Krtek malířem

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní
Československo, 1972, 11 min

Režie:

Zdeněk Miler

Krteček objeví na paloučku spoustu plechovek s barvami. Sám sebe omylem přebarví na červeno a když tím vyděsí zlou lišku, postupně přemaluje všechna ostatní zvířátka a nakonec i celý les, který tak změní v exotickou cizokrajinu do chvíle, než pestré barvy smyje déšť. (mau)

h0n24

var bodypainting = barvy + krtek + přátelé; if (bodypainting + liška == null) liška.remove(); les.clean(); les.append(liška); ()

LachtanShows

Celý les v pestrých barvách a následný déšť, co veškerou barevnou srandu zkazil, mám jako mnohé jiné nezapomenutelné scény z nezapomenutelného večerníčku stále živě v hlavě. ()

JoSte

Jak namalovali na sově ty čtverečky?! A zajíc se stal díky barvám krtkem, který je schopný prohrabat se zemí do kmenu? Když pominu pravděpodobnou toxicitu barev, mohli si aspoň odpustit to malování po rostlinách, které musely zákonitě uschnout, nebýt toho brzkého deště... Skvělá inspirace pro děti! :-S ()

zdeny99

Krteček najde v lese pohozené plechovky od barvy a jimi pomaluje svoje přátele a celý les. Výsledkem je béžová myška, károvaná sova, růžové žáby, všelijak barevní ptáčci, červené stromy, červená tráva či rostliny laděné do jiných barev než obvykle. Druhá polovina filmu už tak vypadá jako animovaná verze drogového tripu. [2412. hodnocení, 38. komentář, 87%] ()

Micka

Moc pěkné :) Ovšem potom co krtek zvířátka pomaloval, jsem si připadal jak v něakém LSD hippe snu, mno však to taky pan Miler namaloval teprve 3 roky po "létě lásky" 69 :D ()

giaruj

Krtko v lese objaví veľa plechoviek s farbami... Ktovie, prečo? A ktovie prečo Krtko spadol do červenej farby. Žeby Krtko komunista? Chudák lišiak outsider to nemal ľahké. No netreba zbytočne hľadať veci, ktoré v príbehu nie sú. Tento diel nie je zrovna eko a green, ale haluz dobrá... ()

ostravak30

Tento díl je jeden z těch méně povedených, u kterého by zarytým ekologům vstávali hrůzou vlasy na hlavě. A vzhledem k tomu v jaké době žijeme bych se nedivil, kdyby tento film i zakázali. Barva, která se smyje ze zvířátek se vpíjí do půdy a zvířata se zase spojí proti lišce, která je zlá. Ovšem tady nelze najít poučení, že i liška se může napravit, když ovšem sama bude chtít. Lišku je prostě potřeba vyděsit a zahnat na útěk. A učit děti malovat na všechno, co v přírodě najdete...to bych taky nedoporučoval... ()

the_weaver

Tradične neznášanlivý tyran Lišiak si vykoleduje happening, oproti ktorému i dúhový Pride bledne závisťou až do nevýraznej šedi. Ako len ten Miler mohol tak presne predvídať dnešnú dobu pred temer 50 rokmi? ()