Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Američanka Kit (Doris Day) je již tři měsíce provdaná za anglického bankéře Tony Prestona (Rex Harrison), s nímž nyní žije v Londýně. Zprvu se její štěstí zdá nerušené, pak se ale začnou dít zlé věci: v parku jí za mlhy vyhrožuje tajemný hlas, těsně před ní spadne železný nosník a hlavně jí brzy začnou život znepříjemňovat výhružné telefonáty... (Pohrobek)

(více)

Recenze (10)

Flego 

všechny recenze uživatele

Hitchcockovská lahôdka odohrávajúca sa v Londýne so všetkými klasickými pôžitkami žánru. Keď treba je temná, keď treba zaznie ľahučký britský humor, nájazdy kamery na detail, konštrukcia príbehu dokonalá. Ide o prepis divadelnej hry, ale absolútne to nie je poznať, v tomto prípade odviedli filmári skvelú prácu. Vyzdvihnem aj výkon Doris Day, ktorá je známa skôr z komédií. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Labužníky na první pohled zaujmou krásné kostýmy Kit - bylo jich celkem třináct a designérka Irene za ně byla po právu nominována na Oscara. Podle divadelní hry Janet Green. Inteligentní film založený na scénáři, který se postaral o dostatek napětí. Z hereckého hlediska snad nejnádhernější ukázka hysterické blondýnky v akci - Doris Day pracovala se svými zkušenostmi z nešťastného manželství a na Kitině postavě uječené, zmatené, vystrašené blondýnky, která si při zápase svého manžela na život a na smrt tiskne ruce na prsa, místo aby šla pomoci, se v pravém slova smyslu vyřádila. Můj čtvrtý snímek od Millera - první thriller a hned perla tohoto žánru "chloupek za Hitchcockem." ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Doris Dayová to rozehrála fantasticky, uvěřila jsem jí tu vyděšenost, trápení, zoufalství.. Potemnělá atmosféra filmu s hustou mlhou, extra telefonáty, autobusem a otevřeným oknem příjemně mrazivá.. Na první dobrou jsem si myslela, že jí vážně drblo.. Nicméně můj tip mi vyšel, jen mi unikla jedna souvislost.. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

David Miller je neznamy reziser, tuna sa evidentne inspiroval Hitchcockom. I po rokoch vsak kvalitny film na temy ako zene sa vyhraza temny hlas akehosi chlapa, spadnu pred nou tazke veci, u ktorych hrozi ublizenie na zdravi, do toho este vyhrazne telefonaty ...... Nie tak kultove ako Sorry, wrong Number 1948, ale i po rokoch silne znepokojujuci film. Taketo filmy mam rad + tiez napriklad Double Idemnity  1944  : 85 % ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kolega Pohrobek už vše podstatné zachytil. Doris Day jako hysterička par excellence, které budete mít chuť tu a tam jednu vrazit, aby už se proboha konečně vzpamatovala. Poněkud zamotanější konec je možné předvídat, ale i tak příjemně překvapí. Ani jsem tolik neocenil kostýmy, jako napětí tohohle filmu - dlouho se mi nestalo, abych se tak dobře bál, žádné "lekačky", ale výborná atmosféra. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (2)

  • Doris Day nosí ve filmu stejné šaty, jako měla na sobě při předávání Oscarů. Byla nominována za film Pillow Talk (1959). (Pumiiix)

Reklama

Reklama