Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

baterka101

Jeden z nejlepších a nejzajimavěji zpracovaných animáků, co znám. Studio, ze kterého k nám přišel úžasný Wallace a Grommit přidává další hit, nyní o slepicích. Úžasně jsem se bavil i po několikátem shlédnutí :) ()

Kolosseum

Vynikající podívaná vytvořená z plastelíny. Není tu nic nudného, má to příběh i vtip, zkrátka skvělý film, který dal tvůrcům určitě hoodně zabrat! 92% ()

Wooke

Milujem rozprávky, ktoré sú robené týmto britským spôsobom. A táto je z nich asi najznámejšia a možno aj najlepšia. Nick Park dokázal, že je majstrom plastelínovej kinematografie. ()

Kubi21

Naprosto dokonalá pocta všem vězeňským a útěkářským filmům. Už prolog mne ukoval do křesla a nepustilo mne to celý film. Nádherně jsem se bavil, obdivoval přehršel nápadů, žasnul nad dokonalou animací a smál se na celé kolo tak, že se ze mne málem stal prostatik. Třešínkou je originální dabing v čele s božským Melem a Mirandou Richardson. ()

PlayEasy

Tyhle kvočny byly opravdu nesnesitelné. Nechápeme, jak tam mohl "Rocky" (copyright) mezi nimi vydržet. Asi tam byl jenom kvůli Ginger. Každopádně úlet to je a to v obou významech :) My tyto plastelínové animačky milujeme a tohle není vyjímkou. Dokonce je to lepší než některé díly Wallace a Gromita! Ten kurník nám tak trochu připadal jako věznice nebo koncentrační tábor. A proto se vůbec nedivíme, že se pokoušeli utéct. Nemohla chybět super hudba, ironičtí krysáci, ukecané slepice ani anglický "letec", který "sloužil" u RAF. 80%______ Mimochodem "Pipka" je to nejlegračnější jméno, které jsme kdy slyšeli :-)) I když jde vidět, že už to není ten starý dobrý Nick Park a stáhlo si ho DreamWorks :( ()

Martin.Tokos

Bláznivý animák s trochu zvláštní animací nakonec lepší, než jsem doufal. Variace útěku z vězení ve zvířecím světě? 🤔 4* ()

adamix

Štúdio Aardman vedelo vždy upútať na seba pozornosť a hlavne vyčariť úsmev na tvári, podobne ako pri OVEČKE SHAUN, či SPLÁCHNUTOM. SLEPAČÍ ÚLET je kreatívna oddychovka s dávkou humoru, skvelej hudby a napätia. Nikdy ma neomrzel, dokonca ani teraz, keď už mám detstvo istý čas za sebou. Plastelínové sliepky vždy zaujmú :). Za mňa 5*. ()

RigorMortis

Plastelínové sliepky s britským prízvukom v alegórii koncentráku. Na prvý pohľad "detský" animák, ktorý však nakoniec až tak detsky nepôsobí. "Masaker" hlavných záporákov je tak britský, až to bolí. Bavil som sa. ()

Marg

Ty kratší Parkovy filmy se mi líbily o chloupek (:-) víc, ale i tak je tahle podívaná mezi animovanými filmy naprostá špička. Napínavý příběh, humor i milostná zápletka a to vše plastelínové. ()

ZajoMajo

Dobrá rozprávka, skoro ako A JE TO. :-) Teda aspoň podľa vizuálneho spracovania. Inak sa to dá pozrieť, len neviem či bude rozumieť aj polročná dcéra niektorým rečiam, o nejaký rôčik - mám na mysli dospelácke reči... ()

pAšA

Velice pěkně udělané i vtipné, avšak jediná pětihvězdičková slepice je pro mne jen na talíři :-) ()

SirGawain

Je to slabší něž pozdější Wallace and Gromit: Prokletí Králíkodlaka, ale i tak je to jeden z nejlepších celovečerních animovaných filmů pro dospělé. Je to opravdu vtipné. ()

missaak

kdyz sem slysel nazevtak sem si mylslel- dalsi pokus o "neco", ale kdepak- kralovsky sem se bavil a bude temer kazdy, staci mit rad tento styl tvorby a mit smysl pro humor! ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí