Krtek a raketa

• Československo Krtko a raketa
Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1966, 9 min

Krtek objeví na hřišti raketu a vydá se s ní na dobrodružnou výpravu. (oficiální text distributora)

tomtomtoma

Krtek byl životním dílem výtvarníka a filmaře Zdeňka Milera. Nejmenší ratolesti rozvíjí potřebným směrem společenské potřebnosti, užitečnosti a slušnosti. Chvályhodné v každém čase. Krtek a raketa byla aktuální tématem a je nadšená ve zvídavosti a hravosti. Zdeněk Miler si za Krtka zaslouží poděkování. ()

chelseaman22

Dost chytrolínskej díl. Jak je ze snímku patrno, tak krtek absolvoval alespoň West Point (roční školné činí téměř 80,000 amerických dolarů!). Cestou na kapitalistickou pláž to začíná, letem na Měsíc to končí. ()

shantim

Tohle pro mě byla vždycky bomba. Myslel jsem si, že když i krteček může mít takovou raketu, tak ji můžu mít i já. A chtěl jsem si ji za pomocí lega postavit. No nic. Neletělo to. ()

Ravi

Krtek na výletě s krabem a novými kamarády, kteří za něho zase všecko oddřou, aby ho mohli poslat domů. ()

duddek

Krteček nejdřív ukradne a rozbije cizí raketu, aby si pak, zatímco ostatní tahají jednotlivé součástky z vody, začal hrát v láhvi. To už se spravedlnost dožere a mrští jím o kámen, čímž ho ale zároveň vysvobodí... Mezitím se ostrov několikrát zvětší a objeví se tam věci jako taška želv nebo kbelík s rybkami. Krtek se zas začne vrtat v tom, co mu nenáleží, s krabem napáchají nejednu škodu, a když se krtkovi podaří v poslední chvilce uletět před potápěčovou harpunou, ještě na něj dělá dlouhý nos... no kde to jsme? ()

JoSte

Opět... všechnu práci udělá za krtečka někdo jiný. Tentokrát mořská zvířátka, přestože k tomu mnohá z nich nemají biologické dispozice. V té láhvi by se při první vlně patrně utopil, naštěstí po jeho příkladu se do láhve žádné dítě nevejde. ()

zdeny99

Krtek a raketa je jedna z nejlepších a nejznámějších epizod o krtečkovi. Na dětském hřišti na písku najde dětskou hračku, raketu, a pomocí ní odletí na miniaturní ostrov plný krásných mušlí. Takové mušle toužil najít snad každý, kdo je někdy sbíral na pláži. Poté vleze do prázdné flašky a poznává podmořský svět. Je to krásná podívaná, ve které vedle krtka vystupuje krab, želvičky a rybičky. [2835. hodnocení, 51. komentář, 89%] ()