Mladý chirurg Jed Hill nedávno nastoupil do nemocnice v městečku Westerly. Úspěšně zvládne operaci dívky, těžce zraněné neznámým násilníkem. Není to první případ, kdy se obětí stala studentka a policie není schopna zajistit dívkám bezpečnost, čímž je mladý děkan fakulty Andy Safian znepokojen. Jeho manželka Tracy pracuje v nemocnici jako dobrovolná ošetřovatelka dětí, a tak Andy zjistí, že Jad je jeho spolužákem ze střední školy. Nabídne mu pronájem pokoje v jejich nově pořízeném domku. Jenže nový nájemník vede poněkud hlučšný noční život s častými dámskými návštěvami. Jendoho dne najde Andy na své zahradě mrtvou další ze svých studentek - je zřejmě novou obětí úchylného vraha. Detektivka Harrisová mu naznačí, že i on sám je mezi podezřelými (oficiální text distributora)

ladko

Mne sa to páčilo, pútavé, napínavé a k tomu veľmi pekné zvraty a nahá Nicole. Čo viac si želať? "You ask me if I have a God complex. Let me tell you something. I am God." ()

Turiec

Nicole Kidman som ako herečku nemal rád. Zvlášť po boku Toma Cruisea, alebo v komédiách, či akčných filmoch. Musím však povedať, že v drámach si získava moju priazeň. Aj keď jej herectvo v "The Others" v tomto filme ani zďaleka nedosahuje, možno povedať, že zahrala poriadnu mrchu v moci posadnutosti. Chcel by som napísať aj viac, ale všetko ostatné by bol spoiler. ()

GodComplex

Malice je pro me jedno z nejprijemnejsich prekvapeni posledni doby. Neskutecne podcenovany a opomijeny snimek, u ktereho naprosto nechapu z ceho prameni veskera kritika. Do puntiku promakane dilo excelujici na vsech fronatch, bez viditelnych slabin. V prvni rade vyborny scenar slouzici jako zaklad pro poutavou story plnou necekanych zvratu. Reziserske pojeti melo ocividny Hitchcock feeling, coz neni vubec na skodu. Co zacalo jako nevinne drama se zvrtlo v tezce napinavy thriller-horror. Pusobive lokace v cele s destivym finale a barackem na utesu. Hloubkove propracovane charaktery zahrane famoznim hereckym ensemblem. Moje oblibena Nicole Kidman, hrajici spravne psycho-dramaticky, ktera zde navic predvede explicitni sex sceny. Spolecne s vybornym Billem Pullmanem, ktereho zeru od Lost Highway a predevsim Alecem Baldwinem s God Complexem tvori skutecne hodne silne herecke trio. Absolutne jsem nestihal zdejsi plejadu osobnosti v cameo rolich - Anne "Mrs. Robinson" Bancroft, Tobin "Jigsaw" Bell, Gwyneth Paltrow atd. Co tomu vsemu dodava korunu a skvelou atmosferu je fantasticky soundtrack Jerryho Goldsmithe, tenhle chlapek mi zacina seriozne chybet, protoze temer cokoliv od nej slysim ma v sobe nadech geniality. "You ask me if I have a God Complex? Let me tell you something: I am God." 9/10 ()

Orlau32

Jsem překvapena tak nízkým hodnocením tohoto filmu. Je pravda, že jej prozatím vidělo malé množství členů, ale přesto ! Režisér Harold Becker smíchal dohromady žánry: kriminálku a lékařskou etiku. Já jsem byla napnuta do poslední chvíle, ačkoliv jsem tušila, jak to asi bude. Nicméně Alec Baldwin byl velmi dobrý a Nicol Kidman mě překvapila, jak dobře zahrála dvojí úlohu. Já jsem ji viděla asi ve 3 filmech a nikdy na mě nijak nezapůsobila. Ale tentokrát ... no, dokázala to. Dívala jsem se na George C.Scotta, jak zestárl a vzpomněla si na jeho báječného generála Pattona, kterého ztvárnil v dokumentárním filmu o tomto velikém generálovi. Zde zahral malou roličku profesora na lékařské fakultě. Uvažovala jsem, zda mám dát pět hvězdiček, ale ono se to dalo ještě trochu více zdramatizovat a tak za ten fádní závěr dávám pouze 4 *. ()

