Reklama

Reklama

Automat na lásku

Trailer

I studené Finsko může být plné vřelých lidí, hořících láskou.
Mladý muž jménem Ari musí opustit zaběhlý styl života, aby zastavil komplikace, které přicházejí jako následky jedné jediné noci. Setkání s Tiinou mění vše. Tento romantický film ukazuje Finsko v jiném světle, než jak jej vidí cizinci. I studené Finsko může být plné vřelých lidí, vyzařujících lásku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

Radko 

všechny recenze uživatele

Severský vzťahový štýl ako vyšitý. Plus trocha otrávenej neschopnosti zaľúbiť sa. Skutočnosť, že nordické národy všeobecne vyznávajú uvoľnený prístup k milovaniu, je dostatočne známa. Film teda neponúka nič neobvyklé, ani výnimočné. Cez sexuálnu stránku, sa tu rieši všetko, ostatné je potlačené. Pozadie správania sa hrdinov sa nijako nevysvetľuje Ak predsa, tak len ako následok telesnej príťažlivosti. Do tohto rámca je zasadená aj svadobná scéna. No tá pobavila komplet, vrátane jej úvodu, kedy si v priebehu obradu hlavná postava - Ari pripomína v mysli posteľové dobrodružstvá s prítomnými mladými dámami. Trochu nasilu bol na ňu prilepený happy end. No užívateľka rockwoman aj takýto záver zasadila do správneho kontextu, v tunajšom, zďaleka najvýstižnejšom, komentári. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Všechno bylo v pořádku, ale doufal jsem, že by se něco mohlo změnit." Doktor Ari má solidní práci, v posteli se mu střídá víc samiček než nadrženému křečkovi, zamilovat se neumí a chce změnu? Tak tomu moc nerozumím. Nicméně je mi sympatický tím, jak myslí ptákem, je upřímný, varuje sám před sebou a klidně se nechá vyhodit z vlastního bytu. Vlastně jsem mu i celkem fandil, ale nějak jsem nepochopil, o čem to celé vlastně bylo. O lásce, sexu, přátelství, odpovědnosti nebo o finské muzice? Ta muzika mě svou zvláštností opravdu bavila, sex nic nepokazil a v tom ostatním jsem se tak nějak ztratil. ()

Reklama

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Automatem na lásku je tu patrně myšlen pták pana doktora, který poté co rozhodí všechny vztahy mezi nejbližšími, nakonec doletí až do kostela, kde ho "spasení" patrně stejně nečeká....Ve filmu se moc romantiky nedočkáte, spíš bych řekla, že to je erotické drama. Nad oficiálním textem distributora (obsahem) musím jen kroutit hlavou....v takovémto pojetí je nakonec i bordel "plný vřelých lidí, vyzařujících lásku", nejen studené Finsko. Daleko rozumnější obsah tu má Rainfall, ale skrývá se v diskuzi. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Levottomat nabízí desítky souloží v netriviálním severském příběhu. Ale nejen to.. Atraktivně podaná story o charismatickém, pro okolí v mnohém uzavřeném doktorovi Arim, který se nikdy nezamiloval, ale budí kolem sebe neuvěřitelné emoce. Rozseká prakticky všechny vztahy ve svém okolí, protože ani kamarádky jeho nové vyvolené Tiiny nejsou tak počestné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Sledovat, jak se k nějakému kroku odhodlají, je poměrně zajímavé. Snímek zdaleka není jen o sexu (pár scén si nicméně tvůrci mohli odpustit), ale o nevypočitatelnosti a křehkosti mezilidských vztahů. Uznávám, že druhá, depresivně laděná polovina snímku nemusí sednout každému, zvlášť, když je Ariho chování hodně na hraně (tvůrci mohli s některými charaktery a motivacemi víc pracovat a divákovi tím pádem tak trochu pomoci).. Film si nicméně klade zajímavé otázky, hůř už hledá odpovědi, i když leccos nechává právě na divákovi, ať si sám srovná jednotlivé scény v sobě. Já si je srovnal.. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, který asi i stojí za pozornost, ale toho sexu je zde možná až příliš. Ovšem na druhou stranu sex je zde pouze prostředek, kterým hlavní hrdina kompletně rozvrátí partu kamarádů. Takže vyčítat velké množství erotiky a sexu tomuto filmu rozhodně nechci, spíše to bylo jen takové povzdechnutí. Jinak se jedná o film, který je zajímavý, který nahlíží na lásku a na sex velmi povrchně, a který je tak trochu jiný než všechna jiná romantická dramata, která jsem dosud viděl. A možná se i některý z diváků pozná v hlavním hrdinovi, který klátí jednu ženu za druhou a nebere si servítky. Věřím totiž, že takoví muži skutečně existují. Ale zpět k filmu. Herecké výkony jsou zdařilé, exteriéry byly vybrány perfektně, dějově je film zvládnut dobře. Zkrátka a dobře je tohle další severský film, tentokráte z Finska, který mě dokázal zaujmout a znovu jsem si připomněl, že severské filmy stojí za pozornost. Za sebe tedy tomuto filmu uděluji mírně nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film byl školním projektem režiséra Aku Louhimiese, scenáristy Aleksi Bardy a střihače Samu Heikkilä. Všichni tři promovali na Helsinki University of Art and Design v prosinci 2000. (Cheeker)

Reklama

Reklama