John Strauss, mladý potomek aristokratické rodiny Van Daamů, trpí neobvyklou formou leukémie. Zdá se, že Johnova nemoc je stejná, jako byly dědičné choroby, jež postihovaly nejvyšší šlechtu. Společně se svou ženou Kathleen se proto vydává na ostrov, kde se narodil. Chce zjistit, kým ve skutečnosti byli jeho rodiče a proč má takové potíže. Současně by rád našel příbuzné, kteří by mu možná dokázali pomoci. Na ostrově však objeví děsivá monstra, jež se během desetiletí rodila pouze z incestních vztahů mezi příbuznými. Přítmí a bezpečí podzemí opouštějí pouze ve chvílích, kdy hlad či touha po krvi přesáhnou kritickou mez a přehluší pud sebezáchovy. Tehdy vylézají z podzemních chodeb a zabíjejí. Jednoho dne se však jejich cesty zkříží se Straussovými... (oficiální text distributora)

igi B.

Obskurní horůrek. V Novácku s neuvěřitelně debilním českým dabingem, za který by tvůrci zasluhovali poslat mezi Van Daamy...:-( - - -P.S. Tak mě tak jízlivě napadá, že takhle nějak skončí ty naše šoubyznysové pisskultůrní elity, s tím svým neustálým sebeoplodňováním a křížením mezi sebou... hahaharrarrrr... :-D) ()

tron

„Kto hovorí, že som dobrý doktor?“ Typické deväťdesiatkové (lovecraftovské) béčko, ktoré mi v dobe svojho vzniku uniklo (a vôbec mi to nevadilo), ale možno s o to väčšou chuťou som si k nemu po pár desaťročiach sadal. Rutger Hauer je tu slušný, ostatní idú (neprekvapivo) do béčka v čele s divným Royom Dupuisom alias s chvíľkovou hviezdičkou daného desaťročia (najmä vďaka seriálovej Brutálnej Nikite). Vidno, že rozpočet bol riadne... skromný... ale zase poctivé masky sú niekedy viac, ako CGI, takže ma celkom potešila druhá polovica, kedy sa od náznakov začne plynulo prechádzať k akcii. ()

ScreamJay odpad!

Tak půl hodiny se snažím najít nějaké byť sebemenší superlativum pro tento pokus asi patrně o horor. Neviděl jsem začátek, ale myslím že sem stejně o nic nepřišel. Vlastně co tohle to vůbec je?? Je to něco jako mutující organismus, který jest hlavním bodem osy děje. Něco se prostě nepovedlo a stejně jako mutantíci z tohodle filmu likvidují lidičky jednoho ostrova, tenhle film likviduje svou nudou napětíchtivé diváky. ()

Paldini odpad!

aneb útok zmutovaných kanibalistických hermafroditů. Co lidi nevymyslí za bláboly? Tohle je jen další z dlouhé řady tupých nezábavných béček, kde vůbec nic nefunguje, jak by mělo, nepovedené lekačky, nulová atmosféra, špatní herci, dementní příběh, srandovní nestrašidelní záporáci a hloupá pointa. ()

kingik odpad!

Když se někde v nějakém filmu objeví Rutger Hauer můžete si být jisti, že se dívate na špatný film. Situaci nijak nevylepšuje ani nadějný Roy Dupuis. Zkrátka je to špatný horor jehož sledování je jen totální ztráta času. 0% ()

Campbell

Mno hodně slabí 3*. Ke konci se dostavila nuda. Pár scén ušlo pár bylo tragických. Herci moc nehrály a ani Hauer. Příběh jalovej, ale aspoň to ze začátku nenudilo. A masky celkem ušly, ale herec v hlavní roli chvíli vypadal jak emo a chvíli jak jen buznička. Byl fakt hroznej. ()

SOLOM.

Režisér Svatek chtěl využít již několikrát osvědčeného tématu o zmutovaných kanibalských příšerách, ale celkové dílo je jen velmi podprůměrným filmem. Nepřineslo nic nového a všechno co nám nabídl, bylo už k vidění jinde. Zatím se nenašel film, s kterým by slavil větší úspěch.Herecké obsazení bylo naplánováno dobře, vždyť jak Rutger Hauer tak i Roy Dupuis jsou velmi známí herci. Jenže tento film si za rámeček ani jeden nedá. Jejich výkony byly jen průměrné a velice zapomenutelné. Zatímco se Hauer svým výkonem ve filmu The Hitcher dostal do pamětí všech diváků, tady určitě ne. Dupuise znáte především z televizního seriálu Brutální Nikita. Ikdyž samotné příšery nebyly zas až tak hrozné a v některých scénách dokonce naháněly, hrůzu moc filmu nepomohly. Podzemní prostředí bylo docela pěkným zpestřením a i některé scény ,kdy monstra pojídala své oběti, byly nechutné. ()

eraserhead666

Tak nějak bych v úvodních titulcích čekal napsáno "podle H.P. Lovecrafta" při sledování mě napadly hned tři Lovecraftovy povídky, které by mohly být použity jako námět. Trochu mě taky překvapuje až příliš nízké procento hodnocení. Odpad si to podle mě nezaslouží hned ze dvou důvodů (za každej jedna hvězdička): 1) Svým způsobem originální (nebo alespoň ne zase tak často viděná a používaná) zápletka; 2) Masky zrůdiček. To, že i navzdory tomuhle je ten film dost slabej a mohlo se z něj vytřískat mnohem více, je prostě smůla. Zas taková hrůza to není a stačilo by jen málo, aby to mohlo být o dost lepší. Je tu pár povedených situací a zajímalo mě, jak to skončí - to občas u filmu stačí. ()

balba

Incest mezi rodinou je vzácnost v civilizovaných zemích.Film na toto téma taky není špatný,akorát ho mohli lépe vypracovat.Zmutované příšerky (lidi)v podzemí byli super.Jinak to nebylo špatné. ()

cariada

Na to jak je to špatně hodnocený, to nebylo zase tak zlé. Celkem zajímavý příběh i slušně zahraný. Až na hlavního hrdinu ten byl slizkej už od pohledu. Pozdě v noci či k ránu ideální odychovka. ()

gjjm odpad!

