Osudová přitažlivost

• slovenský

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Nedivím se, že v době uvedení do kin šli pánové do mdlob. Je to asi noční můra všech. Přitom takový evergreen, tohle se bude dít pořád. Douglasovi thrillery sedí jak nic jiného, ikdyž to není žádný lev salónů. Glenn Close byla bezchybná, čistý magor. Líbilo se mi to mnohem víc než ceněná Dokonalá vražda. Bohužel jsem to viděl s českým dabingem. V původním znění je to určitě ještě o chlup lepší. Námět není nic objevného, ale atmosféra je dobrá, člověk přehlédne i klišoidní závěr.(7.12.2018)

Kdyby Lyne to úvodní dramátko s ožehavými morálními otázkami nerozehrál tak přesvědčivě, člověka by tolik nemrzelo, když ho scenáristi najednou rozseknou prohlášením jedné strany konfliktu za psychopata a úhybným manévrem do čistokrevného lekacího thrilleru. Který taky v limitech svého žánru vůbec není špatně natočený.(13.3.2018)

• Markussis

Asi se budu mnohým zde jevit jako člověk , který je vůči americkému thrilleru tohoto typu zaujatý, ale já si nemohu pomoci. Pro mne naprosto směšná, nevkusná a hloupá záležitost, která si navíc hraje na něco víc. Co je trochu pozitivní: Začátek a prostředek filmu je, si myslím, takzvaně takový normální. Problém však nastává především v samotném závěru tedy okamžiku, kdy se film snaží gradovat. A právě zde se z toho stala vzhledem ke gradaci přímoúměrně ubohá zhůvěřilost až trapnost-(viz scéna s králíkem mluví za vše). Znám lepší hororové filmy jako takové a také znám lepší psychologické filmy jako takové. Fakt absence jakéhokoliv artu nebo nějaké zajímavé myšlenky mi nedávají na vybranou a musím hodnotit opravdu nízko.(18.5.2011)

Nevím, proč je to tady tak špatně hodnocené. Není to vůbec špatně natočený film,. Sice jsem tam neviděla žádnou přitažlivost, natož pak osudovou, ale je to vcelku napínavé a je z toho vidět, že sex někdy nemusí být jenom hra. Že někdy může chlap i tvrdě narazit. "Zavařil si to, tak si to bude muset i sníst." Kdyby takhle postupovala každá náhodná milenka, tak by nevěr znatelně ubylo :-).(19.2.2011)

Myslel jsem si, že uvidim Jane Krakowski za mlada, ale ta se tam mihla hned na začátku asi na 10 vteřin a to byla její celá role. Místo toho jsem byl nucen koukat na škaredej xicht Glenn Close. Proč zrovna ona dostala roli femme fatale, je pro mě naprostou záhadou. To by musel bejt chlap asi hodně velkej zoufalec, aby si ho taková ošklivá a nesympatická pani omotala okamžitě kolem prstu. Film sám o sobě neni špatnej, ale ta Glenn Close mi tam prostě neseděla. A ještě ta finální scéna v koupelně je teda neskutečně blbá. Škoda, že tam radši nenechali ten původní konec.(29.12.2018)

• - V psychoanalytikmi preplnenom New Yorku sa tvrdilo, že 70% pacientov s manželskými problémami je filmom doslova posadnutých. (marlon)

• - Všimněte si nevídané výdrže, která provází sex u kuchyňského dřezu. Podle hodin na zdi začínají v 4.45 a končí v 6.35. (StevenW.)

• - Hoci snímka získala šesť nominácií na Oscara, nepremenila žiadnu. (ash99)