Skor ako romanticky film sa mi Levottomat zda realnejsie zaradit do skatulky eroticky film. Nahotou a sexom sa tu nesetri, a cudujsasvete, sex neposobi samoucelne. Reziser Aku Louhimies odviedol kvalitnu pracu, a tymto sa zacala moja fascinacia finskou kinematografiou. Vdaka tomuto filmu som objavil rezisera Aki Kaurismaki-ho a jeho filmy. 69 %(26.2.2013)

Začínám přicházet na chuť studeným severským filmům, které jsou ve své podstatě horké v tom pravém slova smyslu. Tenhle mě opět nezklamal. Zajímavý příběh charismatického pana doktora, jakožto člověka, kterému chybí cit a jehož činy ovlivňují všechny, kdo se kolem něj pohybují. Že je to film romantický, se mi ani zdaleka nezdá. Působilo to na mě spíš jako psychologicko - erotické drama. 8/10(2.1.2009)

"Všechno bylo v pořádku, ale doufal jsem, že by se něco mohlo změnit." Doktor Ari má solidní práci, v posteli se mu střídá víc samiček než nadrženému křečkovi, zamilovat se neumí a chce změnu? Tak tomu moc nerozumím. Nicméně je mi sympatický tím, jak myslí ptákem, je upřímný, varuje sám před sebou a klidně se nechá vyhodit z vlastního bytu. Vlastně jsem mu i celkem fandil, ale nějak jsem nepochopil, o čem to celé vlastně bylo. O lásce, sexu, přátelství, odpovědnosti nebo o finské muzice? Ta muzika mě svou zvláštností opravdu bavila, sex nic nepokazil a v tom ostatním jsem se tak nějak ztratil.(5.10.2016)

Ari si užívá svobodného stylu života, vždycky se s nějakou ženou vyspí, a tím to končí. Až potká Tiinu, která se do něho zamiluje. I přes varování, že jí ublíží, se o něho pořád snaží. Ariho touhy se však potlačit nedají. Ač to na první pohled může vypadat, že Ari je prostě chlívák, je potřeba si uvědomit, že na sex jsou obvykle potřeba dva. A taky, že mu ty ženský lezou do postele dobrovolně. Celý film je naturalisticky přirozený a zobrazuje život možná drsně, ale přímo, bez vytáček.(17.8.2016)

Podle obsahu jsem se vylekal, že jsem viděl jiný film, ale jména sedí... asi jsem to pochopil jinak. :-) Nejvíce mě překvapilo, že se dá ve Finsku v létě koupat, inu měl jsem představu, že tam teplota ke dvacítce nikdy nevyleze. No ale podle všeho se tam nejen koupou, ale i opalují a přitom seznamují... Zajímavé drama o odcizení, strachu, lásce, atd...(24.2.2009)

• - Film byl školním projektem režiséra Aku Louhimiese, scenáristy Aleksi Bardy a střihače Samu Heikkilä. Všichni tři promovali na Helsinki University of Art and Design v prosinci 2000. (Cheeker)