Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

Laxik

Pod výborným nápadem o utíkajících slepicích se skrývá jen tisíckrát a jednou viděný příběh frajera, který přijde, lže, je oblíbený, když jde do tuého uteče, ale nakonec se vrátí a všechny zachrání. Chápu, že tohle má být pocta hraným filmům, ale na mě je tam moc pitvoření a nezachrání to ani parádní animace a slušná dávka povedených fórků. ()

GodComplex

Absolutne strasny. Slepice ocividne nejsou moje oblibene zvire, obzvlast kdyz jsou to jejich nesympaticke modelinove verze s roztahlou drzkou a velkyma zadkama. Ja bych na tu slepici farmu hodil atomovku. 2/10 ()

SarumanKo

Dnes som videl tento geniálny kúsok po dlhom čase znovu a jednoznačne som sa utvrdil v tom, že ide o najlepší animovaný film všetkých čias. Toľko neriedenej zábavy a čistej radosti z tvorby, krásnej aardmanovskej animácie a lahodnej hudby nájdete pokope len ťažko. Možno to vyznie divne, ale tento soundtrack od Johna Powella je pre mňa najlepším soundtrackom, aký kedy bol zložený. Thank you, Nick Park! (100%) ()

Tirion

Jsem milovník animáků a Aardmani mají v mém filmovém srdci jedno z těch nejlepších míst. Přesto jsem byl trochu zklamaný a to hlavně příběhem. Invence, nápady, zpracování, vtip - všechno skvěle Aardmanovské. Příběh je však až moc pod tlakem Dream Works. O to víc je překvapivé, jak pokračování této spolupráce vyšlo ve filmu W & G: Tajemství králíkodlaka. Bylo vidno, že britští tvůrci měli ve Slepičím úletu mnohem menší slovo, než ti američtí, kteří většinu financovali. U mé osoby se tedy jedná hlavně o tvůrčí zklamání. Avšak stále se jedná o nadprůměrný animák, který potěší. ()

ABLABLABLA

Velmi povedené. Tenhle styl animace alá figurky z plastelíny se přiznám, že moc nemusím, ale extrémně mi to nevadilo. Co se týče zápletky, tak velmi jednoduchá, předvídatelný příběh, ale bylo to natočeno tak skvěle a potrhle, že to člověka prostě dostalo a nemůžu jinak než dát 5*. Jako rozhodně se to neřadí k mým nějakým Top filmům, ale nic mi tam nechybělo, nic nepřekáželo, bylo to pojato vtipně a svěže a i rafinovaně, takže nevidím důvod, proč nedat plný počet. Ginger je prostě slepka jak se patří:) ()

kaylin

Aardman je rozhodně studio, které má co nabídnout, a to hlavně díky tomu, že tolik studií už stop motion animaci nedělá. Navíc jejich plastelínové postavičky jsou prostě parádní. Karikované, zábavné a rozpoznatelné. "Slepičí úlet" není mým nijak oblíbeným filmem, ale zábava a nápady se mu vzít nemohou. A to provedení... ()

Katzenklo

Krásná pohádka o houževnatých slepicích, jež si vždy ví rady a nikdy neztrácí hlavu (i když párkrát měly na mále).    "Slepice kladou odpor!" - "Nesmysl, slepice kladou akorát vejce!" ()

MATADOR

Pamatuji si, že jsem na snímek koukal ještě kdysi na základce. Měl co do sebe, bavil a i po letech se mu to stále daří, i když znám lepší kousky. Trošku škoda, že tohle bude bavit především dospělé. ()

togaf

Klasický scénář - utlačovaní povstanou, když se jim dostane vůdce a ten správný nápad. Slepičí příběh je plný odkazů na jiné slavnější filmy, a to je asi to největší plus tohohle animáku. Bohužel od Nicka Parka jsem čekala víc, slepice mě zkrátka zas tak moc neberou. ()

Skip

Pěkná animace, slušné fóry a fórky, dobré gagy. Prostě film, který nenudí, ale že by to bylo něco opravdu, ale opravdu vydařeného, to tedy rozhodně ne. ()

Aleee89

Slepičí úlet je bomba film. Viděla jsem ho dávno v kině, to jsem byla ještě malá, a moc se mi líbil. No jo, ti lidi to s plastelínou prostě umějí. Takových filmů by mělo být více, protože jsou dělané s láskou a ne jen pro tučné zisky, Prostě paráda. ()

maverick10

"The Great escape" ve slepicim svete. Parodie ja vzdycky muzu navic v animaku se otevira brana fantazii. Ale i tak se fantazie moc nevesla a zabehnuta kostra pribehu je porad dokola stejna. ()

easaque

nostalgické 5* ještě nenadešel ten správný čas pro reprízu, ale věřím, že se mi to líbit stejně jako napoprvé (pak určitě komentář oživím). Je to vlastně první celovečerní film od Nicka Parka a jeho Aardman studia. A byla to trefa do černého i bez Wallace a Gromita. Myslím, že by se to mohlo líbit i těm, kdo nejsou na animované filmy ale hlavně je to zábava pro celou rodinu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Chen

Kdo by to byl býval řekl, že plastelína působí stejně dobře, jako počítačová animace. Variace na únik z vězení je okořeněná výbornými vtípky, i dobře napsanými charaktery (i když jsou to slepice a kohouti plus nějaká ta krysa). ()

balba

Plastelínové slepice jsou opravdu super.Je to úsměvný příběh plný akčních scén a skvělých gagů např."NEBYL TVŮJ TÁTA SUP?" ()

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí