Biliárový král

• Československo Hazardní hráč (více)

Vyhrát dokáže jen ten, kdo si dovede poručit... „Rychlý“ Eddie Felson (P. Newman) je ostřílený profesionál poolu, který spolu s parťákem Charliem (M. McCormick) denně obráží zakouřené kulečníkové herny, aby obral o peníze nezkušené hráče, kteří se s ním nechají bláhově vtáhnout do hry. Jednoho dne ale Eddie při své aroganci vyzve neporaženého krále Minnesotu (J. Gleason). Z několikahodinové přehlídky výtečných šťouchů se nakonec stane zkouška charakterů, v níž Eddie selže. Sražen na kolena nachází útěchu u své nové lásky Sarah Packardové (P. Laurieová), s níž sdílejí podobně rozervaný osud spolu se slabostí k alkoholu. Příčí se jí však prostředí a lidé mezi kterými se pohybuje. To vrcholí, když mu další klamání v herně přivodí zlámané palce a Sarah se o něj musí starat. I přesto ale Eddie nemyslí na nic jiného než znovu vyzvat Minnesotu. Na odvetu bude ale potřebovat nemalé peníze… (Česká televize)

Rozjimatel

"Okay, so what's your name today?"     Pochmúrne ladený film, ktorý výborne funguje v niekoľkých rovinách. Ako športová dráma s veľmi zručne a pútavo nakrútenými biliardovými súbojmi. Ako intenzívna psychologická dráma s výbornými myšlienkami o ľudskej povahe. A v neposlednom rade ako neobvyklý ľúbostný príbeh dvoch flákačov, životných stroskotancov, večne naliatych v liehu (démon alkohol hraje vo filme významnú rolu). Výborne sa hodiaci džezový podmaz privádza to správne napätie a dokonale dotvára celkovú atmosféru. Herecké obsadenie je parádne, vynikajú hlavne štyria herci nominovaní na Oscara. Predovšetkým je to skvelý Paul Newman (Eddie) ako ťažký frajer s ohromným egom, čo si neustále potrebuje dokazovať, že je ten najväčší borec na svete (a pritom si neuvedomuje, aký je lúzer). Potom výborní George C. Scott (Bert) ako chladnokrvný obchodník a Jackie Gleason (Fats), ako ohromne štýlový biliardový hráč, s perfektne umierneným prejavom. A napokon presvedčivá Piper Laurie (Sarah) ako zaľúbená alkoholička. Ak by som mal niečo vytknúť, tak tú trochu naivne postavenú osudovú voľbu medzi hrou a láskou. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete.     "Where do you go when you go out?" "Museums, galleries, concerts, ..." ()

Vejrrr

Tento snímek jsem viděl až PO budoucím "pokračování" - Barvě peněz. (kdybych si mohl vybrat, jako první bych volil rozhodně film tento) Po prvních pár minutách Hustlera jsem přesně pochopil, jak se starý moudrý Newman dívá na nezkrotného Cruise a říká se "jako bych viděl sebe, když jsem byl mladej". A je to skutečně tak... V tomhle krásném černobílém snímku má Newman úžasnou roli chlapíka, co má obrovský talent, ale trochu horkou hlavu a těžkej život hazardního hráče. Vidíme nejen hodně ze hry samotné, ale i skvělý příběh, skvělé drama.. skvělý Newman ()

ekomo

Zajímavá studie lidského charakteru, povahy a talentu v složité osobnosti nezkušeného nevyzrálého a mnohdy i naivního mladíka v jedinečném podání Paula Newmana. Prokouřené prostory hráčských sálů, zkažená morálka tehdejšího kšeftování i křehkost slabé povahy, k tomu všemu nádherné poolové šťouchy a dostanete výborný sportovní film těch nejvyšších kvalit. ()

Mikino00

Kvalitní snímek, který by bez Newmana byl poloviční, drama ve kterém je spojeno vše alkohol, sport a ženy. Proměna z frajírka na hráče s charismatem, jak tomu na konci říkali, je dobře vykreslená, což u filmů podobné ražení většinou chybí. ()

Garch

Místy patetická divadelní hra om talentu, co není vše. "Moc toho člověku nenecháte, když uděláte chybu." "V tom je přece celej ten vtip.".... Není to jediný film, kde to Paul Newman s tágem válí.. PS je ze stejného roku, jako Frajer Luke či Hombre. PPS originální zvuková stopa, s nádherným zvukem koulí. ()

masiko

Vyjimecny film, ktery mi ukazal, proc je Paul Newman jednim z nejvetsich hercu vsech dob. Oznacovani Hustlera za sportovni snimek je trochu nestastne, Hustler je MNOHEM vic nez co si clovek predstavi pod pojmem sportovni snimek (nestastny je i cesky preklad nazvu). Jak tak koukam, lidem, co videli nejdrive Color of Money, se Hustler uplne nezamlouva. Na jednu stranu to chapu, ale na druhou stranu ja take videl nejprve Barvu Penez a ta se mi libila velice, presto vsak musim priznat, ze Hustler je o tridu vys. ()

