Podezření

• USA Under Suspicion (více)

Ulice tropického přístavu San Juan, na ostrově Portoriko, jsou zaplněné k prasknutí. Koná se tu tradiční festival. Ti, co se veselí ani netuší, že ve městě došlo k dvěma závažným zločinům. V obou případech se stala obětí nezletilá dívka, kterou pachatel před smrtí znásilnil. Bohatý právník Henry Hearst se chystá se svojí o mnoho let mladší ženou Chantal na dobročinný večírek, když se ozve telefon, kterým ho policejní kapitán Victor Benezet vyzve, aby se krátce zastavil na policejní stanici k doplnění výpovědi. Hearst totiž objevil a ohlásil druhou vraždu. Banální vyšetřování se postupně mění v celonoční křížový výslech, při němž je konfrontována i Chantal. Je tu řada indicií, nasvědčujících, že ctihodný a vážený zastánce práva bude postaven mimo zákon. Ve chvíli, kdy se Hearst pod tíhou argumentů dozná, a Chantal připustí, že si dávno všimla manželovy slabosti pro dospívající děvčátka, dostane kapitán Benezet do rukou nezvratný důkaz. Svědčí ve prospěch Henryho Hearsta... (oficiální text distributora)

AppleCore

Já vás lidi nechápu, jak někdo může napsat že je to o ničem. Je to docela srdcervoucí drama se skvělou hudbou a s dobrou atmosférou. Jestli je pro vás film kde se vraždí děti o ničem, tak se nad sebou zamyslete. ()

nascendi

Programová ponuka televíznych kanálov a vyprázdnený zásobník nahraných filmov ma nútia pozerať zbytočné remaky úspešných filmov, pričom predstava ich tvorcov, že dôvody na nakrútenie remaku boli relevantné  svedčí o ich pýche alebo naivite. Dvom hviezdičkám sa film vyhol iba preto, že v poslednej dobe už naštvanie z nepodarených filmov nahrádza u mňa akási rezignácia ()

Slarque

Parádní ukázka hereckého umění ostřílených veteránů Hackmana a Freemana. Na to, že je celý film vystavěný na jejich dialogu, má celkem zajímavou režii. Kdyby se mi závěr nezdál přinejmenším podivně vykonstruovaný (nemůžu se zbavit dojmu, že ani moc nedával smysl), dal bych klidně i čtvrtou hvězdičku. ()

Tomco

Niekedy stačí aj obmedzený priestor na úspešný film. Aby sa tak stalo, scenárista by mal podať minimálne 101% výkon. To však nie je prípad podozrenia. Keď už niečo v tomto filme podozrievam, tak jedine ústredné duo, pretože moc dobre nechápem, čo ich viedlo kývnuť tejto ponuke. ()

klerik

Tak toto ma prekvapilo a takmer odrovnalo. Komorná vyšetrovačka, so zaujímavou kamerou a strihom, ktorá je natočená pomerne divadelne - krásne kompozície, celé je to vystavané na dialógoch... Perfektne obsadení herci, kde nečakane vyčnieva chameleón Gene Hackman, ktorý je raz odporný, raz sympatický a aj napriek tomu, že jeho herctvo už pozná každý, dokáže prekvapiť. Režisér sa hrá s formou až som mal niekedy pocit, že to s prelínačkami a strihmi preháňa, ale nakoniec to vždy ostalo v prijatelnej miere. Nenápadné ale o to silnejšie... ()

Crocuta

Je to sice pouhý pajcunk starého dobrého "Svědka", ale Hackman s Freemanem snad ani neumějí hrát špatně a o Monice je škoda slov - ta je božská jako vždycky. ()

Chrustyn

Překvapivě velice kvalitní krimi drama s výbornými herci, které se takřka celé odehrává na policejní stanici. Je vidět, že ke kvalitnímu filmu stačí dobří herci a kvalitní scénář. A konec docela překvapil. ()

Arsenal83

Zaujímavá konverzačka, ktorá nenudí a napriek tušeniu, že tu niečo neštimuje, že sa dočkáme prekvapenia, nie je všetko dopredu uhádnuteľné. Ja som polovicu tajomstva rozlúskol, keď prvýkrát prehovoril na výsluchu druhý policajt – Thomas Jane – tá jeho zainteresovanosť v príbehu z neho priam sršala. Na druhej strane vyriešenie vraždy som neodhalil, čiže má to ten polovičatý efekt dobrej krimi. No a O Monice Bellucci z tých časov veľa hovoriť netreba, to nie je herečka, to je maľovaný obraz. ()

Zazie

Ono se to na první pohled tváří jako detektivka, ale je to vlastně spíš psychologická studie, jak se policajt vyšetřující dvojnásobnou vraždu rozhodne, že ji spáchal jeho přítel právník, a za každou cenu se ho snaží dokopat k přiznání. Po herecké stránce je to lahůdka, ale od vyššího hodnocení mě odrazuje to, že jsem ne úplně pobrala, proč si detektiv Morgan Freeman na svého přítele tak zasedl a co udělal chudák Gene Hackman jeho poskokovi, že se po něm tak vozí. ()

jojinecko

Komorný triler, v ktorom dominujú skvelí Hackman a Freeman. Nenáročná jednohubka s pár originálnymi sekvenciami, hoci záver je tak trochu prvoplánový... ()

honajz

Film vystaveny na atmosfere a dialozich, ktere postupne odkryvaji tajemstvi vrazd, k nimz doslo v pristavnim meste. Vse zkombinovano s festivalovym ruchem v ulicich a se skvelymi hereckymi vykony. Film je však zbytečně dlouhý, skoro dvě hodiny, na to málo možností a odhalení, které nabízí. Zvrat přijde jen jeden, a spíše očekávaný. Více bych třeba ocenil, kdyby vraždil ten mladý polda, a to jen proto,. aby se dostal Monice do kalhotek a případně jí i sobě finančně přilepšil. Takhle je to jen who-done-it rozhovor s nijak velkou gradací, trochou sociálního podtextu a trochou zamyšlení nad manželstvími a ženami. ()

BoPo

Dobrý film, ktorý určite neurazí. No keď dáte do kopy takú hereckú partičku aká je v tomto filme, človek prirodzene očakáva niečo nadpriemerné. A takýto zážitok Vám teda tento film neposkytne. ()

Dale

Určite najhorší film s hviezdnym obsadením, aký som videl. Otrasný scenár je neskutočne nudný a nabitý stupídnymi dialógmi a neuveriteľným správaním sa postáv. Réžia je totálne nezvládnutá, keď sa strihom neustále presúvate z výsluchu na polícii na miesto činu. Herci podávajú na svoje pomery dosť vlažné herecké výkony. A keď to všetko bolo podporené neskutočne zlým (béčkovým) slovenským dabingom (STV šetrí na nesprávnych miestach), nemôžem dať viac ako *. ()

Marek1991

Kriminalistický film s príchuťou exotiky a zaujímavým hereckým obsadením. Mne tam chýba trošku náboj a nejaká iskra, ktorá by ma do toho dostala. ()

Padme_Anakin

Drtivé psychologické krimi-drama o vyšetřování vražd dvou malých dívek, Morgan Freeman a Gene Hackman to rozehráli strhujícím způsobem a jak atmosféra houstla, působilo to na mě víc a víc tísnivě.. Závěr mrazivý, beze slov.. ()

TomX2

Na originál sa to nechytá, ale Gene Hackman ani Morgan Freeman sa za svoje role nemusia vôbec hanbiť. Nie je tam síce taký silný náboj ani hutne vystupňovaný záver, no aj tak fajn. Na priemer to stačí. Už len samotné herecké výkony stačia na dve hviezdy, tretia je za to, že mám rád filmy založené na dialógoch. ()

Asgy

Vůbec ne špatný, spíš lehce nadprůměrný film. Líbila se mi rekonstrukce Hearstova alibi krásně prostříhaná s výslechem a taky je fakt, že i když se prakticky celý film jen mluvilo a argumentovalo, nenudil jsem se. ()

Orlau32

Mě se film velmi líbil a udržel moji pozornost až do konce. Možná, bych byla kritičtější, kdyby tam nehrály takové hvězdy jako GENE HACKMAN, MORGAN FREEMAN a sličná Monica Bellucci. Už jsem začínala věřit v advokátovou vinu, když tu "deus ex machina" přišlo rozuzlení. To by Angličané nikdy nepřipustili v detektivce, aby tam vrah vůbec nebyl a nakonec si ho réžie "vymyslela". Proto dávám jenom průměrnou známku, ačkoliv herecké výkony měly navíc. Takovou detektivku by dokázal vymyslet kdejaký diletant. ()