Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

cross

Ze začátku jsem byl sice mírně zklamán, ale dáte-li filmu šanci, postupem času se dostaví ta správná "ozovina". Perfektní vtipy, komické výkony i samotný námět filmu vás zaručeně pobaví. A budete-li koukat na film trošičku zpatra jako na nevázanou částečnou parodii na všechny akční filmy a potažmo i na samotný Hollywood, pak se zaručeně pobavíte ještě o trošičku víc... Klidně se přiznám, Bowlfingerův film by jsem chtěl opravdu vidět, zvláště ten, který začal točit na Thaiwanu - asi bych ho pak označil za novou formu umění;o) ()

Ravi

Šílená pitomost, která Vás nechá nahlédnout do tajemství hollywoodu v komické formě a s velkou nadsázkou. Zábava začíná až v polovině filmu, což je geniální. Myslím, že si herci role užili, protože byli velmi uvolnění. Hudba dobrá. Nápad s natočením filmu bez vědomí hlavního aktéra je též jedinečný. Přes všechna plus se ale tvůrci neubránili béčkovým klišé, i tak jde ale o nadprůměrnou komedii. Dávám 75% = 4/5 ()

P1tr

Snad jediný film, ve kterém mi přišel Steve Martin snesitelný a normální. Kvalitní provedení originálního nápadu nezadrhává, naopak šlape jako švýcarské hodinky. Právě jsem dostal chuť se na Bowfingera podívat znovu....tak já letím. ()

Josefin

Slušně povedená komedie, docela překvapení. Měla jsem trochu obavy co ze spojení S. Martin a E.Murphy vzejde kupodivu to dopadlo dobře. ()

zolo23

Pre mňa jedna z naj komédií vôbec. Aj keď som nemusel niekedy E.Murphyho teraz dokázal ,že je pán komik. Scény na dialnici, zháňanie štábu a nezabudnuteľné hlášky typu "koľko stojí každý film" ma naozaj dostali. Paráda ()

ssfan

Jedna z nejbláznivějších komedií, které jsem kdy viděl. Nesmírně podařená hlavně díky skvělému Stevu Martinovi, Eddiemu Murphymu a režii Franka Oze. Nemůžu jinak, než čtyři hvězdy, protože jsem se výborně bavil. ()

Ironfood

V zásadě taková popkornová verze skvělého Ed Wooda od Burtona. Bowfinger má zejména zpočátku hodně hluchých míst, humoru je tu míň a je mnohem méně vybroušený než u Ed Wooda, a z hlediska hereckých výkonů a filmařského řemesla je to taky mnohem slabší. Váhal jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, ale závěrečná scéna z Bowfingerova nového asijského filmu mě celkem pobavila, takže jsem dal tři... ()

sedm.1

Naprosto pohodová komedie,u které nejde o to,aby se divák umlátil smíchy,ale o příjemnou zábavu s dobrými výkony herců (ikdyž nemusím ani jednoho z nich) a výborným scénářem.A pár hlášek a scének je navíc fakt nezapomenutelných!!! ()

Arius

Vynikajuca komedia so svojskym napadom a az neuveritelne dobrym vykonom Eddieho Murpyho. Ten v tomto filme dokazal ze vie zahrat vsetky mozne komedialne role, je spravne sialeny, spravne profesionalny a nechyba mu ani charisma. Steve Martin odviedol taktiez vynikajucu pracu, ale unho som na to uz zvyknuty. ()

Han22

Jj, takhle to nejspíše řeší Uwe Boll, jeho herci ani netuší, že hrají ve filmu :-) Jinak překvapivě vtipná a vkusná komedie s Murphym v klasické dvojroli (že by blbý a blbější?), geniálním béčkařem v podaní Martina a pořádnou kurvičkou v podání Heather Graham. Taky bych ji bral :-) ()

Pavlík

08. 03. 2009 (75.); někdy jsem se zasmál, né pro vtip, ale pro pitomost situace natočení dalšího úseku ,,trháku" Bobbyho Bowfingera ()

klukluka

To bylo milýýýý :). Pro filmovýho fandu jak stvořený. :) Taky bych si střihnul něco s Eddiem Murphym. Tady byl ještě v kondici, pak už to s ním šlo, s chudákem, z kopce. Na jeho filmy se od určité doby nemůžu dívat. Bohatě si vždycky vystačím s upoutávkama. Ale tohle bylo povedený. A scéna s přebíháním dálnice byla nejvíc :D Takhle jsem se naposledy smál u Fakjů pane učiteli, když si šel nakoupit do automatu a před tím 20 let zpátky u hajzlové scény v Blbý a blbější. Prostě ji okamžitě řadím do své pomyslné TOP 10. ()

iXtr3m3

Perfektná komédia s perfektným duom Eddie Murphy a Steve Martin. Potešili aj cameá známych tvárí. Uletené, bláznivé a vynikajúce aj v dobe svojho vzniku, kedy som to videl v kine, ale aj v dnešnej dobe. Jedna z jeho "nestárnúcich" komédii. ()

Hopper

Rozkošná komédia Steva Martina s neuveriteľne dobrým E. Murphymu o tom ako natáčať filmy na kolene. Inteligentné, bez vulgárností, radosť opakovane pozerať. ()

Paity

Steve Martin ze sebe dělá blba a Eddie Murphy blbem je. Výsledkem je film, který už nemusím rozhodně vidět znova. ()

bila.tecka

Dokonalá komedie! Kde by dnešní film byl nebýt průkopníků a nadšenců typu Eda Wooda, Lloyda A. Simandla nebo Zdeňka Trošky? Tihle lidi to nemohli dělat pro prachy, musela je oslepit jen láska k pohyblivým obrázkům. Tady je přesně vystiženo, jak funguje produkce a výroba B-filmu. Věčný nedostatek peněz, šestákové scénáře k poblití, neumětelští herci bez talentu, zlatokopky na postupu. Frank Oz si ale neutahuje škodolibě nebo jízlivě, snaží se o osobitou poctu ve stylu natáčení filmu o filmu. Hollywoodský systém dostane od něj přes držku skrze traumatizovanou hvězdu, která si svoje švestky v hlavě neurovná bez scientologické církve. Nejvýstižnější scéna je ta, kdy zděšený Bowfinger oznamuje svému štábu, že začínají točit... A kdo měl největší talent? Rozhoduji se mezi dvěma Mexikánci - asistentem kameramana a jedním podržtaškou, kterému se líbil Občan Kane :) ()