Maq

Tohle je jedna z těch detektivek, kde se autorovi podaří slátat zajímavou zápletku, nicméně důsledně setrvává v tradičních pravidlech žánru. Čímž mám na mysli, že je to rébus s pevně stanoveným počtem proměnných a má jasné řešení. --- Dávám přednost detektivkám modernějším, kde vstupuje do hry lidská blbost a náhoda. ()

Fanucci

Celkem dobré až na zbytečnou zápletku s vrahem školaček, odfláknutý a akční konec a naprosto odporný soundtrack. Celkem se mi zamlouval výkon Baldwina (např. jeho řeč o božském komplexu). Slabé 3 hvězdy, ale přeci jen 3. ()

dyfur

...dobrý thriller,kde idú súbežne dva motívy hlavných predstaviteľov a sériových vrážd na škole....stihne sa všetko vyriešiť za 107 minút-chvályhodné. ()

ilemas

Na druhé shlédnutí se mi to líbilo mnohem víc. Ukecané, ale ne nezáživné. Výborné herecké obsazení, nádherná Nicole Kidman, dokonalý Alec Baldwin a vynikající Bill Pullman rozehrávají skvělé drama. Na poprvé jsem od toho očekával asi více, nějakou akci apod., jenže to se nekoná a film mě vypadl z hlavy i když už tenkrát se mi líbil. ()

Martin741

Amarcord nadhodnoti kdejaku sracku, obavam sa ze hlavne US sracky. Toto bol priemer tak sivy a sedivy, ze o nejakej vynimocnosti nemoze byt ani rec. Fakt ciry konzum, bez pridanej hodnoty : 48 % ()

tomtomtoma

Největší slabinou tohoto kriminálního thrilleru mystického druhu je jeho přílišná přesycenost dvojí kriminální linií, kdy ta vedlejší zachází až do hororového žánru. Navíc nedokáže vykročit ze zaběhnutých kolejí tradičních klišé, která se křečovitě drží přesného schématu. Výsledek nemůže nadchnout. Hra o opravdu velký balík peněz nemá předem stanovená pravidla. Ve hře není nic nemožného, každý se staví především na svou vlastní stranu. Je to životu riziková hra a vítěz může být pouze jeden. Hlavní postavou je mladý děkan Andy Safian (zajímavý Bill Pullman). Má to být nejslabší hráč nebezpečné hry. Cestou ho posiluje zdrcující zášť a touha po pomstě a hrdinský čin ve prospěch celé společnosti při ukončení její děsivé noční můry. Hlavní ženskou postavou je Andyho půvabná manželka Tracy (dobrá Nicole Kidman) a její ucelená a dlouhodobá připravenost na nejvýznamnější hru života. Vše zapadá na své místo a krok za krokem se blíží vytoužený a zasloužený cíl. Třetí vrchol trojúhelníku je mladý a úspěšný chirurg Jed Hill (sympatický Alec Baldwin), jeho pečlivost, arogance a ješitnost v jedinečně připravené důležité roli hry. Z dalších rolí: svědomitá detektivka a Andyho blízká kamarádka Dana Harris (šarmantní Bebe Neuwirth), Jedův velmi překvapený univerzitní profesor a lékař Kessler (George C. Scott), cynická pijanka a opuštěná Tracyina matka paní Kennsinger (Anne Bancroft), Tracyin sebevědomý a vědoucí právník Dennis Riley (Peter Gallagher), či psychopatický údržbář na univerzitě Earl Leemus (Tobin Bell). Milovníci předkládaného žánru si přijdou na své, ale nejedná se o žádné výjimečné dílo. Ta zdánlivá složitost a přesto toporná všednost celku ubližuje a nic přínosného a zajímavého nepřidává. ()