Mé pocity se dají popsat čtyřmi slovy... první: nejhorší, druhé: film, třetí: všech, čtvrté: dob. Přestože technická kvalita není zase až tak příšerná, scénář je tak ... temně fascinující, že nemohu hodnotit jinak. Aj, počněmež onen příběh: Nějaký Strauss se svou milenkou (z nějakého důvodu mi Štraus strašně připomínal toho hlavního debila z Twillight, a to jak vzhledem, tak "karakterem" postavy) odjede na ňáký odlehlý a zaostalý ostrov, aby pátral po svém neznámém původu (není vysvětleno, proč by jeho původ měl souviset právě s tím nešťastným ostrovem). Zjistí, že pochází z tamní zdegenerované rodiny, která vymřela před 75 lety (je mu kolem dvaceti). Chvilku po tom pátrá a pak zjistí, že jeho potomci zatím zdegenerovaly v kanibalské světloplaché zrůdičky (viz obal DVD), které normálně požírají naformaldehydovaná těla z místního krchova. Krchov právě vykopávají a zrůdičky proto nemají co žrát. Nááááááhodou proto právě začnou útočit na lidi, ovšem náš král valčíků pocítí osudovou spřízněnost se zrůdičkami, přidá se k nim a najde tam osudovou lásku. Nějaké otázky? Já bych jich pár měl. Mělo to vůbec scénáristu? Pokud ano, četl po sobě to, co napsal? Pokud ano, přemýšlel vůbec o svých postavách a o souslednosti příběhu? Občas sice přišel na nějaký dějový rozpor, který vyplodil (např. že Straussovi rozhodně není 75 let), zopakoval ho a nechal postavu se na něj zeptat, ale neobtěžoval se ho nijak vyřešit ani vysvětlit. A ještě jedna otázka: co má, u velkého Cthulhu, film společný s červeným krevním barvivem? Pokud se tu mluví o nějaké nemoci, téměř tradičně zná scénárista pouze její název. Jsem v medicíně laik, ale takové bláboly poznám i já. Někdy se to korunuje dějovou chybou, například když se v jedné scéně Straussova choroba, která podle příznaků ze všeho nejvíc připomíná epilepsii, označí za "záhadnou, nevysvětlitelnou, nepochopitelnou", a nikdo neví, co mu je, ač se o ní o dvě scény předtím mluví jako o (poměrně běžné a nijak záhadné) hemofilii. Zvláštní je také, že pitevce v jiné scéně (nominativ pitvec, tj. pitvukonající lékař, toto krásné slovo jsem našel v jedné Preslově učebnici, škoda, že se neujalo víc) zaujme vrcholně to, že mrtvola rozsekaná vrtulí motorového člunu má nepoškozený penis a bez komentáře přejde fakt, že má tři žaludky. Vše korunuje přímo magický český dabing (mimochodem, mám tu zkušenost, že trashové filmy jsou s dabingem ještě mnohem trashovitější), který zní jako soutěž rutinovaných dabérů, kdo dokáže říct: "Umírám" optimističtějším tónem. V takové situaci se skoro stydím připomínat to, že zvuk je (aspoň u českého dabingu) asi pět vteřin za obrazem. K imaginární sošce nejhoršímu filmu všech dob se přidávají ještě další ocenění: nejdebilnější romantický podpříběh v historii filmu ("Jsem těhotná! Ono to kope!"), nejhorší sex v jinak nepornografickém filmu (jen tak abych vás nalákal, hermafrodit napřed - ve chvili, kdy se celý zbytek ostrova evakuuje a on by měl taky - obcuje sám se sebou, maje / majíc obě verse rodidel ve vhodné vzdálenosti, a pak se k němu přidá jeho zdravotní sestra), nejhorší výprava (schovka na hřbitově: megarofl), nejhorší konec, nejhorší gore efekty (když si v zápěstí prakticky překousnete ruku, krev má ve shodě s anatomií i pravidly žánru stříkat přes celou místnost, a ne pomalu odkapávat do dlaně!). P. S. Zarážející podobnost s Twillight, v tématu, obsahu, dialozích, postavách i kvalitě. P. P. S. Léta Páně 1652 nemohl nizozemský král zakázat incest, a to z velice jednoduchého důvodu: už asi sto let bylo Nizozemsko republikou. Incest se mimochodem v té době ve většině zemí trestal už asi dva tisíce let, navíc většinou smrtí. To je opravdu takový problém se podívat do nějaké chytré knihy či na internet před tím, než napíšete do scénáře něco o historii? () (méně) (více)

Testament

Důkaz naprosté tvůrčí impotence. Fanouškům hororu vřele nedoporučuji. Jak se k TOMUHLE mohl nevchat přemluvit Rutger Hauer? Nechci tomu rozumět. ()

TERRORDROME

Ako jednému z mála sa mi to páčilo. Podľa mňa podarený béčkový horor o zmutovaných, zakrpatených potomkoch atristokratickej rodiny, čo žijú v podzemí a požierajú mŕtvoly napustené formaldehydom. Scenáristicky je to možno nedomyslené a logikou sa radšej netreba zaoberať, ale je to (ne)príjemne morbídne a obludky sú roztomile hnusné ( ako vyžratý E.T ). A dokonca celkom strašidelné. ()