Interstate 60

• slovenský

Interstate

Dobrodružný / Komedie / Drama / Road movie

Kanada / USA, 2002, 116 min

Ja mam velky problem s nazvy. Nepustim si vetsinou film, kdyz me nazev nezaujme. Zazracnym zpusobem jsem se v tomto pripade premohla, na doporuceni kamarada, a pustila si ho. Od zacatku az do konce jsem byla v soku, jak skvely film to je. Neskutecne vtipny, mily a chytry. Velmi pravdivy a filozoficky. Jedny z nejlepsich hlasek vubec. Totalne originalni, vubec to pro me neni klise, jak nekteri tvrdi. Tomuhle ja rikam perfektni film se vsim vsudy. Kdyz naslouchate a velmi dobre vnimate, hodne se dovite. Vzdyt existuje vzdy i dalsi moznost, ne? :) .... "Zkušenost tě naučila, že všechna srdce jsou červená a piky zase černé. Protože mají podobný tvar a je pro tebe jednodušší je rozeznat podle předchozí zkušenosti, než abys připustil možnost, že mohou vypadat jinak."(2.11.2012)

84% - Nádherná kýčovitá road-movie. Byl bych dal pět hvězd, kdyby film na konci neměl problém s pointou. Myslím, že mi byl hlavní hrdina sympatičtější jako hledající a objevující, než takový, jakým se stal po dobrodružství na I 60. Závěrečné rozuzlení s nepovedeným happyendem se zde zkrátka nemohlo srovnat s jinak vysokou úrovní celého filmu. Interstate 60 mě velmi oslovil, pobavil, pohladil po duši, a zasadil pár brouků do hlavy. Co víc si přát?(21.4.2006)

Skutecne vybornej film. Herci jsou skvely, v cele s Chrisem Cooperem a Gary Oldmanem, Amy Smart je slusna baba, hudba super a k tomu prijemne pohodova atmosfera se spoustou zabavnejch situaci. A i kdyz by se mozna zdalo, ze to je dost jednoduchy, jen jede po dalnici a potkava lidi, tak je tu obsazeno tolik myslenek, ze to plne vynahradi. Navic film neni predvidatelnej a byl jsem napjatej jak to dopadne. A na chvily se tu objevi Michael J. Fox ve vynikajici cameo roli. Timhle se Bob Gale fakt prekonal. Jeden z mych oblibenych filmu.(6.12.2004)

Konečne film, ktorý vás nezobere hneď od začiatku, ale s pribúdajúcim časom a skvelým záverom, kde do seba zapadnú všetky skladačky tejto filmovej hádanky, si po filmue poviete, dobre, že som to na začiatku navypol. Veľmi dobrá pointa a super scenár s príbehom bez akýchkoľvek ohraných scén. 80%.(26.3.2006)

Trochu šílenost, ale rozhodně poutavá. Každopádně nechápu, proč není v žánrech mysteriózní?! Vždyť tohle bylo mystery jako kráva. Film je svou strukturou zajímavý, bavil jsem se, ale čekal jsem, že to celé vyústí v něco "velkolepějšího". Jak se mi prostě ten film celý líbil a očekával jsem nějaký nečekaný vyústění, tak s tím koncem to tak nějak vyšumělo do prázdna, takže nemůžu jít s hodnocením nejvýš. Určitě se ale jedná o film hodný pozornosti. 75%(10.4.2013)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a americkém Phoenixu a St. Luis, na který upozorňuje symbolický Národní památník Jeffersona na počest dobývání amerického západu Gateway Arch.
      (Tygrys)

• - Při předávce auta k narozeninám popisuje Neilův otec BMW jako 2.5l. Celou dobu ale Neil (James Marsden) jezdí v BMW 3 (E36) s označením 328i. (bohhous22)

• - Ve scéně v kanceláři na 13. patře ukazují hodiny za zády Christophera Lloyda čas 10:04. Na stejném čase se zastavily hodiny na věži v Návratu do budoucnosti. (Tygrys)