Zdánlivě přátelský a vstřícný stařík Leland Gaunt obchoduje se vším možným. Pro každého zákazníka má něco, po čem touží, a na oplátku si vždy vyžádá nějakou protislužbu. S ďábelskou rafinovaností tak popouzí občany městečka Castle Rock k vzájemné nesnášenlivosti, která vede až k nepokryté brutalitě. Zrůdné manipulaci odolává jen jediný muž - šerif Alan Pagborn. Šerif si uvědomuje, že lidé sice jednají na základě vlastního rozhodnutí, přesto však tuší, odkud pochází zdroj všeho zla. (Levné knihy)

silentname odpad!

Okey ľudia. Toto je najhoršia adaptácia Stephena Kinga, aká kedy bola vypustená do sveta a vytáča ma maximálne do zúrivosti. Možno je to tým, že knihu podľa ktorej je tento film natočený považujem za Kingovskú klasiku a tento film ju maximálne degraduje do takého levelu, že spracovanie "Mangler" bolo hodnotnejšie a bližšie k originálu než toto. Je len jedno jediné pozitívum a to je Max von Sydov ako Leland Gaunt. Inak je toto hororové utrpenie a doslova kastrácia fantastickej knihy. Hlavná myšlienka príbehu je tu zničená, hrdinovia sú absolútne strašní, chýbajú tu kľúčové postavy, chýbajú mi tu myšlienky a osobnosti jednotlivých ľudí v Castle Rock z románu a je to proste len jeden veľký kus odpadu, ktorý by som prirovnal k skazenému mäsu, ktoré ste zabudli v chladničke aspoň mesiac. Veľa adaptácií Kingových diel bolo hrozných, ale toto... toto je na mňa extrémne zlé. V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 4. mieste ()

Tomco

Velmi mile prekvapenie. Predlohu od Kinga som sice necital, ale film ako taky ma (minimalne druhou polovicou) dostatocne zaujal. Max von Sydow je vyborna volba do role diablovho komplica. Vdaka nemu a statocne sa drziacemu gradovanemu pribehu sa je stale na co pozerat. 70% ()

Pedestrian

Lepší, než jsem čekal. Oproti knižní předloze dokonce i s lepším závěrem (ten Kingův béčkový konec jinak dokonalé knihy jsem nerozdýchal). Víc by tomu snad slušela seriálová forma; hodně postav se muselo z filmu vypustit a i k těm pár, co zůstaly, si člověk nestačí vytvořit pouto a jejich motivace vyznívají trochu do ztracena. Fantasticky obsazená Nettie Cobbová a Wilma Jerzycková. ()

eraserhead666

Needful Things jsou mou druhou nejoblíbenější Kingovou knihou a i přesto, že už jsem si tak nějak zvykl, že filmové verze kingovek nejsou zpravidla nic moc, na tohle jsem byl hodně zvědavý. Film se knihy moc nedrží, spousta věcí chybí, pár věcí je úplně jinak, ale i přesto je sám o sobě povedený a jak se blíží ke konci, hodně dobře graduje. Max von Sydow mi z počátku v roli zlomyslného prodavače neseděl, ale čím byl zlomyslnější, tím se to zlepšovalo, i když to prostě NENÍ ten Leland Gaunt, jak ho napsal King. Naproti tomu Amanda Plummer v roli Nettie Cobbové podává naprosto vynikající výkon. Hvězdičku ubírám z jednoho jediného důvodu, strašně jsem se těšil na filmovou podobu závěru knihy a byl jsem dost zklamanej. ()

SOLOM.

Knihu mám sice doma, ale ještě jsem jí nečetl, takže jsem byl hodně zvědavý jak bude vypadat její filmová podoba. No a byl jsem jsem docela překvapený. Film má velice příjemnou atmosféru, která nabírá každou minutou na obrátkách. Od chvíle, kdy se začnou mírumilovní občané navzájem poštvávat proti sobě je film mnohem zajímavější, než na začátku. Za zlatý hřeb bych označil souboj dvou žen na ''ostří nože''. Herecké obsazení bylo vybráno velice pečlivě a našlo by se zde jen pár postav, u kterých bych měl vyložené namítky, že to šlo udělat lépe. Jde o nadprůměrný film, který si určitě v dohledné době pustím znovu. ()

Karamanlis

Pútavý mysteriózny thriller so skvelými Maxom von Sydowom a Edom Harrisom, ktorý po jeho projekcii okamžite zaraďujem medzi najvydarenejšie kingovské adaptácie (ospevovaný Shining s prehrávajúcim Nicholsonom považujem iba za priemernú duchárinu a The Shawshank Redemption ma neoslovil zďaleka tak, ako respondentov väčšiny filmových ankiet). ()

maseer2

co to mělo proboha společného s knihou? díky masivní redukci a především totálnímu překroucení a pozměnění děje působí tato adaptace skvěle promyšlené a dechberoucí knihy naprosto absurdně.. ale nenudil jsem se, takže 3* ()

