Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Ironhead

I když je to tak jako vlastně dost B-éčko, tak já mám prostě pro "Kingovky" slabost a ty filmy mě většinou něčím opravdu baví... :_) Takže tentokrát místo tří dávám slabší čtyři. ()

Malda37

Za mě geniální scifi zápletka, vtipná rostoucí atmosféra, zabral sem se do toho tak, že mi vadilo jak rychle to uteklo. Jako fanda seriálu Jmenuju se Earl mi vadil bobrův konec zvlášl když se ani nijak nepředvedl. Byl bych rád za remake nebo seriálové zpracování ()

Milan

Neviem, čo sa komu na tom nepáči, podľa mňa to bolo skvele spravené, no aj keď musím priznať, že na tých červíkoch som sa skôr zasmial ako som sa ich zľakol. Možno môj optimistický pohľad bude skazený tým, keď si prečítam knihu, ktorá sa mi zatiaľ do ruky ešte nedostala, ale ešte som nevidel film, ktorý by kopíroval knihu, to sa pdľa mňa nedá. Ale aj tak ostávam pri mojom 100% hodnotení. ()

dbt

S timhle filmem mám trochu problém, začíná to jako vážný mysteriózní horor a překlene se to do něčeho, co asi nejvíc připomíná díl nějakého sci-fi seriálu. To vše navíc obohaceno Kingovým oblíbeným tématem kamarádů. Je to paskvil, ale vlastně proč ne? :-) ()

MasterFil

Trapný Americky pokus o akční sci-fi horor,který postrádá scénář a děj dosti pokulhává a nezachrání to ani Morgan Freeman.Po slibném začátku začala ta pravá nuda.Podprůměr ()

Canniosh

Nesmysl, že větší by se hledal jen velmi těžko. Po slibném začátku se však ve filmu usídlí zmatený děj, nesmyslné zvraty a výsledek je jednoznačně příšerný. Kdyby nebylo Morgana Freemana, hodnotil bych jako odpad, takhle je to tak za 10%. Pryč od tohoto filmu, nemrhejte časem a rychle přejděte ve videotéce k další položce. ()

MRK

Je smutné, že takmer každú skvelú Kingovu predlohu vo filmovej podobe niekto zmrví. Tentoraz to bol hlavne scenárista, pretože postavy vo filme konajú absurdne, takisto mi niektoré podrobnosti deja unikali a celé to vypadalo tak, že scenárista chcel toho vo filme priveľa a výsledkom je zmätený mix Votrelca, Dňa nezávislosti, dokonca aj krvilačného hororu Cabin Fever. Režisér v tom tiež nie je nevinne. Scéna útoku na lietajúci tanier je jednoducho príšerná, obludy nám ukáže v prvej polovici (aj tie sú otrasné), namiesto napätia sa zameriava na potoky krvi, ale svojim zvráteným spôsobom dokáže diváka poriadne znechutiť a to sa nedarí každému, aj keď toto by pre hororového režiséra nemá byť prvoradá priorita. A tak jediné, čo vo filme spoľahlivo funguje sú veci, ktoré vymyslel Stephen King. A Morgana Freemana, ktorý nám ukazuje najhorší výkon svojej kariéry odmietam komentovať... ()

cz.arlie

Jednu hvězdičku dávám za cca 25 minut (+ za scénu "před čím ty zvířata utíkají?!"). Za dalších 15 minut jsem film vypnul a ještě nenašel odvahu zapnout ho znova. Během té čtvrthodiny jsem kolísal mezi pocity "takhle blbě se alien snad nezanimuje ani pro béčkový horor" a "tou scénou na záchodě si filmaři chtěli z diváka udělat prču?!" Pokud se odhodlám dodívat se na zbytek, doufám, že budu mít nějaké to promile v krvi, abych to pobral:) ()

