Charlie Sykes (Chad Lowe) je normální kluk, co miluje svou přítelkyni Rachel (Kristy Swanson). Jenže její rodiče jsou proti a tak se rozhodnou utéct a v Las Vegas se tajně vzít. Cestou ze strachu z pronásledování odbočí na vedlejší cestu a tím začne celý kolotoč malérů. Cesta totiž vede Nikam a když Charlie při řízení usne a havaruje, policajt-démon unese Rachel do pekla. Na blízké benzínce se od starého pumpaře Sama dozví, že pokud ji chce ještě někdy vidět, bude muset za ní a dostat ji pryč do 24 hodin, jinak se stane totéž, co Samově přítelkyni před čtyřiceti lety. Už navždy zůstane v pekle... (monolog)

destroy83

Proklatě zábavné, lehce hororově laděné béčko, ve kterém se hlavní hrdina Charlie vydává do pekla zachránit svou atraktivní přítelkyni Rachel. Celé se to vlastně semele při cestě do Vegas, kde se hrdinové snímku chtějí tajně vzít. Ze strachu před policií sjedou z dálnice, kde narazí na démonického policajta, který Rachel unese do pekla. Starý pumpař ovšem Charlimu poradí, jak se dostat za svou vyvolenou a na cestu ho ještě pořádně vybaví. Pak následují honičky pekelnou pouští, trocha střílení a kopa dobrého humoru. Celý snímek parádně odsýpá a postavy jsou velmi sympatické. Ztvárnění pekla i s jeho obyvateli dopadlo na výbornou. Nejpovedenější je ovšem démonický policajt se svou pentagramy vyzdobenou uniformou, parádními pouty a pekelně nadupaným bourákem. Takže nezbývá než držet Charlimu palce, aby Rachel vyrval z moci pekelné. U mě jasný pět hvězd. ()

FAITH.BABE

WOW! Pro milovníky 80' a 90' béček, je tohle přesně to pravý! Fakt mě mrzí, že jsem to neviděla už jako malá, protože by to byl s přehledem jeden z mých úplně TOP :) Krása, střídá nádheru, takže všichni nadšenci to těhle trashovejch, komediálně-hororovejch hovnoládiček směle to toho! ()

MightyHal

Skvělý a hlavně zábavně bizarní road-trip napříč peklem, za záchranou sličné přítelkyně. Celé to žene velkou rychlostí a hází vám to jeden absurdní nápad za druhým, což znamená že se tu setkáte se zmrzlinářem co si chce z vašeho mozku uloupnout kopeček nebo vás tu bude svádět i příšera s povyslíma kozama. Prostě tahle filmová návštěva pekla nenudí a nabízí jak fajn humor, tak i místy dobře vyvážené dramatické scény s dobrými herci. Takže, pokud máte chuť na zábavnou jízdu plnou sympatických nápadů, tímhle chybu neuděláte! ()

Doudis19

Potenciál scénáře Briana Helgelanda naprosto zabitý amatérskou režijí a mikroskopickým rozpočtem. Tohle nefunguje ani s nadsázkou. ()

Skuby47

Jeden z prvních šílených hororů, které jsem po roce 1989 viděla na videu. Trochu drsné, překvapivé a neobvyklé ztvárnění pekla, dobrá parodie a velmi dobrá a nápaditá maskérská práce a výprava. Strašidelný příběh byl odlehčený bizarním humorem. Z nostalgie jsem se po letech znovu podívala a bylo to stejně absurdní a koukatelné jako kdysi. ()

TO

Peklo vypadá jako pustá rozlehlá poušť s pár barákama. Ďábel u benzínky opravuje auta, „čerti“ se proháněj na motorkách, Hitler s Kleopatrou se hádají v casinu, v televizy běží reklamy na špinavé pivo, hříšníky likvidují v drtičce atd. atd. Peklo je ztvárněný nanejvýš originálně, a všechno je dokonale promyšlený, všude plno bizardních postav, většinou mrtvých nebo unesených. Všechno sice vypadá kapku lacině (bakelitový zbraně atd.) a triky jsou někdy dost příšerný, ale i tak film působí opravdu úžasně. Je to neskutečná jízda plná trefných vtipů, akčních i krvavých scén. Prostě nádhera, kterou si pouštím alespoň jednou ročně, již přes deset let. ()

Cushing

Tohle není béčko, ale céčko, potenciálně zábavné, nebo taky vůbec ne. -- Aluze na kupu jiných filmů, ok, ale jako by to zapomínalo samo na sebe. Těch pár dobrých nápadů ani nestojí za zmínku. -- Koukatelné jen v opilosti, nejlépe s partou kamarádů kolem. -- Snad nejhorší střih, co jsem kdy ve filmu viděl. To bych snad sestříhal líp já sám. -- Říkal jsem si, že by to možná stálo za remake -- kvalitní remake, s větším rozpočtem a menším lajdáctvím. ()

Compadre

Drsná béčková zábava na zajímavé téma. A na pár vteřin se tady myhne i Ben Stiller. PS: Jestli takhle vypadá peklo, tak tam chci taky. :) ()

Kalidor_

Kdysi jsem tento kultovní film viděl v televizi a utkvěla mi v paměti pařátová pouta ďábelského policajta a podivný pekelný svět kam se šlo dostat jakousi "neviditelnou bránou" na silnici. Po létech jsem jej konečně sehnal a zážitek neupadl, je to opravdu jedinečné dílo a pohled na peklo. ()

ghatos

Dobrý nápad, který by se dal skvěle rozpracovat. Samotný film je brak, ale s chutí udělaný a to je podstatné. 52%. ()

Castorr

Nikdy jsem neviděl podobný film jako je tenhle, velice originální snímek, u kterého se člověk bojí, zasměje a je ohromen peklem, které je brilantní!! ()

Corpsegrinder

Za nápaditost, hudbu a slušný masky si to aspoň trojec zaslouží, bohužel to silně kazí nesympatická a hrozně zahraná hlavní postava. ()

Haymar

Ten název sedí perfektně, protože tohle byla fakt "pekelná jízda". Klasický případ kdy od filmu nečekáte vůbec nic ale dostanete nefalšovanou a vrchovatou porci zábavy! Ideální volba na pozdní noční siestu u TV po celovečerním hospodském tahu... ()

TERRORDROME

Psychedelická road-movie o ceste do pekla a späť. Svoj potenciál síce nevyužíva naplno, často sa príliš drží pri zemi a obsahuje viacero prvkov a postáv ktoré nespejú nikam, ale aj tak dokáže pobaviť svojim vcelku originálnym pojatím a zábavnými detailami. Nenudil som sa, to je to hlavné. Pekelný seržant bol super, mohol by mať svoju vlastnú sériu. A Kevin Peter Hall so zašitými očami ako prievozník na rieke do mesta mŕtvych bol sympaťák. ()

mosnak

Tohle je jeden z prvních hororu, který jsem viděl jako děcko. No horor... tenkrát možná ano, ale teď mi to přijde jako super trip do pekla za svou milou. Udělat si někdy takhle výlet nejen do pekla, ale v mém případě do minulosti není vůbec špatný napad - 60% ()

chalp

Vec vkusu, pokiaľ vám nevadí nízky rozpočet, absencia akýchkoľvek hereckých hviezd, príšerné efekty...proste keď vám nevadia béčkové filmy a viete si ich vychutnať tak si toto určite vychutnáte. ()

Bozvav

Úsměvná blbinka, která hororová není ani omylem, je to vtipná komedie, kterou bych tipovala tak na rok 83 a ne 91. Za mne 50% ()

Razzor_82

"Má moji dívku!" V devadesátkách jsem dospíval a pekelný polda mě tenkrát celkem děsil. Hlavně ty jeho hlídací pouta s urvanou rukou. Zub času už ubral efektům a vizuálu krapet na kráse. Masky jsou na tu dobu ale stále výborné. K tomu pár nezapomenutelných hlášek. „Dítě vám řve, koláč se nevede, vypadáte na zblití? Dejte si pivo Styx.”  6/10 ()

AnanAss

Co všechno se muže přihodit mladému páru, který se vydá do Las Vegas uzavřít sňatek, ale omylem sjede na špatnou cestu, vedoucí přímo do pekla. Místo popíjení mochita nebo hazardu u automatů a blackjacku, je tak čeká hra o holý život. Snoubenka je ještě k tomu unesena samotným, ďábelsky zjizveným, satanským poldou s pentagramy na uniformě a pouty á la Addams Family. Její milý, vybaven rady a plnou nádrží od místního pumpaře, se vydává ve Fordu Pinto na záchrannou misi a my se můžeme těšit na road trip napříč peklem, v laciných pouštních kulisách, za doprovodu synťákové hudby, která tak správně vystihuje osmdesátá a devadesátá léta. V miniroličce se mihne i začínající Ben Stiller v roli kuchtíka, který si rozbíjí vejce (slepičí) o hlavu a nesnáší vegetariány. Dotud to zní hodně dobře, proto je docela škoda, že až taková zábava to ve výsledku není. Z tak nádherně brakového námětu se dalo vytřískat více, zvláště když za scénářem stojí, později oscarový, Brian Helgeland. A zvrácený pekelný strážce zákona vypadá drsně… což se sice nedá říct o hlavním hrdinovi, ale jakmile se objeví v McClaneovském tílku s krátkou brokovnicí, pochybnosti jsou vesměs pryč. Ještě výhrada k posteru filmu, jenž je tak odporně zpracován, což mě docela překvapuje… většinou tomu je právě naopak a tyto braky mají plakáty designově zvládnuté na jedničku. Ale to jen tak bokem. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()