ddf76

O tridu lepsi nez Barva penez. Propracovanejsi scenar na rozdil od Barvy penez, ktery do urcite miry Barva penez okopirovala. Vykony hercu jsou skvele hlave Paul Newman a pro me neznama Piper Laurie a velmi dobre je doplnuje George C. Scott. Lepsi je videt Hustler jako prvni a potom Barvu penez. ()

strikeman

Nejlepší film o kulečníku v historii kinematografie - a hned na druhém místě je Barva peněz, což je ovšem volné pokračování tohoto černobílého skvostu z počátku šedesátých let. A na třetím místě už není nic, protože další kvalitní film o této uhrančivé hře zatím nikdo nenatočil:-) Ještě bych něco vzletného připsal, ale proč opakovat již napsané: viz komentář uživatele Thewho18 ... PS: hraji obstojně karambol (epizodka s ním potěšila) ()

agassi68

Pre mňa sklamanie. S Paulom Newmanom som videl množstvo filmov a tento si zarámovať nedám. Dlhé scény v zafajčenom bare komentujúce údery na biliardovom stole, to je ozaj len pre vyznavačov tohto štýlu života. Potom love scene s Piper Laurie? Preboha, veď tá pôsobila na mňa ako prázdna chladnička. Postrádalo to napätie a samozrejme ma uspalo. Odporúčam použiť namiesto stilnoxu.. ()

Heavyman

Newmanovi super šťouchy nevedou vždy k vítězství, asi proto, že se jeho postava chvilkama chová jako trotl co neví kde je a po čem v životě nejvíce touží....je to vlastní hrdost, láska, nebo prachy? ()

MickeyStuma

Tak hrdého hráče biliáru aby člověk pohledal. Mladý, zatvrzelý až přidrzlý a odvážný zároveň. Paul Newman v roli takového hráče pod jménem Eddie Felson a očekávaně ve skvělé formě. Těžko říci jestli se jedná o jeden z jeho nejlepších snímků, ale je fakt, že tu svým herectvím dokázal velmi dobře zapůsobit. V příběhu je zvýrazněno jisté přesvědčení a hlavně chamtivost. Tím Eddie rapidně vyniká a to ho přivede do nemalých problémů, ale i kupodivu dopomůže i na výsluní. Těžko hodnotit takový charakter. Černobílý obraz je pro navýšení atmosféry dobře využit a tak i po obrazové stránce je na co se dívat. Svoje doba je tím taktéž skvěle charakterizována. Film má velmi pomalé tempo, což má za následek stopáž přes dvě hodiny. Avšak ty z filmového hlediska promarněné nejsou. Paul Newman ještě v době, kdy ještě nebyl věhlasnou hvězdou, ale už byl na samém prahu. ()

Hapretor

Nějak jsem to nepobral ... to jeho chování ... to chování jeho holky ... chování toho bookmakera ... vlastně chování všech ... divné a depresivní ... radši to druhé, kde hraje i Cruise ... ()

Olík

Přes dvě hodiny kulečníkových heren a šedesátkového chlapáckého herectví. Koule nejen na biliárovém stole, komplikované charaktery, vnitřní démoni, zakouřená romantika, devět nominací na Oscara, Těch 130 minut je možná až příliš, ale jinak se tady bavíme o klasice….možná trochu utahané, ale pořád klasice. ()

Aftermatch

Velmi povedený film, Paul Newman v roli Eddieho podal skvělý výkon, skvělá režie i hudba. Prostě není co dodat. Pro mě jasných 5 hvězd, klidně bych dal i víc. ()

Biopler

Veľmi zaujímavá športová dráma so skvelým Paulom Newmanom v hlavnej úlohe. Film má svoje čaro. Hneď prvá scéna v bare je veľmi pekná a celkovo prvá hodina je veľmi dobrá. Ak by film neskĺzol do miernej nudy v druhej polke, neváhal by som ani sekundu s plným hodnotením. Atmosféra v závere by sa dala krájať. Prestrihy do tváre Minnesoty, keď Eddie rozpráva o svojej priateľke, sú parádne. Čierno-biela klasika, ktorú treba vidieť. ()

pouler

Mladý Paul Newman jako hráč biliáru. Až existencionální příběh jeho hledání cesty životem. Výborné vykreslení charakterů "z podsvětí" Ameriky počátku 60. let. Dýchnul na mě Bukowski a dostal jsem chuť na whisky. Plus krásný padlý anděl v podání jeho partnerky. Geniální hráč Minnessota a ukázkové finále. Něco pro rozhněvané mladé muže ;-) ()

truby

Sportovní dama, kde sport je kulisou skvělého příběhu, který je o lásce , sebedůvěře, bezpáteřnosti ... možná, nevím. Já prostě celý film zíral na Paula Newmana, a tak mi asi dost věcí uniklo. ()