Pavučina snů

Dreamcatcher

Pavučina snov

Sci-Fi / Horor / Drama / Thriller

USA / Austrálie, 2003, 136 min

Velmi dobrá atmosféra, zimní krajina vážně dělá divy a přeje kameře. I pocit izolovanosti uprostřed hlubokých lesů byl působivý. ALE dějově to bylo poněkud zmatené, flashbacky s přítomným dějem nedržely pohromadě a ten slizký obušek se zubama, respektive mimozemský vetřelec byl spíš k smíchu. Přesto mohu říci, že jsem ty dvě hodina přežil celkem bez úhony, i proto, že jsem netknutý knižní předlohou. V opačném případě bych asi mluvil jinak (asi hodně jinak).(31.8.2004)

• DaViD´82

Aspoň náznak střípku z Kingovy solidně řemeslně (a nic více) napsané předlohy se v tom dá najít kde konkrétně? Nebýt kamery, která docela působivě snímá zasněžené mainské lesy, tak se to ani nedá dokoukat.(1.2.2005)

• Divočák

Jako jeden z Kingových největších fanoušků říkám: "Odpad, odpad, fuj a ještě jednou odpad!" Už samotná kniha se sice mistrovi příliš nevydařila, ale to, co s ní provedli tvůrci filmu, to je už fakt na blití. Zvlášťe ten konec, který naštěstí s knižní předlohou nemá ani zbla společného. Do filmu se bohužel nejspíše omylem připletl i můj oblíbenec Freeman, který jednoznačně potvrzuje pořekadlo "I mistr tesař se někdy utne." Jeho výkon je opravdu příšerný a .. No, prostě je to příšerný:).(18.4.2005)

• POMO

Jeden z tých filmov, pri ktorých neveríte, že to ich tvorcovia mohli myslieť vážne. Výsmech vám aj vašej peňaženke. Hollywoodska zhovadilosť najtvršieho kalibru, ktorá skôr než hotový film, pripomína pracovný zostrih kríženca psychologického thrilleru, Smrtiacej epidémie a fekálneho porna. Jedna hviezdička len za tú sľubnú prvú polhodinu.(28.4.2003)

• mandes

rozpočet : $68 million tržby celosvetovo : $75,715,436(22.10.2006)

• - Stephen King predal filmové práva za 1 americký dolár. (Raccoon.city)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 70. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Název knihy, podle které je film natočen, měl původní z nít "Rakovina". (Chipsonator)