Interstate 60

• slovenský

Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2002, 112 min

Fascinující a dech vyrážející podívaná. Film, který za 112 minut pohladí diváka na srdci pestrým dobrodružstvím, skvěle vymyšlenými postavami, zajímavými úvahami, příjemným tempem a pozitivní náladou. Ten film sám o sobě splňuje fanouškovské přání. Chválím úplně vše, nedá se nic vytknout. 100% Say What You Mean and Mean What You Say(27.7.2015)

Cool! Jo, přesně tenhle dojem jsem měl po shlédnutí filmu. Poutavý, trochu šílený příběh mi téměř od první minuty přirostl k srdci. Taky jsem kdysi hledal odpovědi na mnohé otázky své existence (a stále občas hledám). Narozdíl od podobně laděné Velké ryby Tima Burtona nesází tolik na vizuální stránku, jako spíš na myšlenky a narážky na všechno možné (včetně filmů). Intestate 60 mi ve spoustě okamžiků připomínal Matrix (samozřejmě jeho neakční pasáže), ale to by bylo na dlouhý rozbor...(7.12.2004)

U tohoto filmu si člověk položí mnoho otázek, mezi nimi je i kterákoliv vás právě teď napadne. Co k tomu víc říct, asi jen vtipné, svěží, místy šokující (hlavně závěr). Zde také můžeme vidět, co člověk dokáže udělat v tísni (mám namysli shozené auto ze skály). No zkrátka a dobře, je toho mnoho. Například město plné právníků, to bylo dost bizarní. A tak dále lidi, tak kdo ještě neviděl, šup šup se na to mrknout =)(30.5.2012)

Velmi špičkový film s bezvadně pohodovým příběhem, který mě úplně bez problémů vtáhnul do sebe. Po celou dobu jsem se usmíval a při některých scénách i z hluboka zasmál. Za zmínku stojí " bezvadná šukačka". To byl fakt gól. Nadmíru jsem byl spokojený s výborným Garym Oldmanem. Potěšila mě i přitomnost Christophera Lloyda, který také hrál významnou roli. A samozřejmě i Kurt Russell jako šerif tomu nasadil korunku. Škoda jen že Michael J. Fox měl tak malou roli. Určitě by více vynikal při delší roli. Co dodat dále? No snad jen to, že ti z vás co jste film ještě neviděli, tak jste o hodně přišli. Tahle road movie má sakra šťávu.(30.4.2012)

Pri sledovani tohto filmu sa mi neustale vybavovali spomienky na dve knizky - 1) Americki bohovia (od Gaimana) - v tomto romane je perfektne spracovana snaha priradit aj pomerne mlademu narodu nejake myty a bozstva 2) Cesta pokojamilovneho bojovnika (od Dana Millmana) - hravou formou popisane hladanie zmyslu zivota. Interstate 60 ako film vyborne spaja myslienkove roviny spominanych knih do jedneho filmu, ktoreho od dokonalosti v mojom pripade deli iba miestami nezvadnutelny herecky vykon hlavneho predstavitela - Jamesa Mardsena. Ale po vsetkych ostatnych strankach, tak ako si velmi cenim spominane knihy, rovnako je to aj s Interstate 60. Krasny film vo svojej lahkosti. 4,5*(12.10.2004)

• - Ve scéně v kanceláři na 13. patře ukazují hodiny za zády Christophera Lloyda čas 10:04. Na stejném čase se zastavily hodiny na věži v Návratu do budoucnosti. (Tygrys)

• - Při předávce auta k narozeninám popisuje Neilův otec BMW jako 2.5l. Celou dobu ale Neil (James Marsden) jezdí v BMW 3 (E36) s označením 328i. (bohhous22)

• - Věta "There's a signpost up ahead," která zazní z úst O. W. Granta (Gary Oldman), je slavný citát z amerického fantasy seriálu The Twilight Zone, který byl vysílán v letech 1959 – 1964. (Tygrys)