Noční směna

• USA Graveyard Shift

Dva zaměstnanci továrny Bachman Mill jsou pověřeni vyčistit krysami zamořené sklepení výrobních hal. Nikdo však netuší, že krvežízniví hlodavci nejsou to nejhorší, na co mohou v podzemí narazit. (Davay Home Video)

Astaroth12

Filmy, kde je samá špina, hnus, ponurý cintorín zahalený v hmle a podzemne chodby sú presne pre mna. K tomu sa musí prirátať sekačka na tkaninu, kde sa sem-tam pritrafí nejaký človek a je o krvavosť celkom postarane. I keď nielen sekačka sa tu stará o kynoženie ľudského škodcu. Mystérium okolo záhadného monštra sa mi veľmi páčila, až skoro do posledku som nevedel o koho či o čo ide a jeho zjav bol celkom slušný. Hlavne ako sa vstúpilo do podzemia, práve vtedy to naberalo na napätí aj atmosfére a kopa ľudských ostatkov bola pôsobivá i efektná. Ale aby som len nechválil. Herci mi nejako seriózny neprišli, okrem  Stephena Machta, ten ako hnusný zakerák bol podarený. Koniec sa dal vytušiť dopredu ako to celé dopadne, ale i tak výborná jazda do sveta krýs a ich hnusne genetického spoločenstva. Ďalšia Kingovka, ktorá ma bavila aj keď som jej knižnú predlohu nečítal. ()

schizmo

Začátek devadesátek a tenhle surovej kousek, kterej jsem viděl v notně telecích letech. Osobně myslím, že tohle je značně underrated záležitost a to především pro svou parádní atmosféru, osmdésátkovou kameru a ony geniální analogový triky, kterých se neumím do teď nabažit. Sice pořádná akce vypukne až v samotném závěru, ale asi by jste si netipnuli, kdo tam celou dobu masakruje dělníky a bydlí pod hřbitovem.. ()

fcreading

Dosť priemerný horor od Kinga v ktorom atmosféra zagraduje až v druhej polovici filmu. Začiatok to má skvelý, ale akonáhle sa to dostane do stredu filmu, je už cítiť nudu ale i tak mená ako Brad Dourif a Andrew Divoff celkom potešia a takisto aj niektoré gore scénky s netopierom a potkanmi 60 percent. ()

PKD

Hehe. Pro mne osobně, dosti úchylná kombinace 2 Star Trekových herců (z nichž 1 nás i oblažil v roli gen. R. Brewstera z T3), ve 2 hl. rolích. Jak jsem již zmínil na konci Mandlu, o třídu lepší než jeho kovový, robustní a rychložehlící bratříček, před kterým nepomůže zavírati vrátka, páč je rozšmelcuje na hadry, hahaha. A s velmi rozumnou stopáží. Na rozdíl od...však víte. Jako ostatní, pochopitelně a rád, též vyzdvihnu prostředí fabriky, ze které mi chvílemi fakt trnulo a připomělo krátké (naštěstí) pracovní období v ´´Brněnské´´ (která ale patří špagetožroutům, proto ty uvozovky a neslyšíte v ní skoro češtinu, ale z 80% ukrajinskou ruštinu) Mosilaně. I když ta nebyla tak ponurá a plná krys, ale hnusný to bylo stejně. Kingovu naprosto geniální (doporučuji jako Lovecrafta, čísti zásadně kolem 11h večer) povídku, kterou (a ze které má regulérně pupínky až na prdeli) nekompromisně považuji za 1 z 10 nej, jsem tam i chvílemi cítil. Tak proto za 3. Potěšily samoz. špíčky typu, jedna postava pochází z Castle Rocku (zajímavé by bylo propojení s Nezbytnými Věcmi) a název továrny, Bachman mill.;-) Charles Lee Ray je zde opravdu šílený, ale nemá tolik prostoru, abych ho nějak kór vyzdvihoval. Snad příště, Brade.;-) Určitě bych zmínil postavu předáka Warvicka, která byla docela blízko předloze a vlastně i hl. postavu študáka Halla, která je stejně (záměrně) nevýrazná, jako v povídce. Hl. potvora byla fakt blééé a krátké záběry na tlustý ocas (aniž by se ukázal zbytek) byly asi top. I když jsem musel celý film dumati nad tím, kde je ta zatrolená obrkrysa, abych zjistil, že zde autoři splodili křížence s netopejrem. Eh. No, v odporně mrazivé předloze sice vysloveně kříženci nejsou, ale zato tam je....brrrrrr! To si přečtěte v mnou doporučenou hodinu, sami. Esli na to máte koule, či vaječníky. P.s. velmi pobavila závěrečná cedule (která se objeví vícekráte za film, ovšem bez toho dodatku)...najímáme nové pracovníky... pod novým vedením:) A kterou tam věší snad nejtlustší ženská v dějinách filmu. Cynismus hodný Kinga, když měl ještě koule a psal takovéto fláky. P.p.s. je ale škoda, že to filmaři tak přeháněli s interiéry podzemí a tak, páč povídka jest o dost skromnější (což ale dohání ve 2.pol., neskutečně mrazivě odpornou atmosférou a dosti už toho tokání) a nenajdete v ní, gigantickou jeskynní kostnici, či plovoucí rakve. Pane Singletone...méně je většinou...více. Mohlo to klidně býti i na 4. ()

Gorehound

Myslím, že viac sa ani z Kingovej poviedky vytrieskať nedalo. Perfektné je autentické prostredie Maine, záverečná nora hlavného monštra, aj monštrum samotné, ukázané, ale zasa sa to nepreháňa. Mohlo tu byť o štipku viac gore, na druhej strane tu je šialený prízvuk predáka Warwicka(v anglickom originály)  a nemenej crazy exterminátor Brad Dourif. Poctivá 90s Kingovka. ()

JohnMiller

Sympatické late 80´s hororové béčko ktorého predloha sa stala poviedka od Stephena Kinga. Ide o jeden s tých lepších, a čo sa týka filmárčiny, poctivejších flickov v ktorom zabíja nejaký zmutovaný tvor. Pochválim skvelé masky, gore, nechutnú príšeru, klasickú zostavu hercov (ako vždy jeden černoch) a dobovú atmosféru. Potešil ma aj herec Brad Dourif ktorý si tu zahral vyšinutého zabijaka potkanov a Vietnamského veterána. Mal tu iba vedľajšiu rolu ale bola zo všetkých najvýraznejšia. Išlo o viac ako len o cameo. Možno by som ako tvorca trocha zmenil záverečné slashovanie ktoré keď začalo malo až príliš rýchli spád, začal by som skoršie a interval medzi vraždami by som predĺžil, ale aj tak som nakoniec spokojný. 3.5* ()

Jino

Filmu se nedá upřít určitá zábavnost, ale nevím zda-li si Stephen svou knihu představoval takto na platně. Pro mě byl film nejlepší ze začátku, pak se to postupně snižovalo k hranici, kde jsem začal pociťovat chaos v ději a celý konec který se odehrával kdesi ve sklepení a v nějakých šachtách mi přišel spíše nudný. Škoda. 50% za ten začátek. ()

cariada

Ač se to ze začátku zdálo jako blbost, tak to nabralo spád a atmosféra pěkně gradovala. Jaká si divná fabrika na bavlnu, kde mají velké podzemí, ale je tam plno krámů a krys a je třeba to vyčistit, ale jen v noci. Už to samo o sobě je děsivé, já bych tam dělat nechtěl ani za nic. Celé to tam je pěkně ponurý a k tomu množství krys a jedna myška krapet přerostla.... Celé je to hodně skličující, a dodává to co je třeba. Docela by mě zajímalo co v tom podzemí chtěl ten maník dělat. ()

