Zdánlivě přátelský a vstřícný stařík Leland Gaunt obchoduje se vším možným. Pro každého zákazníka má něco, po čem touží, a na oplátku si vždy vyžádá nějakou protislužbu. S ďábelskou rafinovaností tak popouzí občany městečka Castle Rock k vzájemné nesnášenlivosti, která vede až k nepokryté brutalitě. Zrůdné manipulaci odolává jen jediný muž - šerif Alan Pagborn. Šerif si uvědomuje, že lidé sice jednají na základě vlastního rozhodnutí, přesto však tuší, odkud pochází zdroj všeho zla. (Levné knihy)

V-Ray

2 hodinová epizoda z "věřte nevěřte"?.. Přišlo mi to tak.. Příjemná podívaná, v některych častech zajimavá.. nic vic.. ()

U.Tarare

Z parádní knihy uplácali strašnej brak. Jestli si nějaký film zaslouží remake, jsem pro Needful Things. Mysterióznost pana Gaunta naprosto chybí, pointa s prodanýma věcma se vytratila. ()

webhead

Musím říct, že jsem čekal opravdu špatnou adaptaci někoho, kdo špatně pochopil myšlenku knihy. Ve filmu však byla vyzdvihnuta, příběh trochu zkrácen a upraven a nakonec to dalo jednu z těch lepších adaptací. Chyběly mi příběhy jednotlivých obyvatelů městečka, ale pravda, to by se do filmu nevešlo. Nebýt několika béčkových elementů a příliš akční závěr, šel bych i na pět hvězdiček. Co se naopak tvůrcům velmi povedlo, byla postava Nettie. Opravdu přesvědčivá. Pravda je, že na Kingovy knihy by film musel mít minimálně 3 hodiny;) ()

dita.krizova

Pokud bych to měla srovnat s knižní předlouhou, tak film výrazně pokulhává. Pokus o rychlé shrnutí 600 stran do 120 minut byla jednoznačná blbost. Kniha napínala do poslední stránky, ve filmu je to bráno letem světem, což hrozně ochuzuje! ()

fshrbeny

Jeden z mála filmu podle knih samotného mistra hrůzy, co svoji předlohu neprzní, ale pojímá trochu jiným způsobem. A Gaunt byl sice ztvárněn jinak než jsem si ho představoval, ale i tak velice povedeně. ()

fisus

Po třítýdením čtení kížky Nezbytné věci(Needful things) jsem se moc těšil na filmové zpracování.Předloha byla opravdu dokonalá,ale jak už to tak bývá,převedení na plátno kvalit románu nedosahuje.Je pravda,že kdyby se měli tvůrci věrně držet předlohy,netočili by film,ale seriál.Jsem sice trochu zklamaný,ale na druhou stranu mě film nenudil,ba naopak jsem znovu (i když ve velké rychlosti) prožil celý příběh městečka Castle Rock,které si dokonale podmanil skvělý obchodník Leland Gaunt. ()

Bozvav

Za mne dost nuda. Ona ani předloha není nic moc, ale film je snad ještě horší. laciný vizuál.Přitom ta myšlenka výběru cesty a důležitost cíle není marná. (lépe vystihnuto v Ďáblovu advokátovi) Maxovi role sedla, Harrisovi také, ale jinak nic moc, dosti upravené oproti předloze. Pěkná hudba. Za mne jedna kingovská za hudbu, druhou za Sydowa. ()

Hapretor

Tady budu přísný, protože jde přece o S. Kinga! Film dobrý, ne nudný, avšak konec tuctový a ať už ten konec byl podle knihy nebo ne, atmosféra byla málo mrazivá, málo mystická. Hodně podobný film je například "Bouře století Stephena Kinga (1999)", kde hraje onoho posla z pekel Colm Feore a to podstatně lépe. Navíc je to film s o dost lepší atmosférou. Takže z těchto dvou doporučuji tu "Bouři". Oba filmy vidět není třeba. Jsou to skoro dvojčata. ()

Ben Nevis

Nezbytné věci patří mezi mé nejoblíbenější "kingovky". Filmové adaptaci se podařilo zůstat věrnou předloze, což není vůbec na škodu, protože větší hororovost by posunula film do béčka. Největší devízou je Max von Sydow v roli ďábelského našeptávače, ostatní herci pak jenom přicmrndávají. Zatímco román začíná pozvolna a zlo se plíží městečkem Castle Rock nenápadně, film musí kvůli stopáži zrychlit, kvůli čemuž nevynikne atmosféra obchodu "Needful Things". Konec je zase příliš explicitní. Za zmínku stojí soundtrack nabitý klasikou. ()

Raaavenek

Autoři filmu knihu pravděpodobně vůbec nečetli, protože jinak není možné, aby stvořili něco takového. V celém filmu není prakticky jediná scéna tak jak v knize, žádná atmosféra, chybí polovina postav a pan Gaunt není žádný démon, ale obyčejný stařík. Knihu jsem četl několikrát, ale film má stejný akorát název. ()

Steffa

Oproti knize velmi slabé, ani nejmenší naznačení charakterů jednotlivých postav,osekaný děj (uznávám, že by film musel být aspoň trojdílný aby se tam všechno vešlo), nulová atmosféra...za zmínku stojí snad jen herecké výkony dvou hlavních postav a působivá hudba... ()

JBMAVERICK

Castle Rock neni zrovna nejpříjemnější místo na bydlení...člověk by řek, že snad ještě horší než Midsomer. Filmovat romány Stephena Kinga se zkrátka moc nedaří, a až na 3 světlé výjimky se to týká všeho. I Needful Things. Kniha je velmi obsáhlá, proto chápu vynechání několika (dokonce i klíčových) postav a několika událostí, včetně rozdílného finále. Přesto, mě film nijak extra nezaujal a jako klasická "kingovina" zapadá do šedého průměru. ()

Kingjiri

Postrádal jsem hlavně svižnější tempo vyprávění v první polovině resp. zkrácení předlouhýho úvodu (fakt nebylo nutný mapovat, co si každej příchozí do Gauntova obchodu koupil a proč). Od první vraždy už jsem byl vcelku spokojenej jak se svižností děje, tak s napínavou atmosférou. Nadšení ale opět trochu opadlo při závěrečný pointě, která mě napadla už na začátku, pořád jsem však doufal, že se borec jako Stephen King vytasí s jinym vysvětlenim. Třetí hvězda za rozjetou druhou půlku, námět alá "já nic nedělám, to oni sami" a Eda Harrise, který biják táhnou aspoň do obstojnýho průměru. ()

Gardenboy

ďlšia slabá adaptácia vynikajúcej knižnej predlohy ... len málo kto vie dokonale preniesť na celuloid zložitý svet Stephena Kinga ()