Osudová přitažlivost

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Rozpočet $14miliónovTržby USA $156,645,693Tržby Celosvetovo $320,145,693║ V prvom rade ten dramatický dej kazí nechutná alebo teda úplne nesympatická Glenn Close, by som fakt neuveril že dokáže z toho hranatou tvárou nabaliť Douglasa, tam teda casting prestrelil, ináč by to mohol byť aspoň priemerný thriller, aj keď nejde o nič prevratné má to nejaké lepšie chvíľky ale ako hovorím tá Glenn mi to fakt zhnusila. /45%/ (sakriš toto malo 6nominacii na Oscara??? su fakt normálni akademici)(10.4.2009)

Celou dobu jsem si říkal,že to není nic extra,že jsem viděl lepší filmy na dané téma a že je to docela dost předvídatelné.To všechno je pravda,ale stejně jsem se ke konci přistihnul,že jsem napjatý jako struna a nevědomky jsem na povrchní a neoriginální hru filmu přistoupil.A koneckonců...proč ne? Je to svižné,výborně zahrané a s výtečně budovanou atmosférou.Mys hrůzy je možná někde jinde a Základní instinkt odvážnější,ale i Osudová přitažlivost má své značné kvality. 75 %(19.2.2011)

Názov tohto psychotrileru môže zaváňať ťažkým erotickým gýčom, ale nenechajte sa odradiť. Príbeh je jednoduchý, ide očakávaným smerom, lenže o to tu presne ide, pretože toto chce divák vidieť. Osudová príťažlivosť je ale predovšetkým o hereckých výkonoch. Bez zaťatej Closeovej a typického muža, rozmýšľajúceho inými časťami ako mozgom, v podaní Douglasa by nebol film vôbec ničím. To vedel aj Adrian Lyne a preto sa na ich postavy tak sústredil. Nespomínam si momentálne na žiadnu inú postavu, z ktorej by išiel taký strach a zaťatosť, ako z Alex Forrestovej.(10.8.2012)

Pro mě tento film ukázkovým thrillerem. Ohromné herecké výkony (mimo postavy dcerky, u které je téměř v každém záběru poznat pomoc štábu) - kdy jsem tomu jiskření mezi 3ma hlavníma postavama fakt věřila... :) :) Je tam tak krásné syrové napětí, kdy se nechává situace opravdu dojet až do konce a není to zbytečně vystřižené, zkrácené, ale je to prostě tak krásně "realistické" - a to si vybavuji u málo filmů....Napětí se tam dá opravdu krájet a ukázka toho, jak se může změnit život během krátké chvilky, jelikož prožijete 2 krásné večery a upnete se na svou novou "lásku"...Ok - hodně - a to nejen ženských - dokáže být takto šílených :D :D A jsou schopné se pro Vás "rozkrájet", pobavit Vás či Vám uvařit třeba i králíka k večeři :D :D Pro mě je tento film krásně šílený a klasikou v oblasti thrillerů.(12.3.2016)

Tenhle film je hlavně o Glenn Close, která je značně rozporuplnou postavou. Je sice vzhledově skutečně odpudivá a vzhledem k tomu, jak má Douglas v tomto filmu fešnou ženu, pozbývá poněkud smysl tenhle úlet. Zároveň je ale Glenn Close v roli vyloženě démonická a v druhé půli filmu jde z té její hrozné hlavy opravdu strach.....Samotné finále je dost divoké, ale vzhledem k napětí, které mu předchází, ho beru.....Sice si nemyslím, že je to film na 6 oscarových nominací, ale ani na zdejší hodnocení, červený háv by mu sednul(19.3.2008)

• - Michael Douglas a Glenn Close tvrdili, že měli ke svým postavám velice blízko. Pro roli Alex (Glenn Close) měl velikou slabost rovněž režisér Adrian Lyne. (-bad-mad-wolf-)

• - Film logicky vyvolal mnoho kontroverzních ohlasů. Kritika s oblibou psala o "nejhorším filmu o námluvách" či o "skutečnosti, že bezpečný sex vlastně neexistuje". Filmu bylo také vytýkáno množství chyb a děr ve scénáři. (-bad-mad-wolf-)

• - Hoci snímka získala šesť nominácií na Oscara, nepremenila žiadnu. (ash99)