• majo25
  ***

  Film Polnočná čipka sa dosť podobá na Hitchcockove trilery. Zápletkou, postavami, dobrou atmosférou i záverečným zvratom, ktorý je očakávaný. Škoda, že väčšina deja sa venuje zbytočnostiam, vykecávaním sa, manželským (anti)problémom, pričom divák musí neustále čakať, kedy konečne príde ďalší trilerový prvok. Tie prichádzajú až na zaujímavú atmosferickú záverečnú štvrťhodinku občasne. Pravdupovediac, hlavná postava ma iritovala, jej rozmaznanosť, nervová nevyrovnanosť a hysteričnosť, ktoré pri najmenšom strese viedli k vyšinutiu nervov. Zasluhovala by pár preplesknutí. Povážne je zasa obsadenie Harrisona; vedel by som si tam predstaviť aj lepších adeptov.(25.1.2019)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(11.5.2004)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,400,000Tržby Celosvetovo $-(15.12.2009)

 • dopitak
  ****

  Kolega Pohrobek už vše podstatné zachytil. Doris Day jako hysterička par excellence, které budete mít chuť tu a tam jednu vrazit, aby už se proboha konečně vzpamatovala. Poněkud zamotanější konec je možné předvídat, ale i tak příjemně překvapí. Ani jsem tolik neocenil kostýmy, jako napětí tohohle filmu - dlouho se mi nestalo, abych se tak dobře bál, žádné "lekačky", ale výborná atmosféra.(26.10.2008)

 • Pohrobek
  ****

  Labužníky na první pohled zaujmou krásné kostýmy Kit - bylo jich celkem třináct a designérka Irene za ně byla po právu nominována na Oscara. Podle divadelní hry Janet Green. Inteligentní film založený na scénáři, který se postaral o dostatek napětí. Z hereckého hlediska snad nejnádhernější ukázka hysterické blondýnky v akci - Doris Day pracovala se svými zkušenostmi z nešťastného manželství a na Kitině postavě uječené, zmatené, vystrašené blondýnky, která si při zápase svého manžela na život a na smrt tiskne ruce na prsa, místo aby šla pomoci, se v pravém slova smyslu vyřádila. Můj čtvrtý snímek od Millera - první thriller a hned perla tohoto žánru "chloupek za Hitchcockem."(31.7.2005)

 • - Doris Day nosí ve filmu stejné šaty, jako měla na sobě při předávání Oscarů. Byla nominována za film Pillow Talk (1959). (Pumiiix)