Podle obsahu jsem se vylekal, že jsem viděl jiný film, ale jména sedí... asi jsem to pochopil jinak. :-) Nejvíce mě překvapilo, že se dá ve Finsku v létě koupat, inu měl jsem představu, že tam teplota ke dvacítce nikdy nevyleze. No ale podle všeho se tam nejen koupou, ale i opalují a přitom seznamují... Zajímavé drama o odcizení, strachu, lásce, atd...(24.2.2009)

Ahoj , ano taky zaahojovaný film o chlapovy s veľkou súložiacou charizmou. Po druhom zhliadnuti som hviezdičku prihodil , lebo na prvy krát som sa venoval zároveň aj iným činnostiam / nie nesuložil som , ale venoval sa burzovým správam aj ked niektoré by si zaslužili poriadne po../. Na druhy krát som sa sustredil a hned musim poopraviť kolegynu Janaryba , ktorá píše o vták pana doktora ja bysom napísal vtáčik , ale je to vec vkusu. No podme na to , film sa mne osobne páčil dievčata pekne chtivé radodajné a chudák Ari , čo mohol robiť , ked mu rada dala aj skoro vydatá farárka až som zauvažoval keby som bol žena , dala by som mu ? som zo seba sklamaná nepovedala som ano,ale ani nie.Vo filme bol aj jeden technicky problém , tí finčici tam pobehovali s uplne zvädnutými vtáčikmi , ale dokázali aj hned suložiť.No nakoniec oni to robili hned a krátko , ale myslím si že lepšie to je neskôr , ale dlhšie.(13.2.2009)

Automatem na lásku je tu patrně myšlen pták pana doktora, který poté co rozhodí všechny vztahy mezi nejbližšími, nakonec doletí až do kostela, kde ho "spasení" patrně stejně nečeká....Ve filmu se moc romantiky nedočkáte, spíš bych řekla, že to je erotické drama. Nad oficiálním textem distributora (obsahem) musím jen kroutit hlavou....v takovémto pojetí je nakonec i bordel "plný vřelých lidí, vyzařujících lásku", nejen studené Finsko. Daleko rozumnější obsah tu má Rainfall, ale skrývá se v diskuzi.(29.11.2008)

Čumím, čumím! Pod inzerací erotický film jsem si představoval klišé ala Holywood kde nadržená hrdinka přijímá do betle jednoho blazeovaného idiota za druhým. Nic takového. Jeto dost neobyčejné psychologické drama se skvělou kamerou a skvělými herci ze skvělého prostředí - Finska. Parta mladých krásných lidí, 3 kluci a 3 holky si naivně myslí, že jsou rodina (ještě aby toho nebylo málo jsou všichni intelektuálové). To nikdy nemůže fungovat, zažil jsem to na vlastní kůži. Stačí, že si tak nějak zasouloží křížem a je tu katastrofa plná napadání, tragédie a nenávisti. Že je tu pár otevřených erotických scén ani nepostřehnete, jde o víc. "Nikdy jsem nemiloval", "Nikdy jsem neměla orgasmus"..Nevím, necítím nic... zazní v tomto filmu. "Jsi otcem, jak se cítíš?"..."Divně". No za 49 korun a neusnul jsem při tom, opravdu dobré!(22.12.2008)

Začínám přicházet na chuť studeným severským filmům, které jsou ve své podstatě horké v tom pravém slova smyslu. Tenhle mě opět nezklamal. Zajímavý příběh charismatického pana doktora, jakožto člověka, kterému chybí cit a jehož činy ovlivňují všechny, kdo se kolem něj pohybují. Že je to film romantický, se mi ani zdaleka nezdá. Působilo to na mě spíš jako psychologicko - erotické drama. 8/10(2.1.2009)

• - Film byl školním projektem režiséra Aku Louhimiese, scenáristy Aleksi Bardy a střihače Samu Heikkilä. Všichni tři promovali na Helsinki University of Art and Design v prosinci 2000. (Cheeker)