Mladý chirurg Jed Hill nedávno nastoupil do nemocnice v městečku Westerly. Úspěšně zvládne operaci dívky, těžce zraněné neznámým násilníkem. Není to první případ, kdy se obětí stala studentka a policie není schopna zajistit dívkám bezpečnost, čímž je mladý děkan fakulty Andy Safian znepokojen. Jeho manželka Tracy pracuje v nemocnici jako dobrovolná ošetřovatelka dětí, a tak Andy zjistí, že Jad je jeho spolužákem ze střední školy. Nabídne mu pronájem pokoje v jejich nově pořízeném domku. Jenže nový nájemník vede poněkud hlučšný noční život s častými dámskými návštěvami. Jendoho dne najde Andy na své zahradě mrtvou další ze svých studentek - je zřejmě novou obětí úchylného vraha. Detektivka Harrisová mu naznačí, že i on sám je mezi podezřelými (oficiální text distributora)

kamil.i

Pekne napínavý film o ktorého existencii som napriek obsadeniu a menu scenáristu ani netušil. Oceňujem hlavne noirové prvky, ktoré Malice ťahajú nad priemerný 90tkový thriller. Isteže má svoje muchy. Logika ústrednej zápletky nestojí na pevných nohách, časť príbehu o miestnom zabijakovi má podivuhodný význam a samotný záver bol predvídateľný. Napriek tomu ide o poctivú filmárčinu. Kombinácia noirového nádychu, výkonov hollywoodskych hviezd v najlepšom veku a vynikajúcej hudby zabezpečí príjemný divácky zážitok. A preto udelím tomuto nenápadnému filmu o hviezdičku viac ako by si možno zaslúžil. ()

arcticsky

Jmenuje se to Malice - ve slovníku je to zloba, zášť, zlomyslnost. Čili opět nesmyslný překlad názvu filmu. Jinak se jedná o zcela průměrnou krimi s celkem zajímavým obsazením. ()

kaze

Kombinácia Kidman, Baldwin, Pullman a Gallagher je skvelá. Všetko herci ako sa patrí. A nech si hovorí kto chce, čo chce, mne sa tento film páčil. Tajomný thriller o žene, ktorá sa zmení z baránka na vlka. ()

blazenka

Líbila se mi dějová linie příběhu, neseděla mi zápletka s vraždami mladých dívek, spíše narušovala hlavní pointu příběhu. Tracy v podání Nicole Kidman jsem její hru věřila a zaujala mě v jedné z jejích prvních výrazných rolí. Alec Baldwin mě lezl neuvěřitelně na nervy, podle mého soudu v tomto filmu nejlépe zahrál Bill Pullman - a to svou změnu z naivního manžela ve spravedlnost a čest hájícího chlápka. Je to něco mezi 3 a 4*, tak 70%, spíš 69. ()

Wolvie

Atmosféricky velmi zajímavé,práce s noir zákonitostmi funguje a navíc je tady Nicole Kidman nejvíc sexy za celou svou kariéru.To jsou tak silné kladné faktory,až nechápu,že je Malice tak špatně hodnocený snímek. ()

MickeyStuma

Nějaká temná atmosféra děj provází, ale to je asi tak všechno. Námět příznačný, ale málo rozvinutý. Příběh má mnoho nelogičností, které bortí veškeré představy o temném thrilleru. Jako např. Tracy byl omylem vyoperován zdravý vaječník a byť se to nemocnice snaží utajit, ona ví vše a dokonce, jak sama uvádí, již ráno mluvila s právníkem. Hm… Tady byla rozhodně snaha děj bezmyšlenkovitě urychlit. A takto by se dalo pokračovat dál. A smysl toho všeho? Máme tu jakéhosi sériového vraha a dějově jenom proto, aby Andy zjistil, že nemůže mít děti. Tady se tvůrci tedy setsakramentský sekli. Snímek vhodný leda tak pro televizi pro pozdější dobu na uspání. Přemýšlet u toho k ničemu nevede. No nic. Tak snad příště. ()

