Daleká cesta za domovem

• Velká Británie Watership Down (více)

Animovaná klasika, natočená podle románu, který uchvátil celý svět. V tomto okouzlujícím filmu, natočením podle bestselleru Richarda Adamse, ožívá nadčasová klasika. Leonard Maltin nazval tento půvabný film, určený divákům všech generací, "jedním z nejlepších... animovaných filmů, jaké kdy vznikly!" Mezi zvlněnými kopci a pokojnými loukami Anglie žije společenství králíků. Když je ale jejich nora ohrožena, uteče malá skupinka statečných králíků do neznámé krajiny, aby našla nový domov. Pod vedením vizionářského Lískáče, odvážného Hlavouna, chytré Borůvky a čestné Břízy musejí na své pouti čelit skličujícím výzvám a použít všechnu svou sílu a obratnost, aby přežili. Během svého putování získají podivného přítele - osamělého racka jménem Kejhal - a utkají se se zlým generálem Kostivalem, krutým vůdcem jiné nory. Režisér Martin Rosen vypráví příběh z velké části z perspektivy králíků, takže se s každým z nich můžeme identifikovat. Daleká cesta za domovem, plná vzrušení a dobrodružství, je napínavým, vzrušujícím příběhem, oslavujícím tradiční hodnoty jako jsou loajalita, odvaha a duch. (oficiální text distributora)

Najlvin

Daleká cesta za domovem se pro mne stejně jako pro milióny jiných lidí stala velmi srdcovou záležitostí už v době, kdy u nás poprvé vyšla v knižní podobě. Je tedy celkem pochopitelné, že jsem si nemohl nechat ujít ani film, který na motivy tohoto úspěšného románu vznikl. Ten celkem věrně kopíruje její děj a předkládá nám jej v tradiční kreslené animaci. Příběh pojednává o skupince králíků, kteří se před blížící se zkázou rodné kolonie vydávají hledat nový domov. Nikdo z nich však v tu chvíli netuší, že je čeká velké dobrodružství, včetně boje s generálem Čistcem – šíleným vůdcem cizí králičí kolonie. Cesta za svobodným domovem tedy není tak snadná, jak by se zprvu mohlo zdát, ale to už samozřejmě tak bývá. Jestli jste někdy četli knižní verzi, určitě se podívejte i na tento film, protože si myslím, že je to důstojně převedená kniha do filmové podoby, která nikoho neurazí. A to se musí ocenit. ()

Maniik88

Veľmi zaujímavá "rozprávka", určite to nie je "rodinný, pohádka", keď tak zo staršími deťmi. Pozerať sa totiž so 6 ročnou dcérou na to, ako sa trhajú zajačiky na kusy a ako ich pes v zuboch nadrapuje, tak by mala traumu na týždeň. Ináč krásne kreslené, zaujímavý, dobrodružný príbeh, zajac jasnovidec a iné plusy. Odporúčam, ale s väčšími deťmi. ()

azumi

Oproti knize zjednodušené, i když realisticky převedené. Přesto mi to celkově vyznívá pouze lehce nadprůměr, ale fanoušci knihy ať si jednu * připočtou, za všechny ztvárněné králíky : Lískače,Hlavouna, Pětíka, Důlka, atd.... :) ()

transbeskyd

Jsem z toho filmu po pravdě rozpačitý.Podle hodnocení jsem čekal něco opravdu mimořádného, ale..Za prvé mě vyvedl z omylu, že jde o pohádku, ale spíš takovou bajku pro dospělé. Taky není okouzlující a půvabný a už vůbec není pro diváky všech generací jak se v ofiko textu, který je hodně zavádějící, píše.Tím, že je v něm opravdu hodně násilí, tísnivé atmoféry všudypřítomného strachu ze smrti, umocněné dramatickou hudbou, tak menší děti, mám na mysli konkrétně moje sedmiletá dvojčata, dost vyděsil, i když už viděly ledacos. Konkrétně například scéna králičí "plynové komory" je fakt drastická. Ani mě dospěláka nenadchl, protože bych čekal, že tyhle scény budou aspoň trochu vyvážené uvolněním nebo humorem, což se nestalo. Přišlo mi to jako taková zvláštní smrtelně vážná variace na Orwellovu Farmu zvířat. Navíc v použitých výrazech z knižní předlohy,kterou jsem neznal, jsem se trochu ztrácel. Takže hodnotím hlavně atmosféru a zpracování. ()

fordhont

Kniha je pro mě naprosto srdeční záležitost. O to kritičtěji se pak dívám na toto filmové zpracování. Je jasné, že vyprávění příběhu musí být zrychleno a osekáno, čímž ovšem samozřejmě trpí veškerá ponaučení z toho plynoucí a další různé spojitosti a motivy jednání postav. Starší animace mi osobně moc nesedí, i když atmosféra filmu je i díky hudbě zajímavá. Oceňuju to, že hlavní příběh byl převážně skutečně dodržen (včetně klíčových postav). Ve filmu ovšem nelze dostatečně zobrazit a povyprávět vše, co dokáže kniha. ()

mac000

Tento způsob a pojetí anmiace musí okouzlit diváky každého věku. Tím, že jsou zvířatům přisouzeny lidské vlastnosti, získává film schopnost vyvolat emoce, při nichž se divák ztotožňuje s "hrdiny" a prožívá s nimi boj za záchranu a nový domov. Nádherná hudba včetně nesmrtelné písně "Bright Eyes" s fascinující vizualizací hudby i textu jsou potom jen příslovečnou třešničkou na dortu. ()

Pavlin odpad!