Johnner

Srdcovka, ale naprostá. Knihu neznám a kdybych znal, tak bych hodnocení nezměnil, protože nemám tendence porovnávat film s předlohou. Vynikající postavy. Nechápu, jak je se podařilo na tak malém prostoru dokonale vykreslit Co hláška, to perla: "Řekl bych, že je mrtvej." "Blbost, právě hodil sranec." nebo "Tak kudy na tu dálnici?" "Možná jsi toho policajta neměl hned zabíjet?" "Jsi úplně mimo, Johnsi!" "Možná jsi toho policajta neměl hned zabíjet..." Výborně zvládnuté psycheledické pasáže (knihovna), ledová beznadějná skoro zasněná atmosféra. Podařeně ulítlé finále. A všemu tomu vévodí Morgan Freeman, jakožto citově vyprahlý velitel "Modré skupiny", který umí rétoricky zdůvodnit cokoliv. Když se kouknu na hodnocení na csfd, nevycházím z údivu. Asi jsem viděl jiný film. ()

mattha

Zajímavej film, kterej kazí akorát to když jim ze zadků začnou vylejzat ty vetřelci...ale jinak docela dobrý ()

FireBlader

Úžasná první polovina filmu s nervy drásající atmosférou vybudovanou na strachu z neznámého nebezpečí se však zvrtne do trapné druhé poloviny, kde už člověk ví, že jde "zase" o další invazi nepřátelských ufounů, co chtěj zničit lidskou rasu. Pak už je to jen nudný pokus o akční podívanou a od průměrného béčkařství už film nezachrání ani skvělý Morgan Freeman. ()

pavont

Slubny namet zostal na polceste. Tam kde sa film tvari vazne sa skor bavite a tam kde chce byt vtipny sa hryziete od nudy. Bohuzial rezia sa vymkla reziserovi z ruky a je vidiet ze velkofilmove akcne sceny niesu Kasdanovou silnou strankou. Bohuzial dnes len priemer. ()

merten78

Slušný casting.Děj má dobré momenty, ale dohromady to pak dává jakousi slátaninu, která neví jestli má být víc sci-fi nebo melodramatem alá Stand by me.A vše ještě víc sráží k zemi příšerné diigitální efekty. ()

LOVE VOLE

Ten, kdo četl knihu, podle mě dá méně hvězdiček než ten, který knihu nečetl. Kniha je na pět hvězdiček, film na necelé tři. ()

teseth odpad!

Po prvních 20 minutách film nabral tak šílenej směr, že se z něj stala nejhorší slátanina, která mohla být natočena. Nesourodá směska čehosi co mělo radši skončit v kanále a ne na Tv obrazovkách. Všichni hlavní hrdinové se chovají naprosto debilně a morgan tomu hraním své postavy dává korunku. Bohužel jsem tento film dokoukal a z filmového závěru se mi udělalo krajně nevolno. Kéž by režisérovi vylezl z .... ten samý červ jako těm dvěma ve filmu. Aby už nemohl nic takového natočit. ()

dawexx odpad!

Klasickej případ, kdy přečtete vynikající knihu od svého oblíbeného autora, přijde nějakej diletant a udělá si z toho naprosto odpadní stoku, ve které nenechá kámen na kameni. Sledování tohoto výtvoru mi vyloženě hnulo žlučí a myslím, že Kingovi téže. Morgan Freeman to tentokrát nezachránil ani náhodou. ()

Mikkypanda

Parádní podívaná. Jelikož jsem srababa klepala jsem se ze začátku pod dekou strachy, ale tak i to se stává. Napjaté jak kšandy. Člověk čekal jak to celé dopadne. ()

LadyScara

Jedno z více povedených zpracování Kingových již tak dost složitých děl. Ač ne tak dokonalý film jako Zelená míle, zaujal mne a poměrně dost jsem si ho oblíbila, oproti knize, která je tak Kingovská, až je skoro nečitelná. Rozhodně se zde člověk nepobaví ani nepopláče, spíš má šanci nahlednout i do hlubin své duše a myšlenek. ()