helloween93

I na svou dobu šedivý thriller, který disponuje hrozně nevěrohodným námětem a naivní scénářem, k tomu rutinní režie Beckera a víte, že z Malice radost nekouká. Pullman hraje svoji klasickou roli slušňáka, Baldwin (v té době) typickou roli seladona a na Kidmanku se radši neptejte, a to jí mám rád, ale tady se moc herecky nevyznamenala. Dějová linie s vrahem dívek tam opravdu byla jenom kvůli vzorkům spermatu? To jen potvrzuje moje slova, že scénář byl upatlán z ničeho. Uspávací tempo filmu rovněž neprospělo. Znova už film nikdy neuvidím. 2* ()

tranquill

"Ptáte se, jestli mám božský komplex? Tak já vám to povím. Já jsem Bůh!" Silná slova, ale slabší provedení na tu hereckou sestavu. ()

chaturga

Nicole Kidman v tomto filmu vypadá jako totální všivá coura, což koneckonců vlastně je:) Film jsem viděl mnohokrát a mohu ho vidět zase. Něco jako fakultu... Prostě některé filmy jsou průměrné, ale líbí se na 4 hvězdy. Jako obsluha v 5hvězdičkovém hotelu. ()

Lokran

co tohle bylo za blbost? ta mezihra se sériovým vrahem byla naprosto mimo a působila tam jen jako vata na zvětšení stopáže... nevím, na mě tenhle příběh působil až neuvěřitelně uspávajícím dojmem, málem sem to nedokoukal 30% ()

kenileja

V moci "zamotané" posedlosti se z jednoho případu dostaneme na druhý, obviníme jeho, soucítíme s ním, předvídáme její chování a zhruba celou zápletku včas odhalíme. Úsměvná zastávka: Gwyneth Paltrow. :-) ()

Margerie

Z dnešního pohledu zcela průměrný thriller, kterému samozřejmě ubírá na kvalitě také příšerný český dabing. Dívala jsem se především kvůli Nicole, jejíž výkon ale nestojí za moc. Naštěstí mužská část obsazení, především Baldwin a Pullman, to aspoň trochu vyrovnává. Celkově není zápletka vůbec špatná, některé scény jsou ale zbytečně dlouhé a má to pomalý rozjezd. Snad kdyby se Jerry Goldsmithovi povedla hudba tak, jako ve většině jiných filmů, bylo by to i na čtyři hvězdičky... Takhle si člověk u úvodních titulků říká, jestli si nestáhl špatný film a nebude koukat na další vánočně laděné a možná trochu strašidelnější Sám doma. ()

Ewík

Velmi se mi líbilo vykreslení psychopatky a typa s božským komplexem. Příběh byl jinak průměrný, ostatní postavy jakoby dodatečné a akce nic moc. ()

masekjc

Mix krimi a thrilleru. Vedlejší zápletka s vrahem studentek příjemně okoření, ale všímavý divák odhalí vraha prakticky hned. V 93 byla většina účinkujících teprve u zrodu své kariéry, dnes by se to dalo označit jako hvězdami nabitý film. Bohužel stále ale v šedém průměru. ()

Rattlehead

Naprosto vynikající! Zdejší hodnocení beru jako špatný pokus o vtip, tohle je prvotřídní thriller, který skýtá mnohá překvapení. ()

Dinsberg

Jeden z podařených thrillerů, kde pojem "rodina" dostává na frak a "chamtivost" vystrčí drápy. Ale pozor, role lovce a kořisti nikdy není rozdělena striktně. Stačí málo z obávaného predátora se stává housenka napospas vydaná rannímu ptactvu. Jen je škoda, že Tobina Bella zde nevyužili trochu déle a nezamotali ho do hlavní dějové linie. ()

Olafsson

Překvapivě kvalitní podívaná, která mně až do konce překvapovala svými zvraty a potěšila výkony herců.. Mladá Nicol ukáže kromě svého herectví i svou neskutečnou prdelku s dvěma ďolíčky nad ní (slastný to pohled).. ()