Takhle zoufalý animovaný film jsem ještě neviděl.Není to nic,ani pořádně dobrodružné,ani romantické,ani komedie.A ty opravdu bezduché dialogy!Byl jsem po zhlédnutí hluboce zklamán a dodíval jsem se jen s velkou trpělivostí,abych si udělal na toto dílo nezkreslený názor. ()

Nikolas__

Tohle je naprostej masakr. Tohle je geniální. Tohle je nejlepší animák všech dob. Kreativně napsané postavy (na poměry animáků), a i zapamatovatelné. Super hudba a nádherná animace. Konec je emocionální vrchol! Je to jednoduše skvělá, skvělá záležitost. A naprosto příšerný český dabing. Speciálně pták - to je skurˇ/ˇ(!!"enej Cartman nebo co doprdele!!?!?!?!?!!? A i ten generál a ten ubrečený zajíc nebyly zrovna super. 9/10 a úžasný zážitek. Filmu škodí snad jen krátká stopáž. ()

Jandovka

Zajímavý počin, i když místy trochu rozvláčný, ale opravdu nevím co dělá takovýhle film v kategorii Pohádka či Rodinné. Z toho bych jako dítě měla noční můry pěkně dlouho! ()

Desmi

Tohle není pohádka v pravém slova smyslu. Spíše jde o animované dobrodružství pro děti. Každopádně film staví na kladných vlastnostech hlavních hrdinů - lásce, přátelství, obětavosti a solidaritě. Dospělí se budou zřejmě nudit, ale u dětí to možná projde. :-) ()

Sashmen13

Právě, protože jsem četl knihu (a mám ji docela hodně rád), tak jsem se na tenhle seriál maličko tešil. Slyšel jsem, že je fakt dobrej, ale bohužel, zklamání. SPOILERS Předně je pochopitelné, že nějaké věci ve filmu změní nebo vynechají, podle mě, toho ovšem udělali až příliš. Chudák vypravěč pampeliška tam vůbec nebyl, jahodník se k nim nepřidal, žalud nebo jak se jmenoval s cesmínou nebyl (přiznám se, mě se fakt líbily ty jeho králičí vtipy a poznámky), nezachránili králíky z farmy, ani neukázali jak hloubili plástev. Chudál Pětík asi bere drogy, jinak si neumím představit co byl ten acid trip. Odbyli hraboše a kehára, z efrafanů udělali, že všichni vypadají evil a náckovsky. Pokud si pamatuji tak generál Čistec nebyl vůbec ohavný, spíše charismatický právě. A na konci chudák Černušák zařval tím nejvíc demetním způsobem. Aspoň, že nakonec Čistec na to šel yolo. Prostě, mohlo to být mnohem lepší! ()

Mikey_Silver

Tak tohle bylo fantastické. Napínavý film o králících hledající nový domov. Ikdyž ve filmu chybí cca třetina z knihy a některé scény jsou až moc děsivé a znepokojující, tak pořád jde o umělecké dílo. Příběh je jednoduchý, napínavý a plyne jako voda. Animace je jednoduchá, realistická a úžasná. Postavy jsou úžasně vyobrazené a zajímavé (hlavně záporák). Hudba je překrásná a dojemná, hlavně píseň Bright Eyes od Arta Garfunkela. Osobně musím taky pochválit český dabing, vím originál je originál, ale tady se český dabing fakt povedl. Ale hlavně mě na tomto filmu fascinuje to jak mají králíci vlastní mytologii, vlastnosti nebo jazyk a ikdyž se jedná pouze o animovaný film, tak místy se tváří jako pro dospělé. Jsou tam veselé a napínavé momenty a sem tam jsou i vážné až hororové momenty. Škoda že na světě není takových animáků hodně. Tohle osobně doporučuji vidět každému na světě, aspoň jednou za život. ()

sioned

Dosti zvláštní pohádka. Rozhodně jsem nikdy nic srovnatelného neviděla. Jen jsem to sledovala se 4 letým dítětem a přišlo mi to takové trochu brutální. Knihu bohužel neznám. ()

JARDAHONDA

V tomto okouzlujícím filmu, natočený podle bestselleru Richarda Adamse, ožívá nadčasová klasik. Leonard Maltin nazval tento půvabný film, určený divákům všech generací " jedním z nejlepších ...animovaných filmů,jaké kdy vznikly ". Režisér Martin Rosen vypráví příběh z velké části z perspektivity králíků, takže se s každým z nich můž eme identifikovat. Daleká cesta za domovem, plná vzrušení a dobrodružství, je napínavým, vzrušujícím příběhem, oslavujícím tradiční hodnoty jako jsou loajalita, odvaha a duch.. Závěr = 100% ()

winstonsmith

Film hodnotím vysoko, neboť jsem četl několikrát knihu, kterou považuji za špičkové literární dílo - nejen pro děti. Proto, když sledujeme film, zhmotní se naše představy o tom, jak Frix stvořil svět, jak vypadá Černý králík z Inlé atd. Je to silné protitotalitní dílo (jako třeba Orwellův 1984) s bohatou imaginací a humorem - proto, když jsem sledoval film, vyvstávaly přede mnou všechny obrazy z knihy - ve filmu jsou použité doslovné citáty a tak je téměř věrným ztvárněním předlohy. Možná že když film bude sledovat někdo, kdo nečetl knihu, nebude mu připadat kdovíjak skvělý - opravdu schází mnoho důležitých věcí, jak píší ostatní. Ovšem pro mě je kniha i film zázrak a velmi obé doporučuji! ()