Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

ostravak30

Steven Seagal je představitelem akčních filmů společně s řadou dalších herců. Tento film je jeden z těch známějších, ale mě moc nesedl. Jak Cole se totiž od počátku tváří jako indiánský šaman, ale nakonec se ukazuje, že nosí jen podivné oblečení a řetízek kolem krku. Opět tu máme mafii, kterou nutno vytřískat. Jeho parťákem se ale stal černošský herec Keenen Ivory Wayans, což není příliš časté. Většinou se jeho hrdinové proklamují jako samotáři. Chvílemi to mezi nimi i funguje, dokonce proběhne humor, opět ne moc vídaná věc. Přesto na mě film celkově působil jako klasická seagalovina. Prostě přijde a všechny vytříská jak v počítačové hře. Postupně se pokaždé dostane o úroveň výš až si dojde pro šéfa. Nutno dodat, že pro scénáristu se jedná o úplně první práci. ()

PlayEasy

Film, který se až příliš očividně snaží navázat na úspěch Posledního skauta. Jenže víte, jak to chodí. Voda je mokrá, nebe je modrý a jelení penis nesahá Satanu Clausovi ani po pás ;) 45% ()

JackBurda

Skvělá akce, sympatický postavy, slušní záporáci, dobrej příběh... Je tohle opravdu Seagalovka? Ani ne, protože je to spíše akční krimi thriller. A upřímně mi to sedlo. Není to perfektní, Brian Cox se tak nějak vypaří a podobný nevyrovnanosti, ale stejně tu slabší pětici dám. ()

Simo16

Nový Chuck Norris.Fíííha, všetko vie, hlavne tá kreditka nemala chybu.Pre mňa nudný film, ktorý sa neoplatí vidieť. ()

hwnd

Já Stevena moc nemusím, ale tento kus špatnej rozhodně není. Byl jsem fascinován, jak všichni protivníci rovnou zahazovali bouchačky, protože se Stevenem se přece bojuje čestně rukama. A Rusové jsou pro jistotu viditelně okérkovaný, aby se poznali i mezi sebou. Jojo, to Arny by je všechny vykosil kulometem a bylo by po filmu. Ale objektivně ten film má spád, je napínavej, veselej, není nudnej a efekty jsou v pohodě. Kdyby byl film zařazen také do kategorie komedie, tak by to bylo 5*. ()

JasonV

Jednoznačne najfilmovejší Seagal. Scenár, réžia, herecké výkony, všetko je o triedu lepšie ako zbytok Seagaloviek. ()

Via

Lepší tři hvězdičky... Seagal zkrátka asi nezklame, jen to není asi fakt něco, co bych stále musela sledovat dokola, ač má myšlenku, vtipné scénky (které vůbec nejsou na škodu, jelikož aspoň odlehčí)... uvidíme, možná po dalším shlédnutí... ;) ()

GOREmaster

Skvělý film, akčním pasážím nemám co vytknout a hlášky mě rozesmívají ještě teď. Společně se Zákonem Ulice nejlepší Seagalovka. ()

walkingdead

Tenhle film mě baví. Mám rád Seagala (pozůstatek z dětství), mám celkem rád Wayanse i celou tu jeho podivnou famílii. V Glimmer Manovi je dost akce, Steven je stále ještě ve formě, takže rvačky mají úroveň. A díky tomu, že v té době ještě netočil filmy s rozpočtem menším než je roční plat uklízečky toalet v Bílém domě, ta akce i vypadá věrohodně. Hodně závažný a brutální děj se navíc dobře doplňuje se zábavnými scénkami. Jelení penis rulez. ()

VanBradley89

Na dlouhou dobu poslední kvalitní Seagal. Dobrý příběh, spousta soubojů, akce a skvěle si padnoucí ,doplňující se dvojice. DODATEK: Viděno po třech letech a ať si každý říká co chce tohle je prostě Seagalův nejlepší film. ()

Stanmi

Ačkoli Glimmer Man se obecně netěší takové oblibě jako Stevenovy "klasické" filmy, já osobně ho řadím mezi ty vůbec nejpovedenější a to i přesto, že akční složka taky poněkud pokulhává (ve srovnání s ostatními Seagolovými filmy té doby), ale celkový "feeling" je u mne i přesto velmi kladný. Ocitáme se v L.A., kde zrovna řádí sériový vrah s přezdívkou "Taťka", který své oběti rituálně ukřižuje. Jako posila policejního týmu příchází z New Yorku záhadný detektiv Jack Cole (Seagal), jeho parťákem se stane detektiv Jim Campbell (Keenen Ivory Wayans) a společně příjdou na to, že ve městě je ještě jeden vrah, který své oběti vraždí přesně v Taťkově stylu...Jak jsem již napsal, akční složka filmu není jeho největší předností, souboje i přestřelky tu jsou a nejsou úplně špatně natočené, ale je to jen jeden z několika střípků, které tvoří výsledný celek. Steven je tu ještě ve formě a jeho postava buddhistického poldy se záhadnou minulostí nemá chybu, ale jednou větou musím zmínit i Keenea Ivoryho Wayanse, jeho hláškující milovník Cassablancy Campbell je taky výborný a dohromady tvoří opravdu povedenou dvojici, která výborně doplňuje. K tomu je třeba připočíst temnou atmosféru okolo rituálních vražd, známé herce ve vedlejších rolích (Brian Cox a Bob Gunton), slušnou režii Johna Graye, dobře zvolenou délku filmu, vtipné a trefné hlášky a máme z toho velice povedený a ve Stevenově asi jediný opravdový buddy-cop film, kterému v rámci standardů daného žánru opravdu nic nechybí. ()

Sekel

Celkem vydarena kriminalka s dobre fungujici ustredni dvojici a spatne fungujici ruskou mafii. Seagal je sice uz v prerodu z akcniho bijce v zenoveho mistra, ale jeste si z toho umi udelat legraci a ma nadhled. Wayansova rodina cela vznikla kvuli hlaskam a narazkam na cernochy a i K. Ivorymu to jde obstojne. Bitky jsou na celkem vysoke urovni (jenom se z aikida preslo na neco jako wing tsun). Jedina, ale zato podstatna vytka je, ze jsem film videl uz predabovany alespon trikrat a stale se stejne spatnym(=absentujicim) zvukovym backgroundem k dialogum, takze vzdycky, kdyz se mluvi neni slyset zadne jine zvuky a to je treba u zminenych bitek dost skoda. ()

maniak.sused

Ak nerátam Seagalov zlatý vek z prelomu 80tych a 90tych rokov (Nico, Ťažko ho zabiť, Muž so znakom smrti, Nemilosrdná spravodlivosť), ide asi o jeho najlepší film. Dokonca mám pocit, že je menej béčkový ako niektoré z jeho najväčších hitov. Pomerne temný príbeh, v rámci žánru vôbec nie zlý scenár, zaujímavé súboje (oceňujem napr.nápad s kreditkou-britvou), dobre vystavaná krimi línia, a samozrejme nechýba ani hláškovanie (aj keď Stevenov čierny parťák v ňom nepôsobí vždy najprirodzenejšie). Objektívne je to asi na 3,5, ale ako bývalý Seagalov fanúšik a v porovnaní s jeho súčasnou bulharskou kinetografiou dávam filmu zaslúžené štyri. ()