Juto

Výborne prepracovaná zápletka ponúka drámu i milostné motívy a predo-všetkým dáva vyniknúť skvelým hercom. 6/10 ()

PROCESOR

Tak myslím, že na svoji dobu to mělo určitej potenciál. Herecký výkony jsou solidní a dneska už se můžeme názvu, jako mrazivý thriller jenom smát, ale snímek určitě neurazí ani po letech. Má svoje kouzlo, jako i nešvary. ()

vesper001

Zpívej píseň penízků, / kapsu plnou žita, / kosí havěť, tucty dva, / v koláči je skryta. Ti tři by ještě měli vzít do party jednu šílenou krávu a mohli by při měsíčku tančit čtverylku. Stádo by bylo kompletní. ()

lennyd

Úspěšný chirurg Jed Hill (Alec Baldwin) ve svém novém působišti potká spolužáka ze studií, Andyho (Bill Pullman). Vzhledem k tomu, že Jed nemá kde bydlet, Andy se i přes odpor manželky Tracy (Nicole Kidman) rozhodne jej ubytovat u nich v domě. O několik týdnů později je Tracy odvezena do nemocnice, kde musí okamžitě podstoupit gynekologickou operaci, a hlavním chirurgem je právě Jed. Jenže operace se tak moc úplně nepodaří ... Kromě již několikráte zmiňovaného zmastěného DVD od Intersonicu (nepovedený dabing a absence českých titulků) bych Haroldu Beckerovi vytknul ještě jednu věc - úplně zbytečně jsou ve filmu zamíchány dvě příběhové linie, jedna - docela zajímavá - s Tracy, operací a dvaceti miliony, a druhá - úplně zbytečná - o sériovém vrahovi mladých dívek. Obě linie jsou vlastně propojeny pouze postavou Andyho, a nikterak spolu nesouvisí, z čehož plyne drobný chaos, který film v divákovi vyvolává. Určitě bych ale pochválil mužské herecké výkony - jak Bill Pullman, tak hlavně Alec Baldwin excelují (hodně se mi líbil Alecův proslov o lékařích a bozích), oproti tomu Nicole Kidman, kromě dvou lechtivějších scén nic moc neukázala (a vlastně ani v těch scénách)... ()

Puyi

Průměrný thriller s dobrými herci a s nikterak výjimečnou zápletkou, která byla ještě ke všemu celkem dobře čitelná, tak od půlky filmu. Český dabing tomu taktéž nijak nepomohl. Nebylo to zlé, ale vracet se k tomu nejspíš již nebudu. 3* dávám hlavně za obsazení. ()

kisha

proč mam pocit, že to spíš byla fraška než krimithriller?možná dabing, možná hodně nekvalitní scénárista ()

Hopper

Pomerne priehľadná záležitosť čo sa zápletky týka, osobne danú hereckú zostavu veľmi často nemusím. Možno tak na jedno použitie, inak nič moc. ()

GREGOIRE

Poměrně obvyklá thrillerová zápletka, ale díky Nicole Kidmanové, Alexi Baldwinovi jde o nadprůměrnou záležitost. ()

aLPaC

Nechápu to nízké hodnocení. Mě se tato moderní noirová podívaná líbila! Dobří herci, zajímavá zápletka s vrahem, která však nemá moc prostoru. Defakto, kdyby ve filmu nebyla, nic by se nestalo, až na to, že bychom si neužili chvíli slávy začínající Gwyneth Paltrow. Druhá "podvodová" zápletka je vystavěna postupně, dokáže člověka vtáhnout a rozhodně nenudí. Celkově mě film bavil, utekl jako voda a já si ho užil a to přesně od filmu očekávám. Nějakou přidanou hodnotu tady asi nehledejte a moc nad tímto komentářem nehloubejte. 70-75%. ()