Včelař

• USA The Beekeeper (více)

Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

bourec

Ten film je fakt slušně přitroublej. Jako co se týče aktuálnosti, je to trefný. Ovšem těch pitomejch scén, i dějovejch lapsů je tolik, že je to až neuvěřitelný. Jenže Statham je pořád extratřída, kosí protivníky celkem precizně, a to chce člověk vidět. Takže proč to trochu nenadhodnotit. Trochu bych to přirovnal ke Graymanovi. Taky cool blbina. A co se týče Ayera. Zase tam napral spousty podivnejch postav. Trochu blázinec, ne? 80%. ()

Flynn

Taková jednoduchá oddychovka s akcí. Řečičky okolo, jakože si pro tebe jde Včelař a když se rozhodne, tak si přijde byly jasně inspirované Wickem 1. Akce slušná, záporáci otravní a člověk jim to přeje. Člověk, co má chuť jen tak kouknout na střílečku/mlátičku si to vklidu užije. Nenadchne neurazí. Jason je stejný jako ve všech ostatních filmech. Kamenná tvář a jde si za svým. Pod taktovkou Guy Ritchieho však dokáže film okouzlit mnohem více. ()

alchac

Ajer potvrdil žumpoidní trend i v tomto pokusu o další recyklát Honzy Chuje (akorát tady mu asfaltoví padouši nekuchli štěně, ale vykostili bábu a navrch mu rosmrtali úly), u něhož ta absolutní nezničitelnost vadí daleko méně než bezskrupulózní „dějové“ oslí mostění, které je vydáváno na odiv takovým způsobem, že divák naprosto nemá pochyb v tom, co si scénářiťsta (aha, teď vidím, že stejný neumělec páchal podklad i pro čtvrté Expendebily, tím se to vysvětluje) myslí o jeho inteligenci. Chudák Jasoň měl co dělat, aby to udržel tak tak nad hladinou septiku. ()

otík

Mno! Těšil jsem se na další akční výplach od Stathama a dostal jsem ho. Půlku filmu jsou kecy o včelách a úlech, půlka filmu je akce. Je výborná, dobře nasnímaná a drsná. Co mi vadí, že Statham likviduje všechny, dobré i zlé, najaté i ty v "právu" chránit americkou společnost (FBI a všichni další policajti). Je to prostě útok na první signální, který se může a nemusí líbit. Prostě vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Statham super, ale logika scénáře nic moc. Tak třeba příště. ()

sir-dave

Zhlídnul jsem v tom jakýsi pokus vytvořit nového Johna Wicka nebo Roberta McCalla a jím podobných. V sekci neohrožených hrdinů ale začíná být trochu přeplněno. Na dráhu pomsty se vydal pro změnu "včelař" Statham. Zařadil bych to k tomu lepšímu co natočil, pokud nepočítám franšízový Fast nebo Kurýra. Podobnou roli likvidátora si zkusil už i v Rozhněvaném muži. Začátek super, konec se začíná zvrhávat v přemrštěnou přestřelku neuvěřitelného balastu. Jako žánrovka fajn. ()

UhLee

(5,5/10). Britská mlátička Jason Statham a režisér David Ayer se divákům rozhodli nemazat med kolem huby a naservírovali jim přesně to, co od filmu očekávali. The Beekeeper je totiž přesně tím, čím se celou dobu tváří a prezentuje. Bezmyšlenkovitá řežba u které nezbývá než vypnout mozek a nechat se unášet na této akční medové vlně plné absurdních situací. Připomínalo mi to akční filmy, které se točily kdysi a hlavní hrdinové rozhodně nepůsobili jako lidé z masa a kostí. The Beekeeper je na tom dosti podobně, kdy se kolem hlavního hrdiny vznáší podivná neprůstřelná aura, která jej hrání před všemi padouchy světa. Ty si tady střihli Josh Hutcherson, kterého nepotkalo takové štěstí jako třeba Zaca Efrona nebo Roberta Pattinsona, kteří se dokázali vymanit ze stínu svých teen rolí. Sekunduje mu tady Jeremy Irons, který už takzvaně dojíždí na vlně své dřívější slávy a pokročilá léta se na něm vizuálně velice podepsaly. Hlavní hvězda Jason Statham tady hraje vlastně to samé, co hraje ve většině akčních filmů, kde se objeví - britskou mašinu na vraždění, která si v tomto případě do šálku čaje dává místo mléka med. Během toho, co v jedné ruce krájí končetiny bezradným nepřátelům, tak v druhé ruce drží šálek medového čaje, který se zdviženým malíčkem pomalu usrkuje na znamení vítězství. The Beekeeper je poctivá akční řezničina, která může vyplnit večer po náročném dnu, ale nic víc od toho nečekejte. "To bee or not to bee? Isn't that the bloody question?" ()

Honzek

Nepovedená vykrádačka Jendy Wicka líznutá inspirací Vlka z Wall Street. Ani jedna sympatická postava - casting se opravdu nepovedl a drtivá většina postav jsou rádoby drsňáci/drsňačky kterým nevěříte ani ň a ještě mají jako bonus nasráno v hlavách, céčkový příběh (tohle šlo fakt napsat líp), který tahá nahoru občasná povedená bitka nebo akční scéna a jinak vlastně není o čem psát. Jason pravděpodobně sežral komplet rozpočet, ale na to, že jede na sotva půl plynu, film místy zachraňuje (respektive tahá z hoven). Těšil jsem se na lepší průměr a dostal jsem ten horší (nechybělo moc ke dvěma hvězdám). Zklamání, lenost a nuda. Kurt Wimmer si dal opět záležet a Ayer tohle prostě neměl šanci poslat někam NAD průměr ani kdyby se na hlavu postavil - všechna čest, že to dopadlo alespoň takhle. Nicméně se nabízí otázka, zda by byl svět bez tohoto filmu ochuzen - nemyslím si. 5/10 ()

elanius

(16/2024) / Je možné aby tento koncept stále fungoval? Teda dajme tomu, že do istej miery. Postava klasická, stathamovská, ale neošidená, riaden drsňák, čo dokopy povie 50 (unikátnych) slov za film. Príbeh podobne, stokrát videné, ale funkčné. Jediné čo chýba, je aspoň nejaká pridaná hodnota, okrem tej zjavnej, vypnúť mozog a oddýchnuť si. (6/10) ()

Yoshimitsu

Včelař, který chrání svůj ÚL v hlavní roli s mým oblíbencem Jasonem Stathamem. Ideální film na vypnutí mozku a jen koukat. Já se bavil a dávám 75% ()

lykan9

Přesně tenhle tip filmů zbožňuju a The Beekeeper mi dal to, co jsem chtěl. Mrtě skvělé akce, pořádnýho drsňáka se suchými hláškami a ve výsledku slušné sympatické herce, ať už v kladných či záporných rolích. Jason Statham po právu patří mezi ty největší akční hrdiny a už ho dávno s klidným srdcem řadím do sekce s ikonami jako je Sly či Arnie. Je to boží odpočinkový film a skvělá akční podívaná. ()

JohnSmith

Upřímně jsou od Ayera se Stathamem čekal víc. Nutno uznat, že velký průšvih je Wimmerův scénář. Šablona klasická, akce výborná, ale to co dokážou herci vypustit z pusy je děs. K tomu naprosto příšerní záporáci vykreslení jako pošuci s nulovým charismatem. Ani Irons to nepodržel, neměl prostě jak. Takže alespoň za tu akci dávám tři hvězdy a doufám, že příští spolupráce Ayera se Stathamem a se scénářem od Slye, bude mnohem lepší ()

m.a.t.o.

„Verím vám. Ale máme tu zákony.“ – „Máme. Až kým nezlyhajú. Potom prichádzam ja.“ The Beekeeper je Jasonov návrat ku koreňom. Čiže k tupej akčnej rubačke, kde sa celý čas tvári rovnako... a nie, nemusíte sa oňho ani na sekundu báť, pretože je to Beekeeper Beekeeper, nesmrteľný včelár, ktorého by dole nedali ani Avengers s Justice League dohromady. Ale na týpka, ktorému pomaly, ale isto ťahá na 60 je fakt v slušnej forme. 40 % ()

Hollohlaway

Extrémně nelogický slepenec plný nereálně se chovajících postav. Tady se musel někdo zbláznit nebo je to nějaký vtip, většinu filmu jsem jen nevěřícně zíral. Zápletka je nesmyslná, ale budiž, to u béček moc nevadí. Ale i když mám Jasoně celkem rád, tady kromě několika slušnějších akčních scén sice asi odvede dejme tomu svůj standard, ale film jako celek je blábol. Scénář, dialogy, chování postav a jejich obsazení, například výjimečně nereálně působící divná prdelatá černoška v roli agentky. Nechápu čím přesvědčili Jeremy Ironse, aby do toho šel. Ayerovi už asi definitivně hráblo, protože tohle vypadá, že to točil nějakej stážista. ()

kenkaku

Právě jsem dokoukal Zedníka a máme tu Včelaře. Kam na ty jména chodí… každopádně. Úplně jiná podívaná. Triky vypadají lacině (hodně). Děj přímočarý a jako ze starých dobrých osmdesátek (a inspiroval se u Johna Wicka). Casting je evidentně tabulkový (podmínka byla evidentně rasa a pohlaví, ne schopnost něco zahrát). USA má vtipně prezidentkou… ale… není to křečovité. Mihne se tam opravdu hodně známých béčkových tváří a spousta scén vypadá stylově (i na minigun došlo). Za mě pohodová podívaná, co si nehraje na velké ambice nebo artová cvičení. A to se mi líbí. ()

Soweek

Statham po třicáté stále stejně a stále uspokojivě. Jenže tentokrát je vše ostatní zatraceně špatně. David Ayer býval dobrý režisér, ale poslední 3 filmy ho posílají na céčkové dno. Bohužel si film na sebe celkem slušně vydělal, takže Ayerovi velice pravděpodobně někdo zase dá peníze na další snímek. ()

sedm.1

Ještě že tu jsou mezi námi stále tvůrci a herci jako David Ayer a Jason Statham, kteří mě ještě jako jedni z mála dokážou vrátit do zlatých let akčního filmu, jejichž podstatou byla nenáročná, přímočará zápletka, sloužící jen jako podklad pro řádění ultradrsného akčního hrdiny, co nakope všem slizkým zloduchům nekompromisním způsobem prdel. A právě přesně takový je The Beekeeper. Efektní nářez, s charismatickým ústředním hrdinou, v podání osvědčeného bijce Jasona Stathama, kolem kterého je po celou dobu tvořena luxusní aura nezničitelného likvidátora, čehož se jeho postava drží velmi přesvědčivým způsobem od začátku až do konce, tady se kdokoliv ze záporných figurek vážně nemá šanci dočkat závěrečných titulků, podstatné každopádně je, že tento hlavní prvek je zde tedy zpracován opravdu fungujícím způsobem, i když tedy s jednou velmi znehodnocující výtkou, a to že veškeré ony likvidace nejsou příliš explicitní, kdy se tu tvůrci prostě tentokrát neodhodlali k zobrazení nějaké přílišné krvavosti a upřímně tím tak v mých očích celému filmu velmi ublížili. Zápletka má jinak poměrně šmrnc, spád a chvílemi nabízí i slušné momenty napětí, postavy krom ,,Včelaře” jsou jinak též zajímavé a výrazné, a v neposlední řadě tu vlastně poměrně zdařile funguje i atmosféra. Jo, tohle revenge představení mě zkrátka opravdu bavilo, takhle si totiž já prostě představuji zábavnou akční jízdu, co mě dokáže parádně nakopnout. ()

iXtr3m3

Vymakaný akčňák, jeden z najlepších so Stathamom. Dokonalá OneManShow, ktorá je plná skvelých fightov, prestreliek, násilia, efektných súbojov a scén. Dal by som aj plný počet, ale počkám, či urobia pokračovanie, pretože toto by mohla byť skvelá séria a dokonalá konkurencia pre Wicka, Nobodyho, Equaliuera či Extraction a potom by som šiel s hodnotením nahor. Jednoduché, priamočiare, efektné, čo viac si od akčného trileru priať. Napeckované scény ála nakrâčanie medzi SWAT tým, vymlatenie všetkých od radových hajzlíkov, cez SWAT až po Deltu a profi žoldnierov, presne ako to mám rád. Statham v maximálnej forme, odporúčam pozrieť a už teraz dúfam v aspoň jedno pokračovanie, ako to kedysi bolo pri Mechanikovi Zabijakovi. ()

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt