Automat na lásku

I studené Finsko může být plné vřelých lidí, hořících láskou.
Mladý muž jménem Ari musí opustit zaběhlý styl života, aby zastavil komplikace, které přicházejí jako následky jedné jediné noci. Setkání s Tiinou mění vše. Tento romantický film ukazuje Finsko v jiném světle, než jak jej vidí cizinci. I studené Finsko může být plné vřelých lidí, vyzařujících lásku. (oficiální text distributora)

Cortes3

Takový velmi zvláštní film, ale moc se mi líbil, těžko se to hodnotí, ale hlavně ten hlavní herec, ten neměl chybu, jak byl za každou cenu upřímný, i když věděl, že to pro osobu, se kterou se baví příjemné nebude. Velmi kladně hodnotím severskou kunematografii a pro finskou mám též velmi zvláštní slabost. Výborně. ()

milancecil

Výborný, poutavý a pečlivě vystavěný psychologický příběh mladého, přitažlivého muže, lékaře záchranáře, který ve svém nevázaném životě má jen ženy z náhodných setkání po barech, má je bez úsilí, až téměř automaticky dostupné, nic k nim hlubšího necítí, nic pevnějšího ho k nim dále nepoutá, žije si sám, bez závazků, nekomplikovaně, tedy až do zlomového momentu, to když se seznámí na pláži s citlivou, romantickou dívkou, vše má zpočátku sice stejný scénář jako obvykle, jen sex a dost, ale ona se do něj velmi zamiluje, touží po vztahu s ním, myslí si, že je pro ni ten správný a s ním bude skutečně šťastná, jeho citový chlad ale nedokáže i přes všemožné snahy překonat, Ari spíše dále citově tápe a děj se jen hořce stupňuje, již tak komplikované vztahy se postupně ještě více zaplétají, když Ariho charisma nedokáží odolat ani obě nejbližší Tiininy kamarádky, přítrž tomu nekončícímu trýznivému soužení může udělat ale jen on sám, svým citovým prozřením, jen on sám má tu velkou moc, i v něm by se měla snad konečně probudit lidská touha po lásce, po hlubších citech, aby nebyl jen on sám milován, ale dokázal také milovat. ()

zsn odpad!

Příběh d_vkaře. Toť vše. Reálný život. Žáden důvod pro námět filmu. No jako Finové - nic moc některé ty vaše filmy. Zvlášť u Louhimies mne to překvapuje. ()

kolemjdouc

jedna hvězda za to,že pokud scénárista chtěl děj založit na nahých zadnicích aj. tak se mu to povedlo ale jinak nic.Hlavní progonista snad neosouložil jen schránku na dopisy jinak vzduchoprázdno ()

dormouse

Ari je obyčejný proutník, který žádnou dívku nepoužije dvakrát, není schopen citově se připoutat a moc si nevybírá. Proč se takhle chová, je ale divákovi utajeno, má snad duševní poruchu? Proč se do něj všechny ženské zamilují, mi také uniklo. Všechny postavy se chovají nepochopitelně, což se stupňuje během filmu...ale nemohu prozrazovat. Neodpustím si ale poznámku: kdyby Ari k dovršení všeho aspoň přefiknul i všechny kamarády mužského pohlaví, film by sice nebyl srozumitelnější, ale stylovější. ()

mira007

takhle odvážný film bych na studeným severu nečekal, krásný příběh, hezký nahatý holky a hollywoodský konec. ()

adriane9

Těžko tento film komentovat, abych se nedopustila několika spoilerů. Každopádně je mi z toho úzko. Z toho jací lidé dokážou být, jak funguje vztahová a sexuální chemie, slzy tu nemají žádný význam, ne větší než to, že z oka teče slaná voda..Jo jasně..můžem si za to sami. ()

pipapa

Perfektně vykreslená skandinávská mentalita a jí odpovídající chování. Režisér i scénárista přesně věděli, o čem a o kom točí, i jak to natočit - samozřejmě naturalisticky, neb jinak by z toho vznikla zase jen podvodná a otravná zpotvořenina, jakých máme v kinematografii už bezpočet...Sexuální chtivosti a přímosti, která sršela Mikko Nousiainenovi z očí, bych ve spojení s jeho fyzickým vzhledem neodolala. Dokonale zahrané. A nebo "hraje" Mikko Nousiainen dokonce sám sebe? ()

Rockerman odpad!

Ze všech romantických filmů od Rosamunde Pilcher a jí podobných autorek, znám jen několik scén, ale především dialogy, které slyším z televize u počítače. Mám dojem, že Automat na lásku je ještě o třídu níž! Bezduché mlácení prázdné slámy s trochou erotiky. Přiznávám, že kvůli ní jsem se na to vydržel dívat až do konce, jinak to byla totální blbost a zdejší vysoké hodnocení mě překvapuje. ()

xenopus

Čas od času si dopřeji nějaké severské drama, abych se u těch klišovitých a odhadnutelně stavěných amerických a "zbytkuevropských" filmů neunudil. Jsou prostě jiná, a jiný je i Automat na lásku. Příběh by se dal shrnout do jedné rozvitější věty a přesto je z toho film dlouhý hodinu a tři čtvrtě. Snímek postrádá klasické schéma táhnoucí se už od dob antiky, a tak chybí pořádná zápletka, drama a následné jasné rozuzlení. Zápletka (sex) je zřejmá už od počátku, potom je to drama až do konce a na rozuzlení se vlastně ani netěšíte. Jenže co byste také mohli čekat od filmu o složitosti mezilidských vztahů? Klasiku a jasnost? Pche... Irina Björklund (aka duchovní Hanna-Riikka) je úchvatná a hned jak se objeví v prvním záběru na lodi, dává tušit, že ona je ze všech tří hlavních hrdinek nejlepší herečkou. A Mikko Nouisiainen mě svým výkonem taky potěšil (a v druhé části filmu navíc přidá sestřih vlasů i vousů, který je můj oblíbený... :-)) ()

DJ Kritik

Krásne, reálne priam zo života. Keď má človek pocit, že má chuť na niečo, ale nevie čo to je. Ako zmeniť život na plnohodnotný sa nedá opísať nie radiť a ešte k tomu ak máte povolanie, ktoré vám uberá energie. Za všetko hovorí myšlienka z filmu. " Môžem sa k tebe nasťahovať?" odpoveď "Nemám nič proti." Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Erotika: **** ()

Pharlap

Otřesný :-( Připadal jsem si že koukám na nějakou parodii na erotický film s dramatickou zápletkou milostného mnohoúhelníku. ()

magu

Nemastné neslané, no... ale taký je život. Nepozerá sa naň veľmi dobre, nie je pre každého zaujímavý, ale je to život (aj so sexom, ktorý k nemu patrí). Možno ten film má nejaké umelecké hodnoty u mňa ale veľmi nezavážili a celkový dojem nevylepšili. Bohužiaľ. Na druhej strane ma ani neodradil, aby som si podobné "severskoviny" v budúcnosti nepozrel. A prečo ho všetky ženské vlastne tak "žrali"? Hmmm. ()

cooper7

Jestli čekáte nějakou romantiku, tak na to zapomeňte! Tady jde jen o sex sex a sex.. Zajímavý příběh a vcelku dobré herecké výkony..Slabší 3*** ()

pmultimix

Film se mi moc líbil. Skvěle předvedené, jak hlavního hrdinu všechny ženy svých nových kámošů šuk*jí :D A až na trošku studenější podání super. Porovnal bych to trošku s Miluj mě, prosím, kde to bylo více o fintách a záludnostech, ale také víc napínavější, kdežto zde to moc děj nemělo, nic nikam nesměřovalo. Zato je tento film takový přirozenější. A hlavně je zde vidět, jak plamen touhy spálí v jednom okamžiku všechna předsevzetí (těžko říct, zda to v reálu je do této míry možné). Já dávám **** ()