Čerstvý absolvent vysoké školy Brantley Foster se vydává z rodného Kansasu do New Yorku za prací. Jenže firma, u které měl nastoupit, právě zkrachovala. Ať se snaží jakkoli, stále nemůže na žádnou slušnou práci narazit, a tak mu nezbývá než se obrátit na svého hodně vzdáleného strýčka Howarda Prescotta, který řídí gigantickou korporaci. Ten ho zaměstná jako poslíčka v dopisovém oddělení, což ale není práce podle Brantleyho představ. Když se naskytne příležitost, obsadí prázdnou kancelář a začne se vydávat za nového manažera Carltona Whitfielda. Znamená to stíhat roznášku pošty i porady vedení, převlékat se několikrát za den a vyhýbat se Prescottovi i šéfovi dopisního oddělení. Brantley obě práce bez problémů zvládá, ale je překvapen, že jeho manažerské nápady nejsou vždy vítány. Komplikují totiž snahy některých kolegů přivést podnik ke krachu a umožnit jeho převzetí konkurencí. Velký problém nastane, když je Brantley a zároveň i Carlton pozván na víkendové setkání v sídle Prescottových. (TV Nova)

PlayEasy

Opravdu velmi příjemná 80's romantická komedie protkaná hity té doby a samozřejmě New Yorkem, ale především opravdu vtipně napsaným scénářem a M. J. Foxem ikonou všech mužů a sexsymbol pro ženy té doby proslavený rolí Martyho McFlye, ovšem ze škatulky se dokázal dostat a i zde nám předvádí pohodový frajerský výkon, při kterém stíhá hrát chlápka, který rychle a ne docela počestně zbohatl! Ale láska zde má samozřejmě hlavní roli! Opravdu klasika! 75% ()

Blazkowicz

Po druhém shlédnutí musím jít s hodnocením nahoru. M. J. Fox se mi začíná líbit čím dál víc, takže to možná dotáhne do oblíbených herců. Jinak prostě pohodová komedie o americkém snu (typický self-made man), která má skvělé momenty, ale stejně tak se občas najde i pár hluchých míst. Navíc to má ještě luxusní osmdesátkový soundtrack, který si našel místo v mém přehrávači. 4-* ()

worm14

Vynikající komedie s M. J. Foxem. Zaručená zápletka. Mlady muž z vidlákova přichází poprvé do velkého města, přičemž chce udělat kariéru a navíc ještě sbalit holku z trochu vyššího patra. Pak už začíná čistá komedie. Pošťák, který se zároveň vydává za ředitele. Vzniká řádka absurdních až úsměvných situací. No a celkově je to taková pěkná moderní pohádka. Každopádně je to klasika, která ukazuje zlatá 80tá léta vplném lesku. Navíc dobová hudba k tomu, což taky stojí zato. ()

honzic

Průměrný film s kvalitními hereckými výkony Foxe, nicméně ničím nezaujme ani moc neurazí. Děj je celkem nudně pojat firemně a není moc oživen, takže koukání je trochu nuda, ale dá se to vydržet, Foxův komediální potenciál šel využít mnohem více. Hodnocení: 55 % ()

The_Misfit

Typická americká komédia, ktorej dej sa tentokrát sústredil na absolventa vysokej školy Brantleyho Fostera (Michael J. Fox), ako nevýrazného človeka z malého mestečka ktorý sa presadil v New Yorku. Nechýba štipka humoru, taktiež sympatické herecké obsadenie, čo tvorí celkový dojem veľmi pozitívny. ()

MrKrahujec

Ale jo, nakonec to na ty čtyři hvězdičky (s trochou námahy) vyšplhalo. Především zásluhou Michaela J. Foxe. Ten by mohl z fleku zahrát hochštaplera Felixe Krulla (samozřejmě, že jen v 80. letech). ()

tomino28

Hodně příjemná komedie o kravaťácích a úspěchu v korporátním světě. Téma je dnes snad ještě více aktuální než v roce svého vzniku a snímek stále dokáže být zábavný. Přitom oproti komediím, které se točí dnes, neobsahuje ani zlomek nadávek nebo sprostých scén a ono to ke srandě bohatě stačí. Některé scénky a nápady autorů jsou vynikající a bavil jsem se více než dobře. ()

PTuranyi

Vtipná komédia o ambicióznom mladíkovi, ktorý musí zohrať komplikovanú dvojúlohu, aby naplnil svoje ambície. To so sebou prináša množstvo komických situácií a keď sa do toho zamieša milostný štvoruholník, v ktorom 2 konce zohráva jeho strýko a teta, tak je o zábavu postarané. Výborný príbeh plný gagov v klasickom štýle. ()

Pythonator

Fox je prostě sympaťák. Jeho filmy byly vždy zábavné. Tato romantická americká šaškárna o mladém perspektivním karieristickém Dorotce-klukovi z Kansasu má jen dvě mouchy. Tou první je fakt, že kočka, do které se mladý hrdina zamiloval, není ani zdaleka taková kočka, aby si to vyžadovalo minutovou zpomalenou scénu s dokonalou ženskou, a navíc má příšerný účes hodný spíše k smíchu než k obdivu (neskutečné, jak ženské v osmdesátkách týraly své vlasy). Druhou mouchou je debilní konec, který nám vlastně říká, že ten životní styl karieristických kravaťáků je super. Jak by byl krásný konec, kde se hrdinové na Manhattan vyserou... a žili spolu šťastně až do smrti na romantické farmě v Kansasu. Bohužel ne. Budou dále otročit pro šílené firmy v šíleném velkoměstě plném pěnězožravých šílenců, dokud se nezblázní nebo nedostanou padáka. ()

Ajbell

Z každého kúsku filmu je cítiť atmosféru 80s. Michael bol v tomto filme naozaj mladý a vyzeral nevinne.. no len do okamihu, kedy sa rozhodol riešiť veci po svojom. Bolo tam pár zábavných momentov, ale vcelku sa nič ohromujúce vo filme neobjavilo. ()

Hansolo35

Občas se na tuhle komedii rád kouknu. Kdo by si nechtěl trochu zasnít o úspěchu v američke? Tu babu mu moc dobře nevybrali. Nakonec je mi sympatičtější tetička, než ta umělá krasavice. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis