Pavučina snů

Pavučina snov

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 136 min

• MM_Ramone

Je to už hodne dávno, čo som sa zaprisahal, že nebudem pozerať filmové adaptácie diel, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen King. Dôvod je jednoduchý. Filmy nikdy nedosiahnu genialitu literárnej predlohy, ktorú dal na papier tento famózny spriadač príbehov. Filmy ma akurát tak dokážu odradiť od opätovného prečítania knihy. Čo je nesmierna škoda. Presne tak je to i v prípade snímku "Pavučina snov". Je to perfektný, tajomný, dychberúci sci-fi román, ktorému filmové prevedenie nesiaha ani len po členky. Dám vám jednu dobre mienenú radu: Kinga treba čítať a nie pozerať. Knihy: ano! Filmy: Nie!!! **(27.6.2020)

• Vitason

Další z Kingových adaptací, která nedopadla zrovna slavně. Ovšem nevím do jaké míry je na vině právě slavný spisovatel, protože příběh Pavučiny snů mi přijde to samé v bleděmodrém jako Tommyknockeři a přece jen louhovat stejný pytlík s čajem do několika hororových čajíků a doufat, že se o něj spálí diváci a né já, je trochu troufalé, ale musím přiznat, že knižní předlohu neznám, takže je jen otázka zda-li to není vina scénáristy. Příběh bych celkově bral jako největší slabinu jinak zřejmě ambiciózního snímku. Dlouho avizovaná překvapivá pointa je celkem rychle prozrazena a závěr tak ztrácí zamýšlenou údernost. Velké ambice dokazuje velice zajímavé herecké obsazení, ze kterého se ovšem herci moc nenadřeli. Morgan Freeam si vystačil s jedním výrazem. Takže doufejme, že pro Thomase Janea byla Pavučina snů jen zahřívacím kolem na Daranbontovu Mlhu. Film nemůžu pochválit ani z hlediska napětí a budování atmosféry, protože když se snímek blížil do finále a měl být tudíž nejvíce napínavý, tak jsem u něj usnul. Pochválit se dají efekty a pár dobrých scén (asi nejvíce se mi líbilo stěhování lesa), což je žalostně málo. Podobné filmy: Věc (1982), The Tommyknockers (1993), Vládci loutek (1994)(31.8.2007)

Slušný začiatok, úchvatná vizuálna stránka a s kladmi som asi skončil. Pretože to čo nasleduje po prvej polhodine sa nedá opísať: každú chvíľu nejaký flashback z detstva, čudná háveď vyliezajúca zo záchodovej misi a to rozuzlenie... Ale ako som už spomínal vizuálnu stránku, tá je výborná. Veľmi slabé***.(26.5.2007)

Další vícemeně podělaná adaptace Kingova výborného románu, který obsahuje spoustu mrazivých momentů, jež když už byly na plátno převedeny, tak velmi imotentním způsobem. Lawrence Kasdan by sem měl držet těch dobrodružných hovadin, které točil, protože takhle úplně zazdil skvělý hororový námět - vzhledem ke stopáži dokázal, že na to nemá. Achjo....(8.11.2012)

Směšný, trapný a skvělý zároveň. Jeden dobrej okamžik střídá okamžik debilní a naopak. Atmosféra místy skvělá a jindy zase trapná. Hudba je dobrá jenom při těch atmosferickejch, pomalejch scénách. Jinak stojí za houby. Herci nejsou zas tak špatný a závěr filmu už nemohl být horší. Efekty docela slušný. Prostě totální průměr.(21.7.2009)

• - Jako první v ČR měl film premiéru 9. 7. 2003 na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. (Varan)

• - Snímek se umístil na 18. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Stephen King predal filmové práva za 1 americký dolár. (Raccoon.city)