Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

Chosé85

Asi jeden z těch lepších Seagalových filmů. Samozřejmě bez mimiky a emocí. Ten hláškující černoch byl skvělej. Smál jsem se... ()

Bozvav

Poctivá Seaglovka (mírně kopírující Posledního skauta), nabitá perfektní akcí, velmi dobrými souboji. Co ji poslalo do šedi průměru je scénář a dialogy. Já vím, od filmů tohoto žánru nikdo nečeká žádné hlubokomyslné filozofování, ale přeci jen alespoň nějaký smysl by dávat měl, těch pár hlášek to skoro nezachránilo. Nicméně i tak dávám 4 poctivé*. ()

JoSte

Filmu, kde si hlavní záporák pouští v rádiu kytarové Preludium D moll od Bacha, těžko dát nižší hodnocení. ()

boyd.

Zpočátku se mi to moc nelíbilo kvůli trochu změněné choreografii co se akčních scén týče, je to trochu jiné než v jeho prvních filmech, ale s postupem času se mi to zalíbilo a tento film hodnotím kladně. Je to trochu změna, seriový vrah to tady ve filmech se Seagalem ještě nebylo, navíc má ve filmu ještě černého pomocníka, který dodává humor a dobré hlášky, oba se dobře doplňují, Steven Seagal na vrcholu od teď už to ale šlo s ním jenom skopce mírně ale přece, navíc už i v Glimmer Manovi mu narostlo břicho což jsem kdysi nemohl pochopit, jak mohl takhle přibrat na váze! ()

zelda82

Jeden z nejlepsich Seagalu, ktery boduje predevsim hlaskami a pomerne solidnimi souboji. Ve srovnani s filmy z posledni doby by si tohle zaslouzilo Oscara:) ()

crha

Tenhle film jede napříč všemi možnými žánry. Díky super hláškám je řízlej také komedií a mezi sympaťáky Seagalem a Wayansem to fakt funguje. Jedna z nejlepších seagalovek. ()

matkoulko

Take male spominanie na stare a dobre casy. Ked vybral Steven kreditku, hned som si spomenul... Bolo to celkom fajn aj v porovnani so sucasnou akcnou/krimi tvorbou... ()

GOREGASM

Steven Seagal, sériové vraždy a prášek z jeleního penisu aneb nesmrtelná kombinace. Nadprůměrná „seagalovka“, která zahrnuje všechny Stevieho trademarky, která máme tak rádi. Tzn. Steven střídá jedno „šmrncovní“ sáčko za druhým, přestože už tady je vidět, že nám nezadržitelně kyne. Vtipkuje skoro stejně pravidelně jako šermuje rukama, přičemž vrcholem je vykosení papundeklové restaurace. A rozhodně se povedl casting, kde především zlí kluci Bob Gunton a Brian Cox vytahují tohle povedené béčko v mé osobní Seagalogii do TOP 6. 79% ()

Ydrosten

Jedna z těch lepších Segalovek. Skvěle vymlácená hospoda, dobrej parťák ( mimochodem, tech Wayansů, je ve velkém " Háčku " nějak moc ne ? ) super hlášky. Prostě je to nadprůměr. " Vod tý doby co jsme se seznámily, mě nepotkalo nic dobrýho " ()

kkarx

Glimmer man je poslední klasickou Seagalovkou, potom už Seagal spadnul na úplné dno (s výjimkou Lovce policajtů). V polovině 90. let se akční filmy utápěly neuvěřitelné přeplácanosti, leckdo by mohl tehdejší styl nazvat stokou. Autoři se neštítili kdejakých ohavností, v jejichž světle výsledný produkt připomínal téměř surealistické dílo. Namátkou např. Skála, Tváří v tvář, Con Air.... Akční žánr upadal a začalo se experimentovat se vším možným. Nejčastěji se zvukem a Glimmer Man není výjimkou. Akční scény jsou prosty standartních zvukových efektů, na pozadí hraje pouze doprovodná hudba. To vytváří zvláštní odtažitou atmosféru, která nepřipraveného diváka jistě zaskočí. I přes kontroverzní zásahy do produkce, dokáže film dobře pobavit a je to jeden z těch lepších žánrových filmů. ()