destroy83

Krysárna na motivy Stephena Kinga ve stylu 90-tých let. Do smrduté fabriky vedené úlisným majitelem, který zneužívá ženské osazenstvo nejen na nelidskou dřinu, nastupuje správňácký chlapík, jenž to nebude mít zrovna lehké. Čekají ho nelidská vedra, buranští kolegové a děsivé překvapení v podzemních tunelech pod fabrikou, kam jej posílá majitel ještě s dalšími pracanty provést generální úklid, jinak hrozí ukončení výroby. Tvůrce, ač se snaží sebevíce, nedokáže vybudovat tu pravou atmosféru, kterou mu interiéry podzemí nabízejí. Herecké výkony jednotlivých protagonistů odpovídají béčkovému ražení celého snímku. Kromě slizounského majitele, správňáka a bábovky, která se kolem něj začíná motat, dílko nabízí ještě jednu hlavní postavu a to démonického krysaře, jehož historky z Vietnamu a potažmo celé jeho ztvárnění jsou naprosto k sežrání. Krys si divák užije opravdu přehršel, hlavní monstrum je zdařilé a ukápne i kapka nějaké té krve. Příběh je celkem dobře vystavěn, ovšem, jak je již výš zmíněno, postrádá patřičnou atmosféru. U mě za tři hvězdy. ()

Mol

WE'RE GOING TO HELL TOGETHER! V první polovině filmu se nic neděje a v druhé polovině zase potvora nemá tolik prostoru. Vraždy nejsou vůbec originální ani vychutnaný. Likvidace potvory na konci je rychlá a bez honiček. Film zachraňuje jen super prostředí mlýna a závěrečné zmasakrování bestie. Slabší tři. ()

WolfR

Ne zrovna mistrovská povídka, která má asi 20 stran adaptována do celovečerního filmu? Proberte se! To hlavní se stane na konci, navíc ne zrovna kvalitně natočeno. A skoro celá hodina předtím je jen zbytečná a nezajímavá omáčka. Ale tak byl tam cool hřbitov a na ty já slyším, takže z milosti 2 hvězdy. ()

kosta73

Noční směna patří mezi první povídky, které jsem od Kinga četl a mě učarovaly natolik, že jsem se začal o jeho knihy intenzivně zajímat. Těšil jsem se tady na filmové zpracování a výsledek je poněkud rozpačitý. Film se poměrně věrně drží předlohy, občas tvůrci přidají něco k užitku ( figurka deratizéra ), něco k neprospěchu filmu ( hřbitov, popř. plovoucí rakev ). Začátek filmu je skvělý, textilka má správně ponurou atmosféru a herci jsou též typově dobře vybraní, ale zhruba od poloviny filmu, kdy začíná úklid podzemních prostor, se film zvrhává do jakési absurdity, která trvá až po celkem povedený závěr. Celkově tedy za 3 *. ()

majxik

Takovej průměrnej horor kteréj trošku vyzdvyhuje to že je postavený díky Stephenoj Kingoj, ale jinak je to dosti průměrné a ja jsem se po pravdě u toho ani na chvilku nebál. A ani mě nic nevyděsilo. Takže 2 hvězdičky je maximum co tomu můžu dát. ()

Jello Biafra

Poviedka od Stephena Kinga, ktorá má v literárnej podobe iba niečo cez 15 strán je vo filmovom spracovaní nedotiahnutá, je to klasický béčkový horor plný stereotypov a nelogičností. ()

brooklyn73

Jak plechovka od diet pepsi muze zabit netvora. Prijde mi to jako slatanina, ten film jak jsem ho sledoval se mi prestaval libit vice a vice,jeste ze nakonec zkoncil.Dobra byla zaverecna rvacka, kdy zloduch popadne kostru cloveka a hodi ji na sveho protivnika aby vzapeti s lebkou cloveka v dlani se ho snazil dorazit. ()

hudryhudry

King fest, část I. Víte, co se stane, když se spáří netopýr s krvelačným pterodaktylem? Vznikne obří stvůra, která žere lidi v podzemí americké přádelny. Alespoň takhle nějak si to představoval Stephen King ve své hororové předloze, podle níž bylo natočené tohle stylové béčko plné tvrdých gest a hlášek a rozemletých vnitřností. Hlavní hrdina, nevzdělaný chlapec z amerického venkova, přichází na pracovní výpomoc do přádelny (či mlýna?), které vládne nevrlý majitel. V podzemí, ve kterém vládnou tisíce krys, se záhadně ztrácejí pracovníci továrny. Až náš hlavní hrdina s partou pomocníků se dokáže nebezpečí postavit... Z filmu na nás dýchne atmosféra snímků z 80. let, levné triky a kulisy a velmi špatní herci. Celkově mě film spíše pobavil než postrašil a nemohu bohužel hodnotit jinak než za 2*. ()