivosť patrí do vlny erotických trilerov, odpálených úspechom Základného inštinktu. Ale v skutočnosti vznikla päť rokov pred ním. A inak? V dobe uvedenia do kín a pre amerického diváka škandalózne (ale zdá sa mi, že pre Američanov je škandalózne všetko), dnes (a pre európskeho diváka) po erotickej stránke smiešne. V rámci stalkerských trilerov priemerná, ničím výnimočná, ale ani vyložene zlá fuška. So Škandalóznym odhalením a samozrejme Základným inštinktom najslabší film z Douglasovej "sexuálnej trilógie". A Glenn Close je pekne nesympatická.(30.10.2004)

Informace pro všechny zadané hochy! Pusťte si Osudovou přitažlivost před tím, než vás vaše koule stáhnou na druhou stranu do hlubin neštěstí, smutku a samoty! Michael s Glenn nám to všem řádně vysvětlují, že takto asi ne a nikdo to nesmí brát na lehkou váhu. Člověku opravdu nevěra může nadobro zpackat celý život a pak už jen možná nastává ta myšlenka s větví a provazem. Díky pane Douglasi! 75%(7.9.2015)

• - Film vznikl tak, že britský scenárista James Dearden natočil v roce 1979 středometrážní snímek s názvem Rozptýlení. Když ho uviděli producenti, koupili od něj práva. (Zdroj: kniha Slavná světová filmová klasika). (M.B)

• - Film vyšiel na 13 miliónov amerických dolárov a z toho 1,3 milióna “zhltlo“ natočenie jeho nového konca. V pôvodnej verzii mala totiž Alex (Glenn Close) spáchať samovraždu s nožom, na ktorom budú Danové (Michael Douglas) odtlačky prstov. Predpremiérové pokusné publikum však po premietnutí konca filmu divoko volalo po pomste, pričom nechýbali ani výkriky “Zabite tu štetku“. Pôvodná verzia s “harakiri“ naopak zožala veľký úspech v Japonsku. (marlon)

• - Scéna, kdy Beth otírá zrcadlo v koupelně a spatří za sebou odraz Alex, je vypůjčena z českého filmu Ostře sledované vlaky, jak říká režisér Adrian Lyne. (M.B)