Rathalos

Myslim,ze Steven Seagal a Keenen Ivory Wayans vytvorili fakt skvelu dvojku s vybornymi hlaskami,trosku mi pripomenuli Smrtonosnu zbran,kde Mel Gibson a Danny Glover boli tiez super dvojka,ale tu to nie je az take vtipne,ale spokojnost nadovsetko...:-) ()

MickeyStuma

Steven Seagal a Keenen Ivory Wayans coby policejní vyšetřovatelé společně pracující na odhalení a dopadení pachatele záhadných vražd přezdívaného jako ´The Family Man´. Akční krimi snad se snažící navázat na počátky Stevena Seagala. Vše zásadní tu je. Dokonce nechybí ani typické vymlácení hospody. V tomto případě krapet luxusnější, ale třísky létají. Wayans sekunduje hbitě a snaží se neztratit krok. Jenomže to celkově už prostě není ono. Jako buddy film však snímek funguje dobře. Seagal tu začal blbnout s tou svou vírou a přesvědčením, avšak klidná povaha ve své roli je dokonalým kontrastem s postavou Wayanse, který je sice moudrým, ale poněkud praštěným poldou, který, jak jinak, raději pracuje sám. Další policejní dvojka k pohledání. Hlášky, akce, dějový švih. Zkrátka typický popkornový devadesátkový akční film bez bázně a hany. Drsnou a šokující atmosféru prvních čtyř snímků to ale v žádném případě nedosahuje. ()

Torpid

Buddy movie, několik vtipných hlášek, Seagalova komická stylizace buddhistického mudrce v neuvěřitelnym saku a růžencem kolem krku, jeden z těch o trochu lepších hercova průměru. ()

Kingjiri

Docela sympatickej pokus o buddymovie s oldschoolovou atmosférou. Seagal s tibetskym růžencem kolem krku celou dobu přísně čumí a občas drsně hlásí. Akční scény sice občas postrádaj lepší ozvučení, ale jsou aspoň krvavější a Saegal v devadesátejch letech ještě uměl slušně máchat rukama a nohama. Průměrná béčkárna na jeden volnej večer s příběhem plně poplatnym žánru, v rámci Seagalovy filmografie však nadprůměr. Třetí hvězda za humor, atmosféru a casting. ()

Schlierkamp

Americký akční film se Stevenem Seagalem v hlavní roli kriminalisty Jacka Colea, muže s tajemnou minulostí, který je povolán na pomoc los angeleské policii. Ta marně stíhá masového vraha, který zabíjí rodiny rituálními způsoby, přičemž stejným způsobem byla zavražděna i Coleova manželka. Spolu se svým sympatickým kolegou Jimem Campbellem (K. I. Wayans) přicházejí na stopu vlivného politika, jenž obchoduje s chemickými zbraněmi s ruskou mafií. Steven zde vystupuje v roli muže, jenž má zkušenosti ze zahraničních asijských misí CIA, kde získal přezdívku Glimmer Man neboli Bleskový muž a kde se seznámil s buddhistickým učením, a díky tomu nosí výstřední modlitební korálky a žije podle východoasijských filozofií. Pochopitelně v soubojích s protivníky, kteří nemají proti němu žádnou šanci, používá své jedinečné bojové umění s úsporným výdejem energie, které využívá pohyb a sílu útočníků proti nim. Některé Stevenovi kousky jsou vskutku těžko uvěřitelné, zejména zneškodnění dvou ruských únosců ve vozidle a vyskočení jeho zadním oknem či jeho pohodová záchrana kolegy visícího z okna výškové budovy. Mistr Seagal vše zvládá naprosto v klidu, trousí vtipné hlášky a jeho postava je velmi zajímavá a zábavná. V závěrečném souboji s dopadeným masovým vrahem Donaldem proti němu nemá jeho sok žádnou naději na úspěch, neboť stereotypně používá jeden neškodný kop pořád dokola a celkově jeho bojové schopnosti nejsou na příliš vysoké úrovni. Glimmer Man může nabídnout solidní scénář, dobře napsané a zábavné postavy, poměrně hodně soubojů a dramatických situací a ačkoli měl zřejmě Steven své nejlepší filmy za sebou, mohu tento snímek jednoznačně doporučit. ()