Johny_fork

Vcelku průměrná adaptace, děj je povětšinou předvídatelný a napětí přichází až ke konci, není to zas taková tragédie, takový Leland Gaunt nebo Buster jsou výborní. ()

corpsy

Ľudská povaha, resp. z náboženského hľadiska povedané duša, je dosť slabý prostriedok na vnímanie okolitého sveta. S týmto problémom sa potýkajú aj hrdinovia prepisu jedného z mnohých románov Stephena Kinga. Prepis je to ale mdlý. Tie efektné výbuchy a efektné herecké obsadenie takmer vôbec nič nezachraňuje, pričom sa snímok zapisuje do radu mnohých nedotiahnutých adaptácií majstrových diel. ()

ledzepfan

I když je to značně zkratkovité a výrazně plošší než kniha, jako film samotný to funguje dobře, Harris a Sydow to tahají nahoru a např. konec se mi líbil více tady než v knize. ()

fcreading

Atmosferická záležitosť z dielne Stephena Kinga pôsobí rozpačitým dojmom. V prvej polovici sa akokeby hlavní hrdinovia zoznamovali, čo iba uberá na kvalite filmu, ale všetko sa vlastne zvrtne a už vidieť, že to režisér v druhej polovici napraví. Predovšetkým sa natom podieľal práve Max Von Sydov, spolu s Ed Harrisom a keďže druhý spomenutý bol takým dobrým spestrením celého filmu a dodával tomu dostatočný impulz, nemôžem inak hodnotiť, len 60 percent. ()

Sandiego

Převést na plátno geniální předlohu by byl určitě nadlidský výkon, ale i tak tato adaptace není ani děsivá, ani příliš psychologicky věrohodná. Ale i tak se na ní dá bez újmy dívat a obdivovat Sydowa v opravdu ďábelské roli. Některé nejzásadnější momenty zde k mému překvapení chyběly, ale modlil jsem se, aby režisér vynechal onu scénu s obrovským pavoukem. Alespoň v tomto mi udělal radost. ()

PKD

Tohle je učebnicový příklad,když scénárista očividně (jinak si to nedovedu vysvětlit), nečetl předlohu. Pro mě, jako člověka, vlastnícího 55 kingovek je tenhle film zkouknutelný jen díky obsazení a skvělé hudbě. A rytíři Antoniu Blockovi:-) Ost rozhodně doporučuji. Nejlepší komentář - gudaulin. P.s. 186 min.verze je o 100% lepsi. I pro Kinga. ()

blackrain

Max von Sydow byl samozřejmě velmi charismatický jako ďábelsky rafinovaný a démonický Leland Gaunt. Už ten jeho triumfální příjezd v černé mercdesce stál za to.Byl podkreslen zajímavým hudebním doprovodem a vůbec celá hudba byla podle mého gusta. Nejvíce si budu pamatovat ale Ave Mariu zpívanou německy. To byla nezapomenutelná scéna. Všichni máme nějaké skryté tajemství, větší či malé hříchy na svém životním kontě, které by měli zůstat někde pod zámkem. A proto jsou lidé ochotni udělat cokoliv. Takže pan Gaunt si krásně mohl dělat s lidmi, co se mu zachtělo. Zlo je prostě v každém z nás, otázkou zůstává, kdo a co ho probudí k životu a jaká bude ta naše "nezbytná věc" bez které nebudeme moci žít. Kniha je lepší než film. ()

kaylin

Myslel jsem si, že mě film nebude moct nadchnout, ale ukázalo se, že se podařilo adaptaci natočit takovým způsobem, aby to bavilo i ve filmovém zpracování. Navíc jsou ty postavy skutečně dobře zahrané a celá ta síť zla a intrik před vámi neúprosně ožívá. Konec je pak zvládnutý možná i o něco lépe než v knize, i když přesto vyznívá tak nějak do ztracena. Svou hloubku to ale má. ()

topi

Nejdříve jsem četl knihu, potom jsem viděl film. Oproti knižní předloze se v pár detailech zcela liší, což by tak nevadilo, ale poslední část filmu je hodně splácaná dohromady. První půle filmu měla super atmosféru, i postavy mě seděli skoro jako v knize, škoda, že se to pak vše rychle slilo dohromady (ono taky zfilmovat knižní látku, která má přes 600 stránek je dost těžké a na plochu 120 minut téměř nemožné). Co musím nejvíce vyzdvihnout je hudba, která dodala výtečnou atmosféru a náladu, zejména při nabízení " Nezbytných věcí " pana Lelanda Gaunta - ta melodie byla fantastická! Myslím, že tahle látka by si zaslouzila seriálové zpracování, kde by se všechny postavy nenásilně propojili a nebyl by z toho takovej galimatyáš. ()

raimi

Nezbytné věci jsem poprvé viděl jako dvouhodinovou verzi co šla do kin, a byl jsem dost zklamanej. Film neměl šťávu, konec byl uspěchanej, celý to bylo nemastný neslaný. No a teď jsem měl tu možnost zkouknout tříhodinovou verzi pro kabelovku TBS, sestříhanou z původně natočeného materiálu, a můžu říct, že to filmu náramně prospělo. Pomalé budování atmosféry, vykreslování charakterů, zabydlení městečka více postavami, a poměrně dlouhé finále, kde dojde na lámání chleba. Herci jsou vynikající a hudba je tady naprosto výborná. Ty chorály filmu dodaly na epičnosti. Ve výsledku to není žádná velká sláva, jen slušná kingovka. Knížku miluju, kinoverze je na dvě hvězdičky, tříhodinovej tv cut na slabší čtyři. ()