Kandidáti života a smrti

(TV film)
  • Západní Německo Fleisch (více)

Dva stipendisté Monica a Mike konečně našetřili dost na to, aby se mohli vzít a vyrazit na vysněnou svatební cestu. Šetřílek Mike míjí jeden motel za druhým, až na kraji Las Cruses v Novém Mexiku zastaví u oprýskaného podniku s nápisem Honeymoon Inn. Pokoj pro dva za $ 7.50 a kafe v ceně. Stará majitelka se na nic neptá, hned nese klíče a slíbenou kávu. Na tu ale dvě hrdličky nemají teď ani pomyšlení. Vzbudí se až před západem slunce. Blízko motelu je slyšet sanitka a zvuk se neustále přibližuje. Další děj připomíná spíše špatný sen – Mike je násilím naložen do sanitky a prchající Monica se stěží zachrání na dálnici, kde stopne náklaďák řízený Billem. (dopitak)

Hennes

Po dlouhé době opět shlédnuto. Prodej lidských orgánů a dva pošahanci v sanitce mi utkvěli už z mládí. Scéna, kdy saniťák, přejde do protiútoku mi zůstala v paměti. Hodně lidí tu kritizuje vysoké hodnocení, ale vemte v potaz rok 1979 a kdo viděl film v té době, ví že tady nic takového nebývalo a tak nostalgie i vzpomínky posunou film vysoko. Dnešním pohledem již naivní film byl ve své době velmi napínavou podívanou. ()

cariada

Film, který je aktuální i dnes možná dokonce víc než dřív. Banda lidí co unáší lidi pro orgány. Naštěstí se ještě najdou lidi co se jim dokážou postavit. Film měl dobrou atmosféru i herce. Kolik lidí asi takhle ročně zmizí? ()

majo25

Príjemné prekvapenie z Nemecka. Od začiatku to vyzerá ako 'amerika' a napriek hysterizujúcej hlavnej protagonistke to relatívne rýchlo získava sympatie. Menej obývaný Juhozápad Spojených štátov, kamionisti, tajomní sanitkári. Odkrývanie originálnej zápletky je síce vyblafnuté v jednom momente, ale trilerových scén je viac. Škoda, že herecky je to mdlé, v závere to už nie je také terno, pribúdajú nelogizmy a podpisuje sa ňom aj nižší rozpočet, ale vzhľadom na nemecké, ešte k tomu televízne spracovanie sa jedná o zaujímavý triler. ()

dr.fish

Maso pro doktora Jacksona funguje i po letech. Sice jsem se už nebál jako kdysi v dětských letech, ale atmosférka tam je pořád. 75% ()

charge

Na tomhle snímku je velice znatelná Evropa, přestože je vše natáčeno v americkým duchu. Kdyby podobnej film natočili tvůrci za velkou louží, stál by podle mě za hovno. Amíci by tam přidali chujoviny, který by film protahovaly a ubrali by akorát na tajemnu. Perfektní thriller s hororovým nádechem. ()

ecceHOMMO

...vidieť tento film v dobe jeho vzniku asi by som mu neváhal dať 4 ****........dnes v dobe kedy na podobnú tému už bolo spravených nespočetne filmov a vzhľadom na to že pod tento snímok sa už podpísal čas....hodnotím len tak ako hodnotím..... ()

zdenny

Na filmu jsou zjevné skoro čtyři dekády staré prvky. Ale i přes své stáří je film dobře postaven a zejména napětí je cítit dost silně. Film nám předkládá nadčasové téma únosů lidí a následný obchod s jejich orgány. Dovolím si říct, že ve filmu jsou patrné horrorové prvky - zjevující se sanitka a dvojice mužů v bílých pláštích - jež vytváří poměrně hustou atmosféru. Určitou beznaděj můžeme spatřovat ve faktu, že obchod s lidskými orgány je velmi dobře organizován a především, že jej řídí velice dobře situovaní lidé, na kterých prakticky nemůže ulpět ani zrnko podezření. Dostat takovouto organizaci jako jednotlivec je vcelku nereálné. Film nám ale dokáže dát utěšující naději. ()

Opsha

Film skončil, pod titulky dohrála pěkná titulní skladba, příhodně jménem What is a value of a life . Teď je čas jít hodnotit. Což je těžké jelikož jsem Kandidáty v kinech nezažil, a tak je nemám spojené s nostalgiíí. I tak ale můžu potvrdit, že režisér odvedl velice slušnou práci, stejně tak hudební skladatel. Postupem filmu člověka mrazilo z jakékoliv auta s majáky, stejně tak i uniformované osoby. Problém je ale ve scénáři, který tu slavnou organizaci obchodníků s orgány načrtl jenom velmi letmo a ne zrovna logicky. Moc realistické není ani jak hlavní hrdince hned každý, téměř na potkání její příběh uvěří. No a raději se nebudu zmiňovat ani o závěrečné honičce sanitek, která svojí trapností celý film málem posílá do kopru. Ovšem něco jsem slyšel, že se chystá remake, situovaný do Afriky. Na to budu zvědavý. Atmosféra výtečná, scénář drhnoucí ale bavil jsem se velmi slušně, dvě hoďky utekly jako nic - tři a půl pračky Whirpool ()

vitekpe

Nemcum se podarilo natocit velmi povedeny sadmdesatkovy thriller s vizualem americkych filmu te doby. Maso pro doktora Jacksona je proste klasika. :) ()

lukano

Tohle byl snad první film o lidech, kteří byli unášení kvůli náhradním orgánům. Docela drsné pokoukání. ()

chelsea17

Solidní film s neobyčejným dějem od německé produkce. Je to určitě jeden z těch dobrých, starých filmů, kde je často i slušná atmosféra. V momentě, kdy jedou do nemocnice jsem byl napjatý jako struna. Konec je celkem zajímavý, škoda, že nenabídl i vysvětlení co bude dál. Jutta je ve filmu opravdu nádherná... ()

helloween93

Äsi nejznámější film na téma "obchod s lidmy". Tento film je možná inspirace pro urban legendu "Černá sanitka". Ve filmu sledujeme osudy manželského páru, který se stane součást obchodu s lidskými orgány. Film má docela naivní scénář, kdy dva hrdinové téměř rozkryjí rozsáhlou zločineckou síť. 3* ()

Shredo

Najvýstižnejším slovom by bola asi naivita, ktorá bola cítiť všade navôkol. Nepravdepodobné a nelogické konanie postáv mi priam liezlo na nervy a znemožňovalo mi sa čo i len sústrediť. Každopádne, jadro nebolo ťažkopádne. Dalo sa z toho ťažiť. Téma je stále aktuálna, no film mi priniesol veľké sklamanie. ()

Dárius

Nepochopitelně vysoké hodnocení?V roce 1982 jsme se třásli hrůzou a mnozí s nás měli jěště dlouho škaredé sny.Pro mě kultovní snímek o dárcích orgánů. ()

tranquill

Velice jednoduchý příběh ale s dobrou atmosférou odpovídající 70. a 80. létům. Když jsem ho jako dítě viděl, zapůsobil na mne opravdu